Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

6 ώρες πριν, aplos73 said:

Εγώ έκανα φορητότητα από q .ενεργοποίησα την νέα sim στις 23.3.2023 και ακόμα δεν έχω πάρει τα απεριόριστα data. Έκανα ερώτηση στο chat και μου είπαν ότι θα τα ενεργοποιήσουν και να μην ανησυχώ. 25.3.2023 και ακόμα περιμένω. Κακή  αρχή έκανα μου φαίνεται. Θα τους ενοχλήσω και σήμερα και θα δούμε τι θα γίνει. 

Μίλησα  μαζί τους και μου είπαν ότι θα χρειαστεί να περιμένω 2 με 3 μέρες λόγο υπερβολικού φόρτου εργασίας από τις πολλές αιτήσεις. Για να δούμε; 

Μια εργάσιμη μέρα. Δηλαδή από Δευτέρα. Θα το δεις και σε μήνυμα που σου έ τειλαν.

Όταν ολοκληρωθεί, θα πάρεις και ένα τελευταίο email που θα σε καλωσορίζει στη cu.

Ερώτηση: σου έστειλαν ένα μήνυμα που σου λέει να πατήσεις στο link? 

(είναι οι ρυθμίσεις internet mms κ.α.) 

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδεία άμα παραλάβω την νέα σιμ πως ενεργοποιβ 4g,5g. Volte vowifi και απενεργοποίηση 5ψηφεια και ότι άλλο χρειαστεί να μου πείτε. Ευχαριστώ 

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, kostas123464 said:

Με πήρανε σημερα τηλ. Λογικά μέσα στην εβδομάδα παραλαμβανω

καλησπέρα κ χρόνια πολλά. γιατί σε πήραν τηλέφωνο? για επιβεβαίωση στοιχείων?

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Alexandros201285 said:

καλησπέρα κ χρόνια πολλά. γιατί σε πήραν τηλέφωνο? για επιβεβαίωση στοιχείων?

Χρόνια πολλά. Ναι

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά σε όλους

Μόλις έκανα και εγώ παραγγελία νέο νούμερο. 

Πιθανολογώ ότι οι αιτήσεις είναι πολλαπλάσιες από τις 500.

Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πριν, hercoulis said:

@kostas123464 Με πήρανε 3 φορές από κοσμοτε ,άκυρες ώρες μεσημεριού, και εγώ μια φορά. Ε δε κατάφερα να μιλήσω. Είχα φρογκ. 

Μικρή αλλά υπαρκτή (όπως το 2016) η πιθανότητα αντιπροσφορών για παραμονή σε καρτοκινητό της πράσινης εταιρίας αυτή την περίοδο.

Επιπλέον του φόρτου εργασίας από τις πολλές αιτήσεις , που δεν έχει κανένα λόγο να τις σταματήσει στις "500 αιτήσεις", αντίθετα την συμφέρει {αν ΔΥΝΑΤΑΙ να κάνει κάποιος αναλογιστικές μελέτες κόστους-κερδών σε τέτοιες τιμές 12Ε/μήνα σε ΜΑΖΙΚΕΣ ενεργοποιήσεις -μεγάλο πλήθος δλδ, όπως έχω αναλύσει παλαιότερα} και μόνο marketίστικο colpo και μπράβο της μπορεί να είναι,

μπορεί να "έπεσες" στο 3ημερο της 25/3 και να πρόλαβαν να λάβουν την αίτησή σου από την πράσινη εταιρία προκειμένου να σε καλέσουν για αντιπροσφορά παραμονής σε αυτήν.

Εάν κάποιος λάβει τέτοια αντιπροσφορά από την πράσινη καρτοκινητή, ας μας γράψει λεπτομέρειες για το "τι" δίνουν να παραμείνει.

Link to comment
Share on other sites

Έπεσα πάνω σ'αυτή τη νέα προωθητική. Την παραθέτω μήπως ενδιαφέρεται κάποιος:

Το CU σου προσφέρει 20GB δωρεάν για 30 ημέρες με οποιαδήποτε ενεργοποίηση COMBO πακέτου από 13,5€ και άνω ή STUDENT πακέτου από 10€ και άνω.

https://www.vodafonecu.gr/upiresies-cu/monadiki-prosfora-apo-to-cu/

Screenshot_20230325-203733_Chrome.jpg

Screenshot_20230325-203733_Chrome (1).jpg

Edited by johndouk
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Pppe said:

Μικρή αλλά υπαρκτή (όπως το 2016) η πιθανότητα αντιπροσφορών για παραμονή σε καρτοκινητό της πράσινης εταιρίας αυτή την περίοδο.

Επιπλέον του φόρτου εργασίας από τις πολλές αιτήσεις , που δεν έχει κανένα λόγο να τις σταματήσει στις "500 αιτήσεις", αντίθετα την συμφέρει {αν ΔΥΝΑΤΑΙ να κάνει κάποιος αναλογιστικές μελέτες κόστους-κερδών σε τέτοιες τιμές 12Ε/μήνα σε ΜΑΖΙΚΕΣ ενεργοποιήσεις -μεγάλο πλήθος δλδ, όπως έχω αναλύσει παλαιότερα} και μόνο marketίστικο colpo και μπράβο της μπορεί να είναι,

μπορεί να "έπεσες" στο 3ημερο της 25/3 και να πρόλαβαν να λάβουν την αίτησή σου από την πράσινη εταιρία προκειμένου να σε καλέσουν για αντιπροσφορά παραμονής σε αυτήν.

Εάν κάποιος λάβει τέτοια αντιπροσφορά από την πράσινη καρτοκινητή, ας μας γράψει λεπτομέρειες για το "τι" δίνουν να παραμείνει.

Από Δευτέρα θα δείξει η πορεία του καρτοκινητου μου. Ελπίζω σε κάτι καλο

Link to comment
Share on other sites

Μικρή αλλά υπαρκτή (όπως το 2016) η πιθανότητα αντιπροσφορών για παραμονή σε καρτοκινητό της πράσινης εταιρίας αυτή την περίοδο.
Επιπλέον του φόρτου εργασίας από τις πολλές αιτήσεις , που δεν έχει κανένα λόγο να τις σταματήσει στις "500 αιτήσεις", αντίθετα την συμφέρει {αν ΔΥΝΑΤΑΙ να κάνει κάποιος αναλογιστικές μελέτες κόστους-κερδών σε τέτοιες τιμές 12Ε/μήνα σε ΜΑΖΙΚΕΣ ενεργοποιήσεις -μεγάλο πλήθος δλδ, όπως έχω αναλύσει παλαιότερα} και μόνο marketίστικο colpo και μπράβο της μπορεί να είναι,
μπορεί να "έπεσες" στο 3ημερο της 25/3 και να πρόλαβαν να λάβουν την αίτησή σου από την πράσινη εταιρία προκειμένου να σε καλέσουν για αντιπροσφορά παραμονής σε αυτήν.
Εάν κάποιος λάβει τέτοια αντιπροσφορά από την πράσινη καρτοκινητή, ας μας γράψει λεπτομέρειες για το "τι" δίνουν να παραμείνει.
Αφού έχει ήδη το unlimited calls με 13,5€.Τι άλλο να βγάλει

Στάλθηκε από το 22021211RG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Just now, vrwmiaR1z said:

Αφού έχει ήδη το unlimited calls με 13,5€.Τι άλλο να βγάλει

Στάλθηκε από το 22021211RG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Όσοι "λεφτά υπάρχουν", ΔΕΝ έχουν κανένα λόγο να ανησυχούν για τα +500% κέρδη άλλων εταιριών. ΑΣ παραμείνουν σε αυτές. Δε χρειάζεται να "κοιτάνε" προς εταιρίες με +100% (2πλασιασμό απλά) κέρδη σε τιμές όπως αυτές αυτής της προσφοράς.

Αφού "έτσι , όπως οι εταιρίες στις οποίες παραμένουν" τα βγάζουν ΤΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ και αυτοί από την "εργασία" τους.

Link to comment
Share on other sites

Όχι. Δεν μου έστειλαν μήνυμα για να πατήσω σε link με τις ρυθμίσεις internet και mms. Έβαλα την καινούρια sim και όλα δούλεψαν με τη μία. Εγώ δεν έκανα τίποτα. 

Link to comment
Share on other sites

Από το 1265 ήρθε το μήνυμα. 
Μάλλον σε εμένα δε θα ενεργοποιήθηκε αμέσως και έστειλαν το λινκ. 

 

7DA1AF00-531B-4271-8136-BA197F6AFD4E.jpeg
Ώπα. Τώρα πρόσεξα ότι έβαλες νέο νούμερο. Αλλά κ πάλι, οι κάρτες από φορητότητα δεν έρχονται ρυθμισμένες από αυτούς;

Edited by hercoulis
Link to comment
Share on other sites

Από το 1265 ήρθε το μήνυμα. 
Μάλλον σε εμένα δε θα ενεργοποιήθηκε αμέσως και έστειλαν το λινκ. 
 
7DA1AF00-531B-4271-8136-BA197F6AFD4E.thumb.jpeg.705caef04389f71a158851800e7ee8e9.jpeg
Ώπα. Τώρα πρόσεξα ότι έβαλες νέο νούμερο. Αλλά κ πάλι, οι κάρτες από φορητότητα δεν έρχονται ρυθμισμένες από αυτούς;
Δε γνωρίζουμε, κοίτα μην είναι τίποτα phishing link και τρέχεις μετά

Στάλθηκε από το 22021211RG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδεία άμα παραλάβω την νέα σιμ πως ενεργοποιβ 4g,5g. Volte vowifi και απενεργοποίηση 5ψηφεια και ότι άλλο χρειαστεί να μου πείτε. Ευχαριστώ 
4G ΝΑΙ στο 1285
WIFI στο 1339
Κ στο 1252


Τα είχε γράψει ο φίλος @mobileras 3 μέρες πριν οπότε στα δίνω να κάνεις την δουλειά σου

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πριν, vrwmiaR1z said:

Δε γνωρίζουμε, κοίτα μην είναι τίποτα phishing link και τρέχεις μετά

Στάλθηκε από το 22021211RG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Πρέπει να πέρασε ρυθμίσεις mms, apn στο κινητό δίκτυο δεδομένων. 
Θα κοιτάξω να το ελέγξω αύριο. Ωστόσο δε κρύβω ότι δε μου άρεσε κ εμένα αυτός ο τρόπος αποθήκευσης των ρυθμίσεων. Λες κ έχουν μείνει δεκαετίες πίσω. 

Link to comment
Share on other sites

On 25/3/2023 at 1:27 ΜΜ, kostas123464 said:

Παιδεία άμα παραλάβω την νέα σιμ πως ενεργοποιβ 4g,5g. Volte vowifi και απενεργοποίηση 5ψηφεια και ότι άλλο χρειαστεί να μου πείτε. Ευχαριστώ 

Και όσον αφορά τη φραγή στη λήψη 5ψήφιων sms υψηλής χρέωσης, μέσα από τις Υπηρεσίες στο Μενού των app:

Είτε του CU app:

 

Screenshot_20230327_022013_gr.mobile.vodafone.jpg

Είτε του MyVodafone app:

 

Screenshot_20230327_022205_com.myvodafone.android.jpg

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, hercoulis said:

Πρέπει να πέρασε ρυθμίσεις mms, apn στο κινητό δίκτυο δεδομένων. 
Θα κοιτάξω να το ελέγξω αύριο. Ωστόσο δε κρύβω ότι δε μου άρεσε κ εμένα αυτός ο τρόπος αποθήκευσης των ρυθμίσεων. Λες κ έχουν μείνει δεκαετίες πίσω. 

Προσωπικά σε όποιο smartphone και να είχα οι ρυθμίσεις MMS & APN μπαίνουν αυτόματα με την εισαγωγή της SIM.

Μπορεί να παίζουν "ασυμβατότητες" με κάποια smartphones.

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, sgatzo said:

4G ΝΑΙ στο 1285
WIFI στο 1339
Κ στο 1252


Τα είχε γράψει ο φίλος @mobileras 3 μέρες πριν οπότε στα δίνω να κάνεις την δουλειά σου

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

ευχαριστώ φιλε

Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, Mobileras said:

Το myvodafone app παλι δεν ανοιγει. Το cu app δουλεύει. Πολεμανε το cash back, δεν υπάρχει άλλη εξηγηση...

Το δικό μου δουλεύει κανονικά με τα δεδομένα μέσω Vodafone ανοικτά (δεν ξέρω αν παίζει ρόλο)

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, olympios1 said:

Τέλεια συστήματα έχει

Η Vodafone

Και απευθύνεται σε ψαγμενους χρήστες

 

😂😂😂

Προσωπικά και όχι μόνο, κερδισμένοι έχουμε βγει απο τα συστήματα της vodafone

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...