Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αφου κάθε μήνα τραβάνε από την κάρτα τουλάχιστον 12€, η μοναδική διαφορά με το συμβόλαιο είναι ότι το κόβεις όποτε θέλεις. Φανταστείτε πόσα συμβόλαια έχουν χάσει για να φτάνουν σε τέτοιες λύσεις. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Mobileras said:

Αφου κάθε μήνα τραβάνε από την κάρτα τουλάχιστον 12€, η μοναδική διαφορά με το συμβόλαιο είναι ότι το κόβεις όποτε θέλεις. Φανταστείτε πόσα συμβόλαια έχουν χάσει για να φτάνουν σε τέτοιες λύσεις. 

Νομίζω πως ο ανταγωνισμός τους έφερε σε αυτήν την κατάσταση και όχι η πελατειακή κατάσταση. 

Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, Mobileras said:

Αφου κάθε μήνα τραβάνε από την κάρτα τουλάχιστον 12€, η μοναδική διαφορά με το συμβόλαιο είναι ότι το κόβεις όποτε θέλεις. Φανταστείτε πόσα συμβόλαια έχουν χάσει για να φτάνουν σε τέτοιες λύσεις. 

Πόσα?

16 ?

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι κάτι υποχρεωτικό. Οποιος θέλει συνεχίζει με το κανονικό cu. Απλά προστέθηκε ένα έξτρα πακέτο καρτοκινητής μπας και πιάσει ακόμη μια μερίδα κοινού.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Mobileras said:

Εσείς που μου βάλατε 👎, μην το παίρνετε τόσο προσωπικά ❤️ 

Και εγώ βονταφονάρα έχω... 

😂😂😘😘💙

Link to comment
Share on other sites

Γιατί μόνο κοσμοτε και όχι και νοβα; Και το 60 μέρες που λες προϋποθέτει να μπαίνεις και να βγαίνεις CU- liquid κάθε μήνα. Έτσι λέω και εγώ ότι το συμβόλαιο που έχω δεν είναι συμβόλαιο γιατί μπαινοβγαίνω κάθε μήνα σε καρτοκινητη (δεν υπάρχει penalty)... 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Απο φοιτητικό μπαίνουμε ή θα χάσουμε προνόμια αν βγουμε απο liquid ??

Τα ΠΑΡΕ ΝΑ ΕΧΕΙΣ και μηνιαία δώρα συν τα shake μετράνε περνάνε μπαίνουν ;;

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, blizard said:

Κανένα προνόμιο δεν χάνεις οτι και να εχεις .. δοκίμασε να μπεις και να ακυρώσεις μερικές φορές , θα καταλάβεις οτι τίποτα δεν αλλάζει και δεν χάνεται , εκτός την τιμή που είναι χαμηλή όσο είναι liquid . Δεν αλλάζει ομως ουτε το όριο 60 ημερών για να βάλεις λεφτά  , ουτε η προτεραιότητα πακέτων bonus ουτε τιποτα  , απλά εκει που θα πλήρωνες 0.65 πχ  πληρώνεις 0.0065 για το διάστημα που είσαι μεσα,

Το shake έχεις 7 μέρες χρονο να το κουνήσεις απο οταν μπουν τα λεφτά  ... πρέπει να βγείς για να το πάρεις η να πληρώσεις εκτός liquid. Δουλέυουν κανονικά τα παρε ναχεις και το surf μονο  όσο είσαι μέσα.

Ειπαμε δεν είναι μόνο η έξοδος, είναι οτι ΔΕΝ σου κρατάνε τα λεφτά και δεν σε υποχρεώνουν να πάρεις τα ακριβά πακέτα τους, μπορείς να πάρεις και σουβλάκια ή να μην βάλεις.

Και δεν νομίζω να μπορείς να βγείς από κάποιο συμβόλαιο στον Οτε για να πάρεις 3 μήνες πχ το καλοκαιρινό απεριοριστο ιντερνετ φτηνά , στο liquid απλα σταματάς τα 200gb και πας στα φτηνα απεριόριστα . Βγαίνει 8-9 το χρόνο έτσι, συν ότι μιλήσεις με 2 cent τα 3 λεπτά, και τα υπόλοιπα σουβλάκια - super market ευκολα ... μην βάλουμε   κάρτα νέων για τους κατω των 29 , η την αναλογη προσφορά για εμας  

 ΥΓ

ΟΙ εταιρίες έκαναν επενδύσεις και πλήρωσαν και τρελούς φόρους οπότε ηταν υποχρεωμένες να βγάλουν τα λεφτά τους με εξαναγκασμό και το ανεχόμαστε .... μετά 20-30 χρόνια το νταβατζιλήκη οριστικά τέρμα από την βοντα πληρώνεις φτηνά και σχεδον ελέυθερα, η νοβα περιμένουμε να δουμε που θα κάτσει , ο Οτε ακλόνητος .

Η cosmote ζήλεψε κάνει και αυτή 1 μήνα δώρο το ΝΕΟ.

Link to comment
Share on other sites

Η cosmote ζήλεψε κάνει και αυτή 1 μήνα δώρο το ΝΕΟ.
Tο έχει εδώ και καιρό τον ένα μήνα δωρεάν γιατί μου το εμφανίζει συνέχεια στην εφαρμογή για να μετατρέψω τα καρτοκινητα σε ΝΕΟ

Στάλθηκε από το 2107113SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μόνο που το ΝΕΟ δεν είναι liquid.. Καρτοσυμβόλαιο είναι καμμιά σχέση με την ευελιξία που προσφέρει το liquid

3 ώρες πριν, Mobileras said:

Γιατί μόνο κοσμοτε και όχι και νοβα; Και το 60 μέρες που λες προϋποθέτει να μπαίνεις και να βγαίνεις CU- liquid κάθε μήνα. Έτσι λέω και εγώ ότι το συμβόλαιο που έχω δεν είναι συμβόλαιο γιατί μπαινοβγαίνω κάθε μήνα σε καρτοκινητη (δεν υπάρχει penalty)... 

Nova? Για την καρτοκινητή που μιλάμε εδώ σε αυτό το νήμα, παρέμεινε ... wind προς το παρόν και προς το χειρότερο...Αν κάνουν πάλι κάποιο μεγάλο "μπαμ" θα το συζητήσουμε όταν έρθει η ώρα αυτή.. Και η καρτοκινητή "συμβόλαιο" είναι είτε το δεχόμαστε ως όρο τη λέξη,είτε όχι. Αν δεν πληρώσεις για χ χρόνο, κάποια στιγμή δεν θα έχεις υπηρεσία

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Έχω μια ευρωπαϊκή κάρτα νέων που δεν έχω σκοπό να χρησιμοποιήσω. Όποιος ενδιαφέρεται μπορεί να μου στείλει να του δώσω τον κωδικό 🙂

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, blizard said:

 

Ειπαμε δεν είναι μόνο η έξοδος, είναι οτι ΔΕΝ σου κρατάνε τα λεφτά και δεν σε υποχρεώνουν να πάρεις τα ακριβά πακέτα τους, μπορείς να πάρεις και σουβλάκια ή να μην βάλεις.

 

Καλο ειναι να γραφουμε και κατι που ισχυει, οχι μονο "λογια", συνεχεια τα ιδια και τα ιδια.

Για να παρεις πχ σουβλακια που λες, εχει 2 βασικες, απαραιτητες προυποθεσεις. 

1. Να εχεις κανει ανανεωση τουλάχιστον 15 ευρω τις τελευταιες ημερες

2. Να εχεις βαλει πακετο αξιας τουλαχιστον 6€ τις τελευταιες ημερες.

Πακετα οταν εισαι στο λικουιντ ΔΕΝ μπορεις να αγορασεις, ΔΕΝ υπαρχουν. Επομενως θα πρεπει να εισαι εκτος λικουιντ και να κανεις τα 2 παραπανω. Παλι για να παρεις σουβλακια σε υποχρεωνουν να παρεις ακριβο πακετο, επομενως δεν ισχυει αυτο που ισχυριζεσαι στο quote.

Η δωρεαν του μηνα δωρου ΔΕΝ μετραει ως ανανεωση για το "1", καπου το διαβασα στα ψιλα γραμματα νομιζω. Επομενως παλι δεν μπορεις. Αν καποιος εχει περασει τον δωρεαν μηνα και εχει περασει και την πρωτη κανονικη χρεωση 15€+ σε λικουιντ, να μας πει αν καλυπτει με αυτη το "1" παραπανω.

 

Link to comment
Share on other sites

Αν γίνω ΡΕΥΣΤΟΣ όσα GB και λεπτά ομιλίας που εχω μαζέψει με «roll-over» χάνονται μολις έρθει η ημερομηνια ληξεως ;;;

Link to comment
Share on other sites

Θα ήταν καλό όσοι εδώ μέσα πήγατε liquid και τελικά δεν ήταν τα πραγματα οπως σας τα είπε ο blizard να ενημερώσετε εδώ για να μην την παθουν και άλλοι. Το γράφω επειδή σε οποιαδήποτε ερώτηση ο συγκεκριμένος λέει μονίμως ναι και τελικά δεν είναι όλα όπως τα παρουσιαζει. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή Τί δεν είναι όπως το παρουσιάζει; πες μας την εμπειρία σου.

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Vasileios said:

Δηλαδή Τί δεν είναι όπως το παρουσιάζει; πες μας την εμπειρία σου.

Αναφέρομαι στο ποστ του @jsimeo (3 ποστς πιο πανω). Ο blizard έλεγε ότι παιρνεις σουβλάκια ανενόχλητος ενώ δεν ισχυει αυτο. Όποιος γίνει λίκουιντ και προσπαθησει, δεν θα μπορέσει. Θα πρεπει να ξαναγίνει CU, να κάνει τις διαδικασίες, να αγοράσει πακετο, να ξαναγινει λίκουιντ, κλπ. Μην ξαναγραψω όλο το ποστ. 

Edited by Mobileras

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, blizard said:

 

Το ρευστό είναι σαν το CU .... δεν αλλάζει τίποτα αρα και τα λεπτά ομιλίας που δεν ανανεώσεις με το πακέτο ΧΑΝΟΝΤΑΙ... μάλιστα δεν μπορείς καν να μιλήσεις φτηνά 0.0065  οσο εχεις λεπτά γιατι τα λεπτά ομιλίας έχουν προτεραιότητα παντα 

Μπορείς να  βγείς και να τα ανανεωνεις κάθε μήνα αλλά είναι  λάθος γιατι με το liquid μπορείς να μιλάς 1500 λεπτά με 10 ευρω , ενω με κάποιο προνομοιάκο η φοιτητικό πακέτο θα μιλάς πχ 1000-1100 λεπτά (εχουν και 3 λεπτο ελαχιστο αντι 1 λεπτα) , οπότε θα συνεχίσεις να χάνεις χρημα.

Αν μάλιστα εχεις υπόλοιπο σημαίνει ότι δεν μιλάς καν τοσο πολύ (ίσως 750 το μήνα ? λεω) αλλά μπορείς να γλυτώνεις πολλά με το liquid ... εκτός αν ελπίζεις οτι ξαφνικά θα αλλάξει κάτι και θα θες να φάς το υπόλοιπο

Κάνω ελάχιστη χρήση ομιλίας και sms

κυρίως GB θέλω 

Συμφέρει άραγε και πως θα βάζω προσφορές με unlimited που θέλω πχ σε ταξιδάκι τριήμερο ?

Link to comment
Share on other sites

Κάνω ελάχιστη χρήση ομιλίας και sms
κυρίως GB θέλω 
Συμφέρει άραγε και πως θα βάζω προσφορές με unlimited που θέλω πχ σε ταξιδάκι τριήμερο ?
Και το liquid τα gb μετρημενα τα δινει. Η μονη οικονομικη cu λυση για αρκετα gb ειναι τα 200gb του bigbang. Εγω αγορασα το πακετο αυτο το εκανα liquid το cu και τρωει απο το πακετο των 200gb και για ομιλια/sms εχω το υπολοιπο που περισσεψε μετα την αγορα του bigbang. Tα 0,90€ που περισσευουν απο την 12αρα ανανεωση μετα την αγορα του bb πακετου φτανουν για περιπου 2 ωρες ομιλια μεσω liquid. Τωρα περιμενω να παει 10/2 να ξεκινησει ο δωρεαν μηνας να μου δωσει τα χρηματα να αγορασω μια ακομη φορα το bb πακετο και 10/3 θα παρει κανονικα χρηματα απο την καρτα μου με τα οποια αν δε με αφηνει να αγορασω το bb πακετο θα απεγγραφω, τα χρηματα θα μεινουν στο υπολοιπο μου για αγορα πακετων ως κλασικο cu.
Για τις προσφορες των unlimited φανηκε πως απο την προσφορα των 4,90€ για 22 ημερες που ειχαν μεχρι προσφατα μπορεις και ως liquid να την παρεις κανονικα. Αν αλλαξει κατι στο μελλον πανω σε αυτο, θα δειξει..
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, jsimeo said:

Καλο ειναι να γραφουμε και κατι που ισχυει, οχι μονο "λογια", συνεχεια τα ιδια και τα ιδια.

Για να παρεις πχ σουβλακια που λες, εχει 2 βασικες, απαραιτητες προυποθεσεις. 

1. Να εχεις κανει ανανεωση τουλάχιστον 15 ευρω τις τελευταιες ημερες

2. Να εχεις βαλει πακετο αξιας τουλαχιστον 6€ τις τελευταιες ημερες.

Πακετα οταν εισαι στο λικουιντ ΔΕΝ μπορεις να αγορασεις, ΔΕΝ υπαρχουν. Επομενως θα πρεπει να εισαι εκτος λικουιντ και να κανεις τα 2 παραπανω. Παλι για να παρεις σουβλακια σε υποχρεωνουν να παρεις ακριβο πακετο, επομενως δεν ισχυει αυτο που ισχυριζεσαι στο quote.

 

1 hour ago, Mobileras said:

Θα ήταν καλό όσοι εδώ μέσα πήγατε liquid και τελικά δεν ήταν τα πραγματα οπως σας τα είπε ο blizard να ενημερώσετε εδώ για να μην την παθουν και άλλοι. Το γράφω επειδή σε οποιαδήποτε ερώτηση ο συγκεκριμένος λέει μονίμως ναι και τελικά δεν είναι όλα όπως τα παρουσιαζει. 

Καλημέρα και καλό μήνα.

Εγώ έχω μετατρέψει ένα CU σε liquid και μέχρι στιγμής όλα είναι όπως τα έχει περιγράψει ο blizard.

Επίσης από τους όρους του smart pocket όντως δεν απαιτείται αγορά πακέτου 6€ για τους liquid. (Το δοκίμασα κιόλας.) 😎

Screenshot_20230201-121143_My CU.jpg

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, blizard said:

...μην ξεχνάς την κάρτα νεων που σου δίνει 10 ευρω τζαμπα να αγοράσεις πχ το  ββ 200gb ...  

Μονίμως ξεχνάς να γράψεις ότι για το πακετο δεν χρειάζονται μόνο 10€, αλλά χρειάζεται α) να κατεβάσει την εφαρμογή big bang και β) να παιζει ένα ονλαιν παιχνιδι επί ενάμισο μήνα για να μαζέψει 30.000 κρυστάλλους, αλλιώς δεν μπορεί να παρει το πακετο των 200gb... 

4 minutes ago, johndouk said:

 

Καλημέρα και καλό μήνα.

Εγώ έχω μετατρέψει ένα CU σε liquid και μέχρι στιγμής όλα είναι όπως τα έχει περιγράψει ο blizard.

Επίσης από τους όρους του smart pocket όντως δεν απαιτείται αγορά πακέτου 6€ για τους liquid. (Το δοκίμασα κιόλας.) 😎

Screenshot_20230201-121143_My CU.jpg

Πολυ ευχάριστο αυτό. Επίσης το σημείο που έχεις υπογραμμισει δείχνει ότι χρειάζεται ανανέωση τουλάχιστον κάθε μήνα. Άρα δεν συμφέρει για κάποιον που δεν βάζει κάρτα κάθε μήνα. Με άλλα λόγια τα σουβλάκια δεν είναι λόγος να παει κάποιος στο λίκουιντ, αφου μπορεί να παραγγείλει με το παραδοσιακο τρόπο και όχι να αναγκάζεται να βάζει κάθε μήνα κάρτα. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έβαζα κάρτα κάθε μήνα κι έπαιρνα το combo m. Πριν γίνω liquid μου περίσσευαν λεπτά, sms & data, που συσσωρεύονταν. Τώρα φαίνεται ότι θα μου περισσεύει σοβαρό υπόλοιπο (για σουβλάκια). Στις πρώτες 12 μέρες liquid έχω κάψει 27cents! (Είχα data όταν μπήκα και μάλλον θα υπάρξει ο τρόπος και στο μέλλον, τουλάχιστον να συντηρήσω το shake που έχω συσσωρεύσει.)

Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, blizard said:

Αψογος φίλε αλλά νομίζω θέλει να εχεις το ίδιο όνομα ... έτσι γράφει δλδ αλλά δεν θα είναι και 1η φορά που θα ισχύει κάτι καλύτερο , οπότε με τρόπο ας το αναφέρουμε και εδω 😉

Όχι δεν ισχύει… Στέλνεις απλά τον κωδικό της καρτας με SMS και αν υπάρχει στη λίστα το δίνει κατευθείαν. Δοκιμασμένο με την προηγούμενη κάρτα μου σε κινητό που δεν ήταν στο όνομα μου 

Link to comment
Share on other sites

On 31/1/2023 at 9:23 ΠΜ, glofiish said:

Παιδιά μια ερώτηση.Δεν ξέρω αν έχει απαντηθεί.Ποτε παίρνουν τα χρήματα της συνδρομής;Πρωί ή στο τέλος της ημέρας;

20 ώρες πριν, GraveDigger said:

Νομίζω γύρω στις 8:00 το πρωί, αλλά δεν έχω αρκετά δεδομένα για να στο επιβεβαιώσω.

Διορθώνω: 9:00 π.μ.

logo-vwclub-2016.png
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...