Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1 ώρα πριν, bbbb said:

Εφόσον γίνεις Liquid η μόνη εφαρμογή που δουλεύει είναι το Vodafone CU app και το οποίο εφόσον φτιάξεις κωδικούς μπορείς να μπαίνεις κανονικά Απλά πρέπει να βγαίνεις από το δικό σου αν είσαι και εσύ Vodafone cu να μπαίνεις να διαχειρίζεσαι το απομακρυσμένο και να ξανά μπαίνεις μετά στο δικό σου

Έτσι όμως σβήνεται η χρεωστική που έχεις δηλώσει.. και χρειάζεται να την ξαναδηλώνεις όταν μετακινείς τη μπάρα. Δεν χάθηκε κι ο κόσμος βέβαια..

Link to comment
Share on other sites

Έτσι όμως σβήνεται η χρεωστική που έχεις δηλώσει.. και χρειάζεται να την ξαναδηλώνεις όταν μετακινείς τη μπάρα. Δεν χάθηκε κι ο κόσμος βέβαια..

Εγώ θέλω να κάνω τα παιδιά μου Liquid και εγώ με τη σύζυγο προς το παρών λέω να παραμείνουμε στο combo M. Όλα τα διαχειρίζομαι εγώ απ' το δικό μου κινητό. Κάθε φορά που θα μπαίνω σε άλλο λογαριασμό όταν ξαναμπαίνω στων παιδιών (το Liquid) θα πρέπει να βάζω ξανά τη χρεωστική; Ή μόνο αν θελήσω να μετακινήσω τη μπάρα;
Link to comment
Share on other sites

Ήρθε η σιμ κάρτα για την φουκαριαρα την μάνα μου είχε μέσα ξυσμένη κάρτα που βέβαια την έβαλα σε άλλο κινητό :)

Τώρα περιμένω την ενεργοποίηση της φορητότητας

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, bbbb said:
2 ώρες πριν, Mobileras said:
Δυστυχως ζηταει συνεχεια σμσ για να μπαινονγαινει καποιος στο myvodafone app.

Ναι σωστα αλλα αν ειναι να γινεις liquid δεν παιζει το vodafone app. Προς το παρον τουλαχιστον το cu app λειτουργει και με username/pass

Αυτη τη στιγμη την εχω κιου και της ξαναηρθε προσωπικη προσφορα 1000 λεπτα με 5 ευρω, οπότε βλεπουμε πως θα παει απο τελη Μαΐου. Την έχω στο app της κιου και κανω τα παντα απο εκει χωρις αποσυνδεσεις και επανασυνδεσεις για τουλαχιστον 5 χρονια, το οποίο ειναι πολύ βολικό. Εαν την κανω φρογκ θα παιζει η ιδια κατασταση με 3-6 ευρω χωρις να αποθηκευω πιστωτική καρτα και χωρις να εχω τον νου μου να αλλάζω την μπάρα και να μπαινοβγαίνω cu+liquid. Ειναι και θέμα πρακτικής στο τέλος. 

ΥΓ. Τα σουβλάκια μας είναι αδιάφορα, παραγγελνουμε πιο οικονομικά απο την γειτονιά. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, kalitexnis_g said:

Έτσι όμως σβήνεται η χρεωστική που έχεις δηλώσει.. και χρειάζεται να την ξαναδηλώνεις όταν μετακινείς τη μπάρα. Δεν χάθηκε κι ο κόσμος βέβαια..

Ο @bbbbδεν εννοούσε  να μπαινοβγαίνεις στο liquid, αλλά στο CU app (με τα credentials του χρήστη που θέλεις). 🙂

Η κάρτα δεν επηρεάζεται από αυτό.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, johndouk said:

Ο @bbbbδεν εννοούσε  να μπαινοβγαίνεις στο liquid, αλλά στο CU app (με τα credentials του χρήστη που θέλεις). 🙂

Εγώ έσβηνα τα δεδομένα της εφαρμογής και έμπαινα μέσω δεδομένων για κάθε σιμ που ήθελα οπότε χανόταν η χρεωστική. Δεν ξέρω αν με τα credentials παραμένουν αποθηκευμένα τα πάντα. Δεν το δοκίμασα έτσι.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, kalitexnis_g said:

Εγώ έσβηνα τα δεδομένα της εφαρμογής και έμπαινα μέσω δεδομένων για κάθε σιμ που ήθελα οπότε χανόταν η χρεωστική. Δεν ξέρω αν με τα credentials παραμένουν αποθηκευμένα τα πάντα. Δεν το δοκίμασα έτσι.

Δοκίμασε στην οθόνη log in την κάτω-κάτω επιλογή.

Screenshot_20230405-145035_My CU.jpg

Edited by johndouk
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, johndouk said:

Ο @bbbbδεν εννοούσε  να μπαινοβγαίνεις στο liquid, αλλά στο CU app (με τα credentials του χρήστη που θέλεις). 🙂

Η κάρτα δεν επηρεάζεται από αυτό.

Να βγαινω απο το δικο μου προφιλ και να μπαινω στης πεθεράς και να ξαναμπαινω στο δικο μου.

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Για όσους δεν έλαβαν γνώση της τελευταίας ανακοίνωσης. Έχουμε αρκετά πακέτα που θα καταργηθούν.

 

https://www.vodafone.gr/vodafone-ellados/digital-press-office/anakoinoseis/20230403-anakoinosi-timologiakon-allagon-kartokinitis/

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.. Παρέλαβα κι εγώ τις σιμ από την προσφορά με τα απεριόριστα (νέο νούμερο) δεν είχε όμως ξυσμενη κάποια κάρτα μεσα... Με το που την έβαλα στο κινητό ήρθε σμσ ότι ενεργοποιηθηκε η προσφορά... Το 4G δούλευε ήδη.. Έστειλα και τα υπόλοιπα μηνύματα, κατέβασα και το cu app και όλα κομπλέ! Ερωτήσεις τώρα!!!

1) στο cu app μου λέει υπόλοιπο 0,01€... Όταν καλώ στο 1252 μου λέει υπόλοιπο 5,01€ από τα οποία τα 5€ είναι λογικά λόγω της καθυστέρησης και λήγουν σε ένα μήνα.. Αυτά όμως δεν φαίνονται στο cu app! Τι κάνουμε με αυτό;; επίσης από την στιγμή που είναι ενεργοποιημένα τα απεριόριστα τι μπορώ να τα κάνω τα 5€ ( δώρο άδωρο μου φαίνεται, κάνω λάθος;) 

2) δεν μπορώ να προσθέσω αυτό το νούμερο στο vodafone app... Δεν μου δινει κάπου επιλογή πάρα μόνο προσθήκης σταθερής.. Έχω ήδη στο vodafone app περασμένο το βασικό μου νούμερο (είναι εταιρικό συμβόλαιο και βάζω μόνο για να βλέπω τα υπόλοιπα) καθώς και έναν αριθμό wifi on the spot. Δεν μπορώ να προσθέσω και αυτόν τον cu αριθμό; το θέλω για να τον συντηρώ αργότερα με cashback

Κάποια βοήθεια; και συγνώμη για το σεντόνι! 

Link to comment
Share on other sites

Οι εφαρμογές της βονταφον δέχονται μόνο 1 νούμερο. Θα πρέπει να κάνεις αποσύνδεση τον ενα αριθμό και σύνδεση τον άλλο αριθμό.

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Οι εφαρμογές της βονταφον δέχονται μόνο 1 νούμερο. Θα πρέπει να κάνεις αποσύνδεση τον ενα αριθμό και σύνδεση τον άλλο αριθμό.
Εναλλακτικά μπορείς να κάνεις κλωνοποίηση της εφαρμογής

Κάποια κινητά έχουν την επιλογή αυτή στο λειτουργικό τούς

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, HEO said:

Εναλλακτικά μπορείς να κάνεις κλωνοποίηση της εφαρμογής

Κάποια κινητά έχουν την επιλογή αυτή στο λειτουργικό τούς

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk
 

Ακριβώς και να μην την έχει την επιλογή οι εφαρμογές της vodafone γίνονται εύκολα clone πχ με appcloner. Προσωπικά έχω 2 extra bb app και 2 extra cu app και λειτουργουν οκ στο a42 μου

Link to comment
Share on other sites

Μια απορία, στο κινητό δείχνει ακόμα το όνομα παρούχου την Cosmote. Μετά από την φορητότητα δεν έπρεπε να είχε αλλάξει;

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις! Το βολεψαμε κι αυτό! Μήπως ξέρετε κάτι σχετικά με αυτο..;; 

1 ώρα πριν, thansof_7 said:

στο cu app μου λέει υπόλοιπο 0,01€... Όταν καλώ στο 1252 μου λέει υπόλοιπο 5,01€ από τα οποία τα 5€ είναι λογικά λόγω της καθυστέρησης και λήγουν σε ένα μήνα.. Αυτά όμως δεν φαίνονται στο cu app! Τι κάνουμε με αυτό;; επίσης από την στιγμή που είναι ενεργοποιημένα τα απεριόριστα τι μπορώ να τα κάνω τα 5€ ( δώρο άδωρο μου φαίνεται, κάνω λάθος;)

Επίσης κάτι άλλο... Έβαλα την κάρτα στο δίκαρτο κινητό μου (poco f2) στην δεύτερη θέση.. Δεν μου έχει ενεργοποιηθεί μάλλον όμως το volte γιατί όταν κάνω κλήση είτε από την σιμ1 (κύριο νούμερο μου) είτε από την σιμ2 (το νέο cu) χάνεται η πρόσβαση στο ίντερνετ. Στο κύριο νούμερο μου (vodafone κ αυτό) είναι ενεργοποιημένο γιατί μου το εμφανίζει κ δίπλα από τις μπάρες έντασης σήματος.. Το πρέπει να κάνω για να παίζει και στο cu? 

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, dasnowy said:

Δοκίμασε να κάνεις επανεκκίνηση το κινητό. 

Μια και δυο φορές το έχω κάνει. Έχω πόσες μέρες προσπαθώ να κάνω να λειτουργήσει το Volte και μιλώντας με την τεχνική υποστήριξη, έχω κάνει αρκετές επανεκινήσεις, αλλά πάνντα γράφει Cosmote. To έχει πάρει κατάκαρδα φαίνεται.

Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, katsiletra said:

Μια απορία, στο κινητό δείχνει ακόμα το όνομα παρούχου την Cosmote. Μετά από την φορητότητα δεν έπρεπε να είχε αλλάξει;

Κάποια κινητά έχουν ρύθμιση να βάλεις το όνομα που θέλεις εσύ να εμφανίζεται στη θέση του ονόματος παρόχου κοίτα μήπως εκεί πέρα το έχεις γράψει μόνος σου το cosmote

Στις ρυθμίσεις των καρτών SIM

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, kmpatra said:

Κάποια κινητά έχουν ρυθμίσει να βάλεις το όνομα που θέλεις εσύ να εμφανίζεται στη θέση του ονόματος παρόχου κοίτα μήπως εκεί πέρα το έχεις γράψει μόνος σου το cosmote

Ναι το ξέρω, έχω βάλει κι εκεί Vofafone, αλλά τίποτα. 

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, thansof_7 said:

Επίσης κάτι άλλο... Έβαλα την κάρτα στο δίκαρτο κινητό μου (poco f2) στην δεύτερη θέση.. Δεν μου έχει ενεργοποιηθεί μάλλον όμως το volte γιατί όταν κάνω κλήση είτε από την σιμ1 (κύριο νούμερο μου) είτε από την σιμ2 (το νέο cu) χάνεται η πρόσβαση στο ίντερνετ. Στο κύριο νούμερο μου (vodafone κ αυτό) είναι ενεργοποιημένο γιατί μου το εμφανίζει κ δίπλα από τις μπάρες έντασης σήματος.. Το πρέπει να κάνω για να παίζει και στο cu? 

Στείλε WIFI στο 1339. Επίσης, το να χάνεται η σύνδεση δεδομένων της μίας sim όταν κάνεις κλήση από την άλλη sim είναι φυσιολογικό. VoLTE εικονίδιο βλέπω μόνο ένα στο poco x3 pro μου και είναι για το VoLTE της Nova που έχω για κύρια κάρτα. Για το CU δε βγάζει εικονίδιο VoLTE αλλά είναι ενεργοποιημένο.

Edited by dasnowy

Nova Mobile Business Unlimited + Vodafone CU

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, katsiletra said:

Ναι το ξέρω, έχω βάλει κι εκεί Vofafone, αλλά τίποτα. 

Έχει υλοποιηθεί η φορητότητα; μήπως έχει ακόμα σήμα η παλιά SIM; Μπορείς να στείλεις το νούμερό σου στο παρακάτω link να ελέγξεις ποιος είναι ο πάροχος.

https://www.foritotita.gr/?page_id=362

Θα σου το εμφανίσει δίπλα στο CAPTCHA.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, johndouk said:

Έχει υλοποιηθεί η φορητότητα; μήπως έχει ακόμα σήμα η παλιά SIM; Μπορείς να στείλεις το νούμερό σου στο παρακάτω link να ελέγξεις ποιος είναι ο πάροχος.

https://www.foritotita.gr/?page_id=362

Όλα έχουν υλοποιηθεί εδώ και μέρες. Την παλιά την sim την έκοψα και την πέταξα όταν χάθηκε το σήμα. Το ίδιο συμβαίνει και σ άλλον αριθμό που έφερε με φορητότητα στο cu.

Vodafone-Panafon δείχνει.

Edited by katsiletra
Link to comment
Share on other sites

Just now, katsiletra said:

Όλα έχουν υλοποιηθεί εδώ και μέρες. Την παλιά την sim την έκοψα και την πέταξα όταν χάθηκε το σήμα. Το ίδιο συμβαίνει και σ άλλον αριθμό που έφερε με φορητότητα στο cu.

Μήπως δοκίμασες τι πάροχο βγάζει το link που σου έστειλα; (πιθανόν να οφείλεται σε μη ενήμερη ακόμη database τους.)

Μπορεί να είναι και ανεδαφική η υπόθεση μου... 🙄 

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...