Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1 ώρα πριν, Mobileras said:

Όσοι παραγγειλατε online νέο νουμερο cu σας ήρθε και δευτερο νουμεράκι δώρο;

Ήρθε με 15GB δώρο με διάρκεια 1 μήνα στην πρώτη ανανέωση του μήνα για τρεις μήνες και διπλασιασμό κάρτας για 3 μήνες. 

Nova Mobile Business Unlimited + Vodafone CU

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, GREGORYMO said:

Εμένα, έγινε 

 

5 minutes ago, dasnowy said:

Ήρθε με 15GB δώρο με διάρκεια 1 μήνα στην πρώτη ανανέωση του μήνα για τρεις μήνες και διπλασιασμό κάρτας για 3 μήνες. 

Όταν σας ήρθε ο κούριερ έπρεπε να του δώσετε κάποια έγγραφα;

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Mobileras said:

 

Όταν σας ήρθε ο κούριερ έπρεπε να του δώσετε κάποια έγγραφα;

Κανονικά δείχνεις την ταυτότητα και πρέπει να είσαι ο ίδιος αυτοπροσώπως.

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Mobileras said:

 

Όταν σας ήρθε ο κούριερ έπρεπε να του δώσετε κάποια έγγραφα;

Εγώ είμαι επαρχία και με ξέρουν και δε ζήτησαν ταυτότητα. Αλλά κανονικά ζητάνε. 

Edited by dasnowy

Nova Mobile Business Unlimited + Vodafone CU

Link to comment
Share on other sites

Αρχίσαμε… Εκανα την ανανεωση 12€ με την καρτα που μου στείλανε στον φάκελο μαζι την σιμ και αντι να ενεργοποιηθεί αυτο με τα απεριόριστα, ενεργοποιήθηκε το cu unlimited xl με 5GB

Link to comment
Share on other sites

Αρχίσαμε… Εκανα την ανανεωση 12€ με την καρτα που μου στείλανε στον φάκελο μαζι την σιμ και αντι να ενεργοποιηθεί αυτο με τα απεριόριστα, ενεργοποιήθηκε το cu unlimited xl με 5GB
Στείλε στο chat
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, bbbb said:
16 minutes ago, panos43 said:
Αρχίσαμε… Εκανα την ανανεωση 12€ με την καρτα που μου στείλανε στον φάκελο μαζι την σιμ και αντι να ενεργοποιηθεί αυτο με τα απεριόριστα, ενεργοποιήθηκε το cu unlimited xl με 5GB

Στείλε στο chat

Και γω πρόβλημα ....ήρθε η κάρτα φορτωμένη με τα διπλά χρήματα 21,10€ και χωρίς ενεργοποίηση των απεριόριστων......(μπέρδεψαν κάρτες αυτήν με την προσφορά ...και την επιπλέον που έστειλαν ΔΕΝ ΞΕΡΩ ..) μίλησα με chat και θα με ενημερώσουν ....μίλησα με εξυπηρέτηση....θα με ενημερώσουν....ΠΑΝΤΩΣ ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΑ ΔΕΝ ΕΧΩ .....ΕΧΩ ΜΙΑ ΚΑΡΤΑ (ΥΠΟΤΊΘΕΤΑΙ ΤΗΣ ΠΡΟΣΦΟΡΑΣ ΜΕ 21,10€) ΚΑΙ ΜΙΑ ΚΑΡΤΑ ΜΕ ΜΗΔΕΝΙΚΟ ΥΠΟΛΟΙΠΟ.....αυτά ...καλή αρχή να έχουμε !!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Και γω πρόβλημα ....ήρθε η κάρτα φορτωμένη με τα διπλά χρήματα 21,10€ και χωρίς ενεργοποίηση των απεριόριστων......(μπέρδεψαν κάρτες αυτήν με την προσφορά ...και την επιπλέον που έστειλαν ΔΕΝ ΞΕΡΩ ..) μίλησα με chat και θα με ενημερώσουν ....μίλησα με εξυπηρέτηση....θα με ενημερώσουν....ΠΑΝΤΩΣ ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΑ ΔΕΝ ΕΧΩ .....ΕΧΩ ΜΙΑ ΚΑΡΤΑ (ΥΠΟΤΊΘΕΤΑΙ ΤΗΣ ΠΡΟΣΦΟΡΑΣ ΜΕ 21,10€) ΚΑΙ ΜΙΑ ΚΑΡΤΑ ΜΕ ΜΗΔΕΝΙΚΟ ΥΠΟΛΟΙΠΟ.....αυτά ...καλή αρχή να έχουμε !!!!!!
Ότι νάναι και η εξυπηρέτηση της vodafone. Γράψτε αν θα λυθεί τελικά το πρόβλημά σας..
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, panos43 said:

Αρχίσαμε… Εκανα την ανανεωση 12€ με την καρτα που μου στείλανε στον φάκελο μαζι την σιμ και αντι να ενεργοποιηθεί αυτο με τα απεριόριστα, ενεργοποιήθηκε το cu unlimited xl με 5GB

Μόνος σου έκανες ανανέωση? Εγώ έβαλα στο κινητό την sim που ήταν στο φάκελο με το αυτοκόλλητο που έγραφε 12 ευρώ και ενεργοποιήθηκε αυτόματα η προσφορά και έμειναν στην κάρτα 0,01 ευρώ. 

Κάτι περίεργο που παρατήρησα είναι πως ενώ έχω τα απεριόριστα της προσφοράς, έφαγε πρώτα τα 5GB του mycu app και το just surf bonus. 

Nova Mobile Business Unlimited + Vodafone CU

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, dasnowy said:

Μόνος σου έκανες ανανέωση? Εγώ έβαλα στο κινητό την sim που ήταν στο φάκελο με το αυτοκόλλητο που έγραφε 12 ευρώ και ενεργοποιήθηκε αυτόματα η προσφορά και έμειναν στην κάρτα 0,01 ευρώ. 

Κάτι περίεργο που παρατήρησα είναι πως ενώ έχω τα απεριόριστα της προσφοράς, έφαγε πρώτα τα 5GB του mycu app και το just surf bonus. 

Και εγω την καρτα ανανέωσης που είχε μεσα ο φάκελος εβαλα. Και μου έμεινε υπόλοιπο 10,91€ και μετα από 1 λεπτο έμεινε 1,83€ και ενεργοποιήθηκε μόνο  του το Cu unlimited xl που κοστίζει 15€ . Απεριόριστα έχω μόνο λεπτά. Κάλεσα και λενε εντός δυο ωρών θα ενημερωθώ…

 

Υ.Γ ποτε εκανες την αίτηση; Εγω την Πέμπτη. Λεω μήπως δεν ημουν μεσα στους 500 που αποκλειεται γιατί από ότι θυμαμαι ηταν η δευτερη μερα της προσφοράς και επίσης είναι ακόμα και σήμερα ανεβασμένη άρα δεν έχουν ξεπεραστεί οι 500.

Edited by panos43
Link to comment
Share on other sites

Just now, panos43 said:

Και εγω την καρτα ανανέωσης που είχε μεσα ο φάκελος εβαλα. Και μου έμεινε υπόλοιπο 10,91€ και μετα από 1 λεπτο έμεινε 1,83€ και ενεργοποιήθηκε μόνο  του το Cu unlimited xl που κοστίζει 15€ . Απεριόριστα έχω μόνο λεπτά. Κάλεσα και λενε εντός δυο ωρών θα ενημερωθώ…

Δεν έβαλα κάρτα ανανέωσης. Έβαλα την sim με το αυτοκόλλητο που έγραφε 12 ευρώ και ήρθε sms αυτόματα αφού κάλεσα στο 1252 ότι ενεργοποιήθηκε η προσφορά. Κάρτα ανανέωσης δεν είχε μέσα στο φάκελο. Μόνο τις 2 κάρτες sim, την απόδειξη και μια δωροεπιταγή 15 ευρώ για τα adidas. 

Nova Mobile Business Unlimited + Vodafone CU

Link to comment
Share on other sites

Εμενα είχε μεσα μια καρτα ανανέωσης τύπου περιπτέρου. Πριν την βαλω μου ελεγε ότι έχω 0€ υπολοιπο

image.jpg

Edited by panos43
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, panos43 said:

Εμενα είχε μεσα μια καρτα ανανέωσης τύπου περιπτέρου. Πριν την βαλω μου ελεγε ότι έχω 0€ υπολοιπο

image.jpg

ημερομηνία ληξης καρτας; Στο περίπου πες.

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, panos43 said:

Καλημερα σας. Έχω κανει αίτημα φορητότητας σε Vodafone cu από την Πέμπτη. Ελαβα και την καρτα σιμ. Σήμερα πληροφορήθηκα ότι η wind εχει απορρίψει την αίτηση και να επικοινωνήσω μαζι τους. Επικοινώνησα , μου λενε ολα τα στοιχεια είναι σωστα και δεν ξερουν γιατί απορρίφθηκε και μου λενε να ρωτήσω την Vodafone τον λογο. Τους λεω μου ειπαν τον λογο, δηλαδή συγνώμη αυτη τη δουλειά θα κανω εγω να καλω εναλλάξ και να ρίχνουν το φταίξιμο η μια στην άλλη; 

Οταν η nova εδωσε απορριψη στην αιτηση εδωσε εναν λογο στη vodafone. Η vodafone πρεπει να σου πει τον λογο, εαν ειναι λογω λανθασμενων στοιχειων και εχεις επιβεβαιωσει οτι ειναι σωστα πες τους να ξαναστειλουν το αιτημα.
Εαν ξαναπαρεις απορριψη, τσεκαρε στο αιτημα της vodafone αν ειναι ολα σωστα και εαν ειναι, τοτε πηγαινε απο καταστημα nova να σου δωσουν την καρτελα σου εκτυπωμενη με τα στοιχεια σου για να δεις και εαν απο εκει ειναι σωστα. Μπορει να καποιος υπαλληλος απλα αναγραμματισμο να εχει κανει και να κολλαει εκει η αιτηση.

Edited by stathis123

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, stathis123 said:

Οταν η nova εδωσε απορριψη στην αιτηση εδωσε εναν λογο στη vodafone. Η vodafone πρεπει να σου πει τον λογο, εαν ειναι λογω λανθασμενων στοιχειων και εχεις επιβεβαιωσει οτι ειναι σωστα πες τους να ξαναστειλουν το αιτημα.
Εαν ξαναπαρεις απορριψη, τσεκαρε στο αιτημα της vodafone αν ειναι ολα σωστα και εαν ειναι, τοτε πηγαινε απο καταστημα nova να σου δωσουν την καρτελα σου εκτυπωμενη με τα στοιχεια σου για να δεις και εαν απο εκει ειναι σωστα. Μπορει να καποιος υπαλληλος απλα αναγραμματισμο να εχει κανει και να κολλαει εκει η αιτηση.

Ολα καλά τωρα με αυτο το θεμα , ευχαριστώ πολύ. Έγινε η φορητότητα. Έφταιγε ότι ενώ αλλαξα τα στοιχεια στη νοβα , και μου έστειλαν σμς την Πέμπτη πως άλλαξαν επιτυχώς, στην πραγματικότητα τα άλλαξαν το σαββατο όπου είχα κανει ηδη αίτηση στην βονταφον. 

Τελοσπαντων τωρα αλλο είναι το θεμα… τα unlimited από την προσφορά δεν μου ενεργοποιούνται

Link to comment
Share on other sites

2 περιπτωσεις:

Α) ολοκληρώθηκαν οι 500 πρωτες αιτήσεις. 

Β) βιαστικό προμο της βονταφον και πάνω στον πανικο έγιναν μπερδεματα. 

Στείλτε email περιγράφοντας το προβλημα και λογικά θα το διορθώσουν. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Mobileras said:

2 περιπτωσεις:

Α) ολοκληρώθηκαν οι 500 πρωτες αιτήσεις. 

Β) βιαστικό προμο της βονταφον και πάνω στον πανικο έγιναν μπερδεματα. 

Στείλτε email περιγράφοντας το προβλημα και λογικά θα το διορθώσουν. 

Ελπίζω το Β) γιατι θα έχουμε αλλά μετα. Αν ολοκληρώθηκαν οι 500 αιτήσεις να κατεβάσουν την προσφορά.

Link to comment
Share on other sites

Αναρωτιέμαι εάν ο 2ος αριθμός γίνεται να κάνει ανανέωση με cash back... 
Περιαυ τον Μάρτιο έκανα φορητότητα ένα νούμερο από την wind

Μέσα είχε και ένα δεύτερο το οποίο και το ενεργοποίησα

Από τότε τα ταιζω ναι τα δύο cashback και είμαι βασιλιάς

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, blizard said:

Αν βάλεις την μια σε παλιό κλασικό κινητό χωρίς ιντερνετ και την άλλη σε σμαρτ όπως  εγω , δέχεται κλήσεις και σμσ μόνο αυτή που άνοιξε τελευταία , αλλά το ιντερνετ δουλέυει κανονικά στο smart phone.

Δλδ μπορείς να έχεις ώς hub το κινητό και να χρησιμοποιείς για ομιλία και κλήσεις το άλλο ... βασικά μπορείς να πάρεις τηλέφωνο και από τα 2 ταυτόχρονα η να δουλέυει το παλιό για ομιλία και το νέο για ιντερνετ , αλλά αν υπάρχει ιντερνετ και στις 2 σιμ βγάζει πρόβλημα.

Ενδιαφέρον αυτό. Δηλαδή αν κάποιος μένει μόνος του και χρειάζεται ίντερνετ στο σπίτι μπορεί να ενεργοποιεί το 4G router και να συνδέεται στο WiFi από το κινητό και όταν φεύγει να κλείνει το router και να ανοίγει τα data στο κινητό. Ειδικά με την προσφορά με τα απεριόριστα αξίζει πολύ. 

2 ώρες πριν, Mobileras said:

Αναρωτιέμαι εάν ο 2ος αριθμός γίνεται να κάνει ανανέωση με cash back... 

Επειδή δε θέλω να βάζω συνέχεια λεφτά στο CU, γιατί έχω και απεριόριστο συμβόλαιο στη nova για κύριο νούμερο, και θέλω να έχω τουλάχιστον εισερχόμενες κλήσεις για κάποιους χώρους που η nova δε πιάνει καλό σήμα, μπορώ να αποφεύγω τη φραγή εισερχομένων με το cash back?

Nova Mobile Business Unlimited + Vodafone CU

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, dasnowy said:

Ενδιαφέρον αυτό. Δηλαδή αν κάποιος μένει μόνος του και χρειάζεται ίντερνετ στο σπίτι μπορεί να ενεργοποιεί το 4G router και να συνδέεται στο WiFi από το κινητό και όταν φεύγει να κλείνει το router και να ανοίγει τα data στο κινητό. Ειδικά με την προσφορά με τα απεριόριστα αξίζει πολύ. 

Επειδή δε θέλω να βάζω συνέχεια λεφτά στο CU, γιατί έχω και απεριόριστο συμβόλαιο στη nova για κύριο νούμερο, και θέλω να έχω τουλάχιστον εισερχόμενες κλήσεις για κάποιους χώρους που η nova δε πιάνει καλό σήμα, μπορώ να αποφεύγω τη φραγή εισερχομένων με το cash back?

Ναι, ανανεώνεται κανονικά όλο το υπόλοιπο για 2 μηνες. Πιο οικονομικό από το 1€ του f2g. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα την κάρτα την κόκκινη γιατί έγραφε το νούμερο από πίσω αλλά ακόμα δεν έχω σήμα. Μάλλον δε το έκλεισε η κοσμοτε. 

7E55EB5C-1D0C-4495-B072-3E3147F99808.jpeg

Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, hercoulis said:

Έβαλα την κάρτα την κόκκινη γιατί έγραφε το νούμερο από πίσω αλλά ακόμα δεν έχω σήμα. Μάλλον δε το έκλεισε η κοσμοτε. 

7E55EB5C-1D0C-4495-B072-3E3147F99808.jpeg

ΠΡΩΤΑ θα χαθεί το σήμα και μετά θα βάλεις την νέα κάρτα 

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, panos43 said:

Καλημερα σας. Έχω κανει αίτημα φορητότητας σε Vodafone cu από την Πέμπτη. Ελαβα και την καρτα σιμ. Σήμερα πληροφορήθηκα ότι η wind εχει απορρίψει την αίτηση και να επικοινωνήσω μαζι τους. Επικοινώνησα , μου λενε ολα τα στοιχεια είναι σωστα και δεν ξερουν γιατί απορρίφθηκε και μου λενε να ρωτήσω την Vodafone τον λογο. Τους λεω μου ειπαν τον λογο, δηλαδή συγνώμη αυτη τη δουλειά θα κανω εγω να καλω εναλλάξ και να ρίχνουν το φταίξιμο η μια στην άλλη; 

Λύθηκε τελικά το πρόβλημα;

Συγγνώμη τώρα είδα την απάντηση.

Edited by kalitexnis_g
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...