Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

2 minutes ago, johndouk said:

...και οι οποίοι κατά κανόνα διαχειρίζονται τα καρτοκινητά παππούδων και γιαγιάδων, όπου το liquid ταιριάζει κουτί και ό,τι περισσεύει μετατρέπεται σε extra (Smart Pocket) χαρτζιλίκι. 😉

Εάν θέλεις να διαχειρίζεσαι πολλά νουμερα πας what's up, frog ή Q όπου οι εφαρμογές my cosmote και Q δέχονται πολλά νουμερα.

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

να υπενθυμισουμε εδω σε οσους δεν καταλαβαινουν η κανουν οτι δεν καταλαβαινουν , οτι το liquid ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΥΜΒΟΛΑΙΟ .μια ψευτικη χρεωστικη εχουμε βαλει για να τραβαει λεφτα και αν αυριο μεθαυριο δεν βρει λεφτα να τραβηξει 2 φορες συνεχομενες , σε βγαζει μονο του απο liquid και εισαι παλι ΚΑΡΤΟΚΙΝΗΤΟ CU . καμια σχεση με συμβολαιο λοιπον

αυτο το καψιμο που απο το liquid φτασαμε τη συζητηση στο τι ψηφιζει ο καθενας , μονο τρελογιατρος μπορει να το εξηγησει

Edited by stelioz78

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Mobileras said:

Εάν θέλεις να διαχειρίζεσαι πολλά νουμερα πας what's up, frog ή Q όπου οι εφαρμογές my cosmote και Q δέχονται πολλά νουμερα.

Να σε ρωτήσω άλλη φορά.. 😉🤣

(Copyright @kalitexnis_g)

5 cu διαχειρίζομαι εύκολα από το κινητό μου, τα οποία, ειρήσθω εν παρόδω, είναι πλέον όλα liquid, για την ώρα πάντα... 😎

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, johndouk said:

Να σε ρωτήσω άλλη φορά.. 😉🤣

(Copyright @kalitexnis_g)

5 cu διαχειρίζομαι εύκολα από το κινητό μου, τα οποία, ειρήσθω εν παρόδω, είναι πλέον όλα liquid, για την ώρα πάντα... 😎

Τολμάς να αμφισβητείς ρε αλήτη; 😉😂

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, johndouk said:

Να σε ρωτήσω άλλη φορά.. 😉🤣

(Copyright @kalitexnis_g)

5 cu διαχειρίζομαι εύκολα από το κινητό μου, τα οποία, ειρήσθω εν παρόδω, είναι πλέον όλα liquid, για την ώρα πάντα... 😎

Μπράβο σου που σου παιρνει 5πλασιο χρόνο να το κάνεις απο ότι το κάνω εγώ στα 5 κοσμοτε που διαχειρίζομαι, αφου τα δεχεται όλα συγχρόνως χωρίς μπες-βγες. 

9 minutes ago, stelioz78 said:

να υπενθυμισουμε εδω σε οσους δεν καταλαβαινουν η κανουν οτι δεν καταλαβαινουν , οτι το liquid ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΥΜΒΟΛΑΙΟ .μια ψευτικη χρεωστικη εχουμε βαλει για να τραβαει λεφτα και αν αυριο μεθαυριο δεν βρει λεφτα να τραβηξει 2 φορες συνεχομενες , σε βγαζει μονο του απο liquid και εισαι παλι ΚΑΡΤΟΚΙΝΗΤΟ CU . καμια σχεση με συμβολαιο λοιπον

αυτο το καψιμο που απο το liquid φτασαμε τη συζητηση στο τι ψηφιζει ο καθενας , μονο τρελογιατρος μπορει να το εξηγησει

Δίκιο έχεις φίλε μου. Και το συμβόλαιο δεν είναι συμβόλαιο, απλά ένα καρτοκινητο είναι με υπογραφές και επιδοτήσεις, αλλά φεύγεις όποτε θες. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Mobileras said:

Μπράβο σου που σου παιρνει 5πλασιο χρόνο να το κάνεις απο ότι το κάνω εγώ στα 5 κοσμοτε που διαχειρίζομαι, αφου τα δεχεται όλα συγχρόνως χωρίς μπες-βγες. 

Δίκιο έχεις φίλε μου. Και το συμβόλαιο δεν είναι συμβόλαιο, απλά ένα καρτοκινητο είναι με υπογραφές και επιδοτήσεις, αλλά φεύγεις όποτε θες. 

@p_k like γρήγορα!!!

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Mobileras said:

Μπράβο σου που σου παιρνει 5πλασιο χρόνο να το κάνεις απο ότι το κάνω εγώ στα 5 κοσμοτε που διαχειρίζομαι, αφου τα δεχεται όλα συγχρόνως χωρίς μπες-βγες. 

Έλα, μη στενοχωριέσαι, έχω και 2 (cosmokarta & frog) που διαχειρίζομαι από cosmote app. 😎

Χρόνος υπάρχει! (για όποιον θέλει να ζυμώσει πάντα) 😉 Και σκέψου ότι παίζω και τα Big Bang και για τα 5 από το κινητό μου... Μεροκάματο σου λέω... 🤓

 

8 minutes ago, Mobileras said:

Εφιάλτης σας έχουμε γίνει έτσι; 

Ναι, ο @kalitexnis_gδεν έχει κλείσει μάτι εδώ και δυο μήνες!.... 🤣 

Edited by johndouk
Link to comment
Share on other sites

Ποιο liquid και ποιο CU,αν δεν φτιάξει δίκτυο να ξεπεράσει τον δεύτερο και να πλησιάσει τον πρώτο προκοπή γιοκ. Δίνει αρκετές προσφορές σε σημείο που να μπουκώνει το δίκτυο. Προς όφελος μας οι προσφορές,αλλά ας φτιάξει ένα αξιοπρεπές δίκτυο μπας και πιάσουν τόπο 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, aektzhs 1 said:

Ποιο liquid και ποιο CU,αν δεν φτιάξει δίκτυο να ξεπεράσει τον δεύτερο και να πλησιάσει τον πρώτο προκοπή γιοκ. Δίνει αρκετές προσφορές σε σημείο που να μπουκώνει το δίκτυο. Προς όφελος μας οι προσφορές,αλλά ας φτιάξει ένα αξιοπρεπές δίκτυο μπας και πιάσουν τόπο 

Για να δούμε βελτίωση στο κόκκινο δίκτυο (βελτίωση, οχι συντήρηση που κάνει τώρα) θα πρεπει να αυξηθούν οι χρεώσεις. Το είχε πει και το κόκκινο boss ότι εάν δεν ανέβουν οι χρεώσεις, επενδύσεις γιόκ... 

Η Nova έχει κάνει τη βονταφον να παραμιλαει με τα φτηνά συμβόλαια και το νέο f2g, αναγκάζοντας την να σκαρφιστεί το liquid (ουτε καν φτηνο συμβολαιο) για να ψαρέψει τη νεολαία και μετά να την αναγκάσει σε συμβόλαια. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Mobileras said:

Η Nova έχει κάνει τη βονταφον να παραμιλαει με τα φτηνά συμβόλαια και το νέο f2g, αναγκάζοντας την να σκαρφιστεί το liquid (ουτε καν φτηνο συμβολαιο) για να ψαρέψει τη νεολαία και μετά να την αναγκάσει σε συμβόλαια. 

Δίκη προθέσεων και κινδυνολογία ακούγεται αυτό. Πώς ακριβώς θα την αναγκάσει; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, johndouk said:

Δίκη προθέσεων και κινδυνολογία ακούγεται αυτό. Πώς ακριβώς θα την αναγκάσει; 

Όταν η Nova ρίχνει τις τιμές, δεν μπορεί να μην ακολουθήσει και η βονταφον (εάν θέλει να επιβιωσει)... 

Εδώ εδωσε πανω απο 500 πακετα απεριόριστος ιντερνετ κ ομιλίας με 12ε/μηνα για 12 μήνες (κλασσική κίνηση πανικου)... 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Για να δούμε βελτίωση στο κόκκινο δίκτυο (βελτίωση, οχι συντήρηση που κάνει τώρα) θα πρεπει να αυξηθούν οι χρεώσεις. Το είχε πει και το κόκκινο boss ότι εάν δεν ανέβουν οι χρεώσεις, επενδύσεις γιόκ... 
Η Nova έχει κάνει τη βονταφον να παραμιλαει με τα φτηνά συμβόλαια και το νέο f2g, αναγκάζοντας την να σκαρφιστεί το liquid (ουτε καν φτηνο συμβολαιο) για να ψαρέψει τη νεολαία και μετά να την αναγκάσει σε συμβόλαια. 
Για Θεσσαλονίκη πιάνω καλύτερο 5ζ από την κοτε.το παρατήρησα γιατί δεν τελειώνει η μπαταρία μου όπως ήταν όταν είχα της κοτε

Στάλθηκε από το 22021211RG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Mobileras said:

Όταν η Nova ρίχνει τις τιμές, δεν μπορεί να μην ακολουθήσει και η βονταφον (εάν θέλει να επιβιωσει)... 

Εδώ εδωσε πανω απο 500 πακετα απεριόριστος ιντερνετ κ ομιλίας με 12ε/μηνα για 12 μήνες (κλασσική κίνηση πανικου)... 

Το liquid υπάρχει από το Νοέμβριο του 2022 (πριν καν γίνει nova η wind).

Όμως δεν απάντησες στην ερώτηση. Πώς θα αναγκάσει η vodafone τη νεολαία να πάει από καρτοκινητά σε συμβόλαια; 

Edited by johndouk
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, vrwmiaR1z said:

Για Θεσσαλονίκη πιάνω καλύτερο 5ζ από την κοτε.το παρατήρησα γιατί δεν τελειώνει η μπαταρία μου όπως ήταν όταν είχα της κοτε

Στάλθηκε από το 22021211RG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Εγώ για Θεσσαλονίκη έχω τις χαμηλότερες ταχυτητες με βονταφον. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

On 30/4/2023 at 11:45 ΜΜ, dkostas said:

ληγει το υπολοιπο μου 1.5.2023 μπορω ν ανανεωσω κ αυριο ή μεχρι σημερα 23.59?

Εγώ ανανέωσα την επόμενη χωρίς πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, johndouk said:

Δεν απάντησες στην ερώτηση. Πώς θα αναγκάσει η vodafone τη νεολαία να πάει από καρτοκινητά σε συμβόλαια; 

Θα αυξήσει τις χρεώσεις στο λικουιντ και θα κόψει τα κολπάκια που κάνουν μερικοί εδώ μέσα.

Μήπως πιστευεις οτι θα αφήσει το λικουιντ να καταστρέψει το cu και τα συμβόλαια;

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Mobileras said:

Θα αυξήσει τις χρεώσεις στο λικουιντ και θα κόψει τα κολπάκια που κάνουν μερικοί εδώ μέσα.

Λες να κολλήσει και κανα μαχαίρι σε κάνα λαιμό;... 🤔🤣

 

9 minutes ago, Mobileras said:

Μήπως πιστευεις οτι θα αφήσει το λικουιντ να καταστρέψει το cu και τα συμβόλαια;

Μπααα, έχει τεράστια εμπιστοσύνη στην αδράνεια του κιμπάρη καταναλωτή. 😎 

Να είμαστε καλά🙏, εδώ θα'μαστε και θα δούμε. 😎

Edited by johndouk
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Mobileras said:

Θα αυξήσει τις χρεώσεις στο λικουιντ και θα κόψει τα κολπάκια που κάνουν μερικοί εδώ μέσα.

Μήπως πιστευεις οτι θα αφήσει το λικουιντ να καταστρέψει το cu και τα συμβόλαια;

Δεν είναι που κάνουμε κολπάκια μερικοί εδώ μέσα.. το πρόβλημά σου είναι ότι δεν τα κάνεις εσύ! (Δες το λιγάκι αυτό)

57 minutes ago, Mobileras said:

Εφιάλτης σας έχουμε γίνει έτσι; 

Δεν κοιμάμαι τώρα πια τα βράδια..

Edited by kalitexnis_g
Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, kalitexnis_g said:

Δεν είναι που κάνουμε κολπάκια μερικοί εδώ μέσα.. το πρόβλημά σου είναι ότι δεν τα κάνεις εσύ! (Δες το λιγάκι αυτό)

Δεν κοιμάμαι τώρα πια τα βράδια..

Δεν το κανω επειδη επιλεγω να μην το κανω. Βασικα με χαλαει που θελει αποθηκευμενα στοιχεία καρτας. Αλλιως θα το δοκιμαζα. Τα εχουμε ξαναπει αυτά στο παρελθόν. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Mobileras said:

Δεν το κανω επειδη επιλεγω να μην το κανω. Βασικα με χαλαει που θελει αποθηκευμενα στοιχεία καρτας. Αλλιως θα το δοκιμαζα. Τα εχουμε ξαναπει αυτά στο παρελθόν. 

Μόνο που και το να δώσεις τα στοιχεία της κάρτας σου είναι επιλογή. Όπως όλα στη ζωή είναι θέμα επιλογών. Άρα δεν το κάνεις επειδή επιλέγεις να μην το κάνεις.

Ξέρω η ημιμάθεια...κλπ

Edited by kalitexnis_g
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Mobileras said:

Βασικα με χαλαει που θελει αποθηκευμενα στοιχεία καρτας. Αλλιως θα το δοκιμαζα.

Τι ακριβώς σε χαλάει δεν κατάλαβα όμως. Δεν έχεις κάνει ποτέ πληρωμή με κάρτα στην voda?

Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, kalitexnis_g said:

Μόνο που και το να δώσεις τα στοιχεία της κάρτας σου είναι επιλογή. Όπως όλα στη ζωή είναι θέμα επιλογών. Άρα δεν το κάνεις επειδή επιλέγεις να μην το κάνεις.

Ξέρω η ημιμάθεια...κλπ

Αναγκαστικός ορος για να απολαύσω τους καρπούς του liquid είναι η αποθήκευση των τραπεζικων δεδομενων μου. Πολλά ζητάει για "καρτοκινητο".

 

33 minutes ago, spiliot said:

Τι ακριβώς σε χαλάει δεν κατάλαβα όμως. Δεν έχεις κάνει ποτέ πληρωμή με κάρτα στην voda?

Εχω κάνει, αλλά χωρίς αποθήκευση της κάρτας. 

Edited by Mobileras

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Mobileras said:

Εχω κάνει, αλλά χωρίς αποθήκευση της κάρτας. 

Αν έχεις κάνει έστω και μία φορά τότε τα στοιχεία της πληρωμής, όπως και της κάρτας, έχουν αποθηκευτεί στη vodafone για 12 χρόνια, όπως και σε όλους όσους δεν χρησιμοποιούν τρίτο πάροχο υπηρεσιών πληρωμής (payment processor). Τζάμπα φρικάρεις...

Edited by spiliot
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, spiliot said:

Αν έχεις κάνει έστω και μία φορά τότε τα στοιχεία σου, όπως και της κάρτας, έχουν αποθηκευτεί στη vodafone για 12 χρόνια, όπως και σε όλους όσους δεν χρησιμοποιούν τρίτο πάροχο υπηρεσιών πληρωμής (payment processor). Τζάμπα φρικάρεις...

Τότε τι δίνει επιλογή αποθήκευση και μη αποθήκευση κάρτας; Εάν ισχυει αυτο που λες, παιζει χοντρή κοροιδία... 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...