Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

45 minutes ago, hisamitsu said:

To έχω ως βασικό μου πακέτο πολύ καιρό,κρατάει όντως 7 μέρες.Αν λήγει στις 28 μπορείς να ανανεώσεις το πακέτο μέχρι τις 23:59 στις 28 και μεταφέρονται λεπτά και data.

Ουσιαστικά η 12ρα κάρτα σου βγάζει 5 εβδομάδες και ανα τρεις κάρτες 6 εβδομάδες,αν δε σε ενδιαφέρει να μαζεύεις τα Mb απ'το shake.

Πήρα στο chat και το επιβεβαιώσαν.

Βέβαια, το πρωί μου είπαν ΑΛΛΑ.

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, GREGORYMO said:

Πήρα στο chat και το επιβεβαιώσαν.

Βέβαια, το πρωί μου είπαν ΑΛΛΑ.

Το πρωϊ θα ήταν άλλος υπάλληλος. Αν τους ξαναρωτήσεις αύριο απόγευμα πχ μπορει να έχει βάρδια ο σημερινός πρωϊνός υπάλληλος και να σου πουν πάλι αλλιώς.. Γενικώς η καλύτερη επιβεβαίωση για κάτι τέτοια και στις 3 εταιρίες είναι η εμπειρία των χρηστών του φόρουμ. Αν αλλάξει κάτι, πιο γρήγορα θα το μάθουμε εδώ στο φόρουμ εμείς. παρά οι υπάλληλοι του chat..

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Περνώντας από το CU στο liquid..

Οι έξτρα παροχές που γράφει πως καταναλώνονται με προτεραιότητα..

Θα τελειώσουν εκείνα πρώτα και μετά θα χρεωθώ liquid;;

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, GREGORYMO said:

Πήρα στο chat και το επιβεβαιώσαν.

Βέβαια, το πρωί μου είπαν ΑΛΛΑ.

Μάλλον σου είπε (όπως το έγραψες αρχικά) 28 ΚΑΙ 00:02, εννοώντας μέσα στο πρώτο δίλεπτο της 29.  Κακή η διατύπωσή τους...

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, johndouk said:

Μάλλον σου είπε (όπως το έγραψες αρχικά) 28 ΚΑΙ 00:02, εννοώντας μέσα στο πρώτο δίλεπτο της 29.  Κακή η διατύπωσή τους...

Οντως ισχύει/ίσχυε αυτό υπό προϋποθέσεις. Ναι έτσι κερδίζεις μια επιπλέον ημέρα στο πακέτο αλλά και ρισκάρεις να χάσεις τα ήδη υπάρχοντα υπόλοιπα..

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, kalitexnis_g said:

Οι έξτρα παροχές που γράφει πως καταναλώνονται με προτεραιότητα..

Θα τελειώσουν εκείνα πρώτα και μετά θα χρεωθώ liquid;;

Θα αναλωθούν εκείνα πρώτα. Μετά θα αρχίσει να αναλώνεται χρηματικό υπόλοιπο. (Η ημερομηνία χρέωσης δεν έχει σχέση. Καθορίζεται από τη μπάρα.)

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, smetcfu said:

Σίγουρα ΟΧΙ!

Ξαναπήρα τηλέφωνο.

Μου έλεγαν για πακέτα και 'προσφορές'. Τα πακέτα πάνε 23.59

Αλλά οι προσφορές την ώρα που τα ενεργοποιησες !!!! Βέβαια, δεν την γράφει πουθενά!! Πρέπει να την θυμάμσαι !!!!!

Σε κάθε περίπτωση τι big bang combo λήγει 23.59

 

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, bbbb said:

Οντως ισχύει/ίσχυε αυτό υπό προϋποθέσεις. Ναι έτσι κερδίζεις μια επιπλέον ημέρα στο πακέτο αλλά και ρισκάρεις να χάσεις τα ήδη υπάρχοντα υπόλοιπα..

Έτσι ανανέωνα κάποτε, για αρκετούς μήνες, στις 00:01 της επόμενης, το bb combo των 7 ημερών και κέρδιζα μια μέρα, με κανονικό rollover, μέχρι που κάποια φορά έσκασε συντήρηση που ξεκίνησε ακριβώς μεσάνυχτα και την έφαγα πανηγυρικά!... 😁

Ανεμομαζέματα διαβολοσκορπίσματα. 😉

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, johndouk said:

Έτσι ανανέωνα κάποτε, για αρκετούς μήνες, στις 00:01 της επόμενης, το bb combo των 7 ημερών και κέρδιζα μια μέρα, με κανονικό rollover, μέχρι που κάποια φορά έσκασε συντήρηση που ξεκίνησε ακριβώς μεσάνυχτα και την έφαγα πανηγυρικά!... 😁

Ανεμομαζέματα διαβολοσκορπίσματα. 😉

Άσχετα από την συντήρηση, γίνεται ακόμα?

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, GREGORYMO said:

Άσχετα από την συντήρηση, γίνεται ακόμα?

Το επιχείρησα μια φορά πρόσφατα και πέτυχε. (Σε student 8.5).

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση: ενεργοποιώντας το liquid, ο πρώτος μήνας είναι δωρεάν. Μιλώντας πάντα για τη συνδρομή των 12€, ουσιαστικά η πρώτη χρέωση θα γίνει σε 2 μήνες από την ημέρα ενεργοποίησης;

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, kalitexnis_g said:

Ερώτηση: ενεργοποιώντας το liquid, ο πρώτος μήνας είναι δωρεάν. Μιλώντας πάντα για τη συνδρομή των 12€, ουσιαστικά η πρώτη χρέωση θα γίνει σε 2 μήνες από την ημέρα ενεργοποίησης;

Τα δωρεάν χρήματα είναι για 33 ημέρες. Οπότε αν πχ βάλεις την μπάρα για αύριο 22/3 και δεν την πας μετέπειτα παραπέρα, αρχικά θα σου δώσει αύριο τα χρήματα τα δωρεάν και μετά 22/4 θα σε χρεώσει τα κανονικά. Τα δικά σου κανονικά χρήματα θα έχουν λήξη 2 μήνες οπότε πριν τις 22/5 που θα πάει αυτόματα μετά την χρέωση της 22/4 μπορεις να την μετακινείς για Ιούνιο ώστε με τα κανονικά σου να βγάλεις 2μηνο. Για τον πρώτο μήνα συμφέρει να πάρεις 15+ συνδρομή για την απεριόριστη ομιλία και μετά αφου σου δώσει τα χρήματα τα δωρεάν, αν θες 12€ το γυρίζεις στα 12.

Απο κει και πέρα επειδή βλέπω αρκετούς να γίνονται Liquid να επισημάνω κάτι και ας επιβεβαιώσουν/διαψεύσουν οι υπόλοιποι liquiders.. Με την ίδια κάρτα μπορούμε μέχρι 2 νούμερα/χρόνο να πάρουμε τον δώρο μήνα. Στο 3ο νούμερο που θα κάνουμε liquid με την ίδια κάρτα, δεν έχει πάλι δώρο μήνα.  Σωστά ή λάθος?

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, bbbb said:

Τα δωρεάν χρήματα είναι για 33 ημέρες. Οπότε αν πχ βάλεις την μπάρα για αύριο 22/3 και δεν την πας μετέπειτα παραπέρα, αρχικά θα σου δώσει αύριο τα χρήματα τα δωρεάν και μετά 22/4 θα σε χρεώσει τα κανονικά. Για τον πρώτο μήνα συμφέρει να πάρεις 15+ συνδρομή για την απεριόριστη ομιλία και μετά αφου σου δώσει τα χρήματα τα δωρεάν, αν θες 12€ το γυρίζεις στα 12.

Απο κει και πέρα επειδή βλέπω αρκετούς να γίνονται Liquid να επισημάνω κάτι και ας επιβεβαιώσουν/διαψεύσουν οι υπόλοιποι liquiders.. Με την ίδια κάρτα μπορούμε μέχρι 2 νούμερα/χρόνο να πάρουμε τον δώρο μήνα. Στο 3ο νούμερο που θα κάνουμε liquid με την ίδια κάρτα, δεν έχει πάλι δώρο μήνα.  Σωστά ή λάθος?

Νομίζω δεν μπορείς να δηλώσεις καν την κάρτα σε 3ο νούμερο.

Κατά τα άλλα @bbbbμπορείς να βγάλεις μέχρι 3 payzy και να το ξεφιλίσεις στους δωρεάν μήνες.. 😉

8 minutes ago, bbbb said:

Τα δωρεάν χρήματα είναι για 33 ημέρες. Οπότε αν πχ βάλεις την μπάρα για αύριο 22/3 και δεν την πας μετέπειτα παραπέρα, αρχικά θα σου δώσει αύριο τα χρήματα τα δωρεάν και μετά 22/4 θα σε χρεώσει τα κανονικά. Για τον πρώτο μήνα συμφέρει να πάρεις 15+ συνδρομή για την απεριόριστη ομιλία και μετά αφου σου δώσει τα χρήματα τα δωρεάν, αν θες 12€ το γυρίζεις στα 12.

Απο κει και πέρα επειδή βλέπω αρκετούς να γίνονται Liquid να επισημάνω κάτι και ας επιβεβαιώσουν/διαψεύσουν οι υπόλοιποι liquiders.. Με την ίδια κάρτα μπορούμε μέχρι 2 νούμερα/χρόνο να πάρουμε τον δώρο μήνα. Στο 3ο νούμερο που θα κάνουμε liquid με την ίδια κάρτα, δεν έχει πάλι δώρο μήνα.  Σωστά ή λάθος?

Έχω σκοπό να το ενεργοποιήσω με γύρω στα 10€ κάρτα.. οπότε θα το βάλω να με χρεώσει σε ένα μήνα. Θα είναι δώρο.. οπότε θα με χρεώσει στους 2 μήνες. thnx

Edited by kalitexnis_g
Link to comment
Share on other sites

Η ίδια χρεωστική/προπληρωμένη κάρτα μπορεί να δηλωθεί (ΚΑΙ ΝΑ ΤΗΝ ΠΑΡΕΙ/ΑΠΟΘΗΚΕΥΣΕΙ) έως ΚΑΙ 2 ΦΟΡΕΣ για τη συνδρομή σε αριθμούς CU που θα μετατραπούν σε liquid. Έτσι γράφει στους όρους χρήσης του liquid.

ΠΡΑΚΤΙΚΑ (ΕΑΝ ΤΗΝ "ΠΑΡΕΙ" ΕΣΤΩ 1 ΦΟΡΑ: τα "καταφέρει") , μπορεί να ΜΗΝ δέχεται την ίδια χρεωστική/προπληρωμένη κάρτα για άλλον (2ο δλδ) αριθμό CU προκειμένου να γίνει liquid.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ αυτό που γράφει το αντιλαμβάνομαι ως εξής: μπορείς να χρησιμοποιήσεις την ίδια κάρτα σου σε όσους αριθμούς θέλεις, δωρεάν μήνα όμως σε liquid με αυτή την κάρτα θα πάρεις το πολύ δύο φορές το χρόνο  και μόνο αν πρόκειται για διαφορετικούς αριθμούς cu.

Screenshot_20230321-214554_My CU.jpg

1 hour ago, bbbb said:

.Με την ίδια κάρτα μπορούμε μέχρι 2 νούμερα/χρόνο να πάρουμε τον δώρο μήνα. Στο 3ο νούμερο που θα κάνουμε liquid με την ίδια κάρτα, δεν έχει πάλι δώρο μήνα.  Σωστά ή λάθος?

Σωστά.

Edited by johndouk
Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου έχει ενεργοποιηθει η unlimited προσφορά. Και έχει και μέσα στον αριθμό και 5 ευρώ. Εγώ τώρα όταν λήξουν αν βάλω μόνο 12 ευρώ θα ενεργοποιηθεί ξανά ή πρέπει να κάνω κάτι; Δε πειράζω αυτά που έχει μέσα η εφαρμογή γιατί έρχομαι από άλλη εταιρία και δε καταλαβαίνω τι είναι το liquid και το shake κτλ. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, _NikitaS_ said:

Εμένα μου έχει ενεργοποιηθει η unlimited προσφορά. Και έχει και μέσα στον αριθμό και 5 ευρώ. Εγώ τώρα όταν λήξουν αν βάλω μόνο 12 ευρώ θα ενεργοποιηθεί ξανά ή πρέπει να κάνω κάτι; Δε πειράζω αυτά που έχει μέσα η εφαρμογή γιατί έρχομαι από άλλη εταιρία και δε καταλαβαίνω τι είναι το liquid και το shake κτλ. 

Σου ενεργοποιήθηκε αμεσως με την ενεργοποίηση της sim ?

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, panos43 said:

Σου ενεργοποιήθηκε αμεσως με την ενεργοποίηση της sim ?

Ναι. Μου είχε μέσα και δώρο έχω κουπόνι 15 ευρώ για αγορές άνω των 60 ευρώ από adidas. 

Edited by _NikitaS_
Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου είπαν πως αύριο θα κοπεί το σήμα. Είμαι πιο πίσω απο εσάς.

Εντομεταξύ προσπαθεί και η κοσμοτε για αντιπροσφορά, αλλά μεσημεριάτικα που πήρανε και αυτοί. 

Link to comment
Share on other sites

Συμφουρουμίτες, και όσοιι "αντιλαμβάνονται" ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΙΚΑ και μας διαβάζουν εδώ:

Είναι αστεία τα ποσά (της τάξης των 6,5Ε για unlimited data 30 ημερών) ΟΤΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΜΑΖΙΚΗ ΧΡΗΣΗ των συγκεκριμένων υπηρεσιών (δλδ να τα ενεργοποιούν μηνιαίως ποσοστό πχ >20% του συνόλου των συνδρομητών καρτοκινητής) ΠΟΥ ΑΠΑΙΤΟΥΝΤΑΙ προκειμένου να έχει ΚΕΡΔΗ (μετά φόρων, εννοείται) η ΚΑΘΕ εταιρία κινητής και για επενδύσεις βελτίωσής των υπηρεσιών της ΚΑΘΕ μιας.

ΑΝ:

1) Ο κάθε "λαγός" ΔΕ το αντιλαμβάνεται, ΤΟΤΕ θα "πάθει" ό,τι έχει καταγράψει διαχρονικά η Ιστορία η Ιστορία (όποιος ΔΥΝΑΤΑΙ να την μελετήσει , βεβαίως, αυτοί που ΟΦΕΙΛΟΥΝ είναι πρωτίστως οι CEO τους) και η Vodafone το έχει "αντιληφθεί",

ΑΛΛΑ εξαρτάται ΚΑΙ ΑΠΟ:

2) Σε "ποιούς" (ποιότητα, Ιδιότητα) καταναλωτών (πχ ελληνική "αγορά") απευθύνεται (στο βαθμό που ΚΑΙ αυτή "αντιλαμβάνεται" τα παραπάνω και ΔΡΑΤΤΕΙ (πραγματικές ΠΡΑΞΕΙΣ ΟΧΙ ΛΟΓΙΑ ΚΑΙ "άλλα κάνουμε (>95%)").

"Εμείς" ΜΟΝΟ το 2) μπορούμε να "επηρεάσουμε".

"ΟΛΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΙΣΤΟΡΙΑ" (και κατά πόσο "διδάσκει": ΕΑΝ ΔΥΝΑΝΤΑΙ το >95% ουσιαστικά).

Αλλιώς: "ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΔΕΙΧΝΕΙ" (ή άλλως για την ελληνική "αγορά": Επαναλαμβάνεται αιωνίως ΩΣ ΑΣΤΕΙΟ).

ΑΠΛΩΣ πολλές φορές (ειδικά για ελληνική αγορά) ΑΠΑΙΤΟΥΝΤΑΙ πολλά χρόνια (λόγω του 2 παραπάνω) , πολύ περισσότερα (πχ επί 10 στα έτη) από ό,τι σε ΟΡΘΕΣ αγορές. ΠΑΝΤΑ ΕΠΑΛΗΘΕΥΕΤΑΙ.

Edited by Pppe
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, _NikitaS_ said:

Εμένα μου έχει ενεργοποιηθει η unlimited προσφορά. Και έχει και μέσα στον αριθμό και 5 ευρώ. Εγώ τώρα όταν λήξουν αν βάλω μόνο 12 ευρώ θα ενεργοποιηθεί ξανά ή πρέπει να κάνω κάτι; Δε πειράζω αυτά που έχει μέσα η εφαρμογή γιατί έρχομαι από άλλη εταιρία και δε καταλαβαίνω τι είναι το liquid και το shake κτλ. 

Δηλαδή στα mb από κάτω σου γράφει Απεριόριστα??

Εμένα ακόμα τίποτα. Κάλεσα και στην εξυπηρετηση, έστειλα και μήνυμα στη σελίδα τους , με κάλεσαν και είμαι ακόμα στο περίμενε με τη δικαιολογία ότι είναι τεχνικό θέμα. Δεν ξέρω πια τί να πιστέψω, ψιλοαπογοήτευση.

Εντωμεταξύ, σήμερα το μεσημέρι μου ήρθε μήνυμα "καλώς ήρθες στο CU" και στο καπάκι "δεν έχεις υπόλοιπο για την ενεργοποιηση του πακετου" χωρίς να προσπαθω να βάλω κάποιο πακέτο, κοιμόμουν εκείνη την ώρα. 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα.

Από τα γραφόμενα έχω την εντύπωση ότι δίνουνε τις κάρτες και μετά έρχεται η ενεργοποίηση και αυτό φαίνεται λογικό γιατί κάποιοι αριθμοί θα επιστρέψουν πίσω και  άλλοι δεν θα μπούμε ποτέ σε λειτουργία. Γιαυτο κ δίνουν κ ένα νέο νούμερο, έτσι δε βγαίνουν ζημιωμένοι.  
 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, hercoulis said:

Μάλιστα.

Από τα γραφόμενα έχω την εντύπωση ότι δίνουνε τις κάρτες και μετά έρχεται η ενεργοποίηση και αυτό φαίνεται λογικό γιατί κάποιοι αριθμοί θα επιστρέψουν πίσω και  άλλοι δεν θα μπούμε ποτέ σε λειτουργία. Γιαυτο κ δίνουν κ ένα νέο νούμερο, έτσι δε βγαίνουν ζημιωμένοι.  
 

δίνουν κ δεύτερο? πως κ έτσι?

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...