Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω φύγει με φορητότητα αύριο κι ολας 😂

Το καλύτερο πακέτο εβερ χωρίς συμβόλαια χωρίς τπτ. Μετά από εννια μήνες βλέπουμε. 

98E94C2A-1C15-4D16-8D09-81BB986387C7.png

Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πριν, johndouk said:

Νομίζω αναμενόμενο. Περίμενες κάτι διαφορετικό;

(Σ'αυτό που παρέθεσες αναφέρθηκα σε διαφορετικό πράγμα, στο επαρκές διαθέσιμο της κάρτας μήνα παρά μήνα, όχι σε μπες-βγες.) 

Άλλωστε όταν βγαίνεις από το Liquid ουσιαστικά κάνεις διαγραφή συνδρομής και όταν ξαναμπαίνεις πρακτικά επανεγγράφεσαι αλλά χωρίς δικαίωμα επανάληψης του δώρου. 

Ο όρος "μπες-βγες" είναι κάπως αδόκιμος. Επί της ουσίας πρόκειται για "διαγραφή-επανεγγραφή".

Δεν είναι τι περίμενα εγώ; Το θέμα είναι επειδή το ρευστό είναι σχετικά καινούργιο να δουμε τη συμπεριφορά του αλγόριθμού του στην πράξη.
Έδινα μια πιθανότητα (για να μη γυρνάμε την μπάρα μπροστά) σαν εναλλακτική να βγαίνουμε για λίγες ημέρες. Και postαρα για να ειδοποιήσω ότι δεν γίνεται.
Αυτό που γράφεις για επανάληψη του δώρου φυσικά και ΔΕΝ το περίμενα. Λάθη στους αλγορίθμους κάνουν αλλά ηλίθιοι ΔΕΝ είναι.

Στην ουσία το post μου ήταν απάντηση σε ερωτήματα που είχα κάνει σε άλλο post 26/2.

Edited by balkos
Link to comment
Share on other sites

Γ

15 minutes ago, hercoulis said:

Έχω φύγει με φορητότητα αύριο κι ολας 😂

Το καλύτερο πακέτο εβερ χωρίς συμβόλαια χωρίς τπτ. Μετά από εννια μήνες βλέπουμε. 

98E94C2A-1C15-4D16-8D09-81BB986387C7.png

Για τα πρωτα 500 νουμερα.

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Το έκανα. Πρώτα ζητάει στοιχεία , Πληρωμή 12€ (έχει κ αντικαταβολή αν θέλεις) και ανεβάζεις ταυτότητα. 
3 εργάσιμες. 
 

Σ ευχαριστώ γιατί δε το έβρισκα. 

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, hercoulis said:

Έχω φύγει με φορητότητα αύριο κι ολας 😂

Το καλύτερο πακέτο εβερ χωρίς συμβόλαια χωρίς τπτ. Μετά από εννια μήνες βλέπουμε. 

98E94C2A-1C15-4D16-8D09-81BB986387C7.png

Και κλάααααμα οι συμβολαιούχοι.. 🤣🤣

Link to comment
Share on other sites

Για όσους κάνουν την αίτηση φορητότητας μες στους 500 πρώτους και ενεργοποιήσουν την sim CU θα εμφανίζεται για χρονικό διάστημα 9 μηνών (για όλο το 2023 δηλαδή) η δυνατότητα ενός επιπλέον πακέτου (που δε θα έχουμε οι υπόλοιποι {εκτός από unlimited data καλοκαιριού 2023, εννοείται χωρίς προς το παρόν να γνωρίζουμε τιμή και προϋποθέσεις: πχ στα #2# πάρε ακόμα #1# όπως πέρσι}) unlimited data διάρκειας 30 ημερών , για το οποίο θα αρκεί η "κάρτα" των 12Ε. Χωρίς Plug&Play κλπ μ@....., εννοείται.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Pppe said:

: πχ στα #2# πάρε ακόμα #1# όπως πέρσι}) unlimited data διάρκειας 30 ημερών

Aυτό πέρισυ έτσι όπως το έκαναν ήταν μεγάλη πατάτα. Ελπίζω φέτος να το κάνουν όπως το wu

Link to comment
Share on other sites

Αν βάλουν πχ κάρτα 30Ε τον Μάρτη θα μπορούν , χωρίς να ξαναβάλουν κάρτα τον επόμενο μήνα Απρίλη, να το ενεργοποιήσουν, και ξανά κάρτα στις 60 ήμερες από τα αρχικά 30Ε (συν ό,τι ευρώ περισσεύει για επόμενους μήνες Μάη, Ιούνη κλπ).

Link to comment
Share on other sites

Με μπέρδεψες. Οι παροχές του πακέτου καταρχάς unlimited ομιλία και unlimited data πρέπει να ενεργοποιούνται από το χρήστη? Δεν δίνονται αυτόματα με την ανανέωση των 12 ευρώ; Τα ευρώ μένουν στο υπόλοιπο ή όχι?

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν ρώτησα στο Chat..

Τα 12 καταναλώνονται άμεσα από το πακέτο των unlimited το οποίο ενεργοποιείται αυτόματα από τη Voda. 

Για το ενδεχόμενο των 30€ ανανέωση, θα μας έρθει λέει κωδικός που θα τον στέλνουμε για να ενεργοποιηθεί από εμάς.

Αυτά μου είπε αυτά σας λέω.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να έχει 1000 απαντηθεί αλλά θα το ρωτήσω. Αν βάλω δοκιμαστικά για έναν μήνα το CU liquid , χάνω το CU special;

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Μόνο εγω εκανα την αίτηση και εστειλα την ταυτότητα , αλλά στην παρακολούθηση συνεχίζει να μου λεει να ανεβασω ταυτότητα; Στο τσατ μου λενε πως την έχουν λάβει.

1D4B5B8C-F50A-4E28-A4D6-155EBE111AF7.png

Edited by panos43
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, panos43 said:

Μόνο εγω εκανα την αίτηση και εστειλα την ταυτότητα , αλλά στην παρακολούθηση συνεχίζει να μου λεει να ανεβασω ταυτότητα; Στο τσατ μου λενε πως την έχουν λάβει.

1D4B5B8C-F50A-4E28-A4D6-155EBE111AF7.png

Έτσι και σε μένα ....μίλησα με chat , και μου είπαν οκ θα προχωρήσει σε αποστολή (και εμένα αυτό δείχνει και ανέβασα ταυτότητα κατά την παραγγελία)

Link to comment
Share on other sites

Νοβα και Κοσμοτε έριξαν την ελάχιστη ανανέωση στα 8€ (το f2g στο 1€ ονλαιν) και έβγαλαν οικονομικότερα πακετα, θα κάνει καμία αντίστοιχη κίνηση η βονταφον;

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, Mobileras said:

Νοβα και Κοσμοτε έριξαν την ελάχιστη ανανέωση στα 8€ (το f2g στο 1€ ονλαιν) και έβγαλαν οικονομικότερα πακετα, θα κάνει καμία αντίστοιχη κίνηση η βονταφον;

Σίγουρα. Απλά αργεί να απαντήσει, ως συνήθως.

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, Mobileras said:

Νοβα και Κοσμοτε έριξαν την ελάχιστη ανανέωση στα 8€ (το f2g στο 1€ ονλαιν) και έβγαλαν οικονομικότερα πακετα, θα κάνει καμία αντίστοιχη κίνηση η βονταφον;

Στο μεταξύ μέχρι τώρα κυνηγάμε το απεριόριστο, ξαφνικά σας έπιασε ο πόνος για φτηνά πακέτα και φτηνές ανανεώσεις. Έχει το cashback η Vodafonάρα, οι άλλοι τι έχουν;

Επίσης δεν είναι οικονομικότερα τα πακέτα, είναι πακέτα με μειωμένες παροχές που λογικό είναι να δίνονται φθηνότερα.

 

Edited by kalitexnis_g
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, kalitexnis_g said:

Στο μεταξύ μέχρι τώρα κυνηγάμε το απεριόριστο, ξαφνικά σας έπιασε ο πόνος για φτηνά πακέτα και φτηνές ανανεώσεις. Έχει το cashback η Vodafonάρα, οι άλλοι τι έχουν;

Επίσης δεν είναι οικονομικότερα τα πακέτα, είναι πακέτα με μειωμένες παροχές που λογικό είναι να δίνονται φθηνότερα.

 

Δεν κυνηγούμε ΟΛΟΙ το απεριόριστο.

ΥΓ. Η cosmote έδινε ΟΛΑ απεριόριστα συμβόλαιο με 13.77€ από φορητότητα.

Link to comment
Share on other sites

Με την Cosmote και την Nova να έχουν ρίξει το ελάχιστο ποσό ανανέωσης στα 8 ευρώ, για κάποιον ο οποίος θέλει απλά να έχει αριθμό τηλεφώνου χωρίς να μιλάει ιδιαίτερα, η Vodafone πλέον είναι η πιο ασύμφορη επιλογή απο τις 3. Μετά απο σχεδόν 23 χρόνια συνδρομητής της Vodafone, έχω αποφασίσει να την αλλάξω αν δεν κάνει κάτι παραπλήσιο. Θα περιμένω πρώτα λίγο να δω αν θα κάνει το ίδιο (επειδή το καρτέλ των εταιρειών τηλεφωνίας στη χώρα μας ορισμένες φορές κάνει κάποιο καιρό να συγχρονιστεί στις αλλαγές) και αν διατηρήσει το 12ρι θα φάω όλες μου τις μονάδες (μάζεψα πολλές επειδή δεν μιλάω) στο smart pocket και φιλανθρωπικές οργανώσεις και θα αλλάξω πάροχο.

Link to comment
Share on other sites

Οπως νομίζει ο καθένας ότι τον συμφέρει. Το cu έδωσε το liquid που δίνει την φθηνότερη ομιλία και sms. Ευχής έργο να βάλει και αυτή 8αρα ανανέωση. Πρακτικά όμως στο liquid ως έχει σήμερα, βάζεις 12€ την ελάχιστη (ναι το ξέρω το 8αρι ανανέωση ακούγεται πιο ελκυστικό στα αυτιά μας όπως και το απο 1€ αλλά ψάξτε λιγο και την πατάτα που έκαναν με την μη αυτόματη ανανέωση των πακέτων 8€ και το πως εντέχνως μαρκετίστικα το έντυσαν) αλλά τα χρήματα τα παίρνεις πισω μέσω smart pocket και έχεις μακραν την φθηνότερη ομιλία και sms.

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...