Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

8 minutes ago, Pppe said:

Το εχω 1000πει "Μη μπλεκετε, μην ασχολειστε με λαγους" κι εσεις παλι τα ιδια: Οπως και της Wind οι Ιδιοτητες δε θα αλλαξουν στον αιωνα τον απαντα.

ΟΚ. Ηθελεστα και παθεστα για 1000στη φορα. Περιμενω "ανταποκριση" απο Wind.

Οχι οτι δε ξερω το αποτελεσμα.

Ετσι, για να 1000παθαινουμε.

Θεωρείς ότι είναι απάτη ;

Πριν κάνω οτιδήποτε, θα διαβάσω το συμβόλαιο και μετά θα υπογράψω 

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Οι "λαγοι και τα πετραχηλια", παροτι αλλης εποχης, δε μπορουν να απεμποληθουν απο την "ψυχη" του ελληνα.

Οπως οι καθε Wind: Ειναι δυνατον να αλλαξει, οσοι αιωνες κι αν "περασουν"?

Δε πειραζει: "Αρμονια αναμεσα στους δυο παραπανω".

Τα αποτελεσματα προφανη, απλα ας αναμενουμε να ξανακαταγραφουν για διςεκατομμυριοστη φορα.

Οι Ιδιοτητες δεν αλλαζουν, αλλα .....συνεχιστε (να παθαινετε).

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορώ να στείλω χρήματα από το υπόλοιπό που έχω από καρτοκινητό vodafone σε cu?

Ψάχνω ώρα την εφαρμογή και δε βγάζω άκρη.
Ευχαριστώ!

 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, trinoo said:

Πως μπορώ να στείλω χρήματα από το υπόλοιπό που έχω από καρτοκινητό vodafone σε cu?

Ψάχνω ώρα την εφαρμογή και δε βγάζω άκρη.
Ευχαριστώ!

 

Στείλε δωρεάν SMS στο 1331, όπως παρακάτω:

Γράψε το νούμερο του ποσού που θες να μεταφέρεις από 5€ έως και 30€, χωρίς δεκαδικά (π.χ. "5").

Άφησε ένα κενό και στη συνέχεια γράψε τη λέξη "ΣΤΟ".

Τέλος, άφησε ένα κενό και γράψε τον αριθμό του κινητού στο οποίο θες να στείλεις μονάδες.

Για παράδειγμα, το SMS σου θα γράφει: “5 ΣΤΟ 69xxxxxxxx”

 

Κάθε αποστολή χρόνου ομιλίας έχει χρέωση 0,50€.

To υψηλότερο ποσό που μπορείς να στείλεις συνολικά σε μία ημέρα είναι 30€ και 150€ για όλο το μήνα.

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, rebel1 said:


Λες να του πουλάνε απεριόριστα με 2gb.
Μιλάμε για πολύ κουτοπονηρια!!


Sent from my iPhone using Tapatalk

απεριόριστα ειναι και εκείνα, απλα μετά τα 2γιγα μειωνεται η ταχύτητα. μακάρι να μην ειναι ετσι.

Δωστε λινκ του τοπικ που θα συνεχιστεί η συζήτηση. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Mobileras said:

απεριόριστα ειναι και εκείνα, απλα μετά τα 2γιγα μειωνεται η ταχύτητα. μακάρι να μην ειναι ετσι.

Δωστε λινκ του τοπικ που θα συνεχιστεί η συζήτηση. 

Έχεις δοκιμάσει να σερφάρεις με εκείνα τα "απεριόριστα";

6 ώρες πριν, Mobileras said:

Μόλις βγήκε από τον φούρνο:

120129142_CU.thumb.jpg.38045296ed0e375fa89651a260e8e2dd.jpgU.thumb.jpg.6aa2d96df0918124238c2d6beb4dd35b.jpg

Και είχα ένα άγχος ότι κάτι τέτοιες προσφορές δεν θα αφορούν το liquid.. ευτυχώς όλα καλά..

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, kalitexnis_g said:

Στείλε δωρεάν SMS στο 1331, όπως παρακάτω:

Γράψε το νούμερο του ποσού που θες να μεταφέρεις από 5€ έως και 30€, χωρίς δεκαδικά (π.χ. "5").

Άφησε ένα κενό και στη συνέχεια γράψε τη λέξη "ΣΤΟ".

Τέλος, άφησε ένα κενό και γράψε τον αριθμό του κινητού στο οποίο θες να στείλεις μονάδες.

Για παράδειγμα, το SMS σου θα γράφει: “5 ΣΤΟ 69xxxxxxxx”

 

Κάθε αποστολή χρόνου ομιλίας έχει χρέωση 0,50€.

To υψηλότερο ποσό που μπορείς να στείλεις συνολικά σε μία ημέρα είναι 30€ και 150€ για όλο το μήνα.

@trinoo

Έχε υπ'όψη σου και αυτό:

Screenshot_20230404-215107_Adobe Acrobat.jpg

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, johndouk said:

@trinoo

Έχε υπ'όψη σου και αυτό:

Screenshot_20230404-215107_Adobe Acrobat.jpg

Λένε ότι θέλουν γιατί μπορούν. Χρησιμοποιώ το Vodafone sharing μεταξύ ενός κανονικού και ενός φοιτητικού CU χρόνια τώρα. Τελευταία φορά τον Φεβρουάριο.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως το Smart Pocket με συνδρομή 8€ liquid δεν παίζει. Στο chat λένε ελάχιστη 15€, που στους όρους δεν το λέει αλλά μου είπε θα το προσθέσουν..

Link to comment
Share on other sites

Λένε ότι θέλουν γιατί μπορούν. Χρησιμοποιώ το Vodafone sharing μεταξύ ενός κανονικού και ενός φοιτητικού CU χρόνια τώρα. Τελευταία φορά τον Φεβρουάριο.
Λογικό,

δεν έχει νόημα να απαγορεύουν στα φοιτιτιτκα

Δεν είμαστε όλοι οι φοιτητές μικροί στην ηλικία για να μην πληρώνουμε τέλη

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, blizard said:

 

Δεν είναι πραγματικά απεριόριστα και ακριβώς επειδή έτσι τα διαφημίζουν όλοι πιστέυουμε ότι αυτό έγινε και με το φίλο ... 

Από την στιγμή που δεν στο κόβουν μαχαίρι, που συνεπάγεται ότι δεν χρεωνεσαι έξτρα χρήματα, είναι απεριόριστο. Απλά πεφτει η ταχύτητα μετά τα 2 γιγα.

Στο σάιτ δεν γράφει απεριόριστο, 2 γίγα γραφει. Και στις διευκρινίσεις γράφει αυτό για την ταχυτητα. 

Εάν τελικά ο πωλητης εννοουσε αυτό το πακετο στον φίλο, η συμπεριφορά του είναι άξια καταγγελίας. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα εκανα ανανεωση στο κινητο της μητερας μου απλο vodafone cu 8 ευρω και δεν ηρθε κανενα sms. Δηλαδη λαμβανουμε sms οταν κανουμε ανανεωση μονο λογω τον μπονους; αμα δεν εχουμε μπονους δεν λαμβανουμε sms ;  . 

 

Οσο για το cu liquid στις 9 το πρωι στο κινητο του πατερα μου χρεωθηκε η καρτα του με τα 8 ευρω και ηρθε και sms οτι χρεωθηκε η καρτα και οτι προστεθηκαν τα χρηματα . 

ψαχνω δουλεια απο το σπιτι για οποιον ενδιαφερεται μπορει να μου στειλει προσωπικο μυνημα, αραγε αξιζει να ξεκινησω προγραμματισμο;. 

Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, blizard said:

Ισως γίνεται με 2 φορές επι 8 , όποιος δοκιμάσει ας μας πει. 

Ισχύει γιατί θέλει συνολικά τουλάχιστον 15 € στις τελευταίες 30 μέρες

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, blizard said:

Και εσύ απεριόριστα τα λές χωρίς κάτι άλλο, και αν σε ρωτήσουν "απλά πέφτει η ταχύτητα μετα τα 2 gb" ... το ίδιο πιθανό να έκανε και ο πωλητής, να "ξέχασε" η να μην ξέρει καν.  Κλασικά πράγματα , αν αρχίσω να σου γράφω τι μου έχουν πει πωλητές θα έπρεπε να πληρωναν από 10 μισθούς ο καθένας πρόστιμα .

Σε 1 χώρα που Σαβατοβραδυάζεται σε Κοκλώνηδες (αρκεί και μόνο αυτό το παράδειγμα, δεν έχει νόημα για περαιτέρω παραθέσεις), ψηφίζει βιλοκτήκες (από όλα τα "κόμματα", sorry εταιρίες), μπας και γίνει σα κι αυτούς,

ΑΝΑΜΕΝΕΙΣ να τον καλέσει συνεργάτης (εν μέσω "ηχογράφησης" που θα κοπιάσει να την "πάρει" όταν εξαναγκαστεί ν'απευθυνθεί σε ΕΕΤΤ εάν δε πληρώσει πρώτα και εισπρακτικές να τον "κυνηγάνε" για χρόνια μετά, όσο και εάν "ματώσει" να διεκδικήσει το δίκιο του: Ποιό "δίκιο"; Αυτό της 1ης παραγράφου μου) και να του πει:
 

"NAI είναι unlimited data που μετά τα 2GB έχει κόφτη";

Ή θα του το είπε "κάπως αλλιώς" που ούτε ο ίδιο δε κατάλαβε.

Δε λέω για τον elephant συγκεκριμένα, που μπορεί αυτή τη φορά να το προλάβει (έστω κι αν 1δις φορές το έχει ΞΑΝΑΠΑΘΕΙ από την ίδια εταιρία),

αλλά σε 1 χώρα που δεν έχουν μείνει και πολλοί (ούτε <5%) που να "καταλαβαίνουν", καθώς γενοκτονήθηκαν οι άξιοι επί γενιτσάρων στη διπλανή χώρα ή πια στην εποχή μας φεύγουν στο εξωτερικό,

λες να μην είναι πιασιάρικο;

Ή η ΕΕΤΤ θα το ελέγξει;

ΑΣ γελάσω.

Ούτε 1δις ΠΑΘΗΜΑΤΑ δε δίνουν ΜΑΘΗΜΑΤΑ σε αυτή τη χώρα._

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Pppe said:

Σε 1 χώρα που Σαβατοβραδυάζεται σε Κοκλώνηδες (αρκεί και μόνο αυτό το παράδειγμα, δεν έχει νόημα για περαιτέρω παραθέσεις), ψηφίζει βιλοκτήκες (από όλα τα "κόμματα", sorry εταιρίες), μπας και γίνει σα κι αυτούς,

ΑΝΑΜΕΝΕΙΣ να τον καλέσει συνεργάτης (εν μέσω "ηχογράφησης" που θα κοπιάσει να την "πάρει" όταν εξαναγκαστεί ν'απευθυνθεί σε ΕΕΤΤ εάν δε πληρώσει πρώτα και εισπρακτικές να τον "κυνηγάνε" για χρόνια μετά, όσο και εάν "ματώσει" να διεκδικήσει το δίκιο του: Ποιό "δίκιο"; Αυτό της 1ης παραγράφου μου) και να του πει:
 

"NAI είναι unlimited data που μετά τα 2GB έχει κόφτη";

Ή θα του το είπε "κάπως αλλιώς" που ούτε ο ίδιο δε κατάλαβε.

Δε λέω για τον elephant συγκεκριμένα, που μπορεί αυτή τη φορά να το προλάβει (έστω κι αν 1δις φορές το έχει ΞΑΝΑΠΑΘΕΙ από την ίδια εταιρία),

αλλά σε 1 χώρα που δεν έχουν μείνει και πολλοί (ούτε <5%) που να "καταλαβαίνουν", καθώς γενοκτονήθηκαν οι άξιοι επί γενιτσάρων στη διπλανή χώρα ή πια στην εποχή μας φεύγουν στο εξωτερικό,

λες να μην είναι πιασιάρικο;

Ή η ΕΕΤΤ θα το ελέγξει;

ΑΣ γελάσω.

Ούτε 1δις ΠΑΘΗΜΑΤΑ δε δίνουν ΜΑΘΗΜΑΤΑ σε αυτή τη χώρα._

Διακρίνω μια προκατάληψη προς πολλά πράγματα, δυστυχώς αυτός ο αρνητισμός μας κρατάει πίσω.

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, blizard said:

στο liquid δεν έχουμε να φοβόμαστε κάτι , ειμαστε ελέυθεροι για πάντα ... τα κλασικά όπλα επί δεκαετίες είναι η τεράστια χρέωση μονάδας που την αλλάζουν για το καλό μας με τεράστια πακέτα (πολλών μονάδων κλήσης) , και το liquid τα έχει σπάσει και 2 ....  

Πολύ καλά είμαστε, δεν διαφωνώ. 😎 Ωστόσο, για παράδειγμα, όταν -όπως λέτε- κόψουν το bonus απεριόριστης ομιλίας (>15€), όσοι μιλούν περισσότερο από 1000'/μήνα θα αρχίσουν να έχουν ένα θεματάκι... 🙄

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλά είμαστε, δεν διαφωνώ. Ωστόσο, για παράδειγμα, όταν -όπως λέτε- κόψουν το bonus απεριόριστης ομιλίας (>15€), όσοι μιλούν περισσότερο από 1000'/μήνα θα αρχίσουν να έχουν ένα θεματάκι...
Προφανώς το liquid είναι για αυτούς που κάνουν μέτρια προς μικρή χρήση και μέχρι τώρα πλήρωναν άδικα χρήματα σε πακέτα.
Αν κάποιος θέλει 2.000 λεπτά ή 600gb προφανώς πάει σε κάποιο unlimited συμβόλαιο.
Εμένα πχ ο blizard με την υπομονή του να με καθοδηγήσει να μάθω το liquid, με έσωσε. Τώρα και οι 2 κόρες είναι σε αυτό και με 4 ευρώ το μήνα έχουν και χρόνο να μιλούν και εγώ συντηρώ οικονομικά τα νούμερα τους.

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Link to comment
Share on other sites

Εγω ετοιμάζω την πεθερά για μεταφορά στο ρευστό. Δυο μήνες εμειναν ακομα στο ηλιθιο συμβόλαιο που πληρώνει στην Cosmote....

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, babakos said:

Εγω ετοιμάζω την πεθερά για μεταφορά στο ρευστό. Δυο μήνες εμειναν ακομα στο ηλιθιο συμβόλαιο που πληρώνει στην Cosmote....

Και εγώ το σκεφτόμουν για την δικιά μου (liquid ή frog), αλλά το αρνητικό είναι ότι οι εφαρμογές της βονταφονάρας δεν δέχονται πάνω από 1 αριθμό και εγώ ήθελα να μπορώ να βλέπω τα υπόλοιπα από μακριά, ενώ στην εφαρμογή της κοσμοτε μπορώ να έχω πολλά νουμερα (όπως και στην κιου που είναι τώρα). Μεγάλο φάουλ της εταιρίας που ξεκίνησε ιστορικά πρωτη την καρτοκινητή... 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Εφόσον γίνεις Liquid η μόνη εφαρμογή που δουλεύει είναι το Vodafone CU app και το οποίο εφόσον φτιάξεις κωδικούς μπορείς να μπαίνεις κανονικά Απλά πρέπει να βγαίνεις από το δικό σου αν είσαι και εσύ Vodafone cu να μπαίνεις να διαχειρίζεσαι το απομακρυσμένο και να ξανά μπαίνεις μετά στο δικό σου

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, babakos said:

Ναι αυτό ειναι ενα θεμα αλλά θα την εκπαιδεύσω...

Η δική μου δε χρησιμοποιεί smartphone. 

8 minutes ago, bbbb said:

Εφόσον γίνεις Liquid η μόνη εφαρμογή που δουλεύει είναι το Vodafone CU app και το οποίο εφόσον φτιάξεις κωδικούς μπορείς να μπαίνεις κανονικά Απλά πρέπει να βγαίνεις από το δικό σου αν είσαι και εσύ Vodafone cu να μπαίνεις να διαχειρίζεσαι το απομακρυσμένο και να ξανά μπαίνεις μετά στο δικό σου

Δυστυχως ζηταει συνεχεια σμσ για να μπαινονγαινει καποιος στο myvodafone app.

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως ζηταει συνεχεια σμσ για να μπαινονγαινει καποιος στο myvodafone app.
Ναι σωστα αλλα αν ειναι να γινεις liquid δεν παιζει το vodafone app. Προς το παρον τουλαχιστον το cu app λειτουργει και με username/pass
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, sgatzo said:

Προφανώς το liquid είναι για αυτούς που κάνουν μέτρια προς μικρή χρήση και μέχρι τώρα πλήρωναν άδικα χρήματα σε πακέτα.
Αν κάποιος θέλει 2.000 λεπτά ή 600gb προφανώς πάει σε κάποιο unlimited συμβόλαιο.
Εμένα πχ ο blizard με την υπομονή του να με καθοδηγήσει να μάθω το liquid, με έσωσε. Τώρα και οι 2 κόρες είναι σε αυτό και με 4 ευρώ το μήνα έχουν και χρόνο να μιλούν και εγώ συντηρώ οικονομικά τα νούμερα τους.

Σύμφωνοι. Κι εγώ έχω γυρίσει 3 συνδέσεις CU σε liquid και είμαι εξίσου ευγνώμων στον @blizardδιότι έχουμε πολύ σημαντική εξοικονόμηση! Ένα από αυτά κάνει χρήση αρκετού χρόνου ομιλίας και για την ώρα επωφελείται από αυτό το bonus απεριόριστης ομιλίας. Πιστεύω όμως ότι ακόμα κι αν αλλάξει αυτό, πάλι κάποια λύση θα βρω εντός liquid από τις επιλογές του Big Bang (νυν ή και μελλοντικές 🙏). 😎 

1 ώρα πριν, Mobileras said:

Και εγώ το σκεφτόμουν για την δικιά μου (liquid ή frog), αλλά το αρνητικό είναι ότι οι εφαρμογές της βονταφονάρας δεν δέχονται πάνω από 1 αριθμό και εγώ ήθελα να μπορώ να βλέπω τα υπόλοιπα από μακριά, ενώ στην εφαρμογή της κοσμοτε μπορώ να έχω πολλά νουμερα (όπως και στην κιου που είναι τώρα). Μεγάλο φάουλ της εταιρίας που ξεκίνησε ιστορικά πρωτη την καρτοκινητή... 

Εγώ έκανα ήδη αίτηση φορητότητας στο frog της πεθεράς μου, προς CU, με σκοπό να γίνει Liquid.

(Χρήση <60'/μήνα, 0sms, 0data και τρώμε πολλά σουβλάκια εδώ! 😉)

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...