Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

6 ώρες πριν, elephant said:

Καλημέρα. Να ρωτήσω κάτι ήθελα. Αυτό το πακέτο με τα απεριόριστα δεδομένα και ομιλία σου δόθηκε τυχαία;
Μετά απο φορητότητα στη Vodafone;

Οχι δε μου δόθηκε τυχαία. Είναι η προσφορά που τρέχει έως 29 Μαρτίου. Είτε κάνεις φορτητοτητα είτε πάρεις νέο αριθμό (εγώ πήρα νέο) για 9 μήνες με το που βάζεις 12 ευρώ που ενεργοποιεί τα πάντα απεριόριστα. Μετά το 9μηνο λογικά η κάρτα θα πάει για πέταμα, αλλά έως τότε το δουλεύω όταν είμαι έξω χωρίς κάποιο άγχος. 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, hercoulis said:

Αυτά χρειάζονται να είναι ανοιχτά; 
 

59D1F193-0E33-4942-B535-ADB89630ABC3.png

Εγώ τα έχω κλείσει (για να αποφεύγω τις κακοτοπιές)... 😉

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, hercoulis said:

Αυτά χρειάζονται να είναι ανοιχτά; 
 

59D1F193-0E33-4942-B535-ADB89630ABC3.png

Όχι.. κλειστά πρέπει να είναι γιατί είναι τα λεγόμενα "πενταψήφια"

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, vrwmiaR1z said:

Όριο έχει 9,8 γίγα μετά μπαίνει κόφτης;

Στάλθηκε από το 22021211RG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Για χρήση εντός Ελλάδας δεν έχει όριο

Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, kalitexnis_g said:

Μήπως μας το δώσουν και με κάνα cashback; Λέω εγώ τώρα.. δεν επιμένει στο 12€..

IMG_20230323_200241.jpg

Δηλαδή και το μικρότερο πόσο ανανέωσης που δίνει αν κάνω θα συνεχίζει να δίνει το απεριόριστο; 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, _NikitaS_ said:

Δηλαδή και το μικρότερο πόσο ανανέωσης που δίνει αν κάνω θα συνεχίζει να δίνει το απεριόριστο; 

Αναρωτιέμαι.. δεν ξέρω.. δεν χάνουμε τπτ να δοκιμάσουμε..

Link to comment
Share on other sites

Αναρωτιέμαι.. δεν ξέρω.. δεν χάνουμε τπτ να δοκιμάσουμε..
Όταν δοκιμάσετε να μας ενημερώσετε :)

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, GREGORYMO said:

Πάντως τα ΜΒ είναι πολύ ακριβά.

0.0015 * 1024= 1.5€ το GB

Προφανώς το liquid αφορά εμάς που έχουμε wifi στο σπίτι και στη δουλειά και το ίντερνετ θα το χρησιμοποιήσουμε για να χαζέψουμε μία στο τόσο..

Αν εγώ χρειάζομαι 500MB το μήνα, ποιος θ μου τα δώσει φθηνότερα;

Edited by kalitexnis_g
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, kalitexnis_g said:

Προφανώς το liquid αφορά εμάς που έχουμε wifi στο σπίτι και στη δουλειά και το ίντερνετ θα το χρησιμοποιήσουμε για να χαζέψουμε μία στο τόσο..

0,0012€/mb είναι και σκέψου "εξω" απο το κουτί και θα δεις ότι δεν είναι ακριβότερο. Στο 1,5€/ημέρα μέχρι το τέλος της ημέρας έχεις απεριόριστα δεδομένα/ομιλια αν το φτάσεις. Δες τι παίρνεις απο λεπτα/mb στην 8€ ανανέωση του ανταγωνισμού και τι σου δίνουν οι χρεώσεις του liquid με 8€ επίσης. Κάνε τους υπολογισμούς σου.. Δες ποιο υπόλοιπο γίνεται και πάλι πραγματικό χρήμα και ποιο "αέρας" με κέρδος 100% της εταιρείας

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, blizard said:

Δεν πάει για πέταμα γιατί υπάρχει και τώρα το  ββ (200 gb - 10 ευρω) , το liquid 0.0065 ανα λεπτό ομιλία ,  προσφορές διαφορες οπως  απεριόριστων Χριστούγεννα και καλοκαίρι , δώρα όπως του liquid 20 ευρω (ίσως να το έχουν και τότε για τον 1ο μηνα σου εκει) ,  κάρτα νέων (αν εισαι η έχεις φίλο) η προσφορά ε-φοοδ που βάζουν καμια φορά,  και γενικά εκτος αν εχεις ακραίες καταναλώσεις , με 12 ευρω εισαι μια χαρα εδω

Είναι εύκολο να μαζέψεις 30000 πόντους? Ήθελα να το κάνω τον Νοέμβριο επειδή δικαιούμαι και κάρτα νέων και θα έπαιρνα αυτά που ήθελα με 12 ευρώ αλλά τελικά πήγα σε απεριόριστο συμβόλαιο με λίγα παραπάνω. 

Nova Mobile Business Unlimited + Vodafone CU

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, bbbb said:

0,0012€/mb είναι και σκέψου "εξω" απο το κουτί και θα δεις ότι δεν είναι ακριβότερο. Δες τι παίρνεις απο λεπτα/mb στην 8€ ανανέωση του ανταγωνισμού και σου δίνουν οι χρεώσεις του liquid με 8€ επίσης. Κάνε τους υπολογισμούς σου.. Δες ποιο υπόλοιπο γίνεται και πάλι πραγματικό χρήμα και ποιο "αέρας" με κέρδος 100% της εταιρείας

Με το liquid  τα 6€ θα μου μείνουν για σουβλάκια. Με τον ανταγωνισμό ξέρεις τι θα μου μείνει; 1 σουβλάκι... μακρύ!

Edited by kalitexnis_g
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, dasnowy said:

Είναι εύκολο να μαζέψεις 30000 πόντους? Ήθελα να το κάνω τον Νοέμβριο επειδή δικαιούμαι και κάρτα νέων και θα έπαιρνα αυτά που ήθελα με 12 ευρώ αλλά τελικά πήγα σε απεριόριστο συμβόλαιο με λίγα παραπάνω. 

Αν παίζεις τις σωστές ώρες μαζί με τα daily bonus ναι. Δίνει και δώρο επιπλέον πόντους στο daily bonus κατά καιρούς όπως πχ απο σήμερα μέχρι 3/4. Πρακτικά αν ξεκινήσεις να παίζεις σήμερα bigbang με τους κρυστάλλους και τα dailybonus μέχρι τον Νοέμβριο (με δεδομένο ότι έχει κάποιος το 9μηνο δώρο cu απεριόριστο και δε θα χρειάζεται να καταναλώνεις τους πόντους) θα έχεις μαζέψει καμμιά 200.000+ πόντους. Οπότε τότε το κάνεις liquid και βάζοντας 12€ κάρτα έχεις 200gb και ομιλία με χαμηλή χρέωση

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, dasnowy said:

Είναι εύκολο να μαζέψεις 30000 πόντους? Ήθελα να το κάνω τον Νοέμβριο επειδή δικαιούμαι και κάρτα νέων και θα έπαιρνα αυτά που ήθελα με 12 ευρώ αλλά τελικά πήγα σε απεριόριστο συμβόλαιο με λίγα παραπάνω. 

Μόνο αυτό το 10ημερο με το επί 10 μπορούν να μαζευτούν οι 30.000

4 minutes ago, bbbb said:

Αν παίζεις τις σωστές ώρες μαζί με τα daily bonus ναι. Δίνει και δώρο επιπλέον πόντους στο daily bonus κατά καιρούς όπως πχ απο σήμερα μέχρι 3/4. Πρακτικά αν ξεκινήσεις να παίζεις σήμερα bigbang με τους κρυστάλλους και τα dailybonus μέχρι τον Νοέμβριο (με δεδομένο ότι έχει κάποιος το 9μηνο δώρο cu απεριόριστο και δε θα χρειάζεται να καταναλώνεις τους πόντους) θα έχεις μαζέψει καμμιά 200.000+ πόντους. Οπότε τότε το κάνεις liquid και βάζοντας 12€ κάρτα έχεις 200gb και ομιλία με χαμηλή χρέωση

Βέβαια , όλη η ιστορία με τους 200.000 κρύσταλλους είναι για 1 μήνα!

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, GREGORYMO said:

 

Βέβαια , όλη η ιστορία με τους 200.000 κρύσταλλους είναι για 1 μήνα!

Τι εννοείς γέροντα;

Edited by kalitexnis_g
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, kalitexnis_g said:

Τι εννοείς γέροντα;

Τι εννοώ!!

Ότι χρειάζονται μήνες για να μαζευτούν και 1 μήνας για να ξοδευτουν.

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, bbbb said:

Αν παίζεις τις σωστές ώρες μαζί με τα daily bonus ναι. Δίνει και δώρο επιπλέον πόντους στο daily bonus κατά καιρούς όπως πχ απο σήμερα μέχρι 3/4. Πρακτικά αν ξεκινήσεις να παίζεις σήμερα bigbang με τους κρυστάλλους και τα dailybonus μέχρι τον Νοέμβριο (με δεδομένο ότι έχει κάποιος το 9μηνο δώρο cu απεριόριστο και δε θα χρειάζεται να καταναλώνεις τους πόντους) θα έχεις μαζέψει καμμιά 200.000+ πόντους. Οπότε τότε το κάνεις liquid και βάζοντας 12€ κάρτα έχεις 200gb και ομιλία με χαμηλή χρέωση

Υπάρχει κάποιος οδηγός για τις σωστές ώρες κλπ? Το απεριόριστο συμβόλαιο μου λήγει του χρόνου τον Μάιο άρα μέχρι τότε το cu θα το έχω με cash back εκτός αν πάω κάπου που δεν έχω ξαναπάει και θέλω να είμαι σίγουρος για το σήμα. Θα μπορούσα μετά να κάνω το κύριο νούμερο μου liquid, αν υπάρχει, και να βάζω big bang από το 2ο νούμερο με τους πολλούς πόντους.

Και κάτι άλλο που σκέφτηκα σε περίπτωση που δεν έχω σήμα από nova και χρειάζομαι ίντερνετ, αν βάζω με cash back θα μπορώ να ενεργοποιώ τα δωρεάν big bang? 

Edited by dasnowy

Nova Mobile Business Unlimited + Vodafone CU

Link to comment
Share on other sites

Just now, GREGORYMO said:

Τι εννοώ!!

Ότι χρειάζονται μήνες για να μαζευτούν και 1 μήνας για να ξοδευτουν.

Μα δεν κοστίζει κάτι 200.000 πόντους.. 30.000 δίνεις για το πακέτο των 200GB.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, dasnowy said:

Υπάρχει κάποιος οδηγός για τις σωστές ώρες κλπ? Το απεριόριστο συμβόλαιο μου λήγει του χρόνου τον Μάιο άρα μέχρι τότε το cu θα το έχω με cash back εκτός αν πάω κάπου που δεν έχω ξαναπάει και θέλω να είμαι σίγουρος για το σήμα. Θα μπορούσα μετά να κάνω το κύριο νούμερο μου liquid, αν υπάρχει, και να βάζω big bang από το 2ο νούμερο με τους πολλούς πόντους.

Και κάτι άλλο που σκέφτηκα σε περίπτωση που δεν έχω σήμα από nova και χρειάζομαι ίντερνετ, αν βάζω με cash back θα μπορώ να ενεργοποιώ τα δωρεάν big bang? 

Όσον αφορά το δεύτερο ερώτημα, θέλει να έχεις πραγματοποιήσει ανανέωση 22€ τους τελευταίους 3 μήνες για να ενεργοποιηθεί το δωρεάν πακέτο big bang.

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...