Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

17 minutes ago, babakos said:

Μου στελνουν συνεχεια την προσφορά για το CU unlimited XL με  6 Ευρώ (αντι 15)  + διπλασιασμο GB + καποια δωρεάν που εχουν μπει από προσφορα  " μόνο για σενα" + shake .  Εχω μαζεψει σε 2 μηνες 82 Gb  (+ αυτά που εχω καταναλωσει)

Δεν εχω σταθερό Vodafone αν και ψήνομαι γιατι εχω την καμπινα πολύ κοντά στο σπιτι μου.. Αν ομως δεν κάτσει καλά μετά ποιός ακούει την γκρίνια των υπόλοιπων μελών της οικογένειας.. Οπότε τα σκάμε δυστυχώς στην πράσινη για την σταθερή...

Με το εβδομαδιαίο πακετο απεριοριστου ιντερνετ με 6€ μπορείς να κάνεις χοτσποτ στο σπίτι για να δοκιμάσεις εάν η κάλυψη σε εξυπηρετεί. 

Edited by Mobileras

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

εχω ενα προβλημα με το vodafone you , το οποιο δυστυχως δεν βλεπω να λυνεται . μπαινω στην εφαρμογη και οταν παω να διαλεξω τα πακετα μου βγαζει μονο μια λευκη σελιδα που λεει , vodafone you μαθετε περισσοτερα . στο τσατ που μιλησα πριν μια εβδομαδα μου ειπαν το προωθησαν στο τεχνικο τμημα .εχει συμβει σε αλλον αυτο ?

να σημειωσω οτι μπορω να κανω τη δουλεια μου μεσα απο το site αλλα και παλι

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Mobileras said:

Με το εβδομαδιαίο πακετο απεριοριστου ιντερνετ με 6€ μπορείς να κάνεις χοτσποτ στο σπίτι για να δοκιμάσεις εάν η κάλυψη σε εξυπηρετεί. 

Δεν εχω κανενα θεμα καλυψης με το σημα της Vodafone . Ο προβληματιαμος μου ήταν για την σταθερή τηλεφωνία / ιντερνετ. Δυστυχώς οι ανάγκες μας στο σπιτι δεν μπορούν ακομα να καλυφθούν μονο με 4G/ 5G router και διαμοιρασμό... 

1 ώρα πριν, GREGORYMO said:

Όταν πρόκειται να λήξουν τα ΜΒ, στέλνουν ενημερωτικό sms ?

Ναι φυσικά

Edited by babakos
Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πριν, blizard said:

ΔΕΝ ανανεώνεις το χρόνο με τα δωρεάν χρηματα , απλά μπαίνουν στο λογαριασμό, πρέπει να ανανεωσεις κανονικά ...  βγές και βάλε cash back πχ πριν λήξουν

δηλαδή το Cashback δεν δουλεύει ενώ είσαι liquid?

 

edit μάλλον ναι γιατί δεν μου ανοίγει το Vodafone App με παει στο cu app υποχρεωτικα

Edited by drdedus
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, blizard said:

Επιπλέον οταν μετέφερα τα λεφτά και έμεινα με μηδεν δεν έστελνε σμσ (δουλευαν τα δωρεαν από το παλιο web με αποστολεα το 1252), και στο τηλέφωνο μου εβγαζε την υπηρεσία του 1252 για να μου δώσουν 4 ευρω και να πληρώσω 4.60 στην επόμενη ανανεωση η κάτι τέτοια .. δεν ξέρω για data γιατι είχα,

Αποστολέας sms (που εμφανίζεται στον λήπτη) είναι το 12572, και μπορεί να γίνει μέσω του app web2sms δηλώνοντας username και password , ακόμα και σε sim που έχει γίνει liquid και συνεχίζει να στέλνει δωρεάν ΚΑΝΟΝΙΚΑ sms (όχι viber ή Συζήτηση).

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, balkos said:

Μίλησα με chat γιατί ήταν 8:30 και δεν είχαν μπει τα δώρα του ρευστού. Με ενημέρωσαν ότι μπαίνουν στις 9:00πμ όπως και έγινε.
 

Ναι στις 09:00 (+κάτι) από την εγγραφή στο liquid μπαίνουν:

 

Screenshot_20230119-205307-971.png

Link to comment
Share on other sites

Επίσης από τα 15€ αφαιρείται το τέλος κινητής 10%.
Για να κάνετε τους υπολογισμούς σας. 
Εγώ δεν είχα αρκετό αρχικό υπόλοιπο και δεν επαρκεί το σύνολο για την εορταστική προσφορά 4,9€ και μετά τα 200 GB από ΒΒ με 10€.

Link to comment
Share on other sites

Απαιτούνται τουλάχιστον 1,27Ε από πριν εγγραφεί σε liquid στο 15ευρω (να πάρει και την unlimited ομιλία ως 22/2/2023 εάν δεν κάνει καθόλου "μπες-βγες" ωςπου να μεταφέρει την μπάρα ημερομηνίας ή να πληρώσει ΠΡAΓΜΑΤΙΚΑ ή να απεγγραφεί από το liquid) με προτίμηση πολύ πρόσφατη ανανέωση υπολοίπου (2μηνο ισχύος ευρώ), προκειμένου να μπορούν να ενεργοποιηθούν:

1) Αυριο 20/1/2023 το unlimited festive για 22 μέρες με -4,90Ε

και

2) Την 12/2/2023 το BB 200GB για 30 μέρες με -10Ε και 30.000 κρυστάλους

Ώστε κάποιος να είναι "καλυμένος"από data μέσω ενεργοποίησης liquid ως και 14/3/2023.

Και μετά "βλέπουμε".....

Υπόψιν το να μπει η μπάρα ημερομηνίας πληρωμής στην 20/1/2023 κατά την εγγραφή στο liquid ώστε αύριο να βρει το ποσό συνδρομής, χωρίς να πληρώσει ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ από την δηλωμένη χρεωστική κάρτα, και να γίνουν ΟΛΑ τα #2# παραπάνω, μπορεί να γίνει ως 23:59 απόψε. Από 00:00 απόψε η μπάρα ημερομηνίας δε θα μπορεί να μπει σε 20/1/2023 και θα μπορεί να μπει από 21/1 έως 20/2 και ΔΕ θα μπορούν να γίνουν και #2# παραπάνω.

Edited by Pppe
Link to comment
Share on other sites

δηλαδή εγω που εγινα liquid και πρέπει να ανανεωσω 12/2 τι να κάνω ετσι ωστε να ανανεώσω μεσω cashback αλλα να πάρω και τα δωρα μην τα αλλάξουν και δεν τα δίνουν?

Βασικά μονο η ομιλία με ενδιαφέρει.

 

1 βαζω ανανεωση αύριο να μου δώσει τα δωρεάν χρήματα?

2 Βγαίνω αύριο και περνάω ενα προιον στο Cashback?

3 οταν το καταχωρίσουν κανω την ανανέωση και ξαναπερναω στι liquid ?

 

Αθ5τη ειναι η σειρά?

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, drdedus said:

δηλαδή εγω που εγινα liquid και πρέπει να ανανεωσω 12/2 τι να κάνω ετσι ωστε να ανανεώσω μεσω cashback αλλα να πάρω και τα δωρα μην τα αλλάξουν και δεν τα δίνουν?

Βασικά μονο η ομιλία με ενδιαφέρει.

 

1 βαζω ανανεωση αύριο να μου δώσει τα δωρεάν χρήματα?

2 Βγαίνω αύριο και περνάω ενα προιον στο Cashback?

3 οταν το καταχωρίσουν κανω την ανανέωση και ξαναπερναω στι liquid ?

 

Αθ5τη ειναι η σειρά?

Αν σου δώσει το δώρο και μετά βγεις χάνεται το δώρο...

logo-vwclub-2016.png
Link to comment
Share on other sites

On 19/1/2023 at 3:15 ΜΜ, blizard said:

 ...

Μετά που έκανα αυτόματη ανανεωση (με κανονικά λεφτά) ενεργοποίησε ξανα την απεριοριστη ομιλία 33 ημερών αλλά και τα 10 ευρω δώρο από καρτα νεων -  εφοοδ  προσφορα αν εχει κάποιος

Η κάρτα νέων λειτουργεί με τη Cu μόνο για 12 μήνες όπως έγραφε στο site ή συνεχίζει περισσότερο;
Έχει κανείς υπερβεί το έτος;

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, balkos said:

Η κάρτα νέων λειτουργεί με τη Cu μόνο για 12 μήνες όπως έγραφε στο site ή συνεχίζει περισσότερο;
Έχει κανείς υπερβεί το έτος;

Δεν το έχω βιώσει ο ίδιος αλλά το έλεγε κάποιος συμφορουμίτης.. μετά τους 12 μήνες σταματάει η προσφορά. 

Link to comment
Share on other sites

Τωρα εχω  καπου 2GB διαθεσιμα data. Δεν ειμαι liquid. 

Αν μπω liquid και καταναλωνω λιγα data, θα κοβει απο τα  2GB απο το πακετο; Ή θα μου χρεωνει χρηματα μειωνοντας μου το χρηματικο υπολοιπο; 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, jsimeo said:

Τωρα εχω  καπου 2GB διαθεσιμα data. Δεν ειμαι liquid. 

Αν μπω liquid και καταναλωνω λιγα data, θα κοβει απο τα  2GB απο το πακετο; Ή θα μου χρεωνει χρηματα μειωνοντας μου το χρηματικο υπολοιπο; 

Από το πακέτο. Έχει προτεραιότητα. 

Screenshot_20230120-235436_My CU.jpg

Link to comment
Share on other sites

Και μια απορια φιλου. Εχει το giga ready που του δινει 1GB καθε μηνα. Αν μπει liquid αυτο θα συνεχισει να το παιρνει ή θα το χασει; Αν το χασει σημαινει οτι θα χρεωνεται πλεον για κατι που ειχε δωρεαν, οποτε δεν τον συμφερει να μπει liquid αφου δεν κανει κλησεις απο το κινητο. Για κανενα sms θα εμπαινε μονο.

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πριν, balkos said:

Η κάρτα νέων λειτουργεί με τη Cu μόνο για 12 μήνες όπως έγραφε στο site ή συνεχίζει περισσότερο;
Έχει κανείς υπερβεί το έτος;

 

14 ώρες πριν, blizard said:

12 μηνες είναι για κάθε κάρτα , αλλά το ερωτημα είναι αν βγάλεις δέυτερη αφού λήξει η πρώτη τι γίνεται ....  γράφουν στους όρους ότι στέλνεις τον κωδικό της κάρτας σου με σμσ εντος 30 ημερών  από την μέρα έκδοσης και αυτοί τσεκάρουν με τους κωδικούς - όνοματα που τους στέλνει η κάρτα νέων κάθε εβδομαδα ... τι εχουν πει στην βοήθεια ?

χρησιμοποιώ κάρτα νέων στο cu, η οποία κάρτα νέων έχει διάρκεια 12 μήνες (δεν επιλέγω παραπάνω). Στους 12 μήνες βγάζω νέα κάρτα νέων (ανανέωση και άρα νέος αριθμός) και η cu το δέχεται κανονικά και μου αποδίδει το δώρο

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, blizard said:

Ωραίος, είναι τέλειο προνόμιο αυτό για τους κάτω των 29 και με το liquid βελτιώθηκε ακόμα ... τα δώρα δουλέυουν και εκει κανονικά με όλους τους τρόπους, με μόνο μικρό θέμα οτι πρεπει να τα χαλάσεις πρώτα για να δουλέψει το smart pocket

Οπότε μονο με 2-3 χρόνια κάρτα δεν δουλέυει και ειναι κρίμα ... δεν μπορείς να υποθέσεις τόσο έυκολα ότι χάνεις με αυτή την επιλογή, αν δεν βοηθήσει η  βοντα, μήπως η κάρτα νεων αλλάζοντας την κάρτα η στέλνοντας ξανα τους κωδικούς ? 

Το έχει δοκιμάσει φίλος με κάρτα νέων διάρκειας 2 χρόνων να ξαναστείλει SMS με τον ιδιο κωδικό της κάρτας και του πετούσε σφάλμα. Τώρα δεν ξέρω αν θα του έκαναν χάρη και θα του την περνούσαν μέσα απο την εξυπηρέτηση πελατών

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, blizard said:

Κατα την εγγραφή σου στο CU Liquid .... Ολες οι παροχές σου θα συνεχίσουν να ισχύουν και μετά την εγγραφή σου μέχρι να λήξουν.  Εφόσον δεν βρίσκεσαι στην δοκιμαστική περίοδο, αφού απεγγραφείς, θα διατηρήσεις το υπόλοιπο σου και τις προσφορές που έχεις ήδη ενεργοποιημένες.   

Δηλαδη οταν εισαι στην δοκιμαστικη περιοδο αν βγεις, χανεις το υπολοιπο σου και τις ηδη ενεργοποιημενες προσφορες;

Link to comment
Share on other sites

Το liquid χρεώνει το ΜΒ 0.0065€
Βλέπω τώρα ότι η cosmote το πάει στα 0.005€ (για όσους δεν έχουν ενεργοποιήσει πακέτο)
Που το είδες το 0.005€ το ΜΒ, σε καρτοκινητη;;;

Διότι έχω το είδα μόνο στα συμβόλαια

[[Μετά την κατανάλωση των διαθέσιμων GB η χρέωση είναι 0,0053€/ΜΒ και μετά την κατανάλωση των διαθέσιμων SMS η χρέωση είναι 0,0814€/SMS. Οι τιμές περιλαμβάνουν ΦΠΑ 24% και Τέλος Συνδρομητών Κινητής Τηλεφωνίας.]]



Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Όντως η πράσινη το πάει στο μισό σεντ ανά ΜΒ από την μεθεπόμενη Κυριακή: https://www.whatsup.gr/sites/default/files/anakoinosi_dorean_data_epilogon_ananeosis_beltiosi_paketon_kai_miosi_xronoxreosis.pdf

Αλλά οι χρεώσεις εντός liquid είναι ακόμα μικρότερες και από αυτήν (και ανά λεπτό, όχι τρίλεπτο η min χρέωση):

0,0015€ για κάθε MB που σερφάρεις
0,0065€ για κάθε λεπτό που μιλάς
0,0065€ για κάθε SMS που στέλνεις

 

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...