Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

9 minutes ago, akalos said:

https://content.vodafone.gr/Data/Ash_Monday_Offer/
αλλά ποιος τα διαβάζει
Η προσφορά ισχύει για χρήση έως και 27 Φεβρουαρίου 2023.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk




 

Θεωρείς ότι δεν τα διαβάσαμε;

Επίσης πρώτη φορά κάνει κάτι τέτοιο η vodafone. Παλιότερα μπορούσες μέχρι και την τελευταία μέρα και έπαιρνες τις ημέρες από τη στιγμή ενεργοποίησης και για όσο έγραφε πχ εν προκειμένω 4 ημέρες.

Επίσης πολλές φορές δεν ισχύουν όσα λένε.. εγώ έχω 3 κάρτες και θα σας πω τι ίσχυσε τελικά.

Link to comment
Share on other sites

Τι λετε ρε παιδια το λεει ξεκαθαρα οτι και καλα ειναι για την Καθαρα Δευτερα.
Ποτε εβαλες πχ καθαρα Δευτερα και κρατησε για τις επομενες 4 μερες???

OptoStyle

Εχω κινητο Motorola....αυτο με την κεραια το καπακι και τα πρασινα γραμματα.Ναι αυτο που ζυγιζει 24Κg

Σταθερο FTTH 200Mbps

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, kalitexnis_g said:

εγώ έχω 3 κάρτες και θα σας πω τι ίσχυσε τελικά.

Μου θύμησες έναν τυπο πριν πολλά χρόνια (όταν δουλευα σε κατάστημα vodafone) που ηρθε με 2 μοντέλα και ζήτησε σε σπαστά ελληνικά "10 καρτοκινητα και 50€ σε κάθε ένα"... 

Edited by mobileras2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, mobileras2 said:

Μου θύμησες έναν τυπο πριν πολλά χρόνια (όταν δουλευα σε κατάστημα vodafone) που ηρθε με 2 μοντέλα και ζήτησε σε σπαστά ελληνικά "10 καρτοκινητα και 50€ σε κάθε ένα"... 

Λογικά θα αποκτήσω και τα μοντέλα σε λίγο.. 😉

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, optostyle said:

Με πηραν τηλεφωνο.Το εδωσα ηδη σε εναν φιλο απο δω.
Αν θες πμ


OptoStyle

 

Θα ήθελα και εγώ, εάν δεν είναι κόπος, παρακαλώ! 

http://www.whylinuxisbetter.net/index_el.php?lang=el

Προφανώς, καλό είναι να μην χάνουμε την μπάλα και νομίζουμε ότι κάθε προϊόν που βγάζει η κάθε εταιρία, έχει target group εμάς!

(έχω πάρει άδεια για την χρήση της υπογραφής)

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, optostyle said:

Τι λετε ρε παιδια το λεει ξεκαθαρα οτι και καλα ειναι για την Καθαρα Δευτερα.
Ποτε εβαλες πχ καθαρα Δευτερα και κρατησε για τις επομενες 4 μερες???

OptoStyle
 

Τις προηγούμενες φορές συνήθιζε να λέει πχ "για 4 ημέρες", έληγε σε 4 24ωρα... Και επειδή ήταν η προσφορά μέχρι 27 καλή ώρα, προλάβαινες και 2ο 4ήμερο. Δεν θυμάμαι συγκεκριμένα την αφορμή που έδωσε τότε δεδομένα.. αν πας πίσω ή στα παλιά μου μηνύματα θα το βρεις. Εγώ βαριέμαι να ψάχνω.

Link to comment
Share on other sites

Just now, kalitexnis_g said:

Τις προηγούμενες φορές συνήθιζε να λέει πχ "για 4 ημέρες", έληγε σε 4 24ωρα... Και επειδή ήταν η προσφορά μέχρι 27 καλή ώρα, προλάβαινες και 2ο 4ήμερο. Δεν θυμάμαι συγκεκριμένα την αφορμή που έδωσε τότε δεδομένα.. αν πας πίσω ή στα παλιά μου μηνύματα θα το βρεις. Εγώ βαριέμαι να ψάχνω.

Επιβεβαιώνω ότι στις προηγουμενες προσφορες (εάν δεν κάνω λάθος και των Χριστουγέννων) μπορουσα να παρω την προσφορά έως την ημερομηνία λήξης της προσφοράς (ημερομηνία ενεργοποίησης) και είχε ισχύ για όσες μέρες το έδινε η προσφορά. 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, mobileras2 said:

Επιβεβαιώνω ότι στις προηγουμενες προσφορες (εάν δεν κάνω λάθος και των Χριστουγέννων) μπορουσα να παρω την προσφορά έως την ημερομηνία λήξης της προσφοράς (ημερομηνία ενεργοποίησης) και είχε ισχύ για όσες μέρες το έδινε η προσφορά. 

Τώρα την δίνουν επίτηδες μέχρι 23:59 της 27/2.. για να μην προλάβεις 2η ενεργοποίηση.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, kalitexnis_g said:

Τώρα την δίνουν επίτηδες μέχρι 23:59 της 27/2.. για να μην προλάβεις 2η ενεργοποίηση.

Εγώ δεν καταλαβαίνω τι νόημα έχει που γράφει: η προσφορά μπορεί να ενεργοποιηθεί 1 φορά!

Link to comment
Share on other sites

Θεωρείς ότι δεν τα διαβάσαμε;
Επίσης πρώτη φορά κάνει κάτι τέτοιο η vodafone. Παλιότερα μπορούσες μέχρι και την τελευταία μέρα και έπαιρνες τις ημέρες από τη στιγμή ενεργοποίησης και για όσο έγραφε πχ εν προκειμένω 4 ημέρες.
Επίσης πολλές φορές δεν ισχύουν όσα λένε.. εγώ έχω 3 κάρτες και θα σας πω τι ίσχυσε τελικά.
ναι δεν τα διαβάσατε !!!αφού γράφει για χρήση έως 27 πως θα κάνεις εσύ 28/2?μακάρι να υπάρχει επέκταση όπως γινόταν παλαιότερα και να το ενεργοποίησω και δεύτερη φορά ,μέχρι τότε με την απορία θα μέινουμε και μη ρωτάτε τους chat ...τι περιμένετε να σάς πει δηλαδή οτι ισχυει ? ελάτε και λίγο στην θέση του εργαζόμενου,δεν το λέω για σένα αλλά για όλους μας,προσωπικά θα περιμένω και στις 28 αν με αφήνει έχει καλώς

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk


Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, akalos said:

ναι δεν τα διαβάσατε !!!

Διαβάσαμε και επισημάναμε και παραθέσαμε. 

https://myphone.gr/forum/topic/226/page/1254/?tab=comments#comment-7155266

Απλά ο άνθρωπος ανέφερε κάτι από προγενέστερη εμπειρία του. (Και δεν αποκλείεται εν τέλει και να δικαιωθεί εκ των πραγμάτων.)  🙂

Link to comment
Share on other sites

Στο liquid μπορει να ισχύει αλλά όσοι το βαλαμε πρόσφατα και πήραμε τον τσαμπα μήνα δεν μπορούμε να το ενεργοποιήσουμε γιατι απαιτεί πρόσφατη ανανέωση …

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Yrrah said:

Στο liquid μπορει να ισχύει αλλά όσοι το βαλαμε πρόσφατα και πήραμε τον τσαμπα μήνα δεν μπορούμε να το ενεργοποιήσουμε γιατι απαιτεί πρόσφατη ανανέωση …

Χμ... Σε τέτοια περίπτωση, αν χρειάζεσαι οπωσδήποτε τα unlimited data το 4ήμερο κι αν μπορείς να αξιοποιήσεις το επιπλέον υπόλοιπο (πχ smart pocket) ώστε να μη λιμνάσει, έχεις τη δυνατότητα να κάνεις μια χειροκίνητη ανανέωση εντός liquid.

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πριν, optostyle said:

Καλησπερα.
Εγω εκανα το κινητο με 12,90 το unlimited ultra, και το σταθερο με 100αρα με 21ε.

OptoStyle
 

για στειλε πμ με πληροφοριες ρε φιλε.... ανανεωση εκανες ή φορητοτητα;

Edited by makisg4
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα..Εκανα φορητοτητα και σταθερο και κινητο

Εχω κινητο Motorola....αυτο με την κεραια το καπακι και τα πρασινα γραμματα.Ναι αυτο που ζυγιζει 24Κg

Σταθερο FTTH 200Mbps

Link to comment
Share on other sites

Αφορά φορητοτητα δηλαδή; όχι αν είσαι ήδη πελάτης

Στάλθηκε από το M2101K6G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, vassar said:

Αφορά φορητοτητα δηλαδή; όχι αν είσαι ήδη πελάτης

Στάλθηκε από το M2101K6G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Προφανώς 

Link to comment
Share on other sites

Προς ενημέρωση όλων, το δώρο του τριημέρου:

- δεν ισχυει για roaming

- θέλει να έχεις κάνει ανανέωση τις τελευταίες 30 ημέρες. 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mobileras2 said:

Προς ενημέρωση όλων, το δώρο του τριημέρου:

- δεν ισχυει για roaming

- θέλει να έχεις κάνει ανανέωση τις τελευταίες 30 ημέρες. 

 

Ανανέωση, ΝΑΙ 

Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πριν, mobileras2 said:

Μου θύμησες έναν τυπο πριν πολλά χρόνια (όταν δουλευα σε κατάστημα vodafone) που ηρθε με 2 μοντέλα και ζήτησε σε σπαστά ελληνικά "10 καρτοκινητα και 50€ σε κάθε ένα"... 

Στην αρχή νόμιζα πως είχε έρθει με 2 συσκευές τηλεφώνων π.χ. το μοντέλο Nokia 6610 και το μοντέλο 6630 😂

logo-vwclub-2016.png
Link to comment
Share on other sites

Έχει κάποιος άλλος φίλος πρόβλημα να συνδεθεί στο myCU app  με κωδικούς χρήσης; (credentials)

Δοκιμάζω με 3 διαφορετικά credentials συνδέσεων και στα 3 μου βγάζει μήνυμα ότι 'Κάτι Πήγε Στραβά'... 🙄

Με μέθοδο εισόδου OTP και με mobData μπαίνει. 

Εννοείται δοκίμασα clear cache, clear data, restart phone κλπ

Ενημέρωσα και στο chat.

UPDATE: OK, αποκαταστάθηκε. 👍

Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχουμε "κολλήσει" με τα 15€ δώρο από το liquid...και έκανα λάθος την 1η φορά.
Αφήστε τα 15 και ζητήστε 30€. Το έκανα (σε άλλο cu) κ πήρα απεριόριστη ομιλία για 1 μήνα + 26€ περίπου με τους φόρους.
Οπότε φτάνουν για να πάρω και 2ο ΒΒ πριν λήξει ο δωρεάν μήνας για να βγάλω ένα μήνα ακόμα διαδίκτυο και
με λίγα ευρώ ακόμα  ένα πακέτο ομιλίας.
Μετά γυρίστε την μπάρα σε όσα € ανανέωση θέλετε.

Edited by balkos
Link to comment
Share on other sites

On 23/2/2023 at 8:43 ΜΜ, mobileras2 said:

Επιβεβαιώνω ότι στις προηγουμενες προσφορες (εάν δεν κάνω λάθος και των Χριστουγέννων) μπορουσα να παρω την προσφορά έως την ημερομηνία λήξης της προσφοράς (ημερομηνία ενεργοποίησης) και είχε ισχύ για όσες μέρες το έδινε η προσφορά. 

Μήν τα μπερδέυετε ρε παιδιά! Άλλο γενικά σε κάποιες γιορτές όπως τα Χριστούγεννα που περιλάμβανε ημέρες Χριστουγέννων, προτωχρονιάς,φώτων και γενικά άαλων ενδιάμεσων ονομαστικών εορτών και άλλο τώρα που είναι συγκεκριμένα για την Καθαρά Δευτέρα! Δέν μπορεί να φανεί το ''δώρο'' αρκετές μέρες αργότερα απο τον στόχο που είναι η συγκεκριμένη μέρα...

Redmi By Xiaomi
Link to comment
Share on other sites

Μήν τα μπερδέυετε ρε παιδιά! Άλλο γενικά σε κάποιες γιορτές όπως τα Χριστούγεννα που περιλάμβανε ημέρες Χριστουγέννων, προτωχρονιάς,φώτων και γενικά άαλων ενδιάμεσων ονομαστικών εορτών και άλλο τώρα που είναι συγκεκριμένα για την Καθαρά Δευτέρα! Δέν μπορεί να φανεί το ''δώρο'' αρκετές μέρες αργότερα απο τον στόχο που είναι η συγκεκριμένη μέρα...
μάλλον τα έχουμε κάνει λίγο αχταρμα !!!το δώρο Χριστουγέννων ήταν 10+10 ημέρες αν το ενεργοποιουσες από την αρχή δεν θυμάμαι τώρα ακριβώς ημερομηνίες αλλά συνολικά ήταν 20 ημέρες,τώρα αυτό εδώ αναφέρει 4 και τέλος τώρα αν την Τέταρτη ημέρα μπορέσουμε να το ξανα κάνουμε κανείς δεν γνωρίζει,προσωπικά θεωρώ όχι αλλά ποτέ δεν ξέρεις,voda είναι αυτή ....

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk



Link to comment
Share on other sites

Ενεργοποίησα σήμερα τα unlimited data του 4ημέρου και επιβεβαιώνω ότι είναι ΜΟΝΟ για το 4ήμερο.
Έκανα την ενεργοποίηση τώρα και μου γράφει λήξη σε 2 μέρες, δηλαδή τη Δευτέρα 23:59.
Το είχα απορία και 'γω, γιατί σε άλλες προσφορές ήταν π.χ. 4 μέρες απ' την ημέρα ενεργοποίησης.

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...