Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

χρονια πολλα και καλα ευχομαι,μια ερωτηση στην κοσμοτε ειχα την επιλογη να μη χρεωνομαι οταν δεν εχω mb,εδω τι ακριβως κανω να μη χρεωνει τα 2 ευρω οταν δεν εχω μβ απο πακετα;ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, MeteorX said:

χρονια πολλα και καλα ευχομαι,μια ερωτηση στην κοσμοτε ειχα την επιλογη να μη χρεωνομαι οταν δεν εχω mb,εδω τι ακριβως κανω να μη χρεωνει τα 2 ευρω οταν δεν εχω μβ απο πακετα;ευχαριστω

Στέλνεις Κ στο 1252.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, MeteorX said:

ευχαριστω φιλε μου αλλα δεν ηταν αυτο,τελικα το βρηκα ειναι το χ 19109

Και τώρα δεν θα σε χρεώνει καθόλου;; Σαν τον cosmote ή κάτι αλλο

Link to comment
Share on other sites

Πάντως στο WU από 5/2/2023

https://www.whatsup.gr/sites/default/files/anakoinosi_dorean_data_epilogon_ananeosis_beltiosi_paketon_kai_miosi_xronoxreosis.pdf

Μειώνεται από 0,2€/ΜΒ σε 0,0050€/ΜΒ η χρέωση χρήσης δεδομένων για τους συνδρομητές που δεν έχουν ενεργοποιημένη τη δωρεάν υπηρεσία COSMOTE My Internet, σε περίπτωση που ο διαθέσιμος όγκος δεδομένων (MB) τους καταναλωθεί νωρίτερα από τη λήξη του ή παρέλθει η διάρκειά του και δεν υπάρχουν διαθέσιμα MB από άλλο ενεργό πακέτο. Η μέγιστη ημερήσια χρέωση παραμένει στα 2€.

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω φιλε μου αλλα δεν ηταν αυτο,τελικα το βρηκα ειναι το χ 19109
τα έχεις μπερδέψει το ένα είναι για το internet all day και το άλλο είναι για το data control

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μόλις γύρισα σπίτι, το πακέτο που είχα έχει πλέον τελειώσει και το ρευστό έπιασε δουλειά και δουλεύει τζάμι

Μπράβο ρε blizzard που με έβαλες στην πρίζα,

... είσαι γατονι :)

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πριν, cmvr said:

Σήμερα εμφάνισε τα νούμερα του cu μέσα στο my vodafone. Μήπως τελικά όταν έχεις συμβόλαιο κινητής και σταθερής δεν αποκτούν φραγή στο τρίμηνο; 

Ναι, μπορείς να δεις κι εδώ: https://www.vodafone.gr/my-account/consent/

Από εδώ αλλάζονται ποιοί μπορούν να επικοινωνούν μαζί σου: https://www.vodafone.gr/settings/gdpr/

Επιπλέον από το https://www.vodafone.gr/my-vodafone/bundle-activation/ ενεργοποιούνται επιπλέον πακέτα:

 

Vodadone 8.1.2023.jpg

Από τα παραπάνω πακέτα γίνεται ευδιάκριτο ότι είναι εφικτό για την Vodafone: 

1) sms με χρέωση περίπου 0,01Ε/1 sms

2) unlimited data 30 ημερών με περίπου 6,5Ε (=4,9Ε*30/22)

Edited by Pppe
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη σε ένα υποθετικό σενάριο που παω σε liquid εγώ και μιλάω 120 τον μήνα 3,4 μηνύματα και κανα 2 γιγα πόσο περίπου θα πληρώνω τον μήνα. Κατα προσέγγιση έτσι;

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, tolisfar said:

Δηλαδη σε ένα υποθετικό σενάριο που παω σε liquid εγώ και μιλάω 120 τον μήνα 3,4 μηνύματα και κανα 2 γιγα πόσο περίπου θα πληρώνω τον μήνα. Κατα προσέγγιση έτσι;

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Το θεμα ειναι πόσα λεφτα θα σε υποχρεώνει να χρεωνεσαι στην καρτα σου κάθε μήνα.

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Να προσθέσω ότι στο κινητό που έκανα ρευστό μου ήρθε και μήνυμα για το πακέτο μου που έληξε εψες (ουσιαστικά έληξε σήμερα το βράδυ στις 01:00 περίπου)

TO ΠAKETO ΠPOΣ 22 ΔIEΘNEIΣ ΠPOOPIΣMOYΣ KAI OΛA TA ΔIKTYA ΣTHN EΛΛAΔA EΛHΞE.ΓIA NA TO ΠAPEIΣ ΠAΛI ME 7,06E ΣTEIΛE 22 ΣTO 1252

Μου λέει ότι μπορώ να το ενεργοποιήσω αν θέλω .... Μια χαρά :)

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk



Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

να το παρουμε λιγο απλα, και ας αφησουμε λιγο στην ακρη τον δωρεαν μηνα. Ας μιλήσουμε για την γενική χρήση

Για τη χρηση που λέει ο tolisfar, δεν μπορουν τα υπολοιπα 6,9 να χρησιμοποιηθουν με χρεωσεις liquid τον 2ο μηνα ή και πιο πέρα; με προυπόθεση οτι αναβάλλεις για αργοτερα μεσα στον 2ο μήνα την ανανέωση (ή αποτυγχανει)

Και αν ισχύει το παραπάνω:

Μετα μπαινοντας στο 2ο μηνα αν κάνεις το ιδιο με χρηση π.χ. 3 ευρω; και ανανεωσεις στις 55 π.χ. ημερες απλά με σουπερ μαρκετ, τα υπολοιπα 3,9+cashback θα μπορουν να χρησιμοποιηθουν πάλι με χρεώσεις liquid για αλλες 30 μέρες?

εκτος αν μετα απο καποιες αποτυχημένες ανανεώσεις σε ξεγράφει από το liquid...

 

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

οποτε θα το δουμε καλυτερα πρωτα στην πραξη γιατι υποθετω οτι η φιλοσοφια της εταιριας ειναι να γινεται πιο συχνα η ανανεωση...

μια διευκρινηση ακομα γιατι δεν το εχω καταλαβει: το cu εχει το υπόλοιπό του. Όταν μπαινεις στο liquid και ανανεωνεις απο εκει και περα δημιουργειται 2ος κουμπαρας, δεύτερο υπόλοιπο που αφορά το liquid μονο; υπάρχουν δηλαδή υπόλοιπο σε € του cu και αλλο ενα που αφορά το liquid? αν μετα απο αποτυχημένη απόπειρα αυτόματης ανανέωσης βάλει κάποιος 12 ευρώ από μόνος του,που πάνε τα λεφτά αυτά; μπαίνουν στο cu, δεν χρησιμοποιούνται με χρεώσεις liquid;

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

Γιατί εμένα μπαίνει στο Vodafone apk και άλλοι όχι;;; Για τον προφανή λόγο ότι είναι παλιά έκδοση η εφαρμογή σε αυτό το τηλέφωνο

Από άλλο κινητό με σύγχρονη έκδοση δεν μπαίνει

Δοκίμασα να βάλω την παλιά έκδοση σε 2 κινητά που είχαν νέα έκδοση αφού εσβυσα προσωρινά δεδομένα και την νέα εφαρμογή...

αλλά αφού βάλω την παλιά δεν τρέχει..... με πετάει έξω από την εφαρμογή....

Μάλλον κάτι σκουπίδια αφήνει η σύγχρονη και δεν αφήνει να βάλεις παλιά μετά....μόνο με factory reset θα καθαρίζει8521e3c688f7a62cb4d0be78ba0f71b0.jpg

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk



Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Η εφαρμογή cu app είναι καινούργια ? 
Εκεί που μπαίνει κανονικά είναι με την παλιά (εικόνα που έβαλα)

Με την καινούργια βγάζει το μήνυμα ότι είναι ρευστός

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Με ποιά έκδοση σε άφηνε να μπεις στο My Vodafone app, ενόσω είσαι liquid, HEO?

Πιά δε σε αφήνει μετά από όλα αυτά που έκανες; Πια δε μπορείς όπως χτες; Πχ για Cash Back? Δε σου ανοίγει;

Edited by Pppe
Link to comment
Share on other sites




Με ποιά έκδοση σε άφηνε να μπεις στο My Vodafone app, ενόσω είσαι liquid, HEO?
Πιά δε σε αφήνει μετά από όλα αυτά που έκανες; Πια δε μπορείς όπως χτες; Πχ για Cash Back? Δε σου ανοίγει;


Λοιπόν ξανά γράφω
Αυτή που έχω στην φωτογραφία είναι αυτή που επιτρέπει τα cashback


b73c0d8a69de5ccb267a666f9954c220.jpg

Αυτή που είναι τώρα στο google play ΔΕΝ επιτρέπει

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk


Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Μάγκες εδώ σας έχω

https://vodafone-greece-my-vodafone.en.uptodown.com/android/download/81485994

Το κατεβάζετε και το τρέχετε και δουλεύει τζάμι

ΒΈΒΑΙΑ ΜΕ ΔΙΚΗ ΣΑΣ ΕΥΘΎΝΗ

Το έτρεξα σε ένα android emulator στο pc μου και όλα ΟΚ :)

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Έχω τον LDPlayer4 που δουλεύει αξιοπρεπέστατα :)

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Τζάμι παιδιά. Ευχαριστούμε HEO.

blizard τί σου εμφανίζει ως ανάλυση υπολοίπου η My Vodafone app για το πότε λήγει κάθε ποσό;

Link to comment
Share on other sites

Τζάμι παιδιά. Ευχαριστούμε HEO.
blizard τί σου εμφανίζει ως ανάλυση υπολοίπου η My Vodafone app για το πότε λήγει κάθε ποσό;
Δεν ξέρω αν καταλαβαίνω καλά τι εννοείς

Τα χρήματα μου λήγουν στο δίμηνο από σήμερα μιας και εχτές έβαλα cash back

την ημερομηνία της αυτόματης ανανέωσης θα την φρενάρω όσο μπορώ άλλωστε η κάρτα δεν έχει χρήματα να πάρουν :)

Οπότε αυτό τους δύο μήνες είμαι κομπλέ

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Εννοώ ότι εμένα με την εγγραφή στο liquid τέλος Δεκέμβρη μου πρόσθεσε την επιλεγμένη συνδρομή στο υπόλοιπο των ευρώ και αυτή η συνδρομή (-10%) εμφανίζεται με λήξη 30/1. Καθώς ανάλυση επιμέρους ημερομηνιών λήξεως των ευρώ κάνει μόνο το My Vodafone app (ΠΑΝΤΑ έτσι ήταν και όχι το My CU app που εμφανίζει όλα τα ποσά στο 2μήνο από CashBack που έκανα πριν την εγγραφή στο liquid). Ούτε εσένα blizard δε σου πρόσθεσε την επιλεγμένη συνδρομή ΑΠΑΞ τη στιγμή της εγγραφής σου στο liquid παρότι εγγράφηκες πριν από μένα τέλη Δεκέμβρη; Περίεργο....

Έχω, λοιπόν, την απορία τι θα κάνει με την επιλεγμένη συνδρομή μου όταν φτάσει ο μήνας (δλδ τέλη Γενάρη): Θα την προσθέσει (-10%), όπως σε σας; Δεν έχω "πειράξει" τίποτα από τότε: Ούτε "μπες-βγες" (κατά blizard), ούτε αλλαγή μπαρίτσας ημερομηνίας πληρωμής, ούτε αλλαγή ποσού συνδρομής.

Αν λοιπόν δε πειράξω τίποτα ως τέλη Γενάρη, τί θα κάνει σε μένα; Θα προσθέσει και ακόμα μια συνδρομή (-10%), όπως θα κάνει σε σας και σε μένα την πρόσθεσε την στιγμή της εγγραφής; 

Και εάν ως τότε μεταφέρω την μπαρίτσα ημερομήνια πληρωμής τί θα κάνει; Θα ακυρώσει τα πάντα;

Έχω και unlimited ομιλία και unlimited data από την συγκεριμένη sim ως τέλη Γενάρη (τα data από festive που θα ξαναπάρω 20/1 έως 12/2).

Άλλα ακόμα και σε σένα blizard που το ενέγραψες ακόμα πιο πριν από μένα;

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...