Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Συμφωνω μαζί σου. Παρόμοια ειναι και η δική μου εμπειρία, τουλάχιστον στις περιοχές που κινούμαι η εμπειρία χρήσης ειναι πολύ καλύτερη με την Vodafone γιαυτό και επέστρεψα σε αυτήν. Tα speedtests μου ειναι πλήρως αδιάφορα από την στιγμή που δεν αντιμετωπίζω προβλήματα. 

Για τα πολύ δύσκολα υπάρχει εταιρικό Cosmote..

Mακάρι η Windara-Novara να πάει καλά και να ανεβάσει τον πήχη σε ποιότητα υπηρεσιών και εδώ ειμαστε. Δεν εχουμε παντρευτεί καμμία εταιρεία εξάλλου...

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πριν, kalitexnis_g said:

Ναι θέλει να φυγει από την Q και να πάει στη Vodafone. Παρόλο που η NOVA θα επενδύσει 2 δισ και θα κάνει φοβερό δίκτυο. Περίεργοι άνθρωποι.. 😉

Και πολυ καλα θα κανει, το εχω κανει ηδη κι εγω που εφυγα πριν λιγους μηνες απο wind και δεν το μετανιωσα παρα τα θεματα της voda που αντιμετωπισα με το καλημερα 2-3 φορες! Ειναι καλυτερη λυση, σαφως. Τωρα για τις "επενδυσεις", οκ, δεν χρειαζεται να κανω καποιο σχολιο. Ο καθενας καταλαβαινει.  Ας λενε ο,τι θελουν. Αν ποτε γινουν ξανα οπως ηταν παλια ανταγωνιστικοι (να εχουν φτιαξει και "φοβερο δικτυο" μιας και το λες) και θα το σκεφτουμε μετα αν μπορει να ξαναγυρισουμε. Που δεν το βλεπω ουτε να γινονται ανταγωνιστικοι ουτε να γυρναμε!

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, jsimeo said:

Και πολυ καλα θα κανει, το εχω κανει ηδη κι εγω που εφυγα πριν λιγους μηνες απο wind και δεν το μετανιωσα παρα τα θεματα της voda που αντιμετωπισα με το καλημερα 2-3 φορες! Ειναι καλυτερη λυση, σαφως. Τωρα για τις "επενδυσεις", οκ, δεν χρειαζεται να κανω καποιο σχολιο. Ο καθενας καταλαβαινει.  Ας λενε ο,τι θελουν. Αν ποτε γινουν ξανα οπως ηταν παλια ανταγωνιστικοι (να εχουν φτιαξει και "φοβερο δικτυο" μιας και το λες) και θα το σκεφτουμε μετα αν μπορει να ξαναγυρισουμε. Που δεν το βλεπω ουτε να γινονται ανταγωνιστικοι ουτε να γυρναμε!

Ναι ρε τον @p_k τρολάρω..

Link to comment
Share on other sites

Είναι και εγώ περίεργος τι θα γίνει παντως γιατι τα λεφτά που δίνουν για επενδύσεις είναι τρελά και θα εχουν ποιότητα !!!!  
Για τιμές πάντως στην τηλεφωνία αν μας δώσουν 0.0065 το λεπτο και την δυνατότητα να μην δεσμέυουμε τα λεφτά μας όπως κάνει και η voda θα είναι υπεραρκετό ...  δεν εχει νόημα για πιο κάτω νομίζω   το παιχνίδι θα παιχτεί στο ιντερνετ.
Δλδ αντι 200 gb να δώσουν απεριόριστα με 10 ευρω ... να προσθέσουν 5 ευρω για 30 GB  και για τις χαμηλές αναγκες νομίζω κάτι αναλογο της χρέωσης του liquid  επίσης καλή είναι . Προς το παρόν πάντως είδα οτι έβγαλαν το απεριόριστο των 15 ευρων και δεν είναι καλό σημάδι οτι θα γίνουν όλα αυτά σχετικά γρήγορα
Το liquid σε συνδυασμό με το bb έθεσε ψηλά τον πήχη..
Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, bbbb said:
42 minutes ago, blizard said:
Είναι και εγώ περίεργος τι θα γίνει παντως γιατι τα λεφτά που δίνουν για επενδύσεις είναι τρελά και θα εχουν ποιότητα !!!!  
Για τιμές πάντως στην τηλεφωνία αν μας δώσουν 0.0065 το λεπτο και την δυνατότητα να μην δεσμέυουμε τα λεφτά μας όπως κάνει και η voda θα είναι υπεραρκετό ...  δεν εχει νόημα για πιο κάτω νομίζω   το παιχνίδι θα παιχτεί στο ιντερνετ.
Δλδ αντι 200 gb να δώσουν απεριόριστα με 10 ευρω ... να προσθέσουν 5 ευρω για 30 GB  και για τις χαμηλές αναγκες νομίζω κάτι αναλογο της χρέωσης του liquid  επίσης καλή είναι . Προς το παρόν πάντως είδα οτι έβγαλαν το απεριόριστο των 15 ευρων και δεν είναι καλό σημάδι οτι θα γίνουν όλα αυτά σχετικά γρήγορα

Το liquid σε συνδυασμό με το bb έθεσε ψηλά τον πήχη..

Πώς συνδιάζονται αυτά τα 2 ?

Link to comment
Share on other sites

Πώς συνδιάζονται αυτά τα 2 ?
Με τα λεφτά που βάζεις στο Liquid μπορείς να αγοράσεις bigbang πακέτα. Έτσι πχ αν βάλεις 12€ συνδρομή αγοράζεις με τα 10€ + 30000 πόντους φυσικά το 200αρι πακέτο του bb και με το υπόλοιπο 0.91€ είσαι Liquid και αυτό αντιστοιχεί σε περίπου 2 ώρες ομιλίας ή 100+ sms. Αν δεν είσαι Liquid με τα 0.91€ δεν μιλάς ούτε 2 λεπτά ή στέλνεις 2-3 sms μόνο αφού οι χρεώσεις για ομιλία ή sms εκτός πακέτου (και εκτός Liquid) είναι τεράστιες. Στα 15 ευρώ σου δίνει απεριόριστη ομιλία το Liquid οπότε αν χρησιμοποιήσεις τα 10 ευρώ για να αγοράσεις και 200 GB τότε περισσεύουν στο υπόλοιπο σου 3,63 ευρώ τα οποία μπορείς να τα χρησιμοποιήσεις είτε για sms ή smart pocket, cu around κωδικό.. και μεταφέρεται στον επόμενο μήνα της συνδρομής το υπόλοιπο που περισσεύει
Link to comment
Share on other sites

Στο λίκουιντ μπορώ να βαζω 12€ κάθε 2 μήνες και να μη χάνεται το υπόλοιπο χρημάτων;
διάβασε στο more σε περίπτωση που για δύο συνεχόμενους μήνες .....

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

On 11/1/2023 at 2:37 ΜΜ, blizard said:

 

Τι εννοείς δεν μπορείς να μπεις στους αλλους λογαριασμούς ... με το vod app γενικά έχω καταφέρει να βάλω μέχρι 2 λογαριασμους  οχι 3ον μαζι , Για να αλλάξω πρέπει να καθαρίσω την cashe. Στον πρώτο μπαίνεις με  σμσ  η data και στον δευτερο με  κωδικό , δεν έχει logout, σωστά ?

Για το liquid δεν ξερω τι κανει  δες πιο πάνω  μιλάγαμε για αυτο παντως  .

 

 

Εγώ βάζω όσους λογαριασμούς θέλω. Ως εξής...
Πρέπει να βάλεις να αποθηκεύει τα user name κ τα password το κινητό.
Οπότε κάνω αποσύνδεση. Πατώ στο πεδίο user name, μου βγάζει τη λίστα. Επιλέγω αυτό που θέλω. Πατώ στο πεδίο password. Μου το συμπληρώνει αυτόματα με το δακτυλικό και μετά login.

Το πρόβλημα τώρα επειδή ρευστό έγινε το βασικό νούμερο που έχει αποθηκευτεί στο vod ap,  με το που πήγα να μπω μου πρότεινε να πάω στο cu app.
Τέλος πάντων βγήκα από το ρευστο, έκανα τη δουλειά μου κ ξαναμπήκα. Φαντάζομαι ότι το μπες-βγες δε θα μου δημιουργήσει πρόβλημα στο να πάρω τα 15 € δώρο στις 21/2 που έχω επιλέξει.

Υγ. Εκ των υστέρων ανακάλυψα ότι η vod app κοιτάει από που παίρνεις data. Εάν παίρνεις από το νούμερο που έκανες liquid, δεν προχωράει.

Edited by balkos
Link to comment
Share on other sites



Εγω στο τηλέφωνο της μητέρας μου είχα γίνει liquid από 22 ΔΕΚ και πήρα το δώρο 12 Ιανουαρίου ...


Μπράβο ρε blizzard με τα πειράματα σου


Δείχνεις δρόμους :)

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, Mobileras said:

@blizardωραιο άρθρο στα Lagonika... 

https://www.lagonika.gr/prosfores/για-καρτοκινητά-cu-της-vodafone-δωρεάν-απεριόρ/ 
Όσοι έχετε εντρυφήσει με το liquid πιστεύεται ότι μπορεί να γίνει; Δηλ να αγοράσουμε με τα 15 δωρεάν € πρώτα το απεριόριστο data των 22 ημερών (4,90€) και μετά 200 GB  (10€);

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, balkos said:

https://www.lagonika.gr/prosfores/για-καρτοκινητά-cu-της-vodafone-δωρεάν-απεριόρ/ 
Όσοι έχετε εντρυφήσει με το liquid πιστεύεται ότι μπορεί να γίνει; Δηλ να αγοράσουμε με τα 15 δωρεάν € πρώτα το απεριόριστο data των 22 ημερών (4,90€) και μετά 200 GB  (10€);

Αγνωσται αι βουλαί της Βονταφονάρας... 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Παίδες, παρακολουθώντας εξ'αρχής όσα γράφετε περί liquid, δεν ξέρω ποιοι και πώς το σκέφτηκαν, αλλά είναι ευφυέστατο (out of the box σίγουρα), ό,τι adjustments κι αν ακολουθήσουν. Είναι αρκετά πολύπλοκο για να μην χαθούν οι κλασσικοί τύποι "συμβολαίου" και οι sleepers, αλλά αρκετά απλό και intriguing για τους "hunters", που ούτως ή άλλως διαθέτουν χρόνο για έρευνα του "βέλτιστου" κόστους. Πιστεύω ότι η ...fonάρα πέτυχε ένα εντυπωσιακό customer retain tool. 😉

Αυτό που δεν διάβασα στα promo είναι αν το liquid παίζει (και δη χωρίς "κουρέματα") στην περιαγωγή στην EU. Είδα μόνο την πρώτη εμπειρία που ανέφερε ο Powerfull στο άλλο νήμα. Γνωρίζει κάποιος περισσότερα; 

Link to comment
Share on other sites

επειδή με εχει μπερδέψει το liquid

ενα νούμερο που διατηρω με Cashback και απλά μαζεύει κάποια data (100MB) καθε μήνα απο τις ανανεώσεις φιλων μπορεί να μου φανεί χρήσιμο?

πχ μπορώ να εχω χαμηλές τιμες σε εξερχόμενες χωρις πακέτο για να καταναλώνω το χρηματικό υπόλοιπο?

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν βαριέται κάποιος ας μας εξηγήσει αναλυτικά και απλά αυτό που συζητάτε για το liquid να τα καταλάβουμε κι εμείς.

Πέρα από αυτά που καταλαβαίνουμε όλοι ότι δλδ δίνεις μία συνδρομή 10-15€ και ανάλογα με το τι κάνεις κατεβαίνει μέχρι 1,5€ την ημέρα και μετά unlimited.. υπάρχει κάτι άλλο;

Edited by kalitexnis_g
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, blizard said:

Μα το έχουμε κάνει όσοι έχουμε πάρει το δώρο κάτι έχουμε αγοράσει .... εγώ αγόρασα και τα 2 . για πιο λόγο νομίζεις ότι δεν θα μπορείς ?  Επίσης ακύρωσα το liquid όταν βγήκα και τα 2 πακέτα έμειναν κανονικά όπως σου λένε και οι ίδιοι , χάνονται μόνο τα δωρεάν χρήματα και η απεριοριστη ομιλία, όχι ότι αγορασες με αυτα

Ευχαριστώ για την επιβεβαίωση. Ρωτάω γιατί μου φαίνεται πολύ καλό για να είναι αληθινό δώρο.
Στην ουσία δίνει 30 ημέρες δωρεάν ομιλία και 52 ημέρες (22+30) internet.
Άψογο.

Link to comment
Share on other sites

Όποιος επιθυμεί να "ρισκάρει", ας το δοκιμάσει γιατί όσα και να γράψουμε εδώ δε πρόκειται να γίνουν κατανοητά σε όλες τις εκφάνσεις και λεπτομέρειές του. Και "απεγγραφή συνδρομής" για "μπες-βγες", όπως το έχει ονομάσει ο blizard.

Θεωρώ ότι οι adjustments που θα ακολουθήσουν, όπως λέει ο johndouk θα είναι επιζήμιες για τους καταναλωτές όσο περνάν οι μήνες, όπως έγινε και με Big Bang όπως ανέφερε ο bbbb, άλλωστε τί άλλο να επιδιώκει μια εταιρία στην πορεία των ετών;

Για αρχή, εδώ και 50+ μέρες που λανσαρίστηκε το liquid μπορεί να είναι επικερδές , ιδίως για τους "hunters" που αναφέρει ο johndouk. Για τους υπολοίπους, ιδίως τους sleepers όπως αποκαλεί ο johndouk θα γίνει ό,τι ΠΑΝΤΑ: ΔΕ θα "φταίει" η εταιρία για αυτό!

Πάντως "πάρε να'χεις" αποδέχεται 100ΜΒ από φίλους όσο είναι liquid.

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν βαριέται κάποιος ας μας εξηγήσει αναλυτικά και απλά αυτό που συζητάτε για το liquid να τα καταλάβουμε κι εμείς.
Πέρα από αυτά που καταλαβαίνουμε όλοι ότι δλδ δίνεις μία συνδρομή 10-15€ και ανάλογα με το τι κάνεις κατεβαίνει μέχρι 1,5€ την ημέρα και μετά unlimited.. υπάρχει κάτι άλλο;
Πρακτικά Ναι αυτό είναι το μοτίβο Μετά τον πρώτο μήνα που παίρνεις τις δωρεάν παροχές. Προσωπικά έχω γράψει ότι όπως φαίνεται συμφέρει για εμένα τουλάχιστον για όσο μπορεί να δουλέψει το αφήνουνε δηλαδή να δουλεύει συνδυαστικά με Big Bang δηλαδή με 12 ευρώ να μπορείς να παίρνεις και τα 200gb του Big Bang και τα υπόλοιπα ψιλά που περισσεύουν να μπορείς να το χρησιμοποιείς για ομιλία με τις χαμηλές χρεώσεις του Liquid. πρακτικά λοιπόν έχεις ένα μηνιαίο συμβόλαιο χωρίς να είναι συμβόλαιο με το οποίο σου δίνει κάποιες παροχές που δεν δίνει κανένα άλλο καρτοκινητό στην Ελλάδα. Τώρα για κάποιον που θέλει να βάζει πχ ένα ευρώ κάρτα μέσω cashback και να το χρησιμοποιεί με τις χαμηλές χρεώσεις του Liquid θα πρέπει να μπαίνει και να βγαίνει δηλαδή να εγγράφεται και να απεγγραφεται για να μπορεί να κάνει το cashback. Κάτι που Προς το παρόν δείχνει πως γίνεται χωρίς πρόβλημα προσωπικά είναι κάτι που για την ώρα δείχνει να με συμφέρει για τη δική μου χρήση τουλάχιστον αλλά συνεχίζω να είμαι επιφυλακτικός ως προς το τι θα συμβεί στο μέλλον με τους όρους της υπηρεσίας
Όποιος επιθυμεί να "ρισκάρει", ας το δοκιμάσει γιατί όσα και να γράψουμε εδώ δε πρόκειται να γίνουν κατανοητά σε όλες τις εκφάνσεις και λεπτομέρειές του. Και "απεγγραφή συνδρομής" για "μπες-βγες", όπως το έχει ονομάσει ο blizard.
Θεωρώ ότι οι adjustments που θα ακολουθήσουν, όπως λέει ο johndouk θα είναι επιζήμιες για τους καταναλωτές όσο περνάν οι μήνες, όπως έγινε και με Big Bang όπως ανέφερε ο bbbb, άλλωστε τί άλλο να επιδιώκει μια εταιρία στην πορεία των ετών;
Για αρχή, εδώ και 50+ μέρες που λανσαρίστηκε το liquid μπορεί να είναι επικερδές , ιδίως για τους "hunters" που αναφέρει ο johndouk. Για τους υπολοίπους, ιδίως τους sleepers όπως αποκαλεί ο johndouk θα γίνει ό,τι ΠΑΝΤΑ: ΔΕ θα "φταίει" η εταιρία για αυτό!
Πάντως "πάρε να'χεις" αποδέχεται 100ΜΒ από φίλους όσο είναι liquid.
Προσωπικά Αυτό που βλέπω σχετικά με το Big Bang είναι ότι αυξήθηκαν τα gigabyte σε ό,τι περιλαμβάνει και χρήματα για να το αποκτήσεις ενώ μειώθηκαν στο ελάχιστο οι δωρεάν παροχές με κρυστάλλους. Προφανώς κάτι τέτοιο μάλλον μπορεί να συμβεί στο μέλλον και με το Liquid με κάποιο τρόπο θα βρούνε να κάνουν αυτό που αναφέρεις ώστε και να είναι πάλι κάπως συμφέρον αλλά να μην είναι τόσο συμφέρον όσο είναι αυτή τη στιγμή
Link to comment
Share on other sites

Αν ένα υπάρχον φοιτητικό γίνει liquid , όταν γίνει γυρίσει πάλι σε cu ...θα εξακολουθήσει να είναι φοιτητικό η θα γίνει ένα απλό cu 

Γνωρίζει κάποιος ????

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Εεεεεμμμ τί; "Κουτοί" να'ναι ν'αφήσουν τη δωρεάν πρώτη συνδρομή πχ μετά από την άνοιξη 2023 να υπάρχει ακόμη;

"Ας παρασύρουμε όσους περισσότερους" μπορούμε με το τυράκι και "θα δουν" μετά. ιδίως οι sleepers που μας διαβάζουν εδώ και θα ρωτάν τα ίδια και τα ίδια αντί να ανατρέξουν σε προηγούμενες σελίδες αυτού του topic. Για 70% των ελλήνων καταναλωτών τους υπολογίζω. Άντε το 50% των myphonίστας να'ναι.

Link to comment
Share on other sites

Αν ένα υπάρχον φοιτητικό γίνει liquid , όταν γίνει γυρίσει πάλι σε cu ...θα εξακολουθήσει να είναι φοιτητικό η θα γίνει ένα απλό cu 
Γνωρίζει κάποιος ????
 
 
 
 
 
Καλό ερώτημα....

Sent from my Power 3 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Δεν αλλαζει κατι ως προς την ιδιοτητα του κατοχου ουτε κανεις κάποιο νέο συμβόλαιο με καινούργιους όρους με την εταιρεία με την έννοια της υπογραφής εννοώ κάτι καινούργιο σύμβαση Οπότε λογικά συνεχίζει να Ισχύει κανονικά ως καρτοκινητό φοιτητικό όταν βγεις από το Liquid

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...