Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

36 minutes ago, Stratos86 said:

Μου έχει συμβεί αυτό με MB και οχι ομιλία, αλλά ίσχυσε κανονικά πάντως. 

Το θέμα είναι πως είσαι 'σίγουρος' ότι ενεργοποιήθηκε?

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, GREGORYMO said:

Το θέμα είναι πως είσαι 'σίγουρος' ότι ενεργοποιήθηκε?

Αν ξαναπάς στο panic button και το πατήσεις θα σου πει πως το έχεις ήδη ενεργοποιήσει ή κάποιο άλλο σφάλμα δεν θυμάμαι καλά. Κοίταξε την πρώτη φορά που δεν ήξερα το "ρίσκαρα", μετά όταν είδα οτι δουλεύει δεν ξανασχολήθηκα με το αν δείχνει κάπου οτι είναι ενεργοποιημένο ή οχι. Προφανώς το ιδανικό θα ήταν να το δείχνει αλλά τουλάχιστον τη δουλειά του την κάνει.

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Stratos86 said:

Αν ξαναπάς στο panic button και το πατήσεις θα σου πει πως το έχεις ήδη ενεργοποιήσει ή κάποιο άλλο σφάλμα δεν θυμάμαι καλά. Κοίταξε την πρώτη φορά που δεν ήξερα το "ρίσκαρα", μετά όταν είδα οτι δουλεύει δεν ξανασχολήθηκα με το αν δείχνει κάπου οτι είναι ενεργοποιημένο ή οχι. Προφανώς το ιδανικό θα ήταν να το δείχνει αλλά τουλάχιστον τη δουλειά του την κάνει.

Έχεις δίκιο. 

Link to comment
Share on other sites

Εχω την unlimited προσφορά. Λήγει αυριο αλλά επειδή αυριο δεν θα μπορω να κανω ανανεωση και δεν θελω να μεινω χωρίς παροχές, αν κανω σήμερα ανανεωση θα μπει κατευθειαν η προσφορά ή θα κανει ιστοριες παλι;

 

 

Edited by panos43
Link to comment
Share on other sites

Θέλω τα φώτα σας. 

Έχω πάρει τα απεριόριστα με 12 ευρώ αλλά δεν τα πολύ χρειάζομαι. Οι ανάγκες μου ανά μήνα είναι περίπου 200 λεπτά και κάνα 5αρι ίντερνετ. Πιστεύετε ότι με κάνα liquid ή βάτραχο θα την βγάζω φθηνότερα? 

Link to comment
Share on other sites

Θέλω τα φώτα σας. 
Έχω πάρει τα απεριόριστα με 12 ευρώ αλλά δεν τα πολύ χρειάζομαι. Οι ανάγκες μου ανά μήνα είναι περίπου 200 λεπτά και κάνα 5αρι ίντερνετ. Πιστεύετε ότι με κάνα liquid ή βάτραχο θα την βγάζω φθηνότερα? 
Σε βάτραχο έχει πακέτο 200 λεπτα συν 120 πού δίνει για ένα χρόνο και 10 γιγα. Μια χαρά θα είσαι

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, panos43 said:

Εχω την unlimited προσφορά. Λήγει αυριο αλλά επειδή αυριο δεν θα μπορω να κανω ανανεωση και δεν θελω να μεινω χωρίς παροχές, αν κανω σήμερα ανανεωση θα μπει κατευθειαν η προσφορά ή θα κανει ιστοριες παλι;

 

 

Τελικα εκανα ανανεωση και μπηκε η προσφορά. Παρόλα αυτα έχουν ξεμείνει 8€ στην καρτα και στο smart pocket δεν με αφήνει να τα χαλάσω και γράφει αυτο: 

IMG_6799.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, PANOSFL22 said:

Θέλω τα φώτα σας. 

Έχω πάρει τα απεριόριστα με 12 ευρώ αλλά δεν τα πολύ χρειάζομαι. Οι ανάγκες μου ανά μήνα είναι περίπου 200 λεπτά και κάνα 5αρι ίντερνετ. Πιστεύετε ότι με κάνα liquid ή βάτραχο θα την βγάζω φθηνότερα? 

Με liquid είναι αρκετά απλό ... θα μπεις θα βάλεις  8 ευρω και θα σου τρώει 1 ευρω για 150 λεπτά ομιλίας και 1.2 ευρω για 1 gb εφοσον δεν εχεις πακέτο . Για όσα είπες είναι φτηνότερα , αν καταναλώνεις πολύ λιγα για μια περίοδο θα βαζεις 8 ευρω καθε 2 μηνες και θα σου περισέυουν και λεφτά. 

Μπορείς να πάρεις και τα απεριόριστα καλοκαίρι αν ειναι φτηνά αν θές για ιντερνετ και να τα συνδιάζεις με 1 ευρω 150 λεπτά ομιλίας . η αν θες καποια στιγμη την προσφορά σου με 12 ευρω . Εχει και άλλα πακέτα το big bang όπως 2 ευρω για 3gb και 100 λεπτα για 7 μέρες , η 6 ευρω 8 gb.

* αν βάλεις τα 8 ευρω με την αυτόματη μπάρα του liquid και όχι με το κλασικό τρόπο χειροκίνητα ,  θα σου δώσει δώρο το ποσό (ισως ενεργοποιήσει και το πακέτο της προσφοράς όπως έγραψε κάποιος ) ... δεν ξέρω αν είναι καλύτερα να το φυλάξεις για αργότερα όμως , μία φορά για κάθε χρήστη ισχύει και μπορεί  μεχρι 30 ευρω.

1 hour ago, panos43 said:

Τελικα εκανα ανανεωση και μπηκε η προσφορά. Παρόλα αυτα έχουν ξεμείνει 8€ στην καρτα και στο smart pocket δεν με αφήνει να τα χαλάσω 

  Bug .. δεν αναγνωρίζει το πακέτο (εκτός αν τα 8 ευρω είναι και ποσό από δωρεάν παροχές οπότε μπλοκάρουν το  smart pocket) . Mπές liquid που δεν θέλει πακέτο και θα δουλέψει ,  απλά πρόσεξε την μπάρα αυτόματης ανανέωσης να την βάλεις 25-30 μέρες μπροστά μην ξεχαστείς και πάρει ξανα.

Edited by blizard
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, blizard said:

Με liquid είναι αρκετά απλό ... θα μπεις θα βάλεις  8 ευρω και θα σου τρώει 1 ευρω για 150 λεπτά ομιλίας και 1.2 ευρω για 1 gb . Για όσα είπες είναι φτηνότερα .  Μπορείς να πάρεις και τα απεριόριστα καλοκαίρι όποτε θές για ιντερνετ ή την προσφορά που έχεις τώρα αν βάλεις 12 ευρω .

 

  Bug .. δεν αναγνωρίζει το πακέτο (εκτός αν τα 8 ευρω είναι και ποσό από δωρεάν παροχές οπότε μπλοκάρουν το  smart pocket) . Mπές liquid που δεν θέλει πακέτο και θα δουλέψει ,  απλά πρόσεξε την μπάρα αυτόματης ανανέωσης να την βάλεις 25-30 μέρες μπροστά μην ξεχαστείς και πάρει ξανα.

Αν μπω λικουιντ δεν χανω τα πακέτα που έχω ενεργοποιημένα; Επίσης από τα 8 είναι τα 5€ δωρο επειδή πληρωσα την σιμ ον-λάιν και τα υπόλοιπα είναι απομεινάρια του φόρου κινητής. Πριν κανω την σημερινή ανανεωση είχα 7€ και δούλευε το σμαρτ ποκετ κανονικα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν χάνεις κανένα πακέτο αν μπείς liquid και έχουν προτεραιότητα πάντα από τις χρεωσεις liquid οπότε δεν θα χρεωθείς ... μόνο για το σμαρτ pocket δλδ  να δοκιμάσεις αν δουλέυε .

Αλλά κανονικά δεν θα έπρεπε να δουλευε ποτέ με 5 ευρω δώρο - τα δώρα το μπλοκάρουν μέχρι να λήξουν οι 30 μέρες που διαρκούν - αρα άυριο θα σβήσουν τα 5 ευρω.  Εκτός αν σου έβαλαν κανονικά λεφτά και οχι ως δώρο δεν ξέρω, και όντος έχει bug το αυτόματο πακέτο και δεν αναγνωρίζεται όπως σου λέει η μπάρα ... τεσπα μπες liquid δεν χανεις τίποτα

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, PANOSFL22 said:

Θέλω τα φώτα σας. 

Έχω πάρει τα απεριόριστα με 12 ευρώ αλλά δεν τα πολύ χρειάζομαι. Οι ανάγκες μου ανά μήνα είναι περίπου 200 λεπτά και κάνα 5αρι ίντερνετ. Πιστεύετε ότι με κάνα liquid ή βάτραχο θα την βγάζω φθηνότερα? 

Πριν κάνεις οτιδήποτε, ρώτα την εξυπ.πελατων εάν θα χάσεις την 9μηνη προσφορά εάν γίνεις liquid.

Εάν σκοπεύεις να πας φρογκ, παρε νέο νουμερο. Είναι κρίμα να κάψεις την 9μηνη προσφορά. Μπορείς να τη συντηρείς με cash back. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Δεν χάνεις και δεν αλλάζει τίποτα με την εισοδο σε liquid....  ουτε σε φοιτητικά , σε πακέτα με διπλασιασμούς , τα εχουμε δοκιμάσει όλα 😉 ,  ειναι σαν μια απλή υπηρεσία που βάζεις (πχ τηλεφωνητής ) και μάλιστα δεν μπορεί να σε χρεώσει και περισσότερο από ότι πριν μπεις 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, blizard said:

Δεν χάνεις κανένα πακέτο αν μπείς liquid και έχουν προτεραιότητα πάντα από τις χρεωσεις liquid οπότε δεν θα χρεωθείς ... μόνο για το σμαρτ pocket δλδ  να δοκιμάσεις αν δουλέυε .

Αλλά κανονικά δεν θα έπρεπε να δουλευε ποτέ με 5 ευρω δώρο - τα δώρα το μπλοκάρουν μέχρι να λήξουν οι 30 μέρες που διαρκούν - αρα άυριο θα σβήσουν τα 5 ευρω.  Εκτός αν σου έβαλαν κανονικά λεφτά και οχι ως δώρο δεν ξέρω, και όντος έχει bug το αυτόματο πακέτο και δεν αναγνωρίζεται όπως σου λέει η μπάρα ... τεσπα μπες liquid δεν χανεις τίποτα

Τελικά οντως με λικουιντ δούλεψε το σμαρτ ποκετ. Ευχαριστω πολύ. Η 9μηνη προσφορά δεν χάνεται. Εγω εξήλθα από το λικουιντ και την έχω ακομα

Link to comment
Share on other sites

Είχα "προσφορά μόνο για σένα" με ανανέωση υπολοίπου, μέχρι 22 Απριλίου. Μπαίνω σήμερα να κάνω ανανέωση και η προσφορά δεν υπάρχει στην εφαρμογή, ούτε καλώντας στο 1252.

Ε, ή δώσ' την ή μην τη δίνεις! Μας δουλεύεις;

Link to comment
Share on other sites

Έκανες ανανέωση και δεν πήρες την προσφορά;

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, panos43 said:

Τελικά οντως με λικουιντ δούλεψε το σμαρτ ποκετ. Ευχαριστω πολύ. Η 9μηνη προσφορά δεν χάνεται. Εγω εξήλθα από το λικουιντ και την έχω ακομα

Έπρεπε να δώσεις στοιχεία κάρτας για να γίνεις liquid ;

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

 

16 minutes ago, seranata said:

Έκανες ανανέωση και δεν πήρες την προσφορά;

Δεν έκανα, αφού δεν υπάρχει πλέον. υποτίθεται ήταν μέχρι 22 Απριλίου.

Edited by jaranor
Link to comment
Share on other sites

Κανονικά υπάρχει, έχει συμβεί κάτι ανάλογο με "προσφορά μόνο για μένα". Να προσθέσω βέβαια ότι την είχα λάβει και σε sms.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, jaranor said:

 

Δεν έκανα, αφού δεν υπάρχει πλέον. υποτίθεται ήταν μέχρι 22 Απριλίου.

Σου ήρθε sms ? ΜΗΠΩΣ ήταν μέχρι 20 και μπερδεύτηκες?

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Mobileras said:

Προτείνετε virtual καρτα για να κάνω για το liquid (εάν θέλετε) ...

Αν έχεις revolut βάλε αυτήν. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, katsiletra said:

Αν έχεις revolut βάλε αυτήν. 

Δεν εχω καμμια virtual. Σκεφτομαι να βγαλω μονο για το λικουιντ

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...