Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

5 minutes ago, dasnowy said:

 

Και κάτι άλλο που σκέφτηκα σε περίπτωση που δεν έχω σήμα από nova και χρειάζομαι ίντερνετ, αν βάζω με cash back θα μπορώ να ενεργοποιώ τα δωρεάν big bang? 

Δυστυχώς όχι. Τα δωρεάν πακέτα του bigbang για να ενεργοποιηθούν απαιτούν 22€ κάρτα/3μηνο

6 minutes ago, dasnowy said:

Υπάρχει κάποιος οδηγός για τις σωστές ώρες κλπ? Το απεριόριστο συμβόλαιο μου λήγει του χρόνου τον Μάιο άρα μέχρι τότε το cu θα το έχω με cash back εκτός αν πάω κάπου που δεν έχω ξαναπάει και θέλω να είμαι σίγουρος για το σήμα. Θα μπορούσα μετά να κάνω το κύριο νούμερο μου liquid, αν υπάρχει, και να βάζω big bang από το 2ο νούμερο με τους πολλούς πόντους.

Και κάτι άλλο που σκέφτηκα σε περίπτωση που δεν έχω σήμα από nova και χρειάζομαι ίντερνετ, αν βάζω με cash back θα μπορώ να ενεργοποιώ τα δωρεάν big bang? 

Κυρίως μεταμεσονύχτιες ώρες ή ΣΚ

 

Link to comment
Share on other sites

Αξίζει να αρχίζω να μαζεύω πόντους τότε? Μάλλον χαμένοι θα πάνε.

Ωραίο το cash back πάντως για εμένα που το θέλω για 2ο νούμερο για εισερχόμενες που έχω κάνει προώθηση από το κύριο νούμερο και για vowifi. 

Nova Mobile Business Unlimited + Vodafone CU

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, dasnowy said:

Υπάρχει κάποιος οδηγός για τις σωστές ώρες κλπ?

Από Πέμπτη βράδυ (όπως αποψε) έως και Κυριακή δίνει φουλ ποντους (600αρια) σε κάθε γυρο (συνολο 15 γυροι κάθε εβδομάδα). 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Mobileras said:

Από Πέμπτη βράδυ (όπως αποψε) έως και Κυριακή δίνει φουλ ποντους (600αρια) σε κάθε γυρο (συνολο 15 γυροι κάθε εβδομάδα). 

600αρια σε κάθε γύρο? Αν είναι έτσι μαζεύονται εύκολα 30000 και με τα daily bonus. Πριν 2 χρόνια θυμάμαι που είχα πάλι 2η κάρτα CU έδινε πολύ λίγους πόντους στον κάθε γύρο. 

Nova Mobile Business Unlimited + Vodafone CU

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, dasnowy said:

600αρια σε κάθε γύρο? Αν είναι έτσι μαζεύονται εύκολα 30000 και με τα daily bonus. Πριν 2 χρόνια θυμάμαι που είχα πάλι 2η κάρτα CU έδινε πολύ λίγους πόντους στον κάθε γύρο. 

Πιο παλια έδινε 60-120 ανά γυρο.

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, dasnowy said:

Υπάρχει κάποιος οδηγός για τις σωστές ώρες κλπ?

 

Όπως έγραψε ο Mobileras.

Περισσότερα ΕΔΩ.

Link to comment
Share on other sites

Όποιος μπορεί να μου πει:

Α) πως απενεργοποιώ τηλεφωνητή

Β) πως ενεργοποιώ ειδοποίηση χαμένης κλήσης. 

Ευχαριστώ προκαταβολικά! 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Mobileras said:

Όποιος μπορεί να μου πει:

Α) πως απενεργοποιώ τηλεφωνητή

Β) πως ενεργοποιώ ειδοποίηση χαμένης κλήσης. 

Ευχαριστώ προκαταβολικά! 

στο 1285 ειναι ολες οι επιλογες.

Link to comment
Share on other sites

Έκανα αίτηση τελικά για το cu με τα απεριόριστα για 9 μήνες. Μου ήρθε sms: TO CU ΣOY ΔINEI ΔΩPO EXTRA 5 ? KAPTA ANANEΩΣHΣ ΣTHN NEA SIM ΠOY ΘA ΠAPAΛABEIΣ ΓIATI H ΠAPAΓΓEΛIA ΣOY IΣΩΣ KAΘYΣTEPHΣEI 2-3 EPΓAΣIMEΣ MEPEΣ ΛOΓΩ MEΓAΛOY OΓKOY ΠAPAΓΓEΛIΩN. Δηλαδή 5€ επειδή πλήρωσα με κάρτα και άλλα 5€ λόγω της καθυστέρησης; not bad. 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έκανα ενεργοποίηση της νέας simχτες κατά τις 11:00.Για την ώρα όλα καλά. Το μόνο μου θέμα είναι ότι δεν έχουν ενεργοποιηθεί τα απεριόριστα DATA μόνο τα απεριόριστα λεπτά ομιλίας.  Να αρχίσω να ανησυχώ η να περιμένω λίγο ακόμα;

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, aplos73 said:

Εγώ έκανα ενεργοποίηση της νέας simχτες κατά τις 11:00.Για την ώρα όλα καλά. Το μόνο μου θέμα είναι ότι δεν έχουν ενεργοποιηθεί τα απεριόριστα DATA μόνο τα απεριόριστα λεπτά ομιλίας.  Να αρχίσω να ανησυχώ η να περιμένω λίγο ακόμα;

Στείλε ένα μήνυμα στο τσατ να τους το υπενθυμίσεις αν και λογικά θα σου πουν απλώς να περιμένεις..

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, damierom said:

Βγήκε προσφορά με απεριόριστα δεδομένα για 10 μέρες με 3,90€

Λεπτομέρειες:

Screenshot_20230324-191141_My CU.jpg

Screenshot_20230324-191205_My CU.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα. Έκανα αίτημα για φορητότητα από cosmote wu φοιτητικό για να πάω cu την 9 μήνη προσφορά με τα απεριόριστα. Τι λέτε καλά έκανα; Επίσης υπάρχει κανείς με φορητότητα από άλλη εταιρεία που να του έκαναν καλή προσφορά ώστε να μην φυγή από την άλλη εταιρεία που είναι;

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, kostas123464 said:

Καλησπέρα στην παρέα. Έκανα αίτημα για φορητότητα από cosmote wu φοιτητικό για να πάω cu την 9 μήνη προσφορά με τα απεριόριστα. Τι λέτε καλά έκανα; Επίσης υπάρχει κανείς με φορητότητα από άλλη εταιρεία που να του έκαναν καλή προσφορά ώστε να μην φυγή από την άλλη εταιρεία που είναι;

Κοίτα.. θα σου κακοφανεί λιγάκι η αλλαγή λόγω ποιότητας δικτύου. Κατά τα άλλα, κι εγώ από Cosmote φεύγω αυτή τη στιγμή προς cu. Έτσι κι αλλιώς πλέον το φοιτητικό δεν είναι και κάτι τρομερό όπως παλιά σε θέμα προσφοράς.

Όσον αφορά τη φορητότητα.. στα καρτοκινητά δεν σου κάνουν προσφορά για να μείνεις.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, kalitexnis_g said:

Κοίτα.. θα σου κακοφανεί λιγάκι η αλλαγή λόγω ποιότητας δικτύου. Κατά τα άλλα, κι εγώ από Cosmote φεύγω αυτή τη στιγμή προς cu. Έτσι κι αλλιώς πλέον το φοιτητικό δεν είναι και κάτι τρομερό όπως παλιά σε θέμα προσφοράς.

Όσον αφορά τη φορητότητα.. στα καρτοκινητά δεν σου κάνουν προσφορά για να μείνεις.

Καλά δεν περιμένω τπτ από την cosmote αλλά έλεγα μήπως και. Από sms δίνει τπτ αυτό το πρόγραμμα?

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, kostas123464 said:

Καλά δεν περιμένω τπτ από την cosmote αλλά έλεγα μήπως και. Από sms δίνει τπτ αυτό το πρόγραμμα?

100..

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, kalitexnis_g said:

100..

Και κάτι τελευταίο. Έχω 7€ υπόλοιπο στην cosmote λογικά αυτό θα χαθεί έτσι?

2 minutes ago, kostas123464 said:

Και κάτι τελευταίο. Έχω 7€ υπόλοιπο στην cosmote λογικά αυτό θα χαθεί έτσι?

Θέλει κάθε μήνα ανανέωση ηλεκτρονικα με 12€ η μικρότερο ποσό ώστε να σου δίνει τα απεριόριστα?

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, kostas123464 said:

Και κάτι τελευταίο. Έχω 7€ υπόλοιπο στην cosmote λογικά αυτό θα χαθεί έτσι?

Ακριβώς.. αλλά τα 5 μπορείς να τα γλυτώσεις αν τα στείλεις σε κάποιον όπως γράφει εδώ..

https://www.cosmote.gr/cs/business/gr/basicservices_bus.html

7 minutes ago, kostas123464 said:

 

Θέλει κάθε μήνα ανανέωση ηλεκτρονικα με 12€ η μικρότερο ποσό ώστε να σου δίνει τα απεριόριστα?

12 ή μεγαλύτερο.. 

Edited by kalitexnis_g
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, kalitexnis_g said:

Ακριβώς.. αλλά τα 5 μπορείς να τα γλυτώσεις αν τα στείλεις σε κάποιον όπως γράφει εδώ..

https://www.cosmote.gr/cs/business/gr/basicservices_bus.html

12 ή μεγαλύτερο.. το "ηλεκτρονικά" δεν είναι απαραίτητο.

Ευχαριστώ αρχοντα. Είσαι θεος

Link to comment
Share on other sites

@kostas123464 Με πήρανε 3 φορές από κοσμοτε ,άκυρες ώρες μεσημεριού, και εγώ μια φορά. Ε δε κατάφερα να μιλήσω. Είχα φρογκ. 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έκανα φορητότητα από q .ενεργοποίησα την νέα sim στις 23.3.2023 και ακόμα δεν έχω πάρει τα απεριόριστα data. Έκανα ερώτηση στο chat και μου είπαν ότι θα τα ενεργοποιήσουν και να μην ανησυχώ. 25.3.2023 και ακόμα περιμένω. Κακή  αρχή έκανα μου φαίνεται. Θα τους ενοχλήσω και σήμερα και θα δούμε τι θα γίνει. 

Μίλησα  μαζί τους και μου είπαν ότι θα χρειαστεί να περιμένω 2 με 3 μέρες λόγο υπερβολικού φόρτου εργασίας από τις πολλές αιτήσεις. Για να δούμε; 

Edited by aplos73
Link to comment
Share on other sites

Αν κάνεις και τώρα φορητοτητα ισχύει η προσφορά με τους 9 μήνες απεριόριστα; Εννοω όχι μόνο οι πρώτοι 500;

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, tolisfar said:

Αν κάνεις και τώρα φορητοτητα ισχύει η προσφορά με τους 9 μήνες απεριόριστα; Εννοω όχι μόνο οι πρώτοι 500;

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Πηγαινε στη σελιδα του cu. Στο μενου επελεξε "ΠΑΡΕ ΣΙΜ". Εαν ισχυει ακομα η προσφορα, θα το δειχνει. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...