Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το έγραψα. Για όποιον μετανιώσει για χ-ψ λόγους τη φορητότητα από άλλο δίκτυο να υπάρχει η εναλλακτική ενός άλλου νέου νούμερου για να κανείς χρήση του δικτύου τους. 
 

Πάντως μετά από πολλά χρόνια που επανήλθα, βλέπω ( με επιφύλαξη) μια ελάχιστη καλυτέρευση στο σήμα.

Αν δεν είχα τη δεύτερη κάρτα δε θα το δοκίμαζα )

Link to comment
Share on other sites

@hercoulisσ ε σένα ειναι ενεργοποιημενη η προσφορα των απεριοριστων?

Edited by ParafronGR

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Μπήκα στο internet χωρίς να έχω υπόλοιπο ΜΒ στις 02.00.

Μέχρι πότε με καλύπτουν τα 2€ που χρεώθηκε ? Μέχρι σήμερα στις 04.00 η μέχρι ΑΥΡΙΟ στις 04.00 ?

Τι στέλνω για να μην χρεωνομαι?

Κ στο ?

Edited by GREGORYMO
Διόρθωση
Link to comment
Share on other sites

Εμένα από την πρώτη στιγμή που έβαλα την κάρτα στη συσκευή είναι έτσι. Όλα απεριόριστα. Δεν έχω ενεργοποιήσει τπτ. 

Screenshot_20230322-073312.png

 

Screenshot_20230322-073605.png

 

Edited by _NikitaS_
Link to comment
Share on other sites

Εγω ακόμα να λάβω την προσφορά. Θα καλεσω και σήμερα 2-3 φορες και αν δεν γινει τιποτα, θα ξοδέψω ολη την καρτα και θα παω κοσμοτε να ησυχάσω και τελος.

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, ParafronGR said:

@hercoulisσ ε σένα ειναι ενεργοποιημενη η προσφορα των απεριοριστων?

Ακόμη περιμένω να κοπεί το σήμα για να ενεργοποιήσω τη φορητότητα  
 

 

@panos43 υπομονή η ουρά έμεινε 

Edited by hercoulis
Link to comment
Share on other sites

τελικά τους ζαλίσαμε με το αν ισχύει η προσφορά και έγραψαν αυτό στους όρους:

  • Ισχύει για τις πρώτες 500 παραγγελίες. Όσο βλέπεις την προσφορά στη σελίδα του CU, δικαιούσαι κανονικά τα unlimited.
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, belial said:

τελικά τους ζαλίσαμε με το αν ισχύει η προσφορά και έγραψαν αυτό στους όρους:

  • Ισχύει για τις πρώτες 500 παραγγελίες. Όσο βλέπεις την προσφορά στη σελίδα του CU, δικαιούσαι κανονικά τα unlimited.

Καλό αυτό. Οπότε κανένας δεν θα χάσει την προσφορά. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πριν, Pppe said:

Συμφουρουμίτες, και όσοιι "αντιλαμβάνονται" ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΙΚΑ και μας διαβάζουν εδώ:

Είναι αστεία τα ποσά (της τάξης των 6,5Ε για unlimited data 30 ημερών) ΟΤΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΜΑΖΙΚΗ ΧΡΗΣΗ των συγκεκριμένων υπηρεσιών (δλδ να τα ενεργοποιούν μηνιαίως ποσοστό πχ >20% του συνόλου των συνδρομητών καρτοκινητής) ΠΟΥ ΑΠΑΙΤΟΥΝΤΑΙ προκειμένου να έχει ΚΕΡΔΗ (μετά φόρων, εννοείται) η ΚΑΘΕ εταιρία κινητής και για επενδύσεις βελτίωσής των υπηρεσιών της ΚΑΘΕ μιας.

ΑΝ:

1) Ο κάθε "λαγός" ΔΕ το αντιλαμβάνεται, ΤΟΤΕ θα "πάθει" ό,τι έχει καταγράψει διαχρονικά η Ιστορία η Ιστορία (όποιος ΔΥΝΑΤΑΙ να την μελετήσει , βεβαίως, αυτοί που ΟΦΕΙΛΟΥΝ είναι πρωτίστως οι CEO τους) και η Vodafone το έχει "αντιληφθεί",

ΑΛΛΑ εξαρτάται ΚΑΙ ΑΠΟ:

2) Σε "ποιούς" (ποιότητα, Ιδιότητα) καταναλωτών (πχ ελληνική "αγορά") απευθύνεται (στο βαθμό που ΚΑΙ αυτή "αντιλαμβάνεται" τα παραπάνω και ΔΡΑΤΤΕΙ (πραγματικές ΠΡΑΞΕΙΣ ΟΧΙ ΛΟΓΙΑ ΚΑΙ "άλλα κάνουμε (>95%)").

"Εμείς" ΜΟΝΟ το 2) μπορούμε να "επηρεάσουμε".

"ΟΛΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΙΣΤΟΡΙΑ" (και κατά πόσο "διδάσκει": ΕΑΝ ΔΥΝΑΝΤΑΙ το >95% ουσιαστικά).

Αλλιώς: "ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΔΕΙΧΝΕΙ" (ή άλλως για την ελληνική "αγορά": Επαναλαμβάνεται αιωνίως ΩΣ ΑΣΤΕΙΟ).

ΑΠΛΩΣ πολλές φορές (ειδικά για ελληνική αγορά) ΑΠΑΙΤΟΥΝΤΑΙ πολλά χρόνια (λόγω του 2 παραπάνω) , πολύ περισσότερα (πχ επί 10 στα έτη) από ό,τι σε ΟΡΘΕΣ αγορές. ΠΑΝΤΑ ΕΠΑΛΗΘΕΥΕΤΑΙ.

Έχει έξυπνους CEOS φαίνεται η εταιρεία αυτή.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, belial said:

τελικά τους ζαλίσαμε με το αν ισχύει η προσφορά και έγραψαν αυτό στους όρους:

  • Ισχύει για τις πρώτες 500 παραγγελίες. Όσο βλέπεις την προσφορά στη σελίδα του CU, δικαιούσαι κανονικά τα unlimited.

Τότε μάλλον είναι οι 500 πρώτες παραγγελίες για κάθε ΑΦΜ.. 😉😆

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι 29/3 είναι η προσφορά. 
 

 

9 ώρες πριν, _NikitaS_ said:

Εμένα από την πρώτη στιγμή που έβαλα την κάρτα στη συσκευή είναι έτσι. Όλα απεριόριστα. Δεν έχω ενεργοποιήσει τπτ. 

Screenshot_20230322-073312.png

 

Screenshot_20230322-073605.png

 

Συνδέθηκα πρόσθεσα την κάρτα αλλά μου έβαλε απεριοριστα κ 5,59GB, υπόλοιπο 1,8€

Επίσης μου στείλανε ένα μήνυμα κ πέρασε κάτι ρυθμίσεις αυτόματα. 
 

 

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα ήρθε και η δική μου κάρτα με την acs. Μου έστειλαν και μύνημα ότι η φορητότητα εγκρίθηκε. Αύριο όταν χαθεί το σήμα της παλιάς κάρτας πρέπει να βάλω την καινούρια sim και να πάρω τηλέφωνο για να ενεργοποιηθεί η σύνδεση. Μέσα είχε και μια κάρτα ανανέωσης των 12 ευρώ. Πρέπει να βάλω και αυτή; Τα απεριόριστα ποτέ θα ενεργοποιηθούν; Ξέρει κάποιος που το έχει κάνει να μου πει; 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, aplos73 said:

Σήμερα ήρθε και η δική μου κάρτα με την acs. Μου έστειλαν και μύνημα ότι η φορητότητα εγκρίθηκε. Αύριο όταν χαθεί το σήμα της παλιάς κάρτας πρέπει να βάλω την καινούρια sim και να πάρω τηλέφωνο για να ενεργοποιηθεί η σύνδεση. Μέσα είχε και μια κάρτα ανανέωσης των 12 ευρώ. Πρέπει να βάλω και αυτή; Τα απεριόριστα ποτέ θα ενεργοποιηθούν; Ξέρει κάποιος που το έχει κάνει να μου πει; 

Ουσιαστικά βάζεις την 12€ κάρτα που σου στέλνουνε και περιμένεις να μπει μόνο του το πακέτο με τα απεριόριστα. Το έκανα εχθές.

Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, kalitexnis_g said:

Ουσιαστικά βάζεις την 12€ κάρτα που σου στέλνουνε και περιμένεις να μπει μόνο του το πακέτο με τα απεριόριστα. Το έκανα εχθές.

Πόσο περίμενες 1 εργάσιμη?, γιατί μου έστειλαν ένα μνμ που έτσι λέει.

Έτσι έκανα και εγώ, μόλις το ενεργοποίησα με κλήση στο 1252, έβαλα τη 12αρα κάρτα και μου ενεργοποιήθηκε αυτόματα το combo XL και επίσης μου γράφει ότι το υπόλοιπο δεν επαρκεί για την ολοκλήρωση της αυτόματης αγοράς του πακέτου.

 

Και κάτι άλλο κουφό, δεν έχω ιντερνετ, ανοιχτοί όλοι οι διακόπτες αλλά τίποτα, ένα σκέτο βονταφον

Edited by hercoulis
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, hercoulis said:

Πόσο περίμενες 1 εργάσιμη?, γιατί μου έστειλαν ένα μνμ που έτσι λέει.

Τώρα μου ενεργοποιήθηκε αυτόματα το combo XL και μου γράγει ότι το υπόλοιπο δεν επαρκεί για την ολοκλήρωση της αυτόματης αγοράς του πακέτου.

 

Και κάτι άλλο κουφό, δεν έχω ιντερνετ, ανοιχτοί όλοι οι διακόπτες αλλά τίποτα, ένα σκέτο βονταφον

Το 4g να ενεργοποιήσεις...

Sms: 4G NAI Αριθμός: 1285

Όσον αφορά το πακέτο που σου ενεργοποιήθηκε, μιλά με εξυπηρέτηση ή στο τσατ και πες τους το. Δεν είσαι ο μόνος.

Edited by kalitexnis_g
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ φιλε kalitexnis 9. Αυτό θα κάνω αύριο. Θα βάλω την 12αρα θα ενεργοποιήσω 4g και ελπίζω να μου βάλουν τα απεριόριστα και να μην μπλέξω με τηλεφωνήματα και μυνήματα στο chat. Υπομονή μέχρι αύριο και θα δω.

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Σκέφτομαι να μεταφέρω ένα νούμερο cosmote φοιτητικό. Κάνω όλα τα βήματα στο σπίτι και στο τέλος πρέπει να ανεβάσω ταυτότητα μπρος πίσω αλλιώς δεν γίνεται η διαδικασία?

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, kostas123464 said:

Καλησπέρα. Σκέφτομαι να μεταφέρω ένα νούμερο cosmote φοιτητικό. Κάνω όλα τα βήματα στο σπίτι και στο τέλος πρέπει να ανεβάσω ταυτότητα μπρος πίσω αλλιώς δεν γίνεται η διαδικασία?

Γίνεται και σε κατάστημα. Παραδοσιακά. Αλλά δεν θ πάρεις την προσφορά που τρέχει.

Γιατί όμως να μην το κάνεις online;

Link to comment
Share on other sites

Αυτή είναι η διαδικασία. Αν δεν πάρει την ταυτότητα την στέλνεις εκ των υστέρων.

Link to comment
Share on other sites

Δευτέρα ενεργοποίησα την sim. Σήμερα, Τετάρτη μεσημερι μου ενεργοποιήθηκε η προσφορά επιτελους.

Link to comment
Share on other sites

On 22/3/2023 at 3:47 ΜΜ, olympios1 said:

Έχει έξυπνους CEOS φαίνεται η εταιρεία αυτή.

Στο CU app Και "όποιος ΔΥΝΑΤΑΙ αντίληψης, αντιλαμβάνεται"...και για όσα έγραψα στην προηγούμενη σελίδα.

Και αναλόγως κάνει τις επιλογές του.

 

Screenshot_20230323-000235-680.png

 

ktltk2ns βάζει κατά την αίτηση online όποιος θέλει 5Ε μετά τη μετάβαση σε CU

ή 958qaf3e

Edited by Pppe
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...