Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

όποιος σκέφτεται να κάνει φορητότητα λόγω της προσφοράς, στο τελευταίο στάδιο, στο "κουπόνι προσφοράς", βαλτε τον εξής κωδικό για έξτρα 5€

puqll4mh

4jntbkcf

ptfke92f

Edited by ParafronGR
ενημερωση κωδικων προσφορας

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Ενεργοποίησα το Κ στο 1252.

Το ερώτημα είναι αν ξεμεινω από internet και δεν υπάρχει wi-fi, υπάρχει δυνατότητα να βάλω πακέτο αφού το cu δεν θα 'ανοίγει' ?

ΥΓ. Δεν εννοώ τηλεφωνικά.

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, GREGORYMO said:

Ενεργοποίησα το Κ στο 1252.

Το ερώτημα είναι αν ξεμεινω από internet και δεν υπάρχει wi-fi, υπάρχει δυνατότητα να βάλω πακέτο αφού το cu δεν θα 'ανοίγει' ?

ΥΓ. Δεν εννοώ τηλεφωνικά.

Το cu app ανοίγει και χωρίς να έχεις διαθέσιμα mb. 

Nova Mobile Business Unlimited + Vodafone CU

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, dasnowy said:

Το cu app ανοίγει και χωρίς να έχεις διαθέσιμα mb. 

ΜΗΠΩΣ κάνεις λάθος??????

Εμένα γιατί δεν μου ανοίγει!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. έκανα εχθές την αίτηση αλλά δεν ανέβασα φωτό. Θα με πάρουν τηλ να ολοκληρωθεί η αίτηση για φορητότητα?

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, kostas123464 said:

Καλημέρα. έκανα εχθές την αίτηση αλλά δεν ανέβασα φωτό. Θα με πάρουν τηλ να ολοκληρωθεί η αίτηση για φορητότητα?

Τηλεφωνικά δεν ολοκληρωνεται. Θα πρεπει να δωσεις αντιγραφο ταυτότητας στον υπάλληλο της εταιριας κουριερ και να εχεις την ταυτοτητα να την ελεγξει οτι εισαι ο ιδιος για να μπορεσει να σου δώσει τις σιμ. Εαν ανεβαζες την ταυτοτητα στην αιτηση θα γινοταν πιο γρηγορα η ταυτοποιηση. Τωρα θα πρεπει πρωτα να λαβει η βονταφον το αντιγραφο και μετά να κανει την ταυτοποίηση, ωστε να ενεργοποιηθουν οι σιμ.

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

On 22/3/2023 at 7:36 ΠΜ, _NikitaS_ said:

Screenshot_20230322-073605.png

 

Καλημέρα. Να ρωτήσω κάτι ήθελα. Αυτό το πακέτο με τα απεριόριστα δεδομένα και ομιλία σου δόθηκε τυχαία;
Μετά απο φορητότητα στη Vodafone;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Προτείνω να γραψουμε ολοι τις ρυθμισεις που πρεπει να κανει καποιος νεος κατοχος cu. Ξεκιναω:

4G ΝΑΙ στο 1285

WIFI στο 1339

Κ στο 1252

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Mobileras said:

Προτείνω να γραψουμε ολοι τις ρυθμισεις που πρεπει να κανει καποιος νεος κατοχος cu. Ξεκιναω:

5G ΝΑΙ στο 1285

WIFI στο 1339

Κ στο 1252

 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, GREGORYMO said:

ΜΗΠΩΣ κάνεις λάθος??????

Εμένα γιατί δεν μου ανοίγει!

Mόλις το δοκίμασα και ανοίγουν κανονικά cu app και bigbang app παίζεις κανονικά πίστα. Δοκίμασε λειτουργία πτήσης και μετά πάλι πίσω και δες μήπως  λειτουργεί.

2 minutes ago, Yrrah said:

 

Το 5G NAI δεν υφίσταται ως εντολή. Το 4G NAI αρκεί για την ενεργοποίηση και του 5g

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, bbbb said:

Mόλις το δοκίμασα και ανοίγουν κανονικά cu app και bigbang app παίζεις κανονικά πίστα. Δοκίμασε λειτουργία πτήσης και μετά πάλι πίσω και δες μήπως  λειτουργεί.

Το 5G NAI δεν υφίσταται ως εντολή. Το 4G NAI αρκεί για την ενεργοποίηση και του 5g

Μιλάμε χωρίς internet και χωρίς wi-fi!

Μου λέει: έλεγξε την σύνδεση σου και είναι λογικό 

15 minutes ago, bbbb said:

Mόλις το δοκίμασα και ανοίγουν κανονικά cu app και bigbang app παίζεις κανονικά πίστα. Δοκίμασε λειτουργία πτήσης και μετά πάλι πίσω και δες μήπως  λειτουργεί.

Το 5G NAI δεν υφίσταται ως εντολή. Το 4G NAI αρκεί για την ενεργοποίηση και του 5g

Κανένα app δεν με αφήνει χωρίς δεδομένα και λογικό είναι.

 

Link to comment
Share on other sites

On 19/3/2023 at 6:20 ΜΜ, dasnowy said:

Είναι πολύ καλή προσφορά αν σε εξυπηρετεί το δίκτυο.

Αν δε θες να μπλέκεις με προσφορές κλπ, η vodafone δίνει το απεριόριστο συμβόλαιο με δώρο extra sim και 4g mifi στα 13 ευρώ το μήνα για φορητότητα αν έχεις και σταθερό στη vodafone. 

Καλημέρα! αυτό με το απεριόριστο συμβόλαιο που αναφέρεις στο τέλος, τι είδους σύνδεση αφορά; ποιό πρόγραμμα είναι εννοώ..και αν ξέρεις που μπορώ να το ζητήσω. Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Ενεργοποίησα την καινούρια sim . Στο cu app μου δείχνει απεριόριστα λεπτά ομιλίας αλλά όχι data. Μου έχει δώσει 5.3 gb. Πότε θα ενεργοποιηθούν τα απεριόριστα; Εσείς που το κάνατε σε  πόσες μέρες πήρα τα τα απεριόριστα data; 

Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρέλαβα κι εγώ τη νέα σιμ και ενεργοποιήθηκαν άμεσα και τα απεριόριστα δεδομένα και τα απεριόριστα λεπτά ομιλίας. Πραγματικά είναι η καλύτερη πρόταση για καρτοκινητο. Δεν υπάρχει καλύτερη. Εννιά μήνες είναι μία χαρά όλα απεριόριστα με 12€. Το αρνητικό για μένα είναι οι τρελές εναλλαγές 4g σε 3g και η υποβαθμισμένη ποιότητα κλήσης. Παλαιότερα ήταν σούπερ η ποιότητα στην ομιλία αλλά πλέον έχω απογοητευτεί. Εκεί που είναι τέλεια η ακουστική με 4g σε πετάει αμέσως σε 3g και Edge και είναι σαν να μιλάς μέσα από πηγάδι. Με μπλε και πράσινη δεν είχα ποτέ τέτοια θέματα... Επίσης στα υπέρ της Vodafone είναι το εξελιγμένο της μηχανογραφικό σύστημα και οι υπηρεσίες της. Με ένα απλό μήνυμα ενεργοποιείς και απενεργοποιεις οποιαδήποτε υπηρεσία ενώ στις άλλες δύο τις περισσότερες φορές πρέπει να τους τηλεφωνήσεις και να περιμένεις καμία ώρα στην αναμονή για μια απλή απενεργοποίηση τηλεφωνητή παραδείγματος χάριν.... Έλεος...

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, GREGORYMO said:

ΜΗΠΩΣ κάνεις λάθος??????

Εμένα γιατί δεν μου ανοίγει!

Εμένα ανοίγει κανονικά με ανοιχτά δεδομένα αλλά χωρίς mb και χωρίς λεφτά. Έχεις ενεργοποιήσει το my data control? 

2 ώρες πριν, maller said:

Καλημέρα! αυτό με το απεριόριστο συμβόλαιο που αναφέρεις στο τέλος, τι είδους σύνδεση αφορά; ποιό πρόγραμμα είναι εννοώ..και αν ξέρεις που μπορώ να το ζητήσω. Ευχαριστώ!

Giga unlimited ultra. Ζητά προσφορά τηλεφωνικός. 

Nova Mobile Business Unlimited + Vodafone CU

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, aplos73 said:

Ενεργοποίησα την καινούρια sim . Στο cu app μου δείχνει απεριόριστα λεπτά ομιλίας αλλά όχι data. Μου έχει δώσει 5.3 gb. Πότε θα ενεργοποιηθούν τα απεριόριστα; Εσείς που το κάνατε σε  πόσες μέρες πήρα τα τα απεριόριστα data; 

Μετά από μια μέρα. 
Σήμερα ενεργοποιήθηκαν τα απεριόριστα και σε εμένα. 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, dasnowy said:

Εμένα ανοίγει κανονικά με ανοιχτά δεδομένα αλλά χωρίς mb και χωρίς λεφτά. Έχεις ενεργοποιήσει το my data control? 

Giga unlimited ultra. Ζητά προσφορά τηλεφωνικός. 

Έχω στείλει κ στο 1252.

Έγινε φραγή στα δεδομένα.

Λες ότι μπορω να μπω παρά την φραγή?

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, GREGORYMO said:

Έχω στείλει κ στο 1252.

Έγινε φραγή στα δεδομένα.

Λες ότι μπορω να μπω παρά την φραγή?

Μπορείς να μπεις στο cu app και στη σελίδα του my data control. 

Nova Mobile Business Unlimited + Vodafone CU

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, GREGORYMO said:

Χωρίς δεδομένα η wi-fi?

Δεν μπορω να μπω

Χωρίς δεδομένα εννοώ με ανοιχτό το 4G αλλά χωρίς υπόλοιπο mb. 

Nova Mobile Business Unlimited + Vodafone CU

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, blizard said:

Δεν τα ξέρω και καλά , αλλά στο κινητό μου υπάρχει το σημα volte (νομίζω αυτόματα δουλευει αλλά δεν θυμάμαι) και επίσης μπορώ να κλειδώσω σε 4g only mod (αν και δεν το κάνω είναι εύκολο σε android) ... ο ήχος πάντα είναι καλός .

 

Αυτό λέω κι εγώ.... ότι με 4G (Volte) είναι μια χαρά η ποιότητα κλήσης αλλά χωρίς λόγο με πετάει 8 στις 10 φορές σε 3G με χάλια ποιότητα. Έχω iPhone όποτε δεν έχω επιλογή για μόνο 4G..... Ξέρωωωω θα μου πείτε το ίδιο τροπάριο όλοι...με iPhone δεν πρέπει να έχεις Vodafone...

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, dasnowy said:

Χωρίς δεδομένα εννοώ με ανοιχτό το 4G αλλά χωρίς υπόλοιπο mb. 

Όταν τελείωσουν τα ΜΒ κόβεται το internet, έτσι δεν είναι?

ΕΣΥ λες ότι με κομμένο το internet μπορώ να μπω στο cu app να βάλω πακέτο big bang ?

Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησε κανείς πως πλέον τα πακέτα δεν είναι τα CU Unlimited L, XL αλλά μετονομάστηκαν στα αρχικά ονόματα απλά δίνουν απεριόριστα λεπτά; CU Combo L, XL και δεν τα έχει στην κατηγορία unlimited στη σελίδα αλλά στην κατηγορία ομιλίας; Μήπως σε κανα 2μηνο έχουν συννενοηθεί μεταξύ τους να αφαιρέσουν τα απεριόριστα λεπτά και να επανέλθουν τα λεπτά κανονικά;

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, GREGORYMO said:

Όταν τελείωσουν τα ΜΒ κόβεται το internet, έτσι δεν είναι?

ΕΣΥ λες ότι με κομμένο το internet μπορώ να μπω στο cu app να βάλω πακέτο big bang ?

Το ίντερνετ κόβεται αλλά μπορείς να ανοίξεις τα δεδομένα κανονικά και να μπεις στο cu app και στο my data control. Και το sms που έρχεται και λέει ότι τελείωσαν τα mb λέει να μπεις στη σελίδα του my data control. 

Nova Mobile Business Unlimited + Vodafone CU

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...