Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

4 minutes ago, blizard said:

Οπώς είπε και ο φίλος πιο πάνω, η καθαρά δευτέρα ειναι αρχή νηστείας και ίσως ξεχωριστή περίπτωση για θρησκευτικό λόγο να το σταματήσουν και να μην συνεχίσει .... θα δούμε από την επόμενη φορά αν έχουν αλλάξει γενικά σύστημα και τα δώρα  το κάνουν από εδω και περα ετσι η θα μπορούμε να ενεργοποιούμε και στο μέλλον 2 φορές όπως νομίζω γινόταν συχνά τόσο καιρό.

Τα δεδομένα είναι νηστήσιμα!

Link to comment
Share on other sites

Απορια για Liquid. Ενεργοποιησα καπου μεσα Γεναρη και εκανα 1η πληρωμη 28.1

Δωρο δεν μου ηρθε. Επικοινωνησα μεσω τσατ και μου ειπαν θα το κοιταξουν.

Η μπαρα ηταν για 28.2. Την μετακινησα σε 25.3 αλλα εχει ερθει μνμ οτι 3.3 ληγει. Και εχω 9.5 ευρω υπολοιπο. Τι μπορω να κανω?

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, GMF80 said:

Απορια για Liquid. Ενεργοποιησα καπου μεσα Γεναρη και εκανα 1η πληρωμη 28.1

Δωρο δεν μου ηρθε. Επικοινωνησα μεσω τσατ και μου ειπαν θα το κοιταξουν.

Η μπαρα ηταν για 28.2. Την μετακινησα σε 25.3 αλλα εχει ερθει μνμ οτι 3.3 ληγει. Και εχω 9.5 ευρω υπολοιπο. Τι μπορω να κανω?

Αρχισαν τις μ...ς άραγε? Μπλέχτηκαν τα άψογα συστήματά τους που ποτέ δεν πέφτουν? #not

Το περίεργο στη περίπτωσή σου είναι πως έκανες την 1η πληρωμή 28/1 και σου πήρε και χρήματα εφόσον ο 1ος μήνας είναι δωρεάν. Επίσης αν είχες την μπάρα 28/2 εξαρχής θα έπρεπε 28/2 να σου αποδοθεί ο δωρεάν μήνας και μέχρι τις 28/2 09.00π.μ. να σου τρώει είτε απο τα υπάρχοντα πακέτα σου,είτε απο το κανονικό σου υπόλοιπο

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Πριν 3 μερες μιλησα με το τσατ. Ειπαν οτι θα μου στειλουν αμεσα απαντηση. Τπτ ακομα.

2η αποπειρα το τσατ. Ολοκληρωσαν μονοι τους τη συνομιλια χωρις να μου δωσουν απαντηση!

Screenshot_20230225_130241_My CU.jpg

Link to comment
Share on other sites

Στο Bing Bang μου εφανιζει υπολοιπο 0.53 ευρω.

Και να το ιστορικο. 

Παιζει η συναλλαγη 28.1 να ειναι το δωρο? Τωρα εψαξα το ιστορικο της καρτας μου και δεν ειδα συναλλαγη απο Vodafone. Απλα ετσι οπως το εμφανιζει στο ιστορικο νομιζα οτι μου κρατησε απο την καρτα.

Screenshot_20230225_133624_My CU.jpg

Link to comment
Share on other sites

Nαι και σε εμένα που μου έδωσε το δώρο 10/2 γράφει αυτή την ημερομηνία ως τελευταία ανανέωση

Οπως είπε ήδη και ο Blizard αυτά τα χρήματα τα δωρεάν δεν παρατείνονται. Οπότε αν δεν τα φας μέχρι 28/3 θα χαθούν. Αν βγεις απο το liquid επίσης θα χαθούν.

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, GMF80 said:

Στο Bing Bang μου εφανιζει υπολοιπο 0.53 ευρω.

Και να το ιστορικο. 

Παιζει η συναλλαγη 28.1 να ειναι το δωρο? Τωρα εψαξα το ιστορικο της καρτας μου και δεν ειδα συναλλαγη απο Vodafone. Απλα ετσι οπως το εμφανιζει στο ιστορικο νομιζα οτι μου κρατησε απο την καρτα.

Screenshot_20230225_133624_My CU.jpg

Τι εννοείς "δώρο";     Με 12€ δεν παίρνεις δώρο (απεριόριστη ομιλία για 1 μήνα), μόνο τα 12€ - φόρους. Έπρεπε να βάλεις 15 ή καλύτερα 30€ όπως γράφω παραπάνω.

Edited by balkos
Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, GMF80 said:

Και να το ιστορικο. 

Παιζει η συναλλαγη 28.1 να ειναι το δωρο? Τωρα εψαξα το ιστορικο της καρτας μου και δεν ειδα συναλλαγη απο Vodafone. Απλα ετσι οπως το εμφανιζει στο ιστορικο νομιζα οτι μου κρατησε απο την καρτα.

 

4 ώρες πριν, GMF80 said:

Thanks. Προφανως δεν ειχα καταλαβει σωστα...

Με βάση την εικόνα και δεδομένου ότι στις 28/1 δεν υπάρχει τραπεζική συναλλαγη χρέωσης, το δώρο μπήκε 28/1 και σύμφωνα με τους όρους έχει διάρκεια 1 μήνα. Συνεπώς κοίτα να το αξιοποιήσεις μέχρι μεθαύριο 28/2 πριν λήξει.

Screenshot_20230226-011719_My CU.jpg

.

11 ώρες πριν, mobileras2 said:

Όποιος κάνει κανονική ανανέωση μέσω του Liquid ας μας πει ποιά ημερομηνία λήξης του λέει. 

https://myphone.gr/forum/topic/196181/page/4/?tab=comments#comment-7153893

Screenshot_20230226-012446_Chrome.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση σε όποιον το έχει κάνει:
Αν η μπάρα είναι για παράδειγμα 10/3, βγω από το ρευστό 8/3 και ξαναμπώ 11/3
α)θα γίνει προσπάθεια ανανέωσης 10/3;
β)θα γίνει προσπάθεια ανανέωσης όταν ξαναμπώ - 11/3;
γ)θα θεωρηθεί ανεπιτυχής προσπάθεια ανανέωσης;
δ) τι ημερομηνία θα δείχνει η μπάρα;

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, balkos said:

Ερώτηση σε όποιον το έχει κάνει:
Αν η μπάρα είναι για παράδειγμα 10/3, βγω από το ρευστό 8/3 και ξαναμπώ 11/3
α)θα γίνει προσπάθεια ανανέωσης 10/3;
β)θα γίνει προσπάθεια ανανέωσης όταν ξαναμπώ - 11/3;
γ)θα θεωρηθεί ανεπιτυχής προσπάθεια ανανέωσης;
δ) τι ημερομηνία θα δείχνει η μπάρα;

Σύμφωνα με όσα έχουν γραφεί ως τώρα και εξ'όσων θυμάμαι/συμπεραίνω κι από τη δική μου εμπειρία, αφού βγεις από το CU Liquid (και έχεις επανέλθει σε απλό CU), όταν ξαναμπείς θα βάλεις εξαρχής νέες ρυθμίσεις ποσού συνδρομής, ημερομηνίας κύκλου συνδρομής, κάρτα, email (οι προηγούμενες ουσιαστικά δεν υπάρχουν).

Αν έχεις ήδη λάβει τον δωρεάν μήνα από προηγούμενη είσοδο στο liquid, τότε δεν θα τον λάβεις ξανά (ανεξάρτητα από το αν τον είχες αξιοποιήσει ολόκληρο). Αν δεν τον είχες λάβει, τότε μπορείς να τον λάβεις κανονικά.

(κ.ο.κ. 😉)

ΥΓ. Αφού βγεις, προσπάθεια ανανέωσης δεν θα γίνει, αφού ουσιαστικά δεν θα είσαι πλέον "ρευστός".

Edited by johndouk
Link to comment
Share on other sites

Μου έστειλαν στο app προσφορά για καρτοπρογραμμα στα 11.73€ με extra 100GB δώρο για 12 μήνες.

Αυτό έχει κάποιες προϋποθέσεις?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα ήθελα να κάνω αυτόματη ανανέωση σε ένα φοιτητικό που έχω αλλά ορίζοντας σταθερό ημερομηνία μάλλον κάποιες μέρες χάνονται. Θέλω η ανανέωση να γίνετε την ημερομηνία λήξης του πακέτου και όχι μια καθορισμένη ημερομηνία που λέει εδώ στην εφαρμογή σύμφωνα με την προσφορά.

Ή μήπως κάτι δεν καταλαβαίνω καλά;

spacer.png

Edited by Vox
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Vox said:

Εγώ θα ήθελα να κάνω αυτόματη ανανέωση σε ένα φοιτητικό που έχω αλλά ορίζοντας σταθερό ημερομηνία μάλλον κάποιες μέρες χάνονται. Θέλω η ανανέωση να γίνετε την ημερομηνία λήξης του πακέτου και όχι μια καθορισμένη ημερομηνία που λέει εδώ στην εφαρμογή σύμφωνα με την προσφορά.

Ή μήπως κάτι δεν καταλαβαίνω καλά;

Αν κατάλαβα καλά αυτό που ρωτάς, υποθέτοντας ότι δεν μπορεί να μην το έχουν προβλέψει, έκανα ένα ερώτημα στο chat:

Screenshot_20230227-143324_Adobe Acrobat.jpg

Αυτό με τις 33 ημέρες ισχύει και στο liquid (για το χρηματικό υπολοιπο και τα απεριόριστα λεπτά του δωρεάν μήνα). Αντιλαμβάνομαι ότι κατά κάποιο τρόπο αναγκάστηκαν να το εφαρμόσουν ως συνέπεια του ότι η μπάρα επιλογής παίζει από 1-28 του μηνός (29, 30, 31 δεν παίζουν), οπότε κάποιος που επιλέγει 28 πρέπει να είναι καλυμμένος μέχρι +ένα μήνα μείον ένα κλικ (23:59) πριν από την επόμενη δυνατή επιλογή, που είναι η 1η του μηνός.

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, blizard said:

Νομίζω λέει για την ανανέωση του cu με πληρωμή και αγορά πακέτου ταυτόχροναι και όχι του liquid ....   

Ναι, δεν ρώτησε για liquid. Έβαλε και screenshot από την "ανανέωση υπολοίπου στον αυτόματο". (Κι εκεί το ίδιο template με μπάρα 1-28 έχει.) Και η απάντηση που ακολούθησε αφορά σε απλό CU, όχι liquid.

Απλά το συνέδεσα με αυτό που συμβαίνει και στο liquid και έκανα την εικασία για το πώς μπορεί να προέκυψαν οι 33 μέρες.  🙂

(Στο liquid άλλωστε δεν υπάρχει πακέτο για να βάλεις αυτόματη ενεργοποίηση.  Τουλάχιστον για την ώρα. 😉 Ίσως στο μέλλον το κάνουν για τα ΒΒ... 🙏)

Edited by johndouk
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, GREGORYMO said:

Το vodafone app λειτουργεί ?

Δεν δείχνει υπολοιπα. 

Το CU app δουλευει κανονικά. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πριν, johndouk said:

Αν κατάλαβα καλά αυτό που ρωτάς, υποθέτοντας ότι δεν μπορεί να μην το έχουν προβλέψει, έκανα ένα ερώτημα στο chat:

Screenshot_20230227-143324_Adobe Acrobat.jpg

Αυτό με τις 33 ημέρες ισχύει και στο liquid (για το χρηματικό υπολοιπο και τα απεριόριστα λεπτά του δωρεάν μήνα). Αντιλαμβάνομαι ότι κατά κάποιο τρόπο αναγκάστηκαν να το εφαρμόσουν ως συνέπεια του ότι η μπάρα επιλογής παίζει από 1-28 του μηνός (29, 30, 31 δεν παίζουν), οπότε κάποιος που επιλέγει 28 πρέπει να είναι καλυμμένος μέχρι +ένα μήνα μείον ένα κλικ (23:59) πριν από την επόμενη δυνατή επιλογή, που είναι η 1η του μηνός.

Ευχαριστώ για την απάντηση. Θα πρέπει να το επιβεβαιώσουμε και στην πράξη αφού με κάτι μηδενισμούς υπολοίπων και χρόνου ομιλίας πριν μερικά χρόνια άλλα έλεγαν στο chat, άλλα έλεγε το app και άλλα SMS έστελναν. Το αποτέλεσμα ήταν να μηδενιστούν υπόλοιπα χωρίς καμία ανοχή. Ευτυχώς προσωπικά μου έφαγαν μόνο 2 ευρώ. Άλλοι έχασαν περισσότερα. 

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα επειδη εβαζα στον πατερα μου το πακετο των 10,90 ευρω και εχει πολυ μαζευτει και δεν κανει πολυ χρηση θελω να του το κανω liquid να παρει τον πρωτο μηνα να το δω πως παει διοτι καπου με μπερδευει και βλεπουμε αμα θα βγαλει τον μηνα. 

637.png 

Επισης παρατηρησα οτι προστεθηκε στην online ανανεωση το ποσο των 13 ευρω και των 16 ευρω. Ενω δεν το ειχα δει τον προηγουμενο μηνα . 

Το ιδιο προστεθηκε και στο cu liquid . 

638.png

639.png 

Επισης κατι αλλο που παρατηρησα στο cu στην ανανεωση του χρονου ομιλιας απο περιπτερο με καρτα και οχι online δεν υπαρχει η επιλογη του πακετου με 2 ευρω 6gb για 30 ημερες! αλλα η επιλογη 4g με 2 ευρω για 30ημερες!! δειτε εδω https://www.vodafonecu.gr/upiresies-cu/cu-shake/ 

ψαχνω δουλεια απο το σπιτι για οποιον ενδιαφερεται μπορει να μου στειλει προσωπικο μυνημα, αραγε αξιζει να ξεκινησω προγραμματισμο;. 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Πρόσεξε μόνο τις ημερομηνίες που λήγει το combo M που έχεις τώρα και ανάλογα να του βάλεις την μπάρα ώστε να πάρει τα δωρεάν χρήματα του 1ου μήνα την ημέρα που θα λήξουν οι παροχές του combo M. Γιατι διαφορετικά λόγω της ύπαρξης του combo M τα δωρεάν χρήματα θα μείνουν αναξιοποίητα όσο υπάρχουν οι παροχές του combo

Link to comment
Share on other sites

Εδω και μέρες έχω παρατηρήσει οτι στην ημερομηνία λήξης χρημάτων το vodafone app δειχνει +1 ημερα απο εκεινο που δείχνει το cu app...

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...