Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1 ώρα πριν, seranata said:

Πάντως το παρόν θέμα εδώ με το liquid έχει γίνει αχταρμάς. Έβγαλε την καλή προσφορά το cu για εννιά μήνες και διαβάζουμε ότι κάποιοι παίρνουν τις sim για liquid...🤔

Γιατί σου κάνει εντύπωση; εγώ έχω ένα  cosmokarta (ηλικιωμένου, που δουλεύει σε non smart συσκευή), το οποίο θέλω να το κάνω Liquid με φορητότητα. Αυτό χρειάζομαι. Δεν υπάρχει άλλος τρόπος, παρά να ακολουθήσω τη διαδικασία έλα στο cu και να αδιαφορήσω για την προσφορά των 9 μηνών απεριόριστων. Δηλαδή τι θα έπρεπε να κάνω; Αν πρόσφεραν σκέτη sim cu, no strings attached, αυτή θα διάλεγα (πάντα με βάση τις ανάγκες μου). 😎

ΥΓ. Ως προς το "off topic", μην ξεχνάμε ότι και το Liquid (επισήμως) CU είναι. 😉

Edited by johndouk
Link to comment
Share on other sites

Όσοι φέρουν άλλους στο cu μην ξεχάσουν το bring a friend που χαρίζει 2 Χ 5€ ευρώ :)

Τζάμπα λεφτά

Sent from my Power 3 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να χρησιμοποιήσεις το smart pocket όταν είσαι στο liquid? 

Επίσης, μπήκα να πάρω την προσφορά της revolut και δε μου έστειλε κάποιο link με sms. Μου είπε να μπω σε ένα link και να βάλω το cu νούμερο μου για να πάρω τα 25 ευρω. Όσοι τα πήραν τι διαδικασία ακολούθησαν? 

Nova Mobile Business Unlimited + Vodafone CU

Link to comment
Share on other sites

Η προσφορά με απεριόριστα δεδομένα και κλήσεις του 9μηνου θα εμφανίζεται ως ειδικό πακέτο στις επιλογές της εφαρμογής ή θα πρέπει απλά να βάζω 12€ κάρτα και θα γίνεται μόνο του ;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, elephant said:

Η προσφορά με απεριόριστα δεδομένα και κλήσεις του 9μηνου θα εμφανίζεται ως ειδικό πακέτο στις επιλογές της εφαρμογής ή θα πρέπει απλά να βάζω 12€ κάρτα και θα γίνεται μόνο του ;

Μόνο του.. σαν πακέτο δεν θα εμφανιστεί ποτέ στο app

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κ απο μενα

Εχω παραλαβει την καρτα για την προσφορα των unlimited απο χτες μεσημερι , την εχω βαλει κινητο στο my cu μου εμφανιζει υπολοιπο 15 ευρω κ καπου 5 giga κ πουθενα ουτε unlimited data ουτε unlimited calls

Εχω απο χτες μιλησει 2 φορες στο τσατ κ ολο προωθουν το αιτημα μου για ενεργοποιηση της προσφορας κ να μην ανησυχω.... Μενει κατι αλλο να κανω απο το να περιμενω ή να αρχισω τα μπινελικια σιγα σιγα 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, panos23 said:

Καλησπερα κ απο μενα

Εχω παραλαβει την καρτα για την προσφορα των unlimited απο χτες μεσημερι , την εχω βαλει κινητο στο my cu μου εμφανιζει υπολοιπο 15 ευρω κ καπου 5 giga κ πουθενα ουτε unlimited data ουτε unlimited calls

Εχω απο χτες μιλησει 2 φορες στο τσατ κ ολο προωθουν το αιτημα μου για ενεργοποιηση της προσφορας κ να μην ανησυχω.... Μενει κατι αλλο να κανω απο το να περιμενω ή να αρχισω τα μπινελικια σιγα σιγα 

Ξεκινά τα μπινελίκια.. αύριο 

Edited by kalitexnis_g
Link to comment
Share on other sites

Εμένα έκλεισε από σήμα η παλιά κάρτα, βάζω της Vodafone και δεν έχει σήμα. Είναι απεργοποιημένη. Τι γίνεται με τους ηλίθιους; 

Link to comment
Share on other sites

Nα αφήστε τα μπινελικια και να περιμένετε. Δεν ειναι το μπακάλικο της γειτονιας που έχει να βολέψει 5-10 πελάτες την ημέρα. Μπειτε στη θεση τους λιγο να καταλαβετε οτι ο φόρτος εργασίας ειναι τεράστιος και χρειάζεται χρόνος.

Δεν θα ερθει το τελος του κοσμου αν περιμενετε 2-3 μερες παραπάνω..

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, babakos said:

Nα αφήστε τα μπινελικια και να περιμένετε. Δεν ειναι το μπακάλικο της γειτονιας που έχει να βολέψει 5-10 πελάτες την ημέρα. Μπειτε στη θεση τους λιγο να καταλαβετε οτι ο φόρτος εργασίας ειναι τεράστιος και χρειάζεται χρόνος.

Δεν θα ερθει το τελος του κοσμου αν περιμενετε 2-3 μερες παραπάνω..

 

Εμένα είναι απεργοποιημένη η κάρτα και λες να μην αφήσω τα μπινελίκια;; 

Link to comment
Share on other sites

Να παρεις τηλέφωνο και να πεις το προβλημά σου ευγενικά. Η καφρίλα δεν βοηθάει.  Μαθετε να μιλάτε αν θελετε να βρισκετε το δικο σας αλλά να σεβεστε αυτόν που ειναι απέναντι σας. Δεν φταινει οι υπαλληλοι της καθε εταιρειας για τον φορτο ούτε για τις αστοχίες των συστημάτων...

.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, babakos said:

Να παρεις τηλέφωνο και να πεις το προβλημά σου ευγενικά. Η καφρίλα δεν βοηθάει.  Μαθετε να μιλάτε αν θελετε να βρισκετε το δικο σας αλλά να σεβεστε αυτόν που ειναι απέναντι σας. Δεν φταινει οι υπαλληλοι της καθε εταιρειας για τον φορτο ούτε για τις αστοχίες των συστημάτων...

.

Με τι να πάρω;; Έχω μείνει χωρίς τηλέφωνο Παρασκευή απόγευμα. Με τι θα τους πάρω; Με μπρίκια;; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, katsiletra said:

Με τι να πάρω;; Έχω μείνει χωρίς τηλέφωνο Παρασκευή απόγευμα. Με τι θα τους πάρω; Με μπρίκια;; 

ginecu@vodafone.com , οτι θελεις εδω.

Link to comment
Share on other sites

Ειναι δυσκολο να εισαι υπομονετικος αλλα ανταμειβει. Ειχα ενα προβλημα με το Liquid εδώ και 20 μερες. Δεν μου ειχε αποδωθει ο δωρεαν μηνας. Συνεβη σε μια φουρνια πελατών απο τεχνική αστοχία . Ειχα ανοιξει ticket και προφανως ειχα επανέλθει 1-2 φορες. όπου έπαιρνα την απαντηση οτι αναμενουν λυση απο το τεχνικο τμήμα. Προχτες ξαναπήρα  (chat) και ζητησα λυση από τον προιστάμενο. Επιτακτικά αλλά χωρίς βρισιες. 

Το αποτέλεσμα

  • 20 GB δώρο για ενα μηνα
  • 20 Ευρώ επιπλέον πιστωση στο λογαριασμό μου
  • Η επομενη αυτόματη ανανέωση του Liquid (τελος Απριλιου) δεν θα χρεωθεί  στην καρτα μου αλλά θα παρω το ποσό κανονικά

 

Μάθετε να διαπραγματεύεστε και να μιλάτε σωστά. . Ειτε προφορικά είτε γραπτώς..

Edited by babakos
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, CaptainNickGR said:

ginecu@vodafone.com , οτι θελεις εδω.

Έχω ρωτήσει κάτι από την προηγουμένη βδομάδα δεν μου έχουν απαντήσει ακόμα. 

8 minutes ago, babakos said:

Ειναι δυσκολο να εισαι υπομονετικος αλλα ανταμειβει. Ειχα ενα προβλημα με το Liquid εδώ και 20 μερες. Δεν μου ειχε αποδωθει ο δωρεαν μηνας. Συνεβη σε μια φουρνια πελατών απο τεχνική αστοχία . Ειχα ανοιξει ticket και προφανως ειχα επανέλθει 1-2 φορες. όπου έπαιρνα την απαντηση οτι αναμενουν λυση απο το τεχνικο τμήμα. Προχτες ξαναπήρα  (chat) και ζητησα λυση από τον προιστάμενο. Επιτακτικά αλλά χωρίς βρισιες. 

Το αποτέλεσμα

  • 20 GB δώρο για ενα μηνα
  • 20 Ευρώ επιπλέον πιστωση στο λογαριασμό μου
  • Η επομενη αυτόματη ανανέωση του Liquid (τελος Απριλιου) δεν θα χρεωθεί  στην καρτα μου αλλά θα παρω το ποσό κανονικά

 

Μάθετε να διαπραγματεύεστε και να μιλάτε σωστά. . Ειτε προφορικά είτε γραπτώς..

Βρε καταλαβαίνεις έχω μείνει χωρίς τηλέφωνο και δεν μπορούν να με βρουν; 

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, katsiletra said:

 

Βρε καταλαβαίνεις έχω μείνει χωρίς τηλέφωνο και δεν μπορούν να με βρουν; 

Μπορεί να μην έχεις τηλέφωνο για 2-3 μέρες αλλά θα έχεις πολύ χρόνο ομιλίας μετά για να τους πάρεις να τους πεις γιατί το είχες κλειστό 3 μέρες!! Ποιος τη χαρη σου!!!

Πέρα από την πλάκα.. ίσως καλύτερα σε κατάστημα τώρα το απόγευμα..

Edited by kalitexnis_g
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, aektzhs 1 said:

Νέο πακέτο:

 

20230331_182109.jpg

Καλό για κάποιον που μιλάει πολύ, αλλά η διάρκεια 20 μερών τα χαλάει λίγο. 

Nova Mobile Business Unlimited + Vodafone CU

Link to comment
Share on other sites

Όταν βάλουμε τη νέα σιμ θέλει επανεκκίνηση το τηλέφωνο; έβαλα το πιν με το που την έβαλα

Στάλθηκε από το 22021211RG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, dasnowy said:

Καλό για κάποιον που μιλάει πολύ, αλλά η διάρκεια 20 μερών τα χαλάει λίγο. 

Έστω και έτσι, το combo M αχρηστεύεται.

Link to comment
Share on other sites

On 30/3/2023 at 11:44 ΠΜ, HEO said:

Αν βάλεις χρεωστική κάρτα που δεν έχει υπόλοιπο ασφαλώς και δεν θα σε χρεώσει

Επίσης αν βάλεις κάρτα που την έχεις κλειδώσει δεν θα σε χρεώσει

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk
 

μετα απο 2 συνεχομενους μηνες χωρις να βρει υπολοιπο το cu liquid για την προγραμματισμενη μηνιαια ανανεωση , διαγραφεσαι αυτοματα απο το liquid .Οποτε αμα τυχον μετακινησεις την μπαρα αμα εχεις υπολοιπο , πρεπει τον 2 μηνα να αφησεις να ανανεωθει το υπολοιπο με την παγια εντολη με χρεωση καρτας που εχεις ενεργοποιησει στην ενεργοποιηση του liquid. Αλλιως δεν ξερεις ποτε ακριβως θα χαθει το liquid . Βεβαια και το υπολοιπο ληγει σε 2 μηνες αλλα απο οτι καταλαβαινω αμα αφησεις μια χρεωστικη καρτα με υπολοιπο 0,01 ευρω που ηθελε για να οριστει η παγια εντολη με χρεωση καρτας και μετα δεν βαλεις υπολοιπο και δεν βρισκει αλλα βαζεις εσυ χειροκινητα καρτα παλι σε διαγραφει απο το liquid μολις συμπληρωσεις 2 μηνες . Οποτε πρεπει να αφηνεις να χρεωνει την καρτα εστω μια φορα το 2 μηνο για να μην χαθει το liquid, που απο οτι φαινεται θα ληξει και το υπολοιπο της καρτας την ιδια ημερομηνια . Δεν ξερω αμα το καταλαβα καλα αλλα ετσι δεν ειναι ; . 

κατι αλλο εμενα αυριο το κινητο του πατερα μου κλεινει 1 μηνα και εχω ορισει καθε  1η του μηνα θα χρεωθει η παγια εντολη για 12 ευρω . Σημερα ειδα οτι εχει πακετο 8 ευρω το liquid και το γυρισα σε αυτο αλλα απο οτι καταλαβα στην επομενη ημερομηνια αυτοματης ενεργοποιησης θα χρεωσει 8 ευρω.. Περιμενω αυριο να ληξουνε τα δωρεαν χρηματα που εδωσε το liquid και να χρεωσει αυτοματα ειτε τα 12 ειτε τα 8 ευρω  και ανανεωσει το υπολοιπο του που εχει ηδη ληξει απο 3/3/2023 και εχει τα δωρεαν ευρω απο το liquid. Σημερα ενεργοποιησα και τις online συναλλαγες απο την alpha bank για να μην απορριφθει η αυτοματη χρεωση καρτας . Η alpha bank ειναι η μοναδικη τραπεζα που αμα εχεις απενεργοποιησει τις online συναλλαγες και γινει χρηση τις καρτας σου ερχεται sms αυτοματα και σου λεει οτι εχεις απενεργοποιημενες τις online συναλλαγες οποτε ξερεις αμα εχει γινει χρηση της καρτας χωρις να το γνωριζεις. Μιλαω παντα για χρεωστικες καρτες της alpha bank που το εχω δοκιμασει. 

ψαχνω δουλεια απο το σπιτι για οποιον ενδιαφερεται μπορει να μου στειλει προσωπικο μυνημα, αραγε αξιζει να ξεκινησω προγραμματισμο;. 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, aektzhs 1 said:

Νέο πακέτο:

 

20230331_182109.jpg

Το 20ημερο επίτηδες μπήκε φυσικά για να μην σκοτώσουν το combo XL και λόγω 20ημερου βασικά γίνεται ασύμφορο κατά την γνώμη μου. Οπως και να έχει προσωπικά θεωρώ ότι και πάλι συμφέρει περισσότερο το liquid. Και αυτό το ό,τι περισσεύει παρατείνεται το απεριόριστο με το απεριόριστο? Προφανώς εννοούν τα sms και mb.. Εν τω μεταξύ ακόμη να διορθώσουν το γραφικό λάθος στην συνδρομή 8€ του liquid όπου στην επικεφαλίδα λέει απεριόριστα λεπτά.. Τι στο καλό? Μπερδεύτηκαν με το νέο αυτό πακέτο?

@blizard ανέλαβε δράση!! Δε μπορώ να βλέπω το λάθος στη συνδρομή του liquid με πιάνει το ψυχαναγκαστικό μου 😂

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, bbbb said:

Το 20ημερο επίτηδες μπήκε φυσικά για να μην σκοτώσουν το combo XL και λόγω 20ημερου βασικά γίνεται ασύμφορο κατά την γνώμη μου. Οπως και να έχει προσωπικά θεωρώ ότι και πάλι συμφέρει περισσότερο το liquid. Και αυτό το ό,τι περισσεύει παρατείνεται το απεριόριστο με το απεριόριστο? Προφανώς εννοούν τα sms και mb.. Εν τω μεταξύ ακόμη να διορθώσουν το γραφικό λάθος στην συνδρομή 8€ του liquid όπου στην επικεφαλίδα λέει απεριόριστα λεπτά.. Τι στο καλό? Μπερδεύτηκαν με το νέο αυτό πακέτο?

@blizard ανέλαβε δράση!! Δε μπορώ να βλέπω το λάθος στη συνδρομή του liquid με πιάνει το ψυχαναγκαστικό μου 😂

3Χ20=60 ημερες (2 μηνες)=3Χ8€=24€ άρα 12€/μήνα... Πιο συμφερον το 8αρι του F2G με χρεωση ανα δευτερόλεπτο.

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...