Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το έχω εξηγήσει "πως" στο comment μου 7141151 (με μεταφορά μπάρας ημερομηνίας κάθε 2 μήνες όπως όλοι οι καρτοκινητοί έχουν την Ιδιότητα της "επαγρύπνισης" για τις sim τους και δεν είναι "συμβολαιάκηδες"):

Με 6Ε/μήνα χαμηλότατες χρεώσεις ομιλίας.

Άλλο εάν κάποιοι (πχ εγώ), ούτε αυτά "σκαμπάζω"/Δύναμαι να ΜΗΝ δίνω και μπορώ να το διαχειριστώ "καταλλήλως" επ'οφελεία.

Αλλά επιπλέον ΑΠΑΙΤΕΙ όχι απλά "καρτοκινητάκιας".

Link to comment
Share on other sites

Οταν για ομιλια υπαρχει η εναλλακτική με 3,02€/μηνα, κανενας ηλικιωμενος ή καποιος που μιλαει λιγο δεν θα παει σε liquid.

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Mobileras said:

Οταν για ομιλια υπαρχει η εναλλακτική με 3,02€/μηνα, κανενας ηλικιωμενος ή καποιος που μιλαει λιγο δεν θα παει σε liquid.

Εντάξει αλλά μην ξεχνάμε και τα 12€ το 2μηνο.. και δεν μπορείς να τα στείλεις και σε κάποιον όταν μαζευτούν.

Edit: έχεις δίκιο.. απλώς ενεργοποιείς τον 3ο μήνα πριν λήξει το υπόλοιπο 

Edited by kalitexnis_g
Link to comment
Share on other sites

Ο καθένας διαλέγει ότι τον βολεύει

Το καλό είναι ότι υπάρχουν φθηνές λύσεις

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν ειχα κατι δεκάδες GB δώρο καθε μηνα για το πρώτο εξαμηνο  λόγω μεταφοράς από άλλο πάροχο  θα το δοκίμαζα αλλά λεω να περιμένω λίγο ...

 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, babakos said:

 

Ξανά και ξανά.... Το αφεντικό τρελλάθηκε..

Screenshot_20230125_104023_Messages.jpg

Πόσο καιρό έχεις να ανανεώσεις;

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Μου έδωσαν δώρο για την ανανέωση, το οποίο έγραφε λήξη 25 Ιανουαρίου.

Το περίεργο είναι ότι έληξε κάπου το μεσημέρι!!!!

έτσι πάει ? Λέει πχ λήξη 25 αλλά εννοεί πχ στις 12.00 το μεσημέρι και όχι το βράδυ ?

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, babakos said:

 

Ξανά και ξανά.... Το αφεντικό τρελλάθηκε..

Screenshot_20230125_104023_Messages.jpg

Και σε μενα εστελναν κατι τετοια οταν πηγα με φορητοτητα το καλοκαιρι, οχι 30 GB, αλλα 5-10 αν θυμαμαι καλα (βαριεμαι να δω τα sms), αλλα οταν περασε το τριμηνο δεν μου ξαναστειλαν κανενα, τιποτα απολυτως, καμια προσφορα. 3 μηνες σχεδον περασαν απο το τελαυταιο , δεν μου εχουν στειλει τιποτα. Καλυτερα να σου πω, σταματησα να ανανεωνω με την ευκαιρια. Στην αρχη ανανεωνα καθε μηνα για να εχω και τις προσφορες του νεου καρτοκινητακια. Οποτε μην χαιρεσαι, θα τελειωσει λογικα και σε σενα το πανηγυρι συντομα.

Edited by jsimeo
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, blizard said:

Αφου το είδες έτσι θα είναι 😉  τι δώρο ήταν ? κάποια λήγουν στις 00.00  (η λίγο μετά) όπως η αγορά πακέτων, τα μπονους ανανέωσης , η κάρτα νέων ,από όσα θυμάμαι τώρα..

 

Ειδα τυχαια στο e-food ξανα την προσφορά με την κάρτα νέων που είχα αγοράσει και εγω πριν 8 μήνες ...

Ειναι φοβερή γιατί σου δίνει 10 ευρω με κάθε ανανεωση 12 ευρω (όπως και να την κάνεις ακόμα και με την αυτόματη μπάρα του liquid) , και αυτά δουλέυουν για 30 μέρες παντου - και  bb που ενδιαφέρει κυρίως - πόντους μπορείς να μαζέυεις από την πρώτη μερα . Δεν δουλεύουν τα 10 ευρω στο smart pocket φυσικά (πρέπει να τα χαλάσεις και μετά να κάνεις αγορες με τα πραγματικά σου λεφτά)

Δεν  δουλέυει για φορητότητα ... θυμάμαι είχα κάνει εγγραφή απο εδω με ταυτότητα και λογαριασμό Δεη χωρις να πάω κατάστημα ...  στην αρχή η κάρτα ειχε ενεργά δώρα και μηδεν υπόλοιπο, τα 10 ευρω νομίζω τα πήρα αφου περασαν 30 μέρες και εκανα ανανεωση , ενω τα αλλα δωράκια των 3 μηνων έμπαιναν μόνα τους. επίσης το  cashe back εκανε 3 μηνες να δουλέψει.

Δεν αποκλείω να είναι κάποιο λάθος (αλλά και εγώ έτσι ακριβός το είχα πάρει) - στo κατάστημα δεν ειχαν ιδέα και ας μου έστειλαν μετα την κάρτα , ηταν καθαρά προσφορά του edood και δεν υπήρχε στο επίσημο site . Και τοτε ήταν θυμάμαι περίπου σαν αυτή που είχαν στο  vodafonecu.gr/ela-sto-cu αλλά με την κάρτα νέων από το εφοοδ. 

Για να ψάξεις στο e-food  πρέπει να είναι ανοιχτό το κατάστημα της περιοχής σου... η από αυτό το λινκ να τσεκάρεις, και αν αγορασει κάποιος να κρατήσει τα screen shots ...  ισως το κανω και εγω ξανα σε κανα δυο μηνες αν υπάρχει

 

kartaneon.png

Ανανέωσε και πάρε δώρο 15G και 1000' για 15 ημέρες.

Έληγε σήμερα 25 !!!

Δεν τρέχει κάστανο αλλά υπολόγιζα να λήξει 23.59

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει μηχανισμός το νέο τηλέφωνο που έρχεται από φορητότητα να γίνει κατευθείαν υγρό

Πρέπει να γίνει cu να ενεργοποιηθεί κάποιο πακέτο με την κάρτα των 12 ευρώ που σου επιβάλουν να αγοράσεις και μετά να πας σε υγρό

Έτσι τουλάχιστον με είπαν από την Vodafone, τώρα αν κάποιος έχει κάνει κάτι άλλο ας μας πει

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, trinoo said:

Το liquid είναι μόνο για CU?
Στα απλά Vodafone καρτοκινητά δεν είναι διαθέσιμο;

 

Εάν θυμάμαι καλά, μπορείς να το μετατρέψεις σε CU καλώντας στο 1266 (1 δωρεάν αλλαγή ανά 1 μήνα). 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, πως γινεται στο CU οταν δεν εχεις δεδομενα να μη σου τρωει ευρω; Πχ κατι σα το myinternet της cosmote.

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, pluss said:

Στέλνεις Κ στο 1252.

Ευχαριστω πολυ, εχω ενα CU σε ενα MiFi για πολυ συγκεκριμενη χρηση, και τελειωσαν τα δεδομενα και το ανοιξα και ειδα οτι χρεωσε 2ευρω.

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, blizard said:

Το κάνεις liquid σε 5 λεπτά και χρεώνει 0.0015/mb (βγαινει 1 gb 1.5ευρω) για να κάνεις και την δουλειά σου , ακυρώνεις όποτε θες

Βασικα μονο για χρηση ιντερνετ το θελω, τιποτα αλλο, και οχι καθε μερα χρηση, δλδ πχ 5 μερες το μηνα αντε 10 χοντρα χοντρα.

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, blizard said:

 Για ιντερνετ λέω και εγώ ...  0.0015/mb ειναι  για ιντερνετ , 0.0065/λεπτο για τηλέφωνα. 

Δεν σε υποχρεώνει να κάνεις σε ένα μηνα κάποια κατανάλωση οσα τρώς πληρώνεις , και μπορείς αν θες να αγοράσεις και πακέτο (πχ αυτο των 2 ευρω/3gb) που παντα έχει προτεραιότητα οπως και τα bonus  κλπ . Τέλειο αν θες λίγο ιντερνετ περιστασιακά (εχει και το 1.5 ευρω την μέρα απεριοριστο) και για να μην αναγκαστείς να πάρεις κάποιο αχρείαστο πακέτο  ...

Απλά αν δεν θες να σε χρεώνει κάθε μήνα κουνας την μπαρούλα . Ανανεώνεις κάθε 60 μέρες όπως έκανες και πριν . Αν θέλεις την αφήνεις και προσέχεις περίπου αυτες τις 7 μέρες να πάρεις και το shake , τα υπόλοιπα τα χαλας με το smart pocket. 

Δεν μπορώ να φανταστώ   κάποιο λόγο που μπορεί να μην σε βολέυει το liquid εφοσον δεν έχεις ουτε πακέτο και θέλεις περιστασιακά ιντερνετ.... (βασικά αυτή τη στιγμή που έχει και την απεριόριστη ομιλία σε προσφορα πρέπει να βολέυει το 99% των χρηστών cu ότι και να κανουν)

Ναι αλλαπρεπει να βαζω καθε μηνα καρτα, ετσι?

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση.Δεν ξέρω αν έχει απαντηθεί.Ποτε παίρνουν τα χρήματα της συνδρομής;Πρωί ή στο τέλος της ημέρας;

Link to comment
Share on other sites

On 31/1/2023 at 9:23 ΠΜ, glofiish said:

Παιδιά μια ερώτηση.Δεν ξέρω αν έχει απαντηθεί.Ποτε παίρνουν τα χρήματα της συνδρομής;Πρωί ή στο τέλος της ημέρας;

Νομίζω γύρω στις 8:00 το πρωί, αλλά δεν έχω αρκετά δεδομένα για να στο επιβεβαιώσω.

Διορθώνω: 9:00 π.μ.

Edited by GraveDigger
διαγραφή λανθασμένης πληροφορίας
logo-vwclub-2016.png
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...