Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Just now, Mobileras said:

Οταν ξαναμπεις liquid, δεν θα προσπαθησει να σου χρεωσει την καρτα που αναγκαστικά δηλώνεις για να έχεις liquid;

Όχι.. κάθε φορά που μπαίνεις αλλά και γενικώς μπορείς να μετακινείς τη μπάρα χρέωσης. Οπότε τη βάζεις για αρχή σε έναν μήνα και το βλέπεις..

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, kalitexnis_g said:

Όχι.. κάθε φορά που μπαίνεις αλλά και γενικώς μπορείς να μετακινείς τη μπάρα χρέωσης. Οπότε τη βάζεις για αρχή σε έναν μήνα και το βλέπεις..

Δηλαδη μπορω π.χ. να μπω liquid 1/5, να μετακινησω την μπαρα για χρεωση στις 1/6, στο τελος του Μαΐου να βγω απο το liquid, να ξαναμπω και να βαλω τη μπαρα για χρεωση 1/7 και να το κανω αυτο καθε μήνα ωστε να μην χρεωθεί ποτέ η κάρτα μου;

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Mobileras said:

Δηλαδη μπορω π.χ. να μπω liquid 1/5, να μετακινησω την μπαρα για χρεωση στις 1/6, στο τελος του Μαΐου να βγω απο το liquid, να ξαναμπω και να βαλω τη μπαρα για χρεωση 1/7 και να το κανω αυτο καθε μήνα ωστε να μην χρεωθεί ποτέ η κάρτα μου;

Ναι.. απλώς κάποια σενάρια που δεν έχουν γίνει από κανέναν ως τώρα προφανώς δεν μπορούμε να τα γνωρίζουμε. Πχ λες να μην βάλεις ποτέ κάρτα. Δεν ξέρω αν με 0 υπόλοιπο μπορείς να μπεις στο liquid. Σίγουρα αν βγεις και ανανεώσεις με cashback (του οποίου η διαδικασία απαιτεί κάποιες μέρες.. να στείλεις την απόδειξη και να σου βγάλουν το ποσό) μπορείς να ξαναμπείς εννοείται. Είναι δύσκολη περίπτωση το να μην θέλεις να βάλεις ποτέ κάρτα (αλλά όχι ακατόρθωτο).

Edited by kalitexnis_g
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, kalitexnis_g said:

Ναι.. απλώς κάποια σενάρια που δεν έχουν γίνει από κανέναν ως τώρα προφανώς δεν μπορούμε να τα γνωρίζουμε. Πχ λες να μην βάλεις ποτέ κάρτα. Δεν ξέρουμε αν με 0 υπόλοιπο μπορείς να μπεις στο liquid. Σίγουρα αν βγεις και ανανεώσεις με cashback (του οποίου η διαδικασία απαιτεί κάποιες μέρες.. να στείλεις την απόδειξη και να σου βγάλουν το ποσό) μπορείς να ξαναμπείς εννοείται. Είναι δύσκολη περίπτωση το να μην θέλεις να βάλεις ποτέ κάρτα (αλλά όχι ακατόρθωτο).

Εαν καποιος μιλάει λίγο, με βάση τις πολύ χαμηλές χρεώσεις ομιλιας του liquid θα μπορουσε να μιλαει με τα cash back και μόνο. Εγω π.χ. χρειαζομαι γυρω στα 100'/μηνα και δεν θελω να χρεώνομαι 8ε/μηνα ή το 2μηνο. Δηλαδη το συστημα, καθε φορά που ξαναμπαινεις, μηδενίζει;

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, Mobileras said:

Εαν καποιος μιλάει λίγο, με βάση τις πολύ χαμηλές χρεώσεις ομιλιας του liquid θα μπορουσε να μιλαει με τα cash back και μόνο. Εγω π.χ. χρειαζομαι γυρω στα 100'/μηνα και δεν θελω να χρεώνομαι 8ε/μηνα ή το 2μηνο. Δηλαδη το συστημα, καθε φορά που ξαναμπαινεις, μηδενίζει; 

Κάνε μια δοκιμή αν θες να μας πεις και μας, αν δεν το έχει κάνει κάποιος άλλος μέχρι στιγμής. 

Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, Mobileras said:

Εαν καποιος μιλάει λίγο, με βάση τις πολύ χαμηλές χρεώσεις ομιλιας του liquid θα μπορουσε να μιλαει με τα cash back και μόνο. Εγω π.χ. χρειαζομαι γυρω στα 100'/μηνα και δεν θελω να χρεώνομαι 8ε/μηνα ή το 2μηνο. Δηλαδη το συστημα, καθε φορά που ξαναμπαινεις, μηδενίζει;

Θες να μου πεις το λόγο που δεν κάνεις τον κόπο να μιλήσεις στο τσατ και να μας ενημερώσεις κι εμάς; Νομίζω ήμουν σαφής.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, kalitexnis_g said:

Θες να μου πεις το λόγο που δεν κάνεις τον κόπο να μιλήσεις στο τσατ και να μας ενημερώσεις κι εμάς; Νομίζω ήμουν σαφής.

Νόμιζα οτι καποιος το εχει δοκιμασει. Αρα η πλειοψηφια εδω μεσα "υποθετει" χωρις να εχει δοκιμασει...

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Το έχω δοκιμάσει το έχω γράψει αλλά ξαναρωτας τα ίδια και τα ίδια ....λες και βαριέσαι να διαβάσεις το νήμα η το κάνεις επίτηδες :)

Λοιπόν έχω νούμερο που το έχω κάπου 13 μήνες δεν του έχω βάλει ποτέ κάρτα δεν έχω χρεωθεί τίποτα και το συντηρώ με cashback το τελευταίο τετράμηνο αν θυμάμαι καλά το νούμερο αυτό είναι ρευστό

Από εκεί και πέρα ο καθένας ας κάνει ότι τον φωτίσει ο Θεός όπως έλεγε η γιαγιά μου από την Πόλη

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, HEO said:

Το έχω δοκιμάσει το έχω γράψει αλλά ξαναρωτας τα ίδια και τα ίδια ....λες και βαριέσαι να διαβάσεις το νήμα η το κάνεις επίτηδες 🙂

Λοιπόν έχω νούμερο που το έχω κάπου 13 μήνες δεν του έχω βάλει ποτέ κάρτα δεν έχω χρεωθεί τίποτα και το συντηρώ με cashback το τελευταίο τετράμηνο αν θυμάμαι καλά το νούμερο αυτό είναι ρευστό

Από εκεί και πέρα ο καθένας ας κάνει ότι τον φωτίσει ο Θεός όπως έλεγε η γιαγιά μου από την Πόλη emoji16.png

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk
 

Μπερδευεσαι. Είμαι απο τους πρωτους που χρησιμοποίησε το cashback απο τοτε που ξεκίνησε. Το απλο το cu μια χαρά το συντηρω. Η ερώτηση μου ηταν για το liquid εαν μπορω να το συντηρω με cashback χωρις μηνιαια ανανέωση με καρτα (που εχει ως βασικη προυποθεση το liquid για να μη σε πεταξει).

Edited by Mobileras

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Και η απάντηση είναι οτι μπορείς

Φροντίζεις απλά να μετακινείς την μπάρα

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Που μπορώ να δω πώς λειτουργεί το cashback; Γιατί δεν έχω χρόνο να ψάχνω τις σελίδες.. 

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, HEO said:

Το έχω δοκιμάσει το έχω γράψει αλλά ξαναρωτας τα ίδια και τα ίδια ....λες και βαριέσαι να διαβάσεις το νήμα η το κάνεις επίτηδες :)

Λοιπόν έχω νούμερο που το έχω κάπου 13 μήνες δεν του έχω βάλει ποτέ κάρτα δεν έχω χρεωθεί τίποτα και το συντηρώ με cashback το τελευταίο τετράμηνο αν θυμάμαι καλά το νούμερο αυτό είναι ρευστό

Από εκεί και πέρα ο καθένας ας κάνει ότι τον φωτίσει ο Θεός όπως έλεγε η γιαγιά μου από την Πόλη emoji16.png

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk
 

Φυσικά και το κάνει επίτηδες.. 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, katsiletra said:

Που μπορώ να δω πώς λειτουργεί το cashback; Γιατί δεν έχω χρόνο να ψάχνω τις σελίδες.. 

Come του δώθε https://myphone.gr/forum/topic/162778/page/16/?tab=comments#comment-7173146

Just now, kalitexnis_g said:

Φαίνεται από το χρόνο που σπαταλάς εδώ..

Εσυ ομως δεν ηξερες την απαντηση...

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Mobileras said:

Come του δώθε https://myphone.gr/forum/topic/162778/page/16/?tab=comments#comment-7173146

Εσυ ομως δεν ηξερες την απαντηση...

Υπεκφεύγεις .

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Mobileras said:

Πρέπει να αγοράζω από τα προϊόντα όμως που δείχνει στην εφαρμογή για να το πάρω; 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, katsiletra said:

Πρέπει να αγοράζω από τα προϊόντα όμως που δείχνει στην εφαρμογή για να το πάρω; 

Το cash back σου δειχνει απο ποιά προιοντα και απο ποιό σουπερμάρκετ μπορεις να πάρεις επιστροφη χρημάτων. Μεσω της εφαρμογής myVodafone γινεται. Π.χ. αγοράζεις τοματοχυμό απο Σκλαβενιτη, μπαίνεις στο cash back, φωτογραφιζεις εκει την αποδειξη και σε 2-3 μερες μπαίνει η επιστροφη στο cashback. Μετά εσυ επιλεγεις πότε θελεις να μπουν τα χρηματα στο υπόλοιπο σου και ανανεωνεται το υπόλοιπο σου για ακόμη 2 μήνες. Ελα στο λινκ που εβαλα να συνεχίσουμε τη συζητηση γιατι στραβοκοιμήθηκαν μερικοί εδώ μέσα...

Edited by Mobileras

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, Mobileras said:

Το cash back σου δειχνει απο ποιά προιοντα και απο ποιό σουπερμάρκετ μπορεις να πάρεις επιστροφη χρημάτων. Μεσω της εφαρμογής myVodafone γινεται. Π.χ. αγοράζεις τοματοχυμό απο Σκλαβενιτη, μπαίνεις στο cash back, φωτογραφιζεις εκει την αποδειξη και σε 2-3 μερες μπαίνει η επιστροφη στο cashback. Μετά εσυ επιλεγεις πότε θελεις να μπουν τα χρηματα στο υπόλοιπο σου και ανανεωνεται το υπόλοιπο σου για ακόμη 2 μήνες. Ελα στο λινκ που εβαλα να συνεχίσουμε τη συζητηση γιατι στραβοκοιμήθηκαν μερικοί εδώ μέσα...

Ήθελα καιρο να το ρωτήσω αυτο και το ξέχναγα. Αν μπαίνουν κατευθειαν τα χρήματα του cashback ή αν θελει έλεγχο πρωτα. Άρα όπως ειπες θελει 2-3 μερες που είναι ενα μικρό μειονέκτημα. 
Επίσης το λικουιντ χρεώνει 3λεπτο ελάχιστα ή 1 λεπτό ;

Link to comment
Share on other sites

Ήθελα καιρο να το ρωτήσω αυτο και το ξέχναγα. Αν μπαίνουν κατευθειαν τα χρήματα του cashback ή αν θελει έλεγχο πρωτα. Άρα όπως ειπες θελει 2-3 μερες που είναι ενα μικρό μειονέκτημα. 
Επίσης το λικουιντ χρεώνει 3λεπτο ελάχιστα ή 1 λεπτό ;
1'

Στάλθηκε από το G8141 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όσες φορές έχω πάρει επιστροφή από cashback βλέπω ότι μπαίνουν στο λογαριασμό του myvodafone και αν θυμάμαι καλά πρέπει να επιλέξω εγώ τη σύνδεση της σταθερής μου για να μπει έκπτωση εκεί. Υποθέτω ότι αν μπει και μία σύνδεση κινητής θα έχω τη δυνατότητα να επιλέξω σε ποιό από τα δύο θα εξαργυρωθεί.

Στην περίπτωση αυτή λοιπόν που συζητάμε με το liquid,γιατί να περιμένει κάποιος 2-3 μέρες; Βγαίνει από το liquid,περνάει την έκπτωση στο κινητό και ξαναμπαίνει. Το καταλαβαίνω λάθος;

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, kmpatra said:

 Στην περίπτωση αυτή λοιπόν που συζητάμε με το liquid,γιατί να περιμένει κάποιος 2-3 μέρες; Βγαίνει από το liquid,περνάει την έκπτωση στο κινητό και ξαναμπαίνει. Το καταλαβαίνω λάθος;

Δεν περιμένεις ... βάζεις την έκπτωση αμεσα και σκανάρεις απόδειξη για την επόμενη φορά αν έχεις έτοιμη και σε βολέυει ώστε να κάνεις το ίδιο.  καλά κατάλαβες

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, kmpatra said:

Όσες φορές έχω πάρει επιστροφή από cashback βλέπω ότι μπαίνουν στο λογαριασμό του myvodafone και αν θυμάμαι καλά πρέπει να επιλέξω εγώ τη σύνδεση της σταθερής μου για να μπει έκπτωση εκεί. Υποθέτω ότι αν μπει και μία σύνδεση κινητής θα έχω τη δυνατότητα να επιλέξω σε ποιό από τα δύο θα εξαργυρωθεί.

Στην περίπτωση αυτή λοιπόν που συζητάμε με το liquid,γιατί να περιμένει κάποιος 2-3 μέρες; Βγαίνει από το liquid,περνάει την έκπτωση στο κινητό και ξαναμπαίνει. Το καταλαβαίνω λάθος;

2-3 μέρες θέλει να ελέγξουν εάν η απόδειξη που τους έστειλες έχει πραγματι προιον που παιρνει επιστροφή. Μετά η επιστροφή μπαίνει στο cash back και πρεπει να πατησεις το κουμπί εξαργυρωσης για να μπει στο υπόλοιπο των χρημάτων σου. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, GREGORYMO said:

Πήρα δώρο 1 ώρα ομιλία από το PANIC button αλλά δεν φαίνεται πουθενά!

Μου έχει συμβεί αυτό με MB και οχι ομιλία, αλλά ίσχυσε κανονικά πάντως. 

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...