Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε ποια ανανέωση αναφέρεσαι;
Σε αυτήν

(και πριν λίγες μερες είχε πάρει ακόμα 8 με αυτόματη μπάρα που δεν τα είχε γράψει στο ιστορικό ανανεώσεων όμως )




Sent from my Power 3 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Αν εννοείς την αυτόματη των 8€ που ανέφερε ο @blizard, απ'όσο έχω καταλάβει, οι αυτόματες ανανεώσεις δεν θεωρούνται online και γι'αυτό δεν αναφέρονται στο σχετικό ιστορικό.

ΥΓ. Οκ, με πρόλαβες! Καλά κατάλαβα.  

Edited by johndouk
Link to comment
Share on other sites

Εάν μέσα σε 10 λεπτά από την ανανέωση , δε δεις την "προσφορά μόνο για σένα" προστεθιμένη στο υπόλοιπό σου, τότε δε την πήρες ούτε θα στην δώσουν. Εκτός εάν διαμαρτυρηθείς, βέβαια, με τα ανάλογα στοιχεία στον ισχυρισμό σου, οπότε "παίζει"...

Link to comment
Share on other sites

Είμαι Q. α

Αξίζει να έρθω vodafone cu και Γιατί?

εχω ήδη Vodafone fiber 100 κ θέλω να παίρνω και τα δύο γιγα που δίνει δώρο στο κινητό Vodafone Μου. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Έκανα ανανέωση με 12 ευρώ και σε 5 λεπτά ενεργοποιήθηκαν τα απεριόριστα της προσφοράς. Όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

Πατησα αυτο το κουμπί καταλαθος καθώς είχα το κινητο στα χερια μου ξεκλείδωτο και με καλεσε για 5 Δευτέρα τον τηλεφωνητή και με χρέωσε περιπου 80 λεπτα. Αν είναι δυνατον

IMG_6897.png

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, aplos73 said:

Έκανα ανανέωση με 12 ευρώ και σε 5 λεπτά ενεργοποιήθηκαν τα απεριόριστα της προσφοράς. Όλα καλά.

Καλησπέρα. Είχε λήξει η προσφορά σου ή έληγε σήμερα;;

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, panos43 said:

Πατησα αυτο το κουμπί καταλαθος καθώς είχα το κινητο στα χερια μου ξεκλείδωτο και με καλεσε για 5 Δευτέρα τον τηλεφωνητή και με χρέωσε περιπου 80 λεπτα. Αν είναι δυνατον

IMG_6897.png

Μη το ξαναπατήσεις.

Τι να κάνουμε...

Link to comment
Share on other sites

Μιας που είπαμε για τηλεφωνητή. Έχω απενεργοποιήσει τον τηλεφωνητή σε ένα νούμερο για να μην χρεώνονται οι καλούντες. Το έκανα μέσω IVR από ένα τετραψήφιο, το 1285 αν θυμάμαι ή κάτι παρόμοιο.

Όμως τώρα όταν παίρνει κάποιος ακούει μήνυμα ότι η κλήση μεταφέρεται στον τηλεφωνητή και μετά ότι ο συνδρομητής δεν έχει τηλεφωνητή και κλείνει η γραμμή (τουλάχιστον δεν χρεώνονται).

Είχα μπει στο αντίστοιχο μενού άλλου IVR για την υπηρεσία ενημέρωσης κλήσεων (αυτό που έρχεται το sms), υποτίθεται ενεργοποιήθηκε αλλά βγαίνει ακόμα το μήνυμα για τηλεφωνητή όταν καλούν.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω ενεργοποιήσει το Voice MMS, παρόμοια λειτουργεία με τον τηλεφωνητή και δωρεάν ως υπηρεσία.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που μας ενδιαφέρει είναι απλά να ξέρει ποιος πήρε όταν δεν έχει σήμα κλπ, όχι να μπορεί να αφήσει κάποιος μήνυμα. Αν ξέρει κάποιος αυτό αλλιώς θα ρωτήσω την υποστήριξη όταν μπορέσω.

Θα ρίξω μια ματιά στην υπηρεσία που λες πάντως γιατί δεν την είχα ακούσει

Edited by spiliot
Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πριν, jaranor said:

Όσοι είχατε προσφορά "μόνο για σένα" με ανανέωση, τελικά την πήρατε; Εγώ ακόμα δεν.

4η μέρα ακόμα περιμένω. Τους ενόχλησα 2-3 φορές και μου είπαν από Δευτέρα.

Ακόμα περιμένω. Απαράδεκτη η Vodafone το ελάχιστο. 

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, konstantinos77 said:

Εγώ έχω ενεργοποιήσει το Voice MMS, παρόμοια λειτουργεία με τον τηλεφωνητή και δωρεάν ως υπηρεσία.

Πώς γίνεται αυτό στη Vodafone; Το βρ΄κα οκ. Τον τηλεφωνητή πρέπει να τον έχω ενεργοποιημένο;;

Edited by katsiletra
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Ilovemetal said:

4η μέρα ακόμα περιμένω. Τους ενόχλησα 2-3 φορές και μου είπαν από Δευτέρα.

Ακόμα περιμένω. Απαράδεκτη η Vodafone το ελάχιστο. 

Για μένα αφού ξεκίνησε η συνεργασία στραβά,δες τι παίζει με το σήμα στην περιοχή σου και αν δεν σε καλύπτει αποχωρείς

Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, Ilovemetal said:

4η μέρα ακόμα περιμένω. Τους ενόχλησα 2-3 φορές και μου είπαν από Δευτέρα.

Ακόμα περιμένω. Απαράδεκτη η Vodafone το ελάχιστο. 

Μου κάνει εντύπωση πάντως.. συνήθως όταν διαμαρτύρεται κανείς, του κάνουν και απλόχερα δώρα για να τον καλοπιάσουν.. 🤔

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, katsiletra said:

Πώς γίνεται αυτό στη Vodafone; Το βρ΄κα οκ. Τον τηλεφωνητή πρέπει να τον έχω ενεργοποιημένο;;

Όχι! Τον τηλεφωνητή τον απενεργοποίησα από την αρχή γιατί δεν με βολεύει λόγο υψηλής χρέωσης για να ακούσω τα μηνύματα μου... 😉

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, konstantinos77 said:

Όχι! Τον τηλεφωνητή τον απενεργοποίησα από την αρχή γιατί δεν με βολεύει λόγο υψηλής χρέωσης για να ακούσω τα μηνύματα μου... 😉

Τώρα που το δοκίμασα, δεν έβγαλε κάποια επιλογή να σταθλεί voice mms, το μόνο που άκουσα ήταν ότι ο τηλεφωνητής είναι απενεργοποιημένος και έκλεισε.

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, katsiletra said:

Τώρα που το δοκίμασα, δεν έβγαλε κάποια επιλογή να σταθλεί voice mms, το μόνο που άκουσα ήταν ότι ο τηλεφωνητής είναι απενεργοποιημένος και έκλεισε.

Το έχω ενεργοποιήσει πάνω από χρόνο και δεν θυμάμαι πώς...
Για κάλεσε το 1255 (δωρεάν) από τον cu αριθμό σου, που είναι ο αριθμός που ακούς τα μηνύματα σου να δεις τι θα σου πει.
Και αν δεν, μίλησε με το chat support να σου πουν πώς να το ενεργοποιήσεις.

Edited by konstantinos77
Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, aektzhs 1 said:

Για μένα αφού ξεκίνησε η συνεργασία στραβά,δες τι παίζει με το σήμα στην περιοχή σου και αν δεν σε καλύπτει αποχωρείς

Η συνεργασία κρατά χρόνια και είναι δεύτερη sim.

35 minutes ago, kalitexnis_g said:

Μου κάνει εντύπωση πάντως.. συνήθως όταν διαμαρτύρεται κανείς, του κάνουν και απλόχερα δώρα για να τον καλοπιάσουν.. 🤔

Ναι ισχύει, τι να πω, δε ξέρω.

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, konstantinos77 said:

Το έχω ενεργοποιήσει πάνω από χρόνο και δεν θυμάμαι πώς...
Για κάλεσε το 1255 (δωρεάν) από τον cu αριθμό σου, που είναι ο αριθμός που ακούς τα μηνύματα σου να δεις τι θα σου πει.
Και αν δεν μίλησε με το chat support να σου πουν πώς να το ενεργοποιήσεις.

1285*

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, CaptainNickGR said:

1285*

Ναι το έκανα, απλώς το δοκίμασα και δεν έβγαλε κάτι για ενημέρωση, απλώς έκλεισε το τηλ. μετά από λίγο.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Ilovemetal said:

4η μέρα ακόμα περιμένω. Τους ενόχλησα 2-3 φορές και μου είπαν από Δευτέρα.

Ακόμα περιμένω. Απαράδεκτη η Vodafone το ελάχιστο. 

3 μέρες εγώ, 3 φορές επικοινώνησα με το live chat, μου είπαν λόγω τεχνικών δυσκολιών (την ημέρα που έκανα ανανέωση) και σήμερα λόγω αναβάθμισης, καθυστερεί η απόδοση της προσφοράς. Μου έδωσαν σήμερα 1 GB για 1 μήνα "για να κάνω τη δουλειά μου" και (υποτίθεται) προώθησαν το αίτημα για να αποδοθεί χειροκίνητα η προσφορά.

Κάτι μου λέει ότι απλά απαντάνε με copy paste οι υπάλληλοι που λέει ο λόγος.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ρώτησα για την υπηρεσία Voice MMS, και δεν ήξερε κανένας τι είναι, όλοι μου μου λέγανε για τον τηλεφωνητή. Μέχρι και τηλέφωνο με πήραν πριν από λίγο από το τεχνικό τμήμα να ελέγξουν τη σύνδεση και δεν ήξεραν την υπηρεσία και μου είπαν "ότι χρεώνεται και χρειάζεται υπόλοιπο να έχω, για να ακούσω το MMS που είναι στην θυρίδα του τηλεφωνητή". Ότι να ναι τελικά εκεί στην εξυπηρέτηση. Ώρες ώρες απορώ τι ξέρουν και τι κάνουν.. 

Edited by katsiletra
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, katsiletra said:

Εγώ ρώτησα για την υπηρεσία Voice MMS, και δεν ήξερε κανένας τι είναι, όλοι μου μου λέγανε για τον τηλεφωνητή. Μέχρι και τηλέφωνο με πήραν πριν από λίγο από το τεχνικό τμήμα να ελέγξουν τη σύνδεση και δεν ήξεραν την υπηρεσία και μου είπαν "ότι χρεώνεται και χρειάζεται υπόλοιπο να έχω, για να ακούσω το MMS που είναι στην θυρίδα του τηλεφωνητή". Ότι να ναι τελικά εκεί στην εξυπηρέτηση. Ώρες ώρες απορώ τι ξέρουν και τι κάνουν.. 

Στο 1255 που σου έδωσα πριν κάλεσες να δεις τι σου λέει;
Είναι ο αριθμός που καλείς για να ακούσεις το Voice MMS που σου έχουν αφήσει και είναι δωρεάν!!

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...