Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

33 minutes ago, katsiletra said:

Εγώ ρώτησα για την υπηρεσία Voice MMS, και δεν ήξερε κανένας τι είναι, όλοι μου μου λέγανε για τον τηλεφωνητή. Μέχρι και τηλέφωνο με πήραν πριν από λίγο από το τεχνικό τμήμα να ελέγξουν τη σύνδεση και δεν ήξεραν την υπηρεσία και μου είπαν "ότι χρεώνεται και χρειάζεται υπόλοιπο να έχω, για να ακούσω το MMS που είναι στην θυρίδα του τηλεφωνητή". Ότι να ναι τελικά εκεί στην εξυπηρέτηση. Ώρες ώρες απορώ τι ξέρουν και τι κάνουν.. 

Δοκίμασε να ενεργοποιήσεις τον τηλεφωνητή και το voice mms από το 1285.

Nova Mobile Business Unlimited + Vodafone CU

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, konstantinos77 said:

Στο 1255 που σου έδωσα πριν κάλεσες να δεις τι σου λέει;
Είναι ο αριθμός που καλείς για να ακούσεις το Voice MMS που σου έχουν αφήσει και είναι δωρεάν!!

Πρώτα πρέπει να γίνει η ενεργοποίηση του voice mms, γι αυτό και απάντησα με το 1285.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, jaranor said:

3 μέρες εγώ, 3 φορές επικοινώνησα με το live chat, μου είπαν λόγω τεχνικών δυσκολιών (την ημέρα που έκανα ανανέωση) και σήμερα λόγω αναβάθμισης, καθυστερεί η απόδοση της προσφοράς. Μου έδωσαν σήμερα 1 GB για 1 μήνα "για να κάνω τη δουλειά μου" και (υποτίθεται) προώθησαν το αίτημα για να αποδοθεί χειροκίνητα η προσφορά.

Κάτι μου λέει ότι απλά απαντάνε με copy paste οι υπάλληλοι που λέει ο λόγος.

Μια από τα ίδια και εγώ, έχω μιλήσει 2 φορές στο chat, υποτίθεται χθες Δευτέρα θα τα λάμβανα .... ακόμα περιμένω.
Μαζί με το 1GB μου έδωσαν κ 200 λεπτά

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, Mobileras said:

Το 1255 δεν είναι για αλλαγή προγραμματος;

Το 1266 είναι.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, dasnowy said:

Δοκίμασε να ενεργοποιήσεις τον τηλεφωνητή και το voice mms από το 1285.

Το έχω κάνει. Είναι και ο τηλεφωνητής ενεργός και το voice mms. Sto 1285 το ενεργοποιείς. Απλώς με κούφαναν χτες στην εξυπηρέτηση. Μου είπαν ότι χρεώνεται και πρέπει να έχω υπόλοιπο. Ότι να ναι.

Link to comment
Share on other sites

Νεότερη ενημέρωση από τη "προσφορά μόνο για εσένα" που δε λάβαμε πολλοί, έπειτα από ανανέωση υπολοίπου.

Μου έδωσαν: 4000' προς όλους αντί για 1000' προς όλους και 4gb αντί για 1gb.

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, Ilovemetal said:

Νεότερη ενημέρωση από τη "προσφορά μόνο για εσένα" που δε λάβαμε πολλοί, έπειτα από ανανέωση υπολοίπου.

Μου έδωσαν: 4000' προς όλους αντί για 1000' προς όλους και 4gb αντί για 1gb.

Είδες; Άλλη φορά θα διαμαρτύρεσαι 10 φορές να παίρνεις 10GB.. 😉😂

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, katsiletra said:

Το έχω κάνει. Είναι και ο τηλεφωνητής ενεργός και το voice mms. Sto 1285 το ενεργοποιείς. Απλώς με κούφαναν χτες στην εξυπηρέτηση. Μου είπαν ότι χρεώνεται και πρέπει να έχω υπόλοιπο. Ότι να ναι.

Απενεργοποίησε τον τηλεφωνητή και παίξε μπάλα με το Voice MMS. (AKA δοκίμασε το! 😉)

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, kalitexnis_g said:

Είδες; Άλλη φορά θα διαμαρτύρεσαι 10 φορές να παίρνεις 10GB.. 😉😂

Χαχα. Η αλήθεια είναι ότι έστειλα παραπάνω από μια φορά, διότι πίεζε ο χρόνος και ήθελα τα λεπτά ομιλίας.

 

Αν είχα ενεργοποιήσει πακέτο λόγο της καθυστέρησης, τότε η προσφορά ανανέωσης θα ήταν μάταιη στο να περαστεί.

Όπως και να έχει υπήρχε πράγματι γενικό τεχνικό θέμα και η Vodafone με αντάμειψε με το παραπάνω.

Edited by Ilovemetal
Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Mobileras said:

Σε θεματα customer care η βοντα είναι καλύτερη από τον ανταγωνισμό. 

Ανέκαθεν... 😋
Δεν είναι απλά καλύτερη... Δεν υπάρχει καν σύγκριση!!! 😉

Link to comment
Share on other sites

ΜΟΛΙΣ ΠΗΡΕΣ ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΑ DATA ΚΑΙ 1000' ΠΡΟΣ ΟΛΟΥΣ ΓΙΑ 30 ΜΕΡΕΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΝΑΝΕΩΣΗ ΠΟΥ ΕΚΑΝΕΣ.

Μου ήρθε και αυτό.

 

Υ.Γ Στο τέλος θα μου στείλουν και καμία λευκή συσκευή δώρο! 😁

 

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, Ilovemetal said:

Χαχα. Η αλήθεια είναι ότι έστειλα παραπάνω από μια φορά, διότι πίεζε ο χρόνος και ήθελα τα λεπτά ομιλίας.Αν είχα ενεργοποιήσει πακέτο λόγο της καθυστέρησης ....

Στο cu υπάρχει το liquid που πληρώνεις 0.0065 για 1 λεπτό ομιλίας (2 cent τα 3 λεπτα) ... μπαίνεις σε 5 λεπτά και μιλάς από το υπόλοιπο σου , βγαίνεις όποτε θες (μέχρι και απεριόριστα προσφορά έχει)  . Ποιο πακέτο να ενεργοποιήσεις ηθελες ???

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Ilovemetal said:

ΜΟΛΙΣ ΠΗΡΕΣ ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΑ DATA ΚΑΙ 1000' ΠΡΟΣ ΟΛΟΥΣ ΓΙΑ 30 ΜΕΡΕΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΝΑΝΕΩΣΗ ΠΟΥ ΕΚΑΝΕΣ.

Μου ήρθε και αυτό.

 

Υ.Γ Στο τέλος θα μου στείλουν και καμία λευκή συσκευή δώρο! 😁

 

Και σε μένα το ίδιο. 
Δεν βλέπω τον λόγο να είμαι ενθουσιασμένος. Αυτά έλεγε η προσφορά, αυτά μου έδωσαν. Με καθυστέρηση κ ύστερα από οχλήσεις. Δεν μου ήρθαν άλλα sms, δεν τα χρειάζομαι κιόλας.
Αναγνωρίζω όμως ότι όσο αφορά τις προσφορές η Vodafone είναι άπαικτη. Γι αυτό άλλωστε μετέφερα σε αυτή όλα τα νούμερα που διαχειρίζομαι, με εξαίρεση 2 frog. To ένα για το σήμα στο Σούνιο (κατασκήνωση) που πάει η μικρή κ το άλλο του πατέρα μου που κάνει 3 κλήσεις τον μήνα.

Edited by balkos
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, balkos said:

 κ το άλλο του πατέρα μου που κάνει 3 κλήσεις τον μήνα.

Μια από τα ίδια .....  3 κλήσεις κοστίζουν 2 cent του ευρω, ότι πιο φτηνό στο κόσμο το liquid. Δεν υπάρχει σύγκριση με τίποτα και είναι απλό.   

Θα σου παίρνει 8 ευρω το μήνα αυτόματα από κάρτα και όποτε δεν βαριέσαι θα αλλάζεις ημερομηνία να μην παίρνει κάθε μήνα αλλά κάθε 2  ...  Και οταν μαζέψει λεφτά θα τα χαλάσεις σε αγορές σουπερμαρκετ e-fresh ή  e-food κλπ. (η big - bang για hardware , δες και cashback ανανέωση με μια αγορά προιόντος 1 ευρω)

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, blizard said:

Στο cu υπάρχει το liquid που πληρώνεις 0.0065 για 1 λεπτό ομιλίας (2 cent τα 3 λεπτα) ... μπαίνεις σε 5 λεπτά και μιλάς από το υπόλοιπο σου , βγαίνεις όποτε θες (μέχρι και απεριόριστα προσφορά έχει)  . Ποιο πακέτο να ενεργοποιήσεις ηθελες ???

Φίλε μου εγώ βάζω τα απεριόριστα λεπτά. Δεδομένα δεν με ενδιαφέρουν ιδιαίτερα. Και 2gb το μήνα μου αρκούν. 

Απλά συχνά μου έρχεται η προσφορά ανανέωσης, που δίνει 1000' προς όλους για ένα μήνα και κάποια gb.

 

Πράγματι θέλω μελλοντικά να το δοκιμάσω το liquid.

2 ώρες πριν, balkos said:

Και σε μένα το ίδιο. 
Δεν βλέπω τον λόγο να είμαι ενθουσιασμένος. Αυτά έλεγε η προσφορά, αυτά μου έδωσαν. Με καθυστέρηση κ ύστερα από οχλήσεις. Δεν μου ήρθαν άλλα sms, δεν τα χρειάζομαι κιόλας.
Αναγνωρίζω όμως ότι όσο αφορά τις προσφορές η Vodafone είναι άπαικτη. Γι αυτό άλλωστε μετέφερα σε αυτή όλα τα νούμερα που διαχειρίζομαι, με εξαίρεση 2 frog. To ένα για το σήμα στο Σούνιο (κατασκήνωση) που πάει η μικρή κ το άλλο του πατέρα μου που κάνει 3 κλήσεις τον μήνα.

Εμένα η προσφορά έλεγε 1000' προς όλους για ένα μήνα και εν τέλει.. μου έδωσαν 5000' προς όλους! Και κάποια giga έλεγε, που εν τέλει έγιναν... απεριόριστα!

Άρα σε εμένα έλεγε λιγότερα και έδωσαν περισσότερα.

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, blizard said:

Μια από τα ίδια .....  3 κλήσεις κοστίζουν 2 cent του ευρω, ότι πιο φτηνό στο κόσμο το liquid. Δεν υπάρχει σύγκριση με τίποτα και είναι απλό.   

Θα σου παίρνει 8 ευρω το μήνα αυτόματα από κάρτα και όποτε δεν βαριέσαι θα αλλάζεις ημερομηνία να μην παίρνει κάθε μήνα αλλά κάθε 2  ...  Και οταν μαζέψει λεφτά θα τα χαλάσεις σε αγορές σουπερμαρκετ e-fresh ή  e-food κλπ. (η big - bang για hardware , δες και cashback ανανέωση με μια αγορά προιόντος 1 ευρω)

Έχω liquid k τα ξέρω αυτά κ τα χρησιμοποιώ. όμως στο frog υπάρχει μηνιαίο πακέτο 3,02€ κ έτσι βάζω μια κάρτα κάθε 3 μήνες.
Το απόλυτα φθηνότερο για  περιπτώσεις ελάχιστης χρήσης είναι άλλο κ το έχει η φουκαριάρα η μάνα μου κ το trucker του αυτοκινήτου μου(Intertelecom). Έχω 2-3 χρόνια να βάλω κάρτα.

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, balkos said:

Έχω liquid k τα ξέρω αυτά κ τα χρησιμοποιώ. όμως στο frog υπάρχει μηνιαίο πακέτο 3,02€ κ έτσι βάζω μια κάρτα κάθε 3 μήνες.
Το απόλυτα φθηνότερο για  περιπτώσεις ελάχιστης χρήσης είναι άλλο κ το έχει η φουκαριάρα η μάνα μου κ το trucker του αυτοκινήτου μου(Intertelecom). Έχω 2-3 χρόνια να βάλω κάρτα.

Δεν πρέπει να έχεις καταλάβει πως δουλέυει το liquid γιατι αυτά τα 2 που λες είναι πανάκριβα    ..... συν ταλαιπωρία αλλά και την δουλειά σου δεν κάνεις (στο ένα πληρώνεις ακόμα και  τα εισερχόμενα  ενω και τα 2 έχουν πανάκριβο ως καθόλου ιντερνετ - σμσ συν τρομερούς περιορισμούς)

Πχ για τις 3 κλήσεις που θα μιλήσει ο πατέρας σου θα πληρώσει 2 cent στο liquiq αντί 302 cent στο frog !!!!  θα περισέψουν 3 ολόκληρα ευρώ από τα 3,02 - δες τα ως "ρέστα" - και αυτα κάνουν όλη την διαφορά  ...  ΑΝ ΠΕΤΑΞΕΙΣ τα ρέστα στα σκουπίδια όντος θα σου βγει λιγο πιο ακριβό , αλλά αν τα εκμεταλευτείς σωστα (δες smart pocket - big bang hardware) ειναι τρομερά φτηνό .

Υπάρχει και το cashback για όποιον δεν εχει την παραπάνω λογική ... (θέλει  φωτογραφία απόδειξης από super market ... πχ μπορείς από 6 ευρω το χρόνο να ανανεώνεις την sim και θα έχεις και 6 προιόντα δωρεαν στα χέρια σου ) 

Για καθαρό trucker δεν αρκεί η δωρεάν κάρτα με τα εισερχόμενα sms και τα δωρεάν 200 mb ?

 

9 ώρες πριν, Ilovemetal said:

Φίλε μου εγώ βάζω τα απεριόριστα λεπτά. Δεδομένα δεν με ενδιαφέρουν ιδιαίτερα. Και 2gb το μήνα μου αρκούν. 

Σε όποιον βγαίνουν προσφορές όπως σε εσενα είναι οκ ... αν δεν σου εδιναν όμως ,  το liquid έχει ΔΩΡΕΑΝ απεριόριστη ομιλία (όπως πήρες τώρα 5000 λεπτά δίνουν απεριόριστα λεπτα σε όλους) ... 

Αν σταματήσουν τα απεριόριστα τον άλλο μηνα, έχεις 30 ευρω να δοκιμάσεις πόσο μιλάς (10 ευρω μιλάς 1500 λεπτά) και να δεις αν σε συμφέρει από το να πληρώνεις πακέτα απεριόριστων. (το ιντερνετ έχει 1,2 ευρω το gb)

Edited by blizard
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω εάν είναι προσωπική προσφορά ή για όλους, ήρθε μήνυμα Κάνε μια ανανέωση οποιασδήποτε αξίας και έχεις 5000 προς όλους και 30γίγα για ένα μήνα

Στάλθηκε από το 22021211RG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η Vodafone καταργεί το Vodafone WiFi Calling

Η VODAFONE ΠΑΝΑΦΟΝ ΑΕΕΤ ανακοινώνει ότι στις 27 Μαΐου 2023 θα προχωρήσει στην κατάργηση της εφαρμογής «Vodafone WiFi Calling» που έως σήμερα ήταν αποκλειστικά διαθέσιμη για Android συσκευές που δεν υποστηρίζουν τη λειτουργία WiFi Calling/VoLTE.

Οι συνδρομητές που χρησιμοποιούν τέτοιου τύπου συσκευή και επιθυμούν να συνεχίσουν να πραγματοποιούν και να δέχονται κλήσεις από το κινητό τους μέσω WiFi όταν το σήμα κινητής είναι περιορισμένο, θα πρέπει να την αντικαταστήσουν άμεσα με μία νέα 4G/5G συσκευή, η οποία να υποστηρίζει αυτόματα τη λειτουργία WiFi Calling/VoLTE.

Πηγή: techmaniacs

Link to comment
Share on other sites

Αρκετά δελεαστική προσφορά.

ΔΩΡΕΑΝ DATA ΓΙΑ 1 ΧΡΟΝΟ; BRING A FRIEND ΣΤΟ CU ΚΑΙ ΚΕΡΔΙΣΤΕ ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ ΑΠΟ 5GB ΚΑΘΕ ΜΗΝΑ ΓΙΑ 1 ΧΡΟΝΟ. ΜΑΘΕ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΚΑΙ ΠΑΡΕ ΚΩΔΙΚΟ ΕΔΩ: https://www.vodafonecu.gr/upiresies-cu/cu-bring-a-friend/?c_source=sms&c_medium=sms&c_owner=mk-cu&c_term=1st&c_name=20230424-cu-bringafriend

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Το νου σας....

Στα δώρα μπορείς να φέρεις τον εαυτό σου :)

(Δηλαδή άλλο νούμερο που έχεις στο όνομα σου σε άλλο δίκτυο η νέο νούμερο)



Sent from my Redmi 7 using Tapatalk



Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Ilovemetal said:

Αρκετά δελεαστική προσφορά.

ΔΩΡΕΑΝ DATA ΓΙΑ 1 ΧΡΟΝΟ; BRING A FRIEND ΣΤΟ CU ΚΑΙ ΚΕΡΔΙΣΤΕ ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ ΑΠΟ 5GB ΚΑΘΕ ΜΗΝΑ ΓΙΑ 1 ΧΡΟΝΟ. ΜΑΘΕ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΚΑΙ ΠΑΡΕ ΚΩΔΙΚΟ ΕΔΩ: https://www.vodafonecu.gr/upiresies-cu/cu-bring-a-friend/?c_source=sms&c_medium=sms&c_owner=mk-cu&c_term=1st&c_name=20230424-cu-bringafriend

Εντάξει 12€ ανανέωση για 5GB; Ενώ μας είχε unlimited στην προηγούμενη προσφορά;;

Άντε να έλεγε "με οποιαδήποτε ανανέωση" και να σου κλείνει το μάτι για cashback να το πεις δελεαστικό..

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...