Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μου ήρθε μήνυμα από cu Vodafone ότι οι δυο sim είναι έτοιμες και να τις βάλω στο τηλέφωνό μου. Δεν έχω παραλάβει ακόμα. Μια με unlimited και η άλλη το δώρο. Έτσι σας ήρθαν και οι δικές σας; 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, belial said:

Μου ήρθε μήνυμα από cu Vodafone ότι οι δυο sim είναι έτοιμες και να τις βάλω στο τηλέφωνό μου. Δεν έχω παραλάβει ακόμα. Μια με unlimited και η άλλη το δώρο. Έτσι σας ήρθαν και οι δικές σας; 

Μήπως μένεις σε δυσπρόσιτη περιοχή; Εμένα αυτό μου ήρθε 2 μέρες αφού παρέλαβα τις κάρτες..

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, belial said:

Μου ήρθε μήνυμα από cu Vodafone ότι οι δυο sim είναι έτοιμες και να τις βάλω στο τηλέφωνό μου. Δεν έχω παραλάβει ακόμα. Μια με unlimited και η άλλη το δώρο. Έτσι σας ήρθαν και οι δικές σας; 

Εκανες αιτηση νεου νουμερου και ανεβασες την ταυτοτητα στην αιτηση, οπότε στις ταυτοποιησαν ηδη. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, kalitexnis_g said:

Μήπως μένεις σε δυσπρόσιτη περιοχή; Εμένα αυτό μου ήρθε 2 μέρες αφού παρέλαβα τις κάρτες..

Είμαι νομό αττικής. Το δέμα φαίνεται να είναι στην κεντρική  αποθήκη της svuum. 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Έκανα αίτηση για φορητότητα σε Vodafone χθες το πρωί. Επίσης ανέβασα όλα τα στοιχεία (ταυτότητα κλπ). Δεν έχω λάβει κάποια άλλη ενημέρωση εκτός το οτι η παραγγελία καταχωρήθηκε. Ξέρετε περίπου ποσο πάνω κάτω διαρκεί ;

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, belial said:

Είμαι νομό αττικής. Το δέμα φαίνεται να είναι στην κεντρική  αποθήκη της svuum. 

Ε, αφού είναι στην αποθήκη, λογικά είναι θέμα χρόνου.. svuuuuuuum θα κάνει και θα έρθει..

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, katsiletra said:

Εγώ την Πέμπτη έκανα αίτηση φορητότητας και μέχρι σήμερα τίποτα. 

Φαντάζομαι, θα έχουν πολλές παραγγελίες

Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι, θα έχουν πολλές παραγγελίες

Ούτε 500 δεν μάζεψαν.
Λες να λένε ψέματα;


Υγ respect στον blizard που βοηθά πολύ τα παιδιά που έχουν cu

Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, rebel1 said:


Ούτε 500 δεν μάζεψαν.
Λες να λένε ψέματα;
emoji23.pngemoji23.pngemoji23.pngemoji23.pngemoji23.pngemoji23.png

Υγ respect στον blizard που βοηθά πολύ τα παιδιά που έχουν cu emoji106.pngemoji106.pngemoji106.pngemoji106.png

Sent from my iPhone using Tapatalk

Το 500 είναι ενδεικτικό. Δεν τους μετρά κανείς.

Όπως στο market place, που ο άλλος γράφει ότι πουλά 1€.

3 ώρες πριν, blizard said:

  Eνα μάζεμα copy paste .... για τους νέους - πχ όσους έρχονται με την προσφορά  9 μηνων για αγορά πακέτου 12 ευρω με όλα απεριόριστα. (έχει 5 ευρω δώρο αν πληρώσεις με κάρτα και αλλα 5 αν προσκαλέσεις κάποιον - δεν το βρήκα απλά κάτι θυμάμαι - ρωτήστε εδω όσοι ετοιμάζεστε)  

  • 4G ΝΑΙ στο 1285
  • WIFI στο 1339
  • Κ στο 1252 δεν σε χρεώνει όταν τελειώσουν τα mb σου (στο liquid νομίζω συνεχίζει να παίρνει αλλά 0.0012ευρω/mb δλδ 1.2ε/gb με όριο 1.5ευρω την μέρα και μετά όλα απεριόριστα)
  • 1285 κλήση  συν υπηρεσίες τηλεφωνητή , χαμένης κλήσης  κλπ , 1252 για υπόλοιπα κλπ
  • Φραγή στη λήψη 5ψήφιων sms υψηλής χρέωσης, μέσα από τις Υπηρεσίες στο Μενού των app: Link ppe
  • Προσωπικά σε όποιο smartphone και να είχα οι ρυθμίσεις MMS & APN μπαίνουν αυτόματα με την εισαγωγή της SIM. .... Αλλιώς Θα σας στείλουν sms
  • Κατεβάζετε τις app myvodafone και mycu από τα επίσημα google-aple store ενω υπάρχουν και οι σελίδες myvodafone.gr και myvodafonecu.gr από browser . Αν εγγραφείς σε μια από τις 2 σελίδες παίρνεις εναν κωδικό - login που δουλέυει ακόμα και στις εφαρμογές για μέγιστη ευκολία.Παρατηρώ προβλήματα στους νέους χρήστες με τις εφαρμογές ... μπείτε με κωδικό , καθαρισμός από android settings-apps των cashe και storage, ή ακόμα και σβήσιμο με εγκατάσταση ξανα (για προχωρημένους ακόμα και το κατέβασμα μιας παλαιότερης έκδοσης -συνεχίζουν να δουλέυουν) 
  • Αρχίζεις να μαζέυεις πόντους Big bang - αφού κατεβάσεις την εφαρμογή - θα χρειαστούν στο μέλλον για πολλά πράγματα ... μέσο του liquid για μια φορά ανά sim έχεις μέχρι 30 ευρω δώρο αγορά ότι βλέπεις στην εφαρμογή (ή για το liquid)
  • Βγάζεις dual sim με την πρώτη ευκαιρία (κυρίως όσοι δεν στείλετε ταυτότητα μέσο ιντερνετ και πάτε σε καταστημα) 7 ευρω εφάπαξ με εχει βολέψει τρομερά για να παίρνω το μικρό κλασικό κινητό όποτε θέλω , το smart μπορεί μάλιστα να δουλέψει και ως hub για ιντερνετ ταυτόχρονα 
  • Οσοι πάτε ΕΕ και τελειώσει το roaming 1.5 την μέρα όλα απεριόριστα (με liquid - ετσι λέει το HDesk)

 

Γενικα και μια περίληψη για το cu, 

CU Καρτοκινητό   Βάζεις χρήματα από λιγα cent (με αγορά προιοντος απο σουπερ μαρκετ) , η επιλογές 12 ευρω και πάνω μέσο πιστωτικής  κλπ ,   πάντα έχουν διάρκεια 60 ημερών που ανανεώνει και οτι προηγούμενο στην νέα ημερομηνία ... ακόμα και από μπαριτσα αυτόματης ανανεωσης του liquid. Δεν έχει ανανεωση με μεταφορά χρημάτων  . Στους 2 μηνες χάνεις τα λεφτα αν δεν ανανεωσεις και τα εξερχόμενα, στους 3 τα εισερχόμενα (εκτος αν εισαι φοιτητης)

BIG BANG είναι ένα απλό παιχνιδάκι που παίζεις μια φορά την εβδομάδα και σου δίνει πόντους για να παρεις λιγες ωρες δωρεαν ιντερνετ η να αγοράσεις πακετα όπως 200gb με 10 ευρω   , ακόμα και κινητό τηλέφωνο σε καλή τιμή αν εισαι τυχερός και προλαβεις  .. δουλέυει και εντός liquid κανονικα

LIQUID  μπορείς να το ενεργοποιήσεις η να το απενεργοποιήσεις στο cu σου όποτε θές, δωρεαν και γρήγορα (5-10 λεπτα) και δεν χάνεις απολύτος τίποτα  ... οσο είσαι liquid μιλας 0.0065 το λεπτο   sms 0.0065 ,  data 0.0012/mb (μεχρι 1.5 ευρω την μερα - μετα ολα δωρεαν ), εφόσον δεν έχεις υπόλοιπα από δώρα ή πακέτα αγορασμενα από πριν (πχ από το cu) γιατι το χρηματικό υπόλοιπο έχει τελευταία προτεραιότητα παντου.

Η αυτόματη μπαρα ανανέωσης μπορεί να αλλάζει για να μην γίνει χρήση της (δεν εχει off όπως η αναλογη του cu) και εφόσον βγαίνεις cu μπορείς να παιρνεις  και ότι δεν υπάρχει (πχ τα απεριόριστα νυχτερινά η το shake bonus ανανεωσης 2 gb με καθε ανανεωση  -  oσο εισαι liqud παίρνεις 200  mb μονο )

 Smart pocket  Μπορείς να ΧΑΛΑΣ ΤΟ ΥΠΟΛΟΙΠΟ του λογαριασμού σου σε σουβλάκια ή αγορές σουπερμαρκετ ... δουλέυει και στο liquid με μόνη απαιτηση να έχεις βάλει 12 ευρω πριν 30 μέρες και είναι από μόνο του κατι τρομερό αφου τελειώνει τον εκβιασμό να σου δεσμευουν ή να σου τρώνε οι παροχοι τα λεφτά που σε αναγκάζουν  να βάζεις . Ιδανικό για τις χαμηλές ανάγκες με τις χρεώσεις του liquid.

 Cashe Back για να μην βάλεις 12 ευρω  αλλά να κανεις ανανεωση σκαναροντας την απόδειξη αγοράς ενως προιόντος (1 ευρω πχ) από ολα τα σουπερμαρκετ , που θα σου ανανεώσει το υπόλοιπο για 2 μηνες προσθέτοντας κάποια  cent .

Καρτα νεων για όσους είναι κάτω των 30 , κάθε μήνα που βάζεις 12 ευρω σου δίνει αλλα 10 δώρο ... υπάρχει και προσφορά στο e-food για όλους , για νέο αριθμο όμως και οχι μεταφορά. Κόστος 10 ευρω το χρόνο (οχι μεγαλυτερες)

Πάρε δωσε , αν δηλώσεις απλά 3 αριθμούς cu για να κερδίζεις και εσυ και οι αλλοι απο 100mb σε κάθε ανανεωση ,

Μεταφορά χρημάτων είναι δωρεάν κανα χρόνο - δεν δουλέυει αναμεσα σε φοιτητικό και μη , η αν το ενα εχει εκπτωση φόρου και το άλλο όχι. (info από  jd)

Η μεταφορά χρημάτων είναι δωρεάν?

Από το ένα cu στο άλλο?

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, blizard said:

Έχει 5 ευρω δώρο αν πληρώσεις με κάρτα και αλλα 5 αν προσκαλέσεις κάποιον - δεν το βρήκα απλά κάτι θυμάμαι - ρωτήστε εδω όσοι ετοιμάζεστε)  

Συμπληρώνω:

Για τον προσκαλούντα:

Screenshot_20230327-202542_My CU.jpg

Screenshot_20230327-202621_My CU.jpg

 

Για τον νέο προσκεκλημένο:

Screenshot_20230327-202412_Chrome.jpg

Link to comment
Share on other sites

On 26/3/2023 at 9:53 ΠΜ, vrwmiaR1z said:

Δε γνωρίζουμε, κοίτα μην είναι τίποτα phishing link και τρέχεις μετά

Στάλθηκε από το 22021211RG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Μίλησα σήμερα. Δικό τους είναι το 1265, αυτοί το στείλανε το μήνυμα.

17 ώρες πριν, konstantinos77 said:

Προσωπικά σε όποιο smartphone και να είχα οι ρυθμίσεις MMS & APN μπαίνουν αυτόματα με την εισαγωγή της SIM.

Μπορεί να παίζουν "ασυμβατότητες" με κάποια smartphones.

Ισχύει. & να μην ακολουθούσα τον σύνδεσμο δε θα υπήρξε πρόβλημα, νομίζω.

(τώρα είδα ότι το έγραψε και ο blizard sto συνοπτικότατο μνμ)

 

1265 έχει επίσης και η Q. (Να που χρειάστηκε τα μηνύματα να μη τα διαγράφω). 

Edited by hercoulis
Link to comment
Share on other sites

23.3.2023 έκανα ενεργοποίηση από φορητότητα και σήμερα μου έδωσαν τα απεριόριστα data. Μια χαρά. Τέλος καλό όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις τι γινεται με το vodafone app? σε 2 κινητα στο σπιτι και 2 συναδελφων , η εφαρμογη μπαινεις και κολλαει στο μενου  σα να φορτωνει συνεχεια . αν κανεις διαγραφη δεδομενων δουλευει κανονικα , βγαινεις πας μετα απο 1 ωρα να μπεις , τα ιδια .

που μπορω να βρω παλαιοτερη εκδοση?

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, stelioz78 said:

ξερει κανεις τι γινεται με το vodafone app? σε 2 κινητα στο σπιτι και 2 συναδελφων , η εφαρμογη μπαινεις και κολλαει στο μενου  σα να φορτωνει συνεχεια . αν κανεις διαγραφη δεδομενων δουλευει κανονικα , βγαινεις πας μετα απο 1 ωρα να μπεις , τα ιδια .

που μπορω να βρω παλαιοτερη εκδοση?

Εδώ... 

https://www.androidout.com/item/android-apps/550006/my-vodafone-gr/apk/

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, kalitexnis_g said:

σε ευχαριστω , αλλα πρωτη φορα βλεπω αυτο το site , ειναι έμπιστο? 

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, stelioz78 said:

σε ευχαριστω , αλλα πρωτη φορα βλεπω αυτο το site , ειναι έμπιστο? 

Προσωπικά θα εμπιστευόμουν μόνο το APK Mirror...

Link to comment
Share on other sites

Στο vodafone app έχουν βάλει κάθε μα κάθε φορά στην έναρξη να πρέπει να βάλεις το κινητό σου. Αλλά τι κινητό; Κινητό που να αντιστοιχεί σε συμβόλαιο και όχι καρτοκινητό!!! Μετά σου έρχεται ένα μήνυμα με έναν κωδικό και μπαίνεις με αυτόν. Ευτυχώς έχω vodafone wifi on the spot το οποίο θεωρείται συμβόλαιο και μπορώ και μπαίνω. Ότι να ναι...

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, blizard said:

Σε εμάς που δεν έχουμε συμβόλαιο η σταθερό δεν μας έχουν αλλάξει τίποτα, μπαίνεις πανέυκολα μια φορά και μετά  σε θυμάται ... λογικά το on the spot σου έκανε την ζημιά 😉

Ναι και μένα έτσι ήταν για χρόνια μέχρι πριν 2-3 μέρες. Έκανε αναβάθμιση και το πήρε και το σήκωσε. Τώρα κάθε φορά πρέπει να βάζω το νούμερο του wifi on the spot, να έρχεται σε μήνυμα ο κωδικός, να τον βάζω και να μπαίνω. Και ας έχω λογαριασμό κανονικά με username και password. Έχω βέβαια το cu app για το cu αλλά για τα υπόλοιπα νούμερα, πρήξιμο...

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πριν, GREGORYMO said:

 

Η μεταφορά χρημάτων είναι δωρεάν?

Από το ένα cu στο άλλο?

¨Έχει κόστος 0,50 ευρώ ανά μεταφορά. Ασχέτως ποσού.

Link to comment
Share on other sites

Πώς την κάνω ??
Στέλνω sms ?
https://www.vodafonecu.gr/eksipiretisi-pelatwn/metafora-xronou-omilias-vodafone-sharing/
Υπόψιν ότι δεν είναι όπως στο wu και δεν παρατείνει την ημερομηνία λήξης των χρημάτων του παραλήπτη
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, blizard said:

Επίσης δεν μπορείς να μεταφέρεις καθόλου ανάμεσα σε φοιτητικό cu και σε κανονικό , ουτε απο cu που έχει εκπτωση φόρου (κάτω των 30) σε cu που δεν έχει και ας μην το λένε πουθενά . (το έχει γράψει ο johndouk)

Ναι, συγκεκριμένα το είχα ρωτήσει στο chat, διότι κατά την αίτηση έπαιρνα πίσω sms "ο αριθμός κινητού που επιλέξατε δεν έχει πρόσβαση στην υπηρεσία".

Screenshot_20230328-113022_Adobe Acrobat.jpg

Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πριν, blizard said:

[...]

  • Κατεβάζετε τις app myvodafone και mycu από τα επίσημα google-aple store ενω υπάρχουν και οι σελίδες myvodafone.gr και myvodafonecu.gr από browser . Αν εγγραφείς σε μια από τις 2 σελίδες παίρνεις εναν κωδικό - login που δουλέυει ακόμα και στις εφαρμογές για μέγιστη ευκολία.Παρατηρώ προβλήματα στους νέους χρήστες με τις εφαρμογές ... μπείτε με κωδικό , καθαρισμός από android settings-apps των cashe και storage, ή ακόμα και σβήσιμο με εγκατάσταση ξανα (για προχωρημένους ακόμα και το κατέβασμα μιας παλαιότερης έκδοσης -συνεχίζουν να δουλέυουν) 

 

[...]

 

Αν είμαι Liquid θα πρέπει να βάλω παλαιότερη έκδοση της εφαρμογής My Vodafone για να μου ανοίγει παράλληλα, σωστά; Γνωρίζεται μέχρι ποια έκδοση μπορώ να βάλω;

Edited by GraveDigger
Σύνδεσμος για το apk υπάρχει παραπάνω! :)
logo-vwclub-2016.png
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...