Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

45 minutes ago, bbbb said:

!Δε μπορώ να βλέπω το λάθος στη συνδρομή του liquid με πιάνει το ψυχαναγκαστικό μου 😂

Κάτσε να σου βάλω κι άλλο OCD μικρόβιο τώρα! 🤓

Στο Liquid CU app αν πατήσεις στο info δεξιά από τα ποτηράκια σου εμφανίζει πληροφορίες, στις οποίες η χρέωση για το megabyte αναγράφεται ακόμα 0,0015€ (αντί 0,0012). Το έχω ήδη από 20ημέρου επισημάνει δύο φορές στο chat, ευχαρίστησαν, είπαν ότι θα το διορθώσουν, αλλά είναι ακόμα εκεί... 🙄

Edited by johndouk
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Mobileras said:

3Χ20=60 ημερες (2 μηνες)=3Χ8€=24€ άρα 12€/μήνα... Πιο συμφερον το 8αρι του F2G με χρεωση ανα δευτερόλεπτο.

Ναι και εγώ είπα ότι λόγω 20 ημερών δεν είναι τόσο συμφέρον.. Εν τω μεταξύ για να δούμε ένα δείγμα του πως σκέφτεται ο κόσμος.. Εικόνα απο δημόσιο σχόλιο στο fb του vodafone cu που παρουσιάζει με ενθουσιασμό φυσικά αυτό το νέο πακέτο .. το μαρκετινγκ και η πρώτη εικόνα μετράνε πάντα. 20 ημέρες vs 30 ημέρες.. Αλλά ελάχιστοι σκέφτονται σφαιρικά και εν τέλει τι άλλες επιλογές υπάρχουν στο ανταγωνιστικό προϊόν

Firefox_Screenshot_2023-03-31T17-55-15.345Z.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην όμορφη παρέα. 

Παρέλαβα πριν λίγο και εγώ. 

Δεν είχε κάρτα ξυσμενη το πακέτο όπως είχε αναφερθεί. 

Ήτανε περασμένη ήδη στο νούμερο. 

Το μόνο προβλήμα μου είναι ότι δεν έχει ενεργοποιηθεί το 4G ίσως φταίει που η συσκευή μου που είναι παλιά. 

Ούτε με μήνυμα στο 1285 ούτε με κλήση. 

Screenshot_20230331_205256.jpg

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παρέλαβα νωρίτερα, δεν είχε κάρτα μέσα.με το ου την έβαλα στο κινητό ήρθε μήνυμα ότι έχω χρήματα μέσα και το γνωστό για τα απεριόριστα.έστειλα στα 4ψηφια για 5ζ κτλ και όλα ενεργοποιήθηκαν σε δύο λεπτά.στη Θεσσαλονίκη και πέριξ πάει σφαίρα πιο γρήγορα από κοσμοτε.ευχαριστημένος

Στάλθηκε από το 22021211RG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πήγα σε κατάστημα και είχαν στείλει άλλες sim, ότι να ναι. Μπορώ να βάλω αυτόματη ανανέωση χωρίς να επιλέξω και πακέτο να μπαίνει αυτόματα; 

Link to comment
Share on other sites

@blizardεγώ αυτή τη στιγμή έχω 15€ και μόλις προχθές μπήκα στο liquid..

Πώς να το χειριστώ τώρα; Να το τρενάρω με τη μπάρα ένα δίμηνο και μετά να πάρω το δώρο; Σίγουρα μου αρκεί το υπόλοιπο. Το δώρο όμως καταλαβαίνω ότι διαρκεί μόνο έναν μήνα ε; Άρα το δώρο δεν το τρενάρω και αφήνω να γίνει η ανανέωση για να μην μηδενίσει το υπόλοιπο του δώρου. Δεν φαντάζομαι να μηδενίσει επειδή απλώς είναι δώρο;? Θα προστεθεί στα καινούρια χρήματα το υπόλοιπο του δώρου;

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, kalitexnis_g said:

@blizardεγώ αυτή τη στιγμή έχω 15€ και μόλις προχθές μπήκα στο liquid..

Πώς να το χειριστώ τώρα; Να το τρενάρω με τη μπάρα ένα δίμηνο και μετά να πάρω το δώρο; Σίγουρα μου αρκεί το υπόλοιπο. Το δώρο όμως καταλαβαίνω ότι διαρκεί μόνο έναν μήνα ε; Άρα το δώρο δεν το τρενάρω και αφήνω να γίνει η ανανέωση για να μην μηδενίσει το υπόλοιπο του δώρου. Δεν φαντάζομαι να μηδενίσει επειδή απλώς είναι δώρο;? Θα προστεθεί στα καινούρια χρήματα το υπόλοιπο του δώρου;

To δώρο αν και φαίνεται στο cu app σαν να προστίθεται στα υπάρχον χρήματα, δεν προστίθεται. Θα λήξουν τα δωρεάν χρήματα στις 33 ημέρες από την στιγμή που τα έλαβες

 

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, bbbb said:

To δώρο αν και φαίνεται στο cu app σαν να προστίθεται στα υπάρχον χρήματα, δεν προστίθεται. Θα λήξουν τα δωρεάν χρήματα στις 33 ημέρες από την στιγμή που τα έλαβες

 

σε 33 ημερες ληγει το δωρεαν υπολοιπο ; οχι μολις συμπληρωθουνε 30 ημερες; . 

3 ώρες πριν, Antonio21 said:

Καλησπέρα στην όμορφη παρέα. 

Παρέλαβα πριν λίγο και εγώ. 

Δεν είχε κάρτα ξυσμενη το πακέτο όπως είχε αναφερθεί. 

Ήτανε περασμένη ήδη στο νούμερο. 

Το μόνο προβλήμα μου είναι ότι δεν έχει ενεργοποιηθεί το 4G ίσως φταίει που η συσκευή μου που είναι παλιά. 

Ούτε με μήνυμα στο 1285 ούτε με κλήση. 

Screenshot_20230331_205256.jpg

τα απεριοριστα gb και και λεπτα και 100sms τα πηρες βαζωντας 12 ευρω ανανεωση  και εχει γινει αυτοματη ενεργοποιηση πακετου; . Σωστα ; Οσο για το 4g ισως θελει επανεκκινηση η συσκευη σου για να εμφανιστει . Δοκιμασε να το βαλεις στο προφιλ πτησης και μετα να το βγαλεις . Να δεις αμα συνδεεται στο 4g. Παντως μπαινοτας εδω https://www.vodafone.gr/ypostirixi/faqs/rythmiseis-kinitis-syskevis/pos-mporo-na-energopoiiso-apenergopoiiso-to-4g-sto-kinito-mou γραφει οτι το 4g ειναι αυτοματα ενεργοποιημενο .Παντως με επανεκκινση του κινητου ισως επιλυθει. 

  

3 ώρες πριν, blizard said:

Αυτό το σημείο είναι λίγο μπερδεμένο ... σίγουρα θα σε διαγράφει αλλά δεν ξέρω πότε . Πχ αν κάνεις 2 συνεχόμενες αποτυχημένες προσπάθειες σε 2-3 μέρες (αλλάζεις την μπάρα και δοκιμάζεις ξανα) δεν σε ακυρώνει. Επίσης έχω βάλει μια μηδενική virtual καρτα στον θείο μου γιατί αυτός δεν ήθελα να βάλει καρτα (πληρώνει με pay pal αυτό δε το φοβάται τόσο για κάποιο λόγο ¨) και δεν είχε πρόβλημα αρκετούς μήνες ... *δεν ξέρω αν αλλάζει και την ημερομηνία ή όχι . 

Γενικά αφού σου λήγουν και τα χρήματα δεν θα έχεις κάποιο πρόβλημα να δοκιμάσεις να αποτύχει για να δεις αν σε πετάει και να μας πεις 😉  μπαίνεις ξανα μετά , απλά λίγο προσοχή στο ιντερνετ να το έχεις κλείσει μην σε χρεώσει αυτόματα τίποτα και τα πάρει από την επόμενη ανανέωση,

Τα 8 θα σε χρεώσει, οταν αλλάζεις κάτι ότι προηγούμενο σβήνει (ίσως θέλει 24 ώρες να προλάβει να περάσει η αλλαγή) 

σε ευχαριστω παρα πολυ για την αμεση απαντηση . Δεν μπορω να το ρισκαρω να δω αμα θα με πεταξει διοτι προς το παρον εχω κανει liquid το κινητο του πατερα μου, ( και δεν μπορω να το αφησω χωρις καρτα θα με φαει! ) . Εγω το δικο μου ειναι vodafone cu special και στις 15/5/2023 που μου ληγει το special τοτε σκεφτομαι  το γυρισω σε liquid για να το δοκιμασω . Αλλα ο πατερας μου με δωρεαν 12 ευρω συνδρομη βλεπω οτι εχει υπολοιπο σημερα 9 ευρω κατι , λιγη χρηση κανει ετσι και αλλιως 

Οσο για την virtual prepaid card εχει και η πειραιως και την βγαζεις στο internet banking με ελαχιστη χρεωση προμηθειας 1 ευρω για την φορτιση καρτας  . Ενω εχει και η εθνικη τραπεζα αντιστοιχα virtual με ελαχιστη προμηθεια 2 ευρω για φορτιση καρτας . Αυτο που αξιζει περισσοτερο ειναι το payzy που γεμιζεις το πορτοφολι του payzy χρεωνοντας μια χρεωστικη καρτα και μετα κανεις αγορα με το payzy! που πρακτικα σαν προπληρωμενη καρτα ειναι αλλα δεν εχει χρεωση σε καθε γεμισμα. 

Παντως καλο το paypall αλλα δεν δουλευει παντου, η vodafone το εχει ως ανανεωση μονο. Γιατι δεν βγαζει μια προπληρωμενη πχ payzy να ησυχασει! . Δεν θα φοβαται μια καρτα αγορων  στο ιντερνετ ειναι αμα δεν μπορει να την γεμισει τοτε στο atm ή μεσω internet banking  . Επισης το καλο με τις virtual prepaid ειναι οτι μπορεις να την καταργησεις και να βγαλεις αλλη καρτα με αλλο νουμερο και ετσι ειναι ακομα ασφαλεστερο για θεματα υποκλοπων. Στο payzy μπορεις να βγαλεις και 2η virtual card αλλα εχει χρεωση 3 ευρω . 

Edited by JOHNMEGARYTHMOS

ψαχνω δουλεια απο το σπιτι για οποιον ενδιαφερεται μπορει να μου στειλει προσωπικο μυνημα, αραγε αξιζει να ξεκινησω προγραμματισμο;. 

Link to comment
Share on other sites

Πάντως εγώ για να έρθω στην vodafone έκανα αίτηση την Δευτέρα 27 Μαρτίου αλλά μήνυμα ότι καταχωρήθηκε η αίτηση για φορητοτητα στον φορέα ήρθε χτες 31 Μαρτίου. Ξέρουμε πότε περίπου θα πέσει το σήμα; Σήμερα αύριο; Πόσο καιρό περίπου; Από κοσμοτε σε βονταφον. 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, _NikitaS_ said:

Πάντως εγώ για να έρθω στην vodafone έκανα αίτηση την Δευτέρα 27 Μαρτίου αλλά μήνυμα ότι καταχωρήθηκε η αίτηση για φορητοτητα στον φορέα ήρθε χτες 31 Μαρτίου. Ξέρουμε πότε περίπου θα πέσει το σήμα; Σήμερα αύριο; Πόσο καιρό περίπου; Από κοσμοτε σε βονταφον. 

Λογικά αύριο μέχρι το μεσημέρι θα έχει τελειώσει η διαδικασία.

Εκτός κι αν λόγω σ/κ λειτουργούν διαφορετικά..

Edited by kalitexnis_g
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, _NikitaS_ said:

Πάντως εγώ για να έρθω στην vodafone έκανα αίτηση την Δευτέρα 27 Μαρτίου αλλά μήνυμα ότι καταχωρήθηκε η αίτηση για φορητοτητα στον φορέα ήρθε χτες 31 Μαρτίου. Ξέρουμε πότε περίπου θα πέσει το σήμα; Σήμερα αύριο; Πόσο καιρό περίπου; Από κοσμοτε σε βονταφον. 

Μόνο να χεις το νου σου. Σε μένα έστειλαν λάθος sim και έμεινα πόσες ώρες χωρίς σήμα μέχρι να πάω να την αλλάξω. 

Να ρωτήσω έχω ενεργοποιήσει 4G, WIFICALL, αλλά δεν βλέπω πουθενά σήμα Volte όπως έβλεπα στην Cosmote. Μόνο όταν συνδέομαι σε WiFi βλέπω το σήμα VoWiFi. 

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, katsiletra said:

Μόνο να χεις το νου σου. Σε μένα έστειλαν λάθος sim και έμεινα πόσες ώρες χωρίς σήμα μέχρι να πάω να την αλλάξω. 

Να ρωτήσω έχω ενεργοποιήσει 4G, WIFICALL, αλλά δεν βλέπω πουθενά σήμα Volte όπως έβλεπα στην Cosmote. Μόνο όταν συνδέομαι σε WiFi βλέπω το σήμα VoWiFi. 

Το σήμα του volte στη Vodafone δεν το δείχνει στα περισσότερα κινητά.. εσένα σε ενδιαφέρει να κάνεις κλήση ενώ είσαι στο ίντερνετ και να παραμένει στο 4g.. 

Edited by kalitexnis_g
Link to comment
Share on other sites

Πατάω στο app το panic button και βλέπω στιγμιαία ότι ενεργοποιήθηκε.

Δεν φαίνονται όμως πουθενά τα ΜΒ η τα λεπτά ομιλίας και το κυριότερο πότε έληξαν!

Την επόμενη έρχεται sns ότι έληξαν.

Υπάρχει κάτι που δεν ξέρω?

Link to comment
Share on other sites

Αναγκάστηκε και η vodafone να ακολουθήσει τις άλλες δύο εταιρείες που έβαλαν την ανανέωση υπολοίπου από τα 8€.!! Σε αυτή την περίπτωση ο ανταγωνισμός λειτουργεί υπέρ των καταναλωτών.!!!

Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, Sakis077 said:

Αναγκάστηκε και η vodafone να ακολουθήσει τις άλλες δύο εταιρείες που έβαλαν την ανανέωση υπολοίπου από τα 8€.!! Σε αυτή την περίπτωση ο ανταγωνισμός λειτουργεί υπέρ των καταναλωτών.!!!

Δεν είναι ότι ο ανταγωνισμός λειτουργεί υπέρ των καταναλωτών. Είναι απλά όταν είσαι μια εταιρεία φύλλο και φτερό στον άνεμο που έχεις αλλάξει 4 διοικήσεις και δεν ξέρεις τι σου γίνεται, προσπαθείς να κάνεις πειράματα και ό,τι βγει.. Εδώ θα είμαστε και θα το δούμε.. Αν πχ το 2024 η εταιρεία του ανέμου, αποφασίσει ότι την συμφέρει να εξαφανίσει την 8αρα ανανέωση, θα δούμε δυστυχώς ότι θα εξαφανιστεί και από cu και από wu. Aν δει ότι μπορεί να την πάει απο 8€ στα 6€ τότε θα δούμε και εδώ 6αρα ανανέωση. Δυστυχώς ή ευτυχώς (όπως το βλέπει ο καθένας) η τρίτη εταιρεία καθορίζει όλη την αγορά και θετικά και αρνητικά

 

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Δεν συγκρίνεται η απευθείας μονόευρη ανανέωση με την ανανέωση τύπου πατέντας που αναφέρθηκε πιο πάνω.

 

Powered by POCO X5 Pro 5G / NOVA 5G

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Όλα απάτη δηλαδή 


1.5 ευρώ τη μέρα ΜΟΝΟ, όλα απεριόριστα... Κι αν τα θες όλο το μήνα, τζάμπα μόνο 45 ευρώ αποκλειστικά για σένα


Sent from my iPad using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Ευρώπη όμως όταν λέμε πρέπει να βλέπουμε και πόσες εταιρείες έχει ο ανταγωνισμός, τι πληθυσμό έχει η οποιαδήποτε χώρα κλπ

Link to comment
Share on other sites

Οι εταιρείες πάντα θα κοιτάζουν τα συμφέροντα τους αυτό είναι δεδομένο και κάνουν ότι θέλουν χωρίς να ρωτήσουν κανέναν. Ο καθένας μας προσπαθεί να εξοικονομήσει ότι μπορεί όταν του δίνεται η ευκαιρία.!!  Δυστυχώς δεν έχει καμία δύναμη ο καταναλωτής να αλλάξει κάτι και το κράτος δεν κάνει τίποτα για αυτό.!! 

Link to comment
Share on other sites

 

@blizard
Δε διαφωνώ με το λιγκουιτ άλλωστε θα το έκανα για να το δοκιμάσω. Αλλά έσκασε το unlimited.
Όμως όταν λέμε για πακέτα να συγκρίνουμε τα καθαρά πακέτα, όχι τα φοιτητικά ή τα επιδοματικά ή τα σουβλάκια.
 Δηλαδή αναφέρεσαι στα μπιχλιμπίδια και ο άλλος που διαβάζει τέτοια ταλαιπωρία, φεύγει. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, hercoulis said:

 

@blizard
Δε διαφωνώ με το λιγκουιτ άλλωστε θα το έκανα για να το δοκιμάσω. Αλλά έσκασε το unlimited.
Όμως όταν λέμε για πακέτα να συγκρίνουμε τα καθαρά πακέτα, όχι τα φοιτητικά ή τα επιδοματικά ή τα σουβλάκια.
 Δηλαδή αναφέρεσαι στα μπιχλιμπίδια και ο άλλος που διαβάζει τέτοια ταλαιπωρία, φεύγει. 

Με συγχωρείς αλλά άλλο να αγοράζεις το πακέτο και στο τέλος του μήνα που δεν έχεις καταναλώσει το χρόνο ομιλιας απλώς να χάνονται, κι άλλο να μπορείς να πληρώσεις κάτι και να μην τα χάσεις.

Θα μου πεις κάνουν roll over. Ναι μαζεύονται.. αν όμως απλώς μαζεύονται και πληρώνεις δεν έχει νόημα. Κι εγώ είχα χιλιάδες λεπτά στο φοιτητικό. Τι κατάλαβα; Κάποια στιγμή έφυγα με φορητότητα και φύγαν όλα!

 

Edited by kalitexnis_g
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...