Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βγάζεις κωδικό με το υπόλοιπο που έχεις και τον χρησιμοποιείς για αγορές στα καταστήματα που συμμετέχουν.
Προσωπικά θεωρώ ότι δεν έχει νόημα να βάζεις κάτω από 15€ λόγω της απεριόριστης ομιλίας που δίνει και έτσι δεν τρώει για ομιλία από το υπόλοιπο.

Στάλθηκε από το M2101K6G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Δηλαδή με 15 ευρώ κάθε μήνα θα έχω

1. Απεριόριστη ομιλία,

2. 200gb από το big bang,

Και θα μένουν και 3,5 ευρώ στον λογαριασμό μου?

Καλά καταλαβαίνω?

Αν είναι έτσι φαίνεται ότι συμφέρει να παρατήσω το φοιτητικό CU που έχω και να το κάνω Liquid.

 

Edited by Zefir
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,
Δηλαδή με 15 ευρώ κάθε μήνα θα έχω
1. Απεριόριστη ομιλία,
2. 200gb από το big bang,
Και θα μένουν και 3,5 ευρώ στον λογαριασμό μου?
Καλά καταλαβαίνω?
Αν είναι έτσι φαίνεται ότι συμφέρει να παρατήσω το φοιτητικό CU που έχω και να το κάνω Liquid.
 
Ναι

Στάλθηκε από το SM-A426B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πριν, spyrosfra said:

Μπορείς να αναννεώσεις τον χρόνο ομιλίας σου μέσω του cashback και να είσαι συνέχεια στο liquid και να μετακινείς την ημερομηνία στη μπάρα αναννέωσης;

Μπορείς να μου το εξηγήσεις λιγάκι; Δεν το γνωρίζω αυτό 🙂

[ f i l i p p o s ] - [ lokalize.gr ]

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Zefir said:

Αν είναι έτσι φαίνεται ότι συμφέρει να παρατήσω το φοιτητικό CU που έχω και να το κάνω Liquid.

Εγώ 2 φοιτητικά των παιδιών τα έχω ήδη κάνει Liquid. Και παίρνουν και τα πρωτομηνιάτικα δώρα κι αν κάποια στιγμή αλλάξει κάτι, ξαναγυρνάνε σε απλά φοιτητικά CU. 😎

Το ένα μάλιστα έχει αρκετή ομιλία, αλλά επειδή δεν χρειάζεται πάνω από 10gb και λίγα sms το μήνα, παίρνει το πακέτο big bang student month, οπότε από τα 15 περισσεύουν 8€ για smart pocket! (Έχει και απαλλαγή τελών.) Σούπερ!

Screenshot_20230312-005929_CU Big Bang.jpg

Link to comment
Share on other sites

Σας κουράζουμε αλλά να ρωτήσω κι εγώ για να δω αν κατάλαβα καλά.
Επειδή το θέλω για την κόρη μου που κάνει σκάρτα 10-15 κλήσεις το μήνα και data δεν με ενδιαφέρει γιατί της έχω δώσει unlimited sim cosmote από το πρόγραμμα μου...
Αν βάλω 15€ κάρτα αυτόματα μπαίνει unlimited ομιλία? Για αυτή δεν χρεώνομαι τίποτα;
Κι εφόσον data δεν με ενδιαφέρουν το υπόλοιπο πάει σε πιτόγυρα σχεδόν ακέραιο;
Κι αυτό με τη μπάρα που λέτε τι πρέπει να κάνω αν πχ βάλω αύριο το liquid?
Συγνώμη για τις ερωτήσεις, ψάχνω κι εγώ από που να γλυτώσω κάτι. Σας ευχαριστώ πολύ

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, sgatzo said:
Σας κουράζουμε αλλά να ρωτήσω κι εγώ για να δω αν κατάλαβα καλά.
Επειδή το θέλω για την κόρη μου που κάνει σκάρτα 10-15 κλήσεις το μήνα και data δεν με ενδιαφέρει γιατί της έχω δώσει unlimited sim cosmote από το πρόγραμμα μου...
Αν βάλω 15€ κάρτα αυτόματα μπαίνει unlimited ομιλία? Για αυτή δεν χρεώνομαι τίποτα;
Κι εφόσον data δεν με ενδιαφέρουν το υπόλοιπο πάει σε πιτόγυρα σχεδόν ακέραιο;
Κι αυτό με τη μπάρα που λέτε τι πρέπει να κάνω αν πχ βάλω αύριο το liquid?
Συγνώμη για τις ερωτήσεις, ψάχνω κι εγώ από που να γλυτώσω κάτι. Σας ευχαριστώ πολύ

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αν βάζεις 15 ευρώ το μηνα θα έχεις απεριόριστα

Σε συμφέρει όμως να βάλεις τον ένα μήνα να πάρεις απεριόριστα και τον άλλο να ροκανίζεις το υπόλοιπο

Ναι το υπόλοιπο γίνεται πιτογυρα
αν και δεν το έχω δοκιμάσει

Η μπάρα μπορεί να αλλάζει οπότε θέλεις και να αποφεύγεις να κάνει αυτόματη ανανέωσην π.χ. προσωπικά την τσεκαρω ναι την αλλάζω όπως με συμφερει

Όλα αυτά βέβαια ισχύουν τώρα, στο μέλλον μπορεί να αλλάξουν

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk
 

Edited by HEO

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Σχετικό και άσχετο: Όταν μπήκα στο Liquid χρησιμοποίησα μια κάρτα payzy της Cosmote που έχω. Ενώ έκανα έγκριση της συναλλαγής, η συναλλαγή απορρίφθηκε αλλά ευτυχώς το Liquid λειτουργεί κανονικά.

Τώρα είναι στον 1ο δωρεάν μήνα, αν συνεχιστεί το πρόβλημα θα έχω θέμα τους επόμενους μήνες. Σημειωτέον ότι εδώ και μήνες ανανέωνα το χρόνο ομιλίας του CU με payzy χωρίς πρόβλημα.

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Παντως το liquid με εχει καταβολέψει. Πραγματικά αν μείνει ως έχει (εστω οι τιμές χρέωσης  ) είναι το καλύτερο value for money της Ελληνικής αγοράς στην καρτοκινητή..

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, panos43 said:

Καλησπερα. Μπορω να έχω καρτοκινητό cu ως δευτερεύον σε iPhone με esim?

εγω μια χαρα το έχω σαν βασικό με esim αρα γίνεται

το εκανα απο την εφαρμογή που σπάνια βγάζει διαθεσιμότητα, απλά έτυχε μια ημέρα και είχε

αλλιως πας σε κατάστημα και αν δώσον γιατί τα καρτοκινητά τα έχουν της πλακας

Link to comment
Share on other sites

On 6/3/2023 at 3:30 ΜΜ, johndouk said:

Να προσθέσω επίσης σε όσα έγραψε παραπάνω ο blizard ότι, όπως έχει γραφεί ήδη πολλές φορές, στους όρους του Liquid γράφει:

  • Εφόσον η αυτόματη χρέωση της κάρτας σου αποτύχει για δύο συνεχόμενους μήνες , θα απεγραφεις αυτόματα από το CU Liquid, διατηρώντας το υπόλοιπό σου και παροχές από ενεργές προσφορές.

Η έμφαση στο συνεχόμενους. Μπορείς λοιπόν απλά να φροντίζεις μήνα πάρα μήνα να μην έχει διαθέσιμο υπόλοιπο η τραπεζική κάρτα που θα συνδέσεις. 😉

Έτσι όπως το γράφει, έχεις λοιπόν και στο Liquid το περιθώριο που αναφέρεις.

Εάν γυρίσεις σε απλό cu λίγο πριν την ημερομηνία ενεργοποίησης της χρέωσης στο ρευστό , δεν ξεγελιέται. Είχα την μπάρα 13/3. Γύρισα σε απλό cu 10/3. Ξαναμπήκα σήμερα 15/3 και ζητά πάλι ενεργοποίηση του ρευστού αφού πέρασαν οι 2 μήνες χωρίς ενεργοποίηση (την 1η δεν είχε λεφτά η κάρτα και τη 2η έλειπα στο απλό cu).
Μου έδωσε πάντως δικαίωμα να ξαναγραφτώ όπως και έκανα.

Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, balkos said:

Εάν γυρίσεις σε απλό cu λίγο πριν την ημερομηνία ενεργοποίησης της χρέωσης στο ρευστό , δεν ξεγελιέται. Είχα την μπάρα 13/3. Γύρισα σε απλό cu 10/3. Ξαναμπήκα σήμερα 15/3 και ζητά πάλι ενεργοποίηση του ρευστού αφού πέρασαν οι 2 μήνες χωρίς ενεργοποίηση (την 1η δεν είχε λεφτά η κάρτα και τη 2η έλειπα στο απλό cu).
Μου έδωσε πάντως δικαίωμα να ξαναγραφτώ όπως και έκανα.

Με άλλο αριθμό χρεωστικής κάρτας, εννοείται, έτσι; Δεν παίρνει εκείνον που είχες βάλει πριν 2 μήνες.

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, balkos said:

Εάν γυρίσεις σε απλό cu λίγο πριν την ημερομηνία ενεργοποίησης της χρέωσης στο ρευστό , δεν ξεγελιέται. Είχα την μπάρα 13/3. Γύρισα σε απλό cu 10/3. Ξαναμπήκα σήμερα 15/3 και ζητά πάλι ενεργοποίηση του ρευστού αφού πέρασαν οι 2 μήνες χωρίς ενεργοποίηση (την 1η δεν είχε λεφτά η κάρτα και τη 2η έλειπα στο απλό cu).
Μου έδωσε πάντως δικαίωμα να ξαναγραφτώ όπως και έκανα.

Νομίζω αναμενόμενο. Περίμενες κάτι διαφορετικό;

(Σ'αυτό που παρέθεσες αναφέρθηκα σε διαφορετικό πράγμα, στο επαρκές διαθέσιμο της κάρτας μήνα παρά μήνα, όχι σε μπες-βγες.) 

Άλλωστε όταν βγαίνεις από το Liquid ουσιαστικά κάνεις διαγραφή συνδρομής και όταν ξαναμπαίνεις πρακτικά επανεγγράφεσαι αλλά χωρίς δικαίωμα επανάληψης του δώρου. 

Ο όρος "μπες-βγες" είναι κάπως αδόκιμος. Επί της ουσίας πρόκειται για "διαγραφή-επανεγγραφή".

Link to comment
Share on other sites

On 13/3/2023 at 5:36 ΜΜ, blizard said:

Ο 1ος δωρεάν μηνας αρχίζει την ημερομηνία που θα βάλεις εσύ την μπάρα και εφόσον την αφήσεις εκει... δεν θα σε χρεώσει  αντίθετα θα σου δώσει 15 ευρω δωρεάν και απεριοριστα ομιλία.  Οταν μπαίνεις στο liquid σου παίρνει απλά ενα μικρό ποσο που επιστέφει απλα για επιβεβαίωση .  Τι ακριβώς εκανες εσυ ?

Αν όντος ήθελες να βάλεις 15 ευρω και δεν στα πήρε,  μπορείς να βάλεις από το app όπως έκανες παλιά, η να βγείς για λίγο από το liquid και να δώσεις από το cu επίσης ακριβώς όπως παλιά ... προσοχή τις 60 μερες και τα δώρα που χάνεις όταν βγείς

Αυτό που έκανα ήταν να μπω στο liquid για να πάρω άμεσα τον δωρεάν μήνα και το κατάφερα, παρότι απέτυχε η συναλλαγή με την payzy (προφανώς ήταν η δοκιμαστική χρέωση του €0,01 που γίνεται για τον έλεγχο της κάρτας).

Κρατάω αυτό που λες για το μέσα-έξω για την ανανέωση χρόνου ομιλίας χειροκίνητα. Από τη στιγμή που δεν υπάρχει πρόβλημα με αυτό, θα το χρησιμοποιήσω για να κάνω την ανανέωση χειροκίνητα - και να κερδίζω το 1% επιστροφή της payzy σε κάθε ανανέωση 🙂

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

20gb από τον κωδικό cu around give for good για 2 ημέρες και απόδοση από 21/4. Χρέωση 0.50€eb5c491bb3712a9b03b63c3456b70d0d.jpg

Στάλθηκε από το G8141 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Είμαι στο φ2γ και έχουν περάσει το πατρώνυμο ως το μικρό μου ονομα. Η εξυπηρέτηση μου λεει πως η αλλαγή γινεται άμεσα σε κατάστημα. Εγω πηγα στο κατάστημα και είναι τελειως απρόθυμοι να βοηθήσουν και μου λενε ότι θα παρει 2-3 εργάσιμες. Εγω δεν θελω να παραμείνω λεπτο ακόμα στην νοβα. Οπότε αν κανω ονλινε αίτηση για CU με τα σωστα στοιχεια (μόνο το ονομα είναι λαθος στην νοβα) μήπως διορθωθεί ετσι; Και ούτως η άλλως θελω να έρθω στο cu. Επίσης πριν το φ2γ είχα κοσμοτε παλι με τα σωστα στοιχεια και όταν ήρθα στο φ2γ το αλλαξε ο υπάλληλος από λαθος αλλά χωρίς την θέληση μου. Άρα γιατί να μην γινει ετσι και με το cu αν καταχωρήσω τα σωστα στοιχεια.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, panos43 said:

Καλησπερα. Είμαι στο φ2γ και έχουν περάσει το πατρώνυμο ως το μικρό μου ονομα. Η εξυπηρέτηση μου λεει πως η αλλαγή γινεται άμεσα σε κατάστημα. Εγω πηγα στο κατάστημα και είναι τελειως απρόθυμοι να βοηθήσουν και μου λενε ότι θα παρει 2-3 εργάσιμες. Εγω δεν θελω να παραμείνω λεπτο ακόμα στην νοβα. Οπότε αν κανω ονλινε αίτηση για CU με τα σωστα στοιχεια (μόνο το ονομα είναι λαθος στην νοβα) μήπως διορθωθεί ετσι; Και ούτως η άλλως θελω να έρθω στο cu. Επίσης πριν το φ2γ είχα κοσμοτε παλι με τα σωστα στοιχεια και όταν ήρθα στο φ2γ το αλλαξε ο υπάλληλος από λαθος αλλά χωρίς την θέληση μου. Άρα γιατί να μην γινει ετσι και με το cu αν καταχωρήσω τα σωστα στοιχεια.

Νομιζω οτι εαν το συστημα δει άλλο όνομα, θα το απορρίψει. Κανε υπομονη 2 μερες που σου ειπαν να ξεμπερδεύεις. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανεις να πάρει νέο αριθμό CU και να ειναι κατευθείαν eSim? Το ρωτάω μπας και γλυτώσω την εξτρα χρεωση για νεο αριθμό

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, tasosathan said:

Έχει δοκιμάσει κανεις να πάρει νέο αριθμό CU και να ειναι κατευθείαν eSim? Το ρωτάω μπας και γλυτώσω την εξτρα χρεωση για νεο αριθμό

Δεν γινεται, αυτο ήθελα να κανω και εγω και ρωτησα και πρέπει να πάρεις πρωτα κανονικη και να την μετατρέψεις. Αλλά και κατευθειαν esim να έπαιρνες όπως στα συμβόλαια και παλι πληρώνεις τα 9,90

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλή περίπτωση. 

Με 108 € βγάζεις το εννιαμηνο και χωρίς δέσμευση συμβολαίου. 

Powered by POCO X6 / NOVA 5G

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...