Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

5 minutes ago, kalitexnis_g said:

Λύθηκε τελικά το πρόβλημα;

Συγγνώμη τώρα είδα την απάντηση.

Δυστυχώς οχι ακόμα. Κάλεσα και μου ειπαν εντός δυο ωρών θα λάβω κληση. Δεν έλαβα , ξανακαλεσα παλι εντός δυο ωρών. Σε λιγο περνανε οι 2 ώρες και μαλλον θα ξανακαλεσω εγω. Παντως με διαβεβαίωσαν ότι θα την πάρω την προσφορά. Τωρα θα δειξει.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, panos43 said:

Δυστυχώς οχι ακόμα. Κάλεσα και μου ειπαν εντός δυο ωρών θα λάβω κληση. Δεν έλαβα , ξανακαλεσα παλι εντός δυο ωρών. Σε λιγο περνανε οι 2 ώρες και μαλλον θα ξανακαλεσω εγω. Παντως με διαβεβαίωσαν ότι θα την πάρω την προσφορά. Τωρα θα δειξει.

Σε τέτοιες διορθώσεις δικών τους λαθών είναι καλοί μην ανησυχείς..

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, panos43 said:

Δυστυχώς οχι ακόμα. Κάλεσα και μου ειπαν εντός δυο ωρών θα λάβω κληση. Δεν έλαβα , ξανακαλεσα παλι εντός δυο ωρών. Σε λιγο περνανε οι 2 ώρες και μαλλον θα ξανακαλεσω εγω. Παντως με διαβεβαίωσαν ότι θα την πάρω την προσφορά. Τωρα θα δειξει.

Μόλις εμένα μου απέδωσαν την προσφορά ..,.οπότε σίγουρα και εσύ να αναμένεις διόρθωση ....

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, smetcfu said:

Μόλις εμένα μου απέδωσαν την προσφορά ..,.οπότε σίγουρα και εσύ να αναμένεις διόρθωση ....

Μετά από πόση ωρα από την κληση σου στην εξυπηρέτηση ;

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, smetcfu said:

Όλη μέρα κλήσεις έκανα ... 🙂

Εμένα πέρασαν 2 δίωρα από διαφορετικούς υπαλλήλους , κανεις δεν με εχει καλεσει. Λες να ξανακαλεσω εγω;

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, panos43 said:

Εμένα πέρασαν 2 δίωρα από διαφορετικούς υπαλλήλους , κανεις δεν με εχει καλεσει. Λες να ξανακαλεσω εγω;

Πάρε τους ναι !!!! Εμένα με κάλεσαν πίσω ....και μου είπαν ότι έχει προωθηθεί....να μην ανησυχώ .....μετά ξαναπήρα....και ξαναπήρα....μετά με ξαναπήραν αυτοί ....και δουλειά είχαμε όλη μέρα ......

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, smetcfu said:

Πάρε τους ναι !!!! Εμένα με κάλεσαν πίσω ....και μου είπαν ότι έχει προωθηθεί....να μην ανησυχώ .....μετά ξαναπήρα....και ξαναπήρα....μετά με ξαναπήραν αυτοί ....και δουλειά είχαμε όλη μέρα ......

Λοιπον μου ειπαν ότι είναι τεχνικό το ζήτημα και εχει συμβεί σε πολλους. Εμενα μου ενεργοποίησε το cu unlimited xl με 15€ ενώ εβαλα καρτα 12€. Δεν ξερω αν σε ολους έγινε αυτο με τα 15€ ή αλλου είδους λαθος, παντως λενε σε πολλους δεν εχει ενεργοποιηθεί η προσφορά με τα unlimited ομως θα ενεργοποιηθεί σε 1-2 μερες και θα μου πουν. Τα mb που έχω τωρα μου ειπαν να τα χρησιμοποιήσω κανονικα. Ευχαριστω ολους για την βοηθεια

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα να κοπεί το σήμα σε εμένα. 
Σε εσασ ποτέ σας ήρθε μνμ πως η αίτηση φορητότητας καταχωρήθηκε ;

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, hercoulis said:

Ακόμα να κοπεί το σήμα σε εμένα. 
Σε εσασ ποτέ σας ήρθε μνμ πως η αίτηση φορητότητας καταχωρήθηκε ;

Μεσημεράκι ήρθε το μνμ.. αλλά ακόμα να αλλάξει.. 

IMG_20230320_201434.jpg

Link to comment
Share on other sites

20’ διαφορά έχουμε με αυτό το μνμ. 
 

Μετα από δέκα λεπτά μου ήρθε κι άλλο που λεει ότι καταχωρήθηκε επιτυχώς. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, hercoulis said:

20’ διαφορά έχουμε με αυτό το μνμ. 
 

Μετα από δέκα λεπτά μου ήρθε κι άλλο που λεει ότι καταχωρήθηκε επιτυχώς. 

Λες να μην με αφήνει η Q να φύγω;

Link to comment
Share on other sites

Δε σου ήρθε το άλλο μνμ; Δε ξέρω τι να πω. Υπαλλήλους έχουν να κοιτάξουν όλες αυτές τις αιτήσεις ;

Link to comment
Share on other sites

Just now, hercoulis said:

Δε σου ήρθε το άλλο μνμ; Δε ξέρω τι να πω. Υπαλλήλους έχουν να κοιτάξουν όλες αυτές τις αιτήσεις ;

Δεν μου ήρθε αλλά τουλάχιστον δεν με πειράζει.. ένα ξεχασμένο Q έβαλα για φορητότητα δεν είναι το κυρίως μου. Θα δοκιμάσω τη Voda κι αν είναι comple, θα πάω για liquid.

Link to comment
Share on other sites

 θα ολοκληρωθεί. Αν έχουν όγκο αιτημάτων πιστεύω ότι δεν έχουν υπαλλήλους να τον διαχειριστούνε. 
 Γνωστός μου έκανε το αίτημα την επόμενη από εμένα μέρα, & δεν έλαβε email. 

*Η διαφήμιση δεν έχει κατέβει ακόμη*

Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, hercoulis said:

 θα ολοκληρωθεί. Αν έχουν όγκο αιτημάτων πιστεύω ότι δεν έχουν υπαλλήλους να τον διαχειριστούνε. 
 Γνωστός μου έκανε το αίτημα την επόμενη από εμένα μέρα, & δεν έλαβε email. 

*Η διαφήμιση δεν έχει κατέβει ακόμη*

Για ποιο πραγμα λες ότι θα ολοκληρωθεί; Εμάς που δεν έχουμε ακόμα την προσφορά εννοεις;

Link to comment
Share on other sites

Όχι στον καλλιτέχνη απάντησα, αλλά γύρισε η σελίδα. 

Edited by hercoulis
Link to comment
Share on other sites

Μόλις ήρθα κι εγώ σήμερα το μεσημέρι από COSMOTE και νόμιζα ότι γύρισα 10 χρόνια πίσω.

Με το που συνδέθηκα στο δίκτυο της VF δεν είχα 4G, έπαιζα φουλ 3G μέσα στο σπίτι αλλά δεν φόρτωνε σχεδόν τίποτα και δεν είχα ίντερνετ από πουθενά αλλού - με τα πολλά κατάφερα να συνδεθώ στο τσατ τους μεσω της εφαρμογής και ζήτησα να μου ενεργοποιησουν και το 4G και τα VoLTE/VoWiFi (ούτε αυτά έπαιζαν by default - έβγαζε μήνυμα στο iPhone "επικοινωνηστε με το vf - GR"). Απαράδεκτο στις μέρες μας, και με την επικείμενη απενεργοποίηση του 3G, να μην είναι το 4G auto on. Δηλαδή αν το είχαν κλείσει το 3G, δεν θα είχα κινητό μέχρι να βρω δωρέαν WiFi

Στα της προσφοράς, με κάλεσαν από μόνοι τους μισή ώρα μετά την ενεργοποίηση και μου είπαν ότι είναι τεχνικό το θέμα και ότι ΜΕΣΑ ΣΤΗ ΒΔΟΜΑΔΑ θα τα πάρουν όλοι (οι 500) τα απεριόριστα GB. Θα δείξει..

Ερώτηση: η κάρτα του περιπτέρου είναι περασμένη ή την περνάμε εμείς και είναι δώρο? Εγώ έχω 5€ μέσα που λογικά είναι της προσφοράς που ανανέωσα online και το Combo XL. Έχει χρησιμοποιηθεί ή είναι δώρο?

Edited by ParafronGR

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας.Εγώ έστειλα στο messenger του cu και μου είπαν ότι είμαι μέσα στους 500 που δικαιούνται την προσφορά. Να ρωτήσω κάτι, επειδή ανέβασα φωτό με την ταυτότητα μου, θα μου ζητηθεί άραγε φωτοτυπία ταυτότητας από τον κούριερ, η όχι? Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, ParafronGR said:

Μόλις ήρθα κι εγώ σήμερα το μεσημέρι από COSMOTE και νόμιζα ότι γύρισα 10 χρόνια πίσω.

Με το που συνδέθηκα στο δίκτυο της VF δεν είχα 4G, έπαιζα φουλ 3G μέσα στο σπίτι αλλά δεν φόρτωνε σχεδόν τίποτα και δεν είχα ίντερνετ από πουθενά αλλού - με τα πολλά κατάφερα να συνδεθώ στο τσατ τους μεσω της εφαρμογής και ζήτησα να μου ενεργοποιησουν και το 4G και τα VoLTE/VoWiFi (ούτε αυτά έπαιζαν by default - έβγαζε μήνυμα στο iPhone "επικοινωνηστε με το vf - GR"). Απαράδεκτο στις μέρες μας, και με την επικείμενη απενεργοποίηση του 3G, να μην είναι το 4G auto on. Δηλαδή αν το είχαν κλείσει το 3G, δεν θα είχα κινητό μέχρι να βρω δωρέαν WiFi

Στα της προσφοράς, με κάλεσαν από μόνοι τους μισή ώρα μετά την ενεργοποίηση και μου είπαν ότι είναι τεχνικό το θέμα και ότι ΜΕΣΑ ΣΤΗ ΒΔΟΜΑΔΑ θα τα πάρουν όλοι (οι 500) τα απεριόριστα GB. Θα δείξει..

Ερώτηση: η κάρτα του περιπτέρου είναι περασμένη ή την περνάμε εμείς και είναι δώρο? Εγώ έχω 5€ μέσα που λογικά είναι της προσφοράς που ανανέωσα online και το Combo XL. Έχει χρησιμοποιηθεί ή είναι δώρο?

Εγώ θα έλεγα να μη περάσεις τίποτα ακόμη. Να περιμένεις να έρθουν τα απεριόριστα κ μετά βάλε την κάρτα. Θεωρώ ότι δεν είναι περασμένη μέσα γιατί αν ήτανε ποιος ο λόγος να μας την έστελναν. 
Στα περί σήματος το ίδιο συναίσθημα είχα και εγώ όταν μετά από ένα εξάμηνο έβαλα μία κάρτα της wind και είδα το 3G 😄

Ευτυχώς το έκλεισαν στη Θεσσαλία. 

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, hercoulis said:

Εγώ θα έλεγα να μη περάσεις τίποτα ακόμη. Να περιμένεις να έρθουν τα απεριόριστα κ μετά βάλε την κάρτα. Θεωρώ ότι δεν είναι περασμένη μέσα γιατί αν ήτανε ποιος ο λόγος να μας την έστελναν. 
Στα περί σήματος το ίδιο συναίσθημα είχα και εγώ όταν μετά από ένα εξάμηνο έβαλα μία κάρτα της wind και είδα το 3G 😄

Ευτυχώς το έκλεισαν στη Θεσσαλία. 

Ευτυχώς φίλε μου, μην λες ποτέ έτσι όπως έιναι η κατάσταση γιατί τα σημεία στα οποία είχε 3G κατά τη διαδρομή Κυψέλη - Κηφισιά είναι απαράδεκτα πολλά. 

Όπως και να 'χει, ευχαριστώ για την απάντηση. Δεν πιστεύω ότι απλά πέταξαν έτσι μια 12ρα κάρτα μέσα δώρο, αλλά έχε χάρη που δεν την έχω μαζί για να δοκιμάσω :p 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ParafronGR said:

Μόλις ήρθα κι εγώ σήμερα το μεσημέρι από COSMOTE και νόμιζα ότι γύρισα 10 χρόνια πίσω.

Με το που συνδέθηκα στο δίκτυο της VF δεν είχα 4G, έπαιζα φουλ 3G μέσα στο σπίτι αλλά δεν φόρτωνε σχεδόν τίποτα και δεν είχα ίντερνετ από πουθενά αλλού - με τα πολλά κατάφερα να συνδεθώ στο τσατ τους μεσω της εφαρμογής και ζήτησα να μου ενεργοποιησουν και το 4G και τα VoLTE/VoWiFi (ούτε αυτά έπαιζαν by default - έβγαζε μήνυμα στο iPhone "επικοινωνηστε με το vf - GR"). Απαράδεκτο στις μέρες μας, και με την επικείμενη απενεργοποίηση του 3G, να μην είναι το 4G auto on. Δηλαδή αν το είχαν κλείσει το 3G, δεν θα είχα κινητό μέχρι να βρω δωρέαν WiFi

Στα της προσφοράς, με κάλεσαν από μόνοι τους μισή ώρα μετά την ενεργοποίηση και μου είπαν ότι είναι τεχνικό το θέμα και ότι ΜΕΣΑ ΣΤΗ ΒΔΟΜΑΔΑ θα τα πάρουν όλοι (οι 500) τα απεριόριστα GB. Θα δείξει..

Ερώτηση: η κάρτα του περιπτέρου είναι περασμένη ή την περνάμε εμείς και είναι δώρο? Εγώ έχω 5€ μέσα που λογικά είναι της προσφοράς που ανανέωσα online και το Combo XL. Έχει χρησιμοποιηθεί ή είναι δώρο?

Εγώ με sms ενεργοποίησα κανονικά το 4g, το volte και το vowifi. 

44 minutes ago, hercoulis said:

Ευτυχώς το έκλεισαν στη Θεσσαλία

Το κλείσιμο του 3g της nova στην Θεσσαλία ήταν τεράστια αποτυχία. Πας στο κέντρο του Βόλου σε εσωτερικό χώρο και πλέον δεν έχει σήμα. Για αυτό πήρα και δεύτερη κάρτα vodafone. Έστω να έχω εισερχόμενες με προώθηση από το κύριο νούμερο. 

Edited by dasnowy

Nova Mobile Business Unlimited + Vodafone CU

Link to comment
Share on other sites

Δε ξέρω τι να ξαναπώ για αυτό το κέντρο. Τα έχω γράψει ευελπιστώ μόνο ότι θα ανοίξει ο καιρός κ θα διαχέεται το σήμα  και αυτοί θα έχουν ένα μεγάλο καλοκαιρινό διάστημα να το ξανά κοιτάξουν. 

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, hercoulis said:

Έβαλα την κάρτα την κόκκινη γιατί έγραφε το νούμερο από πίσω αλλά ακόμα δεν έχω σήμα. Μάλλον δε το έκλεισε η κοσμοτε. 

7E55EB5C-1D0C-4495-B072-3E3147F99808.jpeg

βλεπω την χαρτινη καρτα ανανεωσης και λεω υπαρχουνε ακομα; εχω να δω καρτες περιπτερου παρα πολλα χρονια . Διοτι βαζω καρτα παντα online μεσα απο το cu.gr με χρεωση καρτας . Οσο για το 4g οντως θα πρεπει να το εχουνε ηδη ενεργοποιημενο ή να το γραφουνε στις οδηγιες μεσα στο πακετο. Παντως το ιδιο πακετο συνδεσης μου δωσανε και εμενα το Μαιο του 2022 που ειχα παρει μια καρτα σημ cu απο το vodafone.gr και μου διπλασιαζαν την ανανεωση και ενα αλλο 2 πακετο δωρο . 

ψαχνω δουλεια απο το σπιτι για οποιον ενδιαφερεται μπορει να μου στειλει προσωπικο μυνημα, αραγε αξιζει να ξεκινησω προγραμματισμο;. 

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...