Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

On 2/5/2023 at 7:24 ΜΜ, johndouk said:

Απορία: Γνωρίζεις ότι η revolut στις standard επιλογές προσφέρει (χωρίς χρέωση) virtual visa κάρτες multi-use ή και μιας χρήσης;

Αυταπάτη ονομάζεται. 😉

Revolut Virtual Visa με μηνιαιο οριο συναλλαγων πχ 15 Ευρώ (ενα top up δηλαδή). Κόστος έκδοσης και διατήρησης της virtual visa = 0 

Εναλλακτικά για οσους δεν βαριουνται revolut visa μιας χρήσης disposable. Επισης χωρις κόστος χρησης. 

 

6 ώρες πριν, CaptainNickGR said:

Ναι πρώτη φορά το ακούω να μην μπαινει έστω με τα δεδομένα , αλλά αφήστε το 24 ώρες μέχρι να κάνουν Refresh τα συστήματα. 

Τελικα μετά από μία ωρα ολα ΟΚ. Τελος καλο όλα καλά...

Edited by babakos
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αν απλά μπω σε δίκτυο Εκτός Ευρωπαϊκής Ένωσης θα χρεωθώ κάτι?Χωρίς χρήση 
Αν εννοείς να ανοίξεις απλά το κινητό σου , όχι δεν θα χρεωθείς τίποτα

Ακόμα και αν χτυπήσει δεν θα χρεωθείς

Ακόμα και αν δεχτείς κάποιο μήνυμα (όχι χρεωσιμο από λωποδύτες 19xxx και 54xxx)

Αν όμως απαντήσεις σε κλήση εκτός ΕΕ η συνδεθείς σε δεδομένα τότε θα χρεωθείς

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, babakos said:

 

Εγώ κάτι που "έπαθα" όταν περνούσα με το πλοίο από σύνορα με Τουρκία, ήταν να μου ενεργοποιηθεί το travel pass χωρίς να με ρωτήσουν και κάνει και 8€.. τους ζήτησα βέβαια πίσω τα λεφτά και μου τα δώσανε.

4 ώρες πριν, aektzhs 1 said:

Παιδιά αν απλά μπω σε δίκτυο Εκτός Ευρωπαϊκής Ένωσης θα χρεωθώ κάτι?Χωρίς χρήση 

Εδώ πήγαινε η παράθεση..

Edited by kalitexnis_g
Link to comment
Share on other sites

Αυτό εδώ παίζει να παραταθεί με κάποια αγορά πακέτου ίντερνετ; Το είχα πάρει δώρο με ανανέωση.

IMG_20230504_195253.jpg

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, manosn2 said:

Αυτό εδώ παίζει να παραταθεί με κάποια αγορά πακέτου ίντερνετ; Το είχα πάρει δώρο με ανανέωση.

IMG_20230504_195253.jpg

Ρώτησα στο τσατ.. δεν παρατείνεται με κάτι δυστυχώς..

Link to comment
Share on other sites

Έχω λάβει μια προσωποποιημενη προσφορά στο cu για 5000' κ 30gb με ανανέωση μέχρι αύριο... Μπορω να το λάβω αν ανανεώσω με cashback ή θέλει ανανέωση μέσω του cu app?? 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, thansof_7 said:

Έχω λάβει μια προσωποποιημενη προσφορά στο cu για 5000' κ 30gb με ανανέωση μέχρι αύριο... Μπορω να το λάβω αν ανανεώσω με cashback ή θέλει ανανέωση μέσω του cu app?? 

Τι λέει το μήνυμα?

Link to comment
Share on other sites

Οπότε δεν θα παίξει με cashback.... Ευχαριστώ για τις απαντήσεις!!

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με 3Ε CashBack μου έχει αποδοθεί πάρει πρόσφατα προσωποποιημένη προσφορά όπως η παραπάνω.

Παρατείνεται με άλλη (ακόμα και τα ίδια να προσφέρει) προσωποποιήμενη προσφορά που να ενεργοποιηθεί πριν την λήξη της προηγούμενης. Δηλαδή πρέπει: 1) Να λάβει η συγκεκριμένη sim προσωποποιημένη προσφορά (ό,τι και να δίνει σε ομιλία ή/και data) πριν την λήξη της προηγούμενης και 2) Να βάλεις κάρτα (ή αρκετό ποσό τύπου 3Ε CashBack) πριν την ημερομηνίας λήξης της προηγούμενης προσωποποιημένης προσφοράς. Αν πχ δεν λάβεις μέσα στο μήνα από την προηγούμενη "κάρτα" (το 1) παραπάνω) τέτοια προσφορά, είναι αδύνατον να παραταθεί η προηγούμενη προσωποποιημένη προσφορά.

Υ.Γ. : Καλύτερο είναι το CashBack να εξαργυρωθεί: α) την αμέσως προηγούμενη μέρα από την λήξη δυνατότητας (πχ για σένα σήμερα 4/5) και β) κατά το μεσημέρι (1-3 μμ), οπότε "αυξάνονται" οι πιθανότητες να αποδωθεί. ΟΧΙ τα μεσάνυχτα τύπου 00:10 ή 01:00 κλπ).

Για κάποιο ανεξήγητο λόγο μου την απέδωσε και 2η φορά με ισχύ για 7 μέρες (και όχι 30 μέρες όπως η απόδοση της "κανονικής" με CashBack 3E) και προστέθηκαν:

 

Screenshot_20230504_210935_Parallel Space 64Bit Support.jpg

Screenshot_20230504_211303_com.android.mms.jpg

Edited by Pppe
Link to comment
Share on other sites

Just now, thansof_7 said:

Οπότε δεν θα παίξει με cashback.... Ευχαριστώ για τις απαντήσεις!!

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Αν είχες υπόλοιπο, μπορείς να  δοκιμάσεις.

Αλλιώς δεν προλαβαίνεις.

Link to comment
Share on other sites

Έκανα ανανέωση με cashback αλλά τίποτα δεν ήρθε!!! Δεν πειράζει.. Τουλάχιστον τώρα ξέρουμε!!!

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι γιατί δεν είμαι πολύ καιρό στη vodafone. Το volte δουλεύει; Γιατί στο xiaomi redmi note 12 5g και το samsung a23 5g της γυναίκας μου έχω δοκιμάσει τα πάντα και δεν το έχω καταφέρει να δουλέψει. Vowifi δουλεύει κανονικά και στα 2. 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, aplos73 said:

Να ρωτήσω κάτι γιατί δεν είμαι πολύ καιρό στη vodafone. Το volte δουλεύει; Γιατί στο xiaomi redmi note 12 5g και το samsung a23 5g της γυναίκας μου έχω δοκιμάσει τα πάντα και δεν το έχω καταφέρει να δουλέψει. Vowifi δουλεύει κανονικά και στα 2. 

Ναι κανονικα. Κατά την κλήση σε κρατάει σε 4g? Γιατί volte εικονίδιο δεν βγαινει στην vodafone

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα ενεργοποίησα ένα ακόμα τηλέφωνο από φορητότητα.

Μπαίνει μόνο με 2g αλλά δεν ξέρω αν είναι από έλλειψη σήματος ή δεν είναι ενεργοποιημένο στην κάρτα.

Έστειλα 4g nai με sms όπως είχα κάνει σε άλλο νούμερο πριν τρεις βδομάδες και το σύστημα μου απάντησε ότι είναι λάθος η εντολή (ή κάπως έτσι).  Θα δω και αύριο μήπως αλλάξει κάτι.

Άλλο περίεργο είναι ότι η κάρτα ανανέωσης ήρθε ξυσμένη αλλά με τα ψηφία μαυρισμένα με μαρκαδόρο και είχε ένα χαρτάκι μέσα που έλεγε να μην την ενεργοποιήσεις μόνος σου γιατί αλλιώς δεν θα γίνει η απόδοση της προσφοράς (εννοεί τα 15gb για κάθε μήνα και το αυτόματο πακέτο με gb, απεριόριστα λεπτά και 700sma).

Επειδή δεν με νοιάζει η προσφορά αλλά ούτε το πακέτο, liquid θέλω να το κάνω, ενεργοποίησα μόνος μου την κάρτα διαβάζοντας τα μαυρισμένα ψηφία και πήγα να το γυρίσω liquid.

Μέχρι να βάλω την πιστωτική είχε πάρει την προσφορά των 15gb και ενεργοποιήθηκε αυτόματα το πακέτο οπότε έφαγε το υπόλοιπο. Υποθέτω ότι το χαρτάκι ήταν φόβητρο για όσους βάζουν την κάρτα σε άλλα νούμερα και χαλάνε την μανέστρα της Vodafone.

Δεν πειράζει, τον άλλο μήνα liquid.

Edited by spiliot
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, aplos73 said:

Να ρωτήσω κάτι γιατί δεν είμαι πολύ καιρό στη vodafone. Το volte δουλεύει; Γιατί στο xiaomi redmi note 12 5g και το samsung a23 5g της γυναίκας μου έχω δοκιμάσει τα πάντα και δεν το έχω καταφέρει να δουλέψει. Vowifi δουλεύει κανονικά και στα 2. 

Όταν έχεις ενεργές και τις 2 επιλογές και είναι συνδεδεμένο σε WiFi, η συσκευή συνήθως προτιμάει το VoWiFi. Αποσυνδέσου από το WiFi έχοντας ανοικτά τα data της συσκευής και εάν έχεις καλή κάλυψη θα λειτουργήσει το VoLTE. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα
Στο bring a friend η απόδοση του δώρου σε αυτόν που έκανε την πρόσκληση πότε αποδίδεται;
Σε μένα δεν το είχαν αποδώσει και τους έστειλα μήνυμα και το έδωσαν μετα

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον το ίδιο παίζει και στα δικά μου. Το έδωσαν και στις δύο μεριές αφού τους ειδοποίησες @HEO ή μόνο σε εσένα; Να ξέρω πόσο υπομονή θα πρέπει να κάνω το λέω 🙂

Link to comment
Share on other sites

Οκ. Κατάλαβα. Θα κάνω δοκιμή με το wifi αποσυνδεμένο και θα δω τι θα κάνει. Ελπίζω να δουλέψει το volte. 

 

Ok. Φίλε Mobileras έκανα ότι μου είπες και δούλεψε κανονικά. Δεν ήξερα ότι παίζει ρόλο η ποιότητα του σήματος και το αν είσαι συνδεδεμένος σε wifi. Και είχες δίκιο ότι ένδειξη lte δεν βγάζει. Πάντως μένει η ένδειξη 4G/5G κατά την διάρκεια της κλήσης. Όλα καλά λοιπόν.

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, aplos73 said:

Οκ. Κατάλαβα. Θα κάνω δοκιμή με το wifi αποσυνδεμένο και θα δω τι θα κάνει. Ελπίζω να δουλέψει το volte. 

 

Ok. Φίλε Mobileras έκανα ότι μου είπες και δούλεψε κανονικά. Δεν ήξερα ότι παίζει ρόλο η ποιότητα του σήματος και το αν είσαι συνδεδεμένος σε wifi. Και είχες δίκιο ότι ένδειξη lte δεν βγάζει. Πάντως μένει η ένδειξη 4G/5G κατά την διάρκεια της κλήσης. Όλα καλά λοιπόν.

Ναι όταν είσαι σε δίκτυο WiFi το προτιμάει από το δίκτυο της κινητής οπότε εκτός αν το επιλέξεις εσύ να προτιμά τα δίκτυα κινητής. 

Link to comment
Share on other sites

Ok. Δεν το ήξερα. Τώρα έκανα επιλογή να προτιμάει το δίκτυο κινητής. Όσο για το lte περίμενα να δω σύμβολο δίπλα από το σήμα όπως στην cosmote. Οπότε όλα δουλεύουν τέλεια.

Link to comment
Share on other sites

Off topic

Στον χώρο της Ακρόπολης και τριγύρω που δουλεύω το σήμα της Vpodafone είναι για τον.....και αναγκάζομαι και αγοράσω δεδομένα για μια δεύτερη κάρτα Nova που έχω στο ίδιο τηλέφωνο που πάει σφαίρα. 

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...