Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

11 ώρες πριν, GREGORYMO said:

Σήμερα είναι η τελευταία ημέρα για τα Απεριοριστα η αύριο?

Αν λες για τις 10 ημερες, εγραφε για ενεργοποιηση μεχρι 3-1, αρα μεχρι και αυριο

Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, kalitexnis_g said:

Το λες επειδή στο CU γράφει 13 ενώ στη Vodafone 3; 🤣🤣🤣

Tragic..

Οχι φιλε μου. Το cu λεει "εως ΚΑΙ τις 3/1" ενω το vodafone λεει "ΕΩΣ 3/1".

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, Mobileras said:

Οχι φιλε μου. Το cu λεει "εως ΚΑΙ τις 3/1" ενω το vodafone λεει "ΕΩΣ 3/1".

Ναι έχεις δίκιο δεν πρόσεξα το "χρησιμοποιήσεις" ως τις 13..

 

Edited by kalitexnis_g
Link to comment
Share on other sites

Πάντως στο πακέτο έχουν μέσα 15€ έκπτωση adidas, δεύτερη κάρτα sim με ενεργοποίηση έως το 2024 και δώρο efood. Πώς και δεν έβαλαν μέσα και μια γουρουνοπουλα στο φάκελο 🤣🤣🤣🤣🤣🤣

Για πείτε μου φίλοι του cu τελικά παίρνει φραγή ή όχι στο 3μηνο όπως κάνει το q και το f2g μου  η τσάμπα τα 12€;

Το νούμερο είναι για χρήση ασφαλείας όταν τα κύρια νούμερα συμβόλαια είναι κλειστά οπότε μόνο αυτό με νοιάζει και 2g να πιάνει και να δέχεται εισερχόμενες.

Edited by cmvr

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Πάντως στο πακέτο έχουν μέσα 15€ έκπτωση adidas, δεύτερη κάρτα sim με ενεργοποίηση στο 2024 και δώρο efood. Πώς και δεν έβαλαν μέσα και μια γουρουνοπουλα στο φάκελο
Για πείτε μου φίλοι του cu τελικά παίρνει φραγή ή όχι στο 3μηνο όπως κάνει το q και το f2g μου ;
Ναι στο τρίμηνο σου βάζουν κανονικά φραγή εισερχομένων εξερχομένων κλήσεων
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, bbbb said:
4 minutes ago, cmvr said:
Πάντως στο πακέτο έχουν μέσα 15€ έκπτωση adidas, δεύτερη κάρτα sim με ενεργοποίηση στο 2024 και δώρο efood. Πώς και δεν έβαλαν μέσα και μια γουρουνοπουλα στο φάκελο emoji1787.pngemoji1787.pngemoji1787.pngemoji1787.pngemoji1787.pngemoji1787.png
Για πείτε μου φίλοι του cu τελικά παίρνει φραγή ή όχι στο 3μηνο όπως κάνει το q και το f2g μου ;

Ναι στο τρίμηνο σου βάζουν κανονικά φραγή εισερχομένων εξερχομένων κλήσεων

Τσάμπα τα 12 ευρώ 🤣🤣🤣🤣🤣

Τουλάχιστον θα τα πάρουμε πίσω με το κουπόνι της adidas και με το efood όταν θα ενεργοποιηθεί 🤣🤣🤣🤣🤣

Αλήθεια έφτασε εδώ στου διαόλου την μάνα που είμαι σε μια μέρα με elta courrier. Εξεπλάγη να πω την αλήθεια. Νύχτα φτιάχνανε το φακελάκι 🤣🤣🤣🤣🤣🤣

Ξέρουμε πόσες μέρες θέλει να έρθει από q για να ενεργοποιηθεί ;

 

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, cmvr said:

Τσάμπα τα 12 ευρώ 🤣🤣🤣🤣🤣

Τουλάχιστον θα τα πάρουμε πίσω με το κουπόνι της adidas και με το efood όταν θα ενεργοποιηθεί 🤣🤣🤣🤣🤣

Αλήθεια έφτασε εδώ στου διαόλου την μάνα που είμαι σε μια μέρα με elta courrier. Εξεπλάγη να πω την αλήθεια. Νύχτα φτιάχνανε το φακελάκι 🤣🤣🤣🤣🤣🤣

Ξέρουμε πόσες μέρες θέλει να έρθει από q για να ενεργοποιηθεί ;

 

είδες εξυπηρέτηση η βονταφοναρα..

στο φουλ τα γκάζια..σα τις ν78 π βάζει!🤣🤣🤣🤣🤣🥳

Pocophone F3 5G
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Nickchris36 said:

είδες εξυπηρέτηση η βονταφοναρα..

στο φουλ τα γκάζια..σα τις ν78 π βάζει!🤣🤣🤣🤣🤣🥳

Μην ξεχνάμε και το διαστημικό δίκτυο 🤣🤣🤣🤣🤣🤣

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, cmvr said:

Μην ξεχνάμε και το διαστημικό δίκτυο 🤣🤣🤣🤣🤣🤣

αυτό π τ βάζεις...!!!🥳🥳🥳🥳🤣

Pocophone F3 5G
Link to comment
Share on other sites

Αν μπορείτε να με βοηθήσετε. 
θελω για τον πατέρα μου να καταλήξω τι συμφέρει.

εχουμε 2 περιπτώσεις 

- unlimited internet το βράδυ και γύρω στα 700-1000 λεπτά ομιλιας

- unlimited internet γενικά και κάπου 700 -1000 λεπτά ομιλίας 

 

τι προτείνετε; Μήπως να κοιτάξω και σε άλλη εταιρία αν συμφέρει;

 

ευχαιρστω πολύ και καλή χρόνια σε όλους με υγεια

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, akis8607 said:

Αν μπορείτε να με βοηθήσετε. 
θελω για τον πατέρα μου να καταλήξω τι συμφέρει.

εχουμε 2 περιπτώσεις 

- unlimited internet το βράδυ και γύρω στα 700-1000 λεπτά ομιλιας

- unlimited internet γενικά και κάπου 700 -1000 λεπτά ομιλίας 

 

τι προτείνετε; Μήπως να κοιτάξω και σε άλλη εταιρία αν συμφέρει;

 

ευχαιρστω πολύ και καλή χρόνια σε όλους με υγεια

Προς το παρόν πραγματικά απεριόριστα δεδομένα έχει μόνο το Nova f2g αλλά δεν είναι μόνιμο,ισχύει για ενεργοποιήσεις μέχρι 08/1. Εκτιμώ όμως ότι θα πάρει παράταση. Οπότε ενεργοποιείς αυτό το πακέτο+το αυτό με τα 10.60€ και βγαίνεις συνολικό κόστος 25.60€(όπου ανανεώνεις με 30€). Όσον αφορά το Vodafone Cu έχει απεριόριστο νυχτερινό μόνο και 100 ή 200 GB στο Bing Bang με 10€ και κάτι κρυστάλλους. Οπότε βγαίνεις 10.90€(ομιλία)+100 GB=20.90€ 

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, akis8607 said:

Αν μπορείτε να με βοηθήσετε. 
θελω για τον πατέρα μου να καταλήξω τι συμφέρει.

εχουμε 2 περιπτώσεις 

- unlimited internet το βράδυ και γύρω στα 700-1000 λεπτά ομιλιας

- unlimited internet γενικά και κάπου 700 -1000 λεπτά ομιλίας 

 

τι προτείνετε; Μήπως να κοιτάξω και σε άλλη εταιρία αν συμφέρει;

 

ευχαιρστω πολύ και καλή χρόνια σε όλους με υγεια

Καλή χρονιά. Απεριόριστο ίντερνετ για βράδυ κάνει 6€. To cu είναι το μόνο που το προσφέρει απο τις 20.00-0800 και όχι απο τις 22.00-0800 όπως οι άλλοι 2 αν σε ενδιαφέρει κάτι τέτοιο. Τώρα τα 700 προς ολους στο cu κοστίζουν 10.9€ οπότε πας σύνολο 17,9 δηλαδή 20αρικο. Αν θες απεριόριστο ιντεργετ όλη μέρα, το φθηνότερο μηνιαίο αυτή την στιγμή που μιλάμε το δίνει η πρώην μπλε/νυν μαύρη εταιρεία με 15€ και προσφορά μέχρι 8/1 και η οποία θα δείξει αν παραταθεί... Μαζί με ομιλία απεριόριστη πας στα 30€ κάρτα..

Link to comment
Share on other sites

https://techmaniacs.gr/i-vodafone-paei-to-sms-sta-0-35-eyro-oles-oi-allages-sta-paketa-kartokinitis/

από 03/02/2023:

Η χρέωση για την αποστολή SMS αυξάνεται από 0,2944€/sms σε 0,35€. Η μεταβολή αυτή δεν επηρεάζει τα SMS που περιλαμβάνονται στα εμπορικά διαθέσιμα πακέτα καρτοκινητής αλλά μόνο τη χρέωση ανά sms, εκτός πακέτου

Καταργείται για όλους τους υφιστάμενους και νέους πελάτες CU, Vodafone καρτοκινητού, Καρτοκινητού Ολυμπιακός, ΤΑΖΑ και Vodafone International το κάτωθι εμπορικά διαθέσιμο πακέτο:

Data Week που προσφέρει 6GB για 1 εβδομάδα με 4€

Καταργούνται για όλους τους υφιστάμενους και νέους πελάτες CU, Καρτοκινητού Ολυμπιακός και Vodafone καρτοκινητού τα κάτωθι εμπορικά διαθέσιμα πακέτα:

TALK 2 Netherlands που προσφέρει 40’ προς κινητά και σταθερά Ολλανδίας για 1 μήνα με 5,3€

TALK 2 UK που προσφέρει 80’ προς κινητά και σταθερά στο Ην. Βασίλειο για 1 μήνα με 5,3€

TALK 2 Cyprus που προσφέρει 200’ προς κινητά και σταθερά Κύπρου για 1 μήνα με 7,06€

Καταργείται για όλους τους υφιστάμενους και νέους πελάτες Vodafone καρτοκινητού το κάτωθι εμπορικά διαθέσιμο πακέτο:

Weekly Combo που προσφέρει 150’ προς όλους και 150ΜΒ για 1 εβδομάδα με 3€.

Καταργείται για όλους τους υφιστάμενους και νέους πελάτες CU το κάτωθι εμπορικά διαθέσιμο πακέτο:

Talk to All Weekly που προσφέρει 250’ προς όλους για 1 εβδομάδα με 3€

Data Under 24 που προσφέρει 700MB για 1 μήνα με 3€

Edited by nick.76
Link to comment
Share on other sites

Είναι να τραβάει κάνεις τα μαλλιά του

0.35 € για να στείλω από το ελληνικό κινητό μου ένα sms σε ένα ελληνικό κινητό

0.03 € για να στείλω ένα sms από το κυπριακό μου κινητό σε ένα ελληνικό κινητο.....(και σε όλη την ΕΕ)

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, Mobileras said:

Ισως να ετοιμαζουν καποια αντιπροταση για την καρτοκινητη της νόβα.

Νομίζω ΝΑΙ, πολλές αλλαγές συμπίπτουν στις αρχές Φλεβάρη για τις 2 κύριες καρτοκινητές:https://www.whatsup.gr/anakoinoseis

Ο λαγός μόνο ως παρατράγουδο μπορεί να "ακούγεται".

Link to comment
Share on other sites

Είναι να τραβάει κάνεις τα μαλλιά του

0.35 € για να στείλω από το ελληνικό κινητό μου ένα sms σε ένα ελληνικό κινητό

0.03 € για να στείλω ένα sms από το κυπριακό μου κινητό σε ένα ελληνικό κινητο.....(και σε όλη την ΕΕ)

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk


Πριν λίγες μέρες ο πρόεδρος της Vodafone Ελλάδας έδωσε μία συνέντευξη στην οποία Αναφέρει ότι πρέπει να γίνουν αυξήσεις γιατί αλλιώς δεν βγαίνει το κόστος λόγω της ακρίβειας στην ενέργεια και τα λοιπά Οπότε είναι λογικό (κατα την δικη τους λογικη) ότι από δω και στο εξής μπορεί μέσα στο 2023 η ελάχιστη κάρτα να πάει στα 15 ευρώ και + οτιδήποτε άλλο μπορούν να αρπάξουν από δω και από κει ώστε να ισοσταθμίσουν την οποια χασουρα θεωρουν πως εχουν.. Αυτό φυσικά ισχύει και για τις τρεις εταιρείες και όχι μόνο για τη Vodafone
Link to comment
Share on other sites

Ότι έχει αυξηθεί το κόστος, είναι σωστό.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, bbbb said:

Πριν λίγες μέρες ο πρόεδρος της Vodafone Ελλάδας έδωσε μία συνέντευξη στην οποία Αναφέρει ότι πρέπει να γίνουν αυξήσεις γιατί αλλιώς δεν βγαίνει το κόστος λόγω της ακρίβειας στην ενέργεια και τα λοιπά Οπότε είναι λογικό (κατα την δικη τους λογικη) ότι από δω και στο εξής μπορεί μέσα στο 2023 η ελάχιστη κάρτα να πάει στα 15 ευρώ και + οτιδήποτε άλλο μπορούν να αρπάξουν από δω και από κει ώστε να ισοσταθμίσουν την οποια χασουρα θεωρουν πως εχουν.. Αυτό φυσικά ισχύει και για τις τρεις εταιρείες και όχι μόνο για τη Vodafone

Εντελώς αντικοινωνική η άποψη του, διοτι και ο καταναλωτής πληρώνει ακριβότερο ρεύμα. Δεν γίνεται να ζητάει να διατηρήσει το ιδιο περιθώριο κερδους οταν το πορτοφολι του καταναλωτή ειναι πιο φτωχό. 

Σε περίπτωση που ακριβύνουν οι εταιρίες, ο καταναλωτής θα βρει εναλλακτικές και οι εταιρίες θα χάσουν περισσότερα. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Mobileras said:

Εντελώς αντικοινωνική η άποψη του, διοτι και ο καταναλωτής πληρώνει ακριβότερο ρεύμα. Δεν γίνεται να ζητάει να διατηρήσει το ιδιο περιθώριο κερδους οταν το πορτοφολι του καταναλωτή ειναι πιο φτωχό. 

Σε περίπτωση που ακριβύνουν οι εταιρίες, ο καταναλωτής θα βρει εναλλακτικές και οι εταιρίες θα χάσουν περισσότερα. 

Ακριβώς όπως τα λες στο τέλος, απλά οι άνθρωποι (ακόμα και CEOs) μαθαίνουν από τα λάθη τους.

Πρέπει να είμαστε αντικειμενικοί/πραγματιστές και όχι με θεωρητικούς συλλογισμούς, όμως εκφράζοντας κυρίως τις επιθυμίες της ομάδας που "ανήκει" ο καθένας:
Λες ότι εάν "τον παίρνει" κάποιον (πχ εταιρία και διαχειριστές της) να "κάνει" κάτι και να "φάει" όσο τον παίρνει, δε θα το κάνει σκεφτόμενος Κεϋνσιανά; "Δωστους γιατί θα κινδυνέψουμε κι εμείς" ;

Ιδίως στην επόχή μας και περισσότερο σε έναν λαό με αυτά τα Χαρακτηριστικά;

Προς τα εκεί που έγραψε ο bbbb "οδεύει ΠΡΑΚΤΙΚΑ η Κατάσταση: Τα "αποτελέσματα" ευδιάκριτα, όπως τα διαβλέπεις, αρκεί να ΜΠΟΡΕΙ κάποιος και να τον ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ να τα "δει": ΔΕ "βλέπω" καμιά τέτοια δυνατότητα και διάθεση στο συγκεκριμένο πλαίσιο,

Link to comment
Share on other sites

Εντελώς αντικοινωνική η άποψη του, διοτι και ο καταναλωτής πληρώνει ακριβότερο ρεύμα. Δεν γίνεται να ζητάει να διατηρήσει το ιδιο περιθώριο κερδους οταν το πορτοφολι του καταναλωτή ειναι πιο φτωχό. 
Σε περίπτωση που ακριβύνουν οι εταιρίες, ο καταναλωτής θα βρει εναλλακτικές και οι εταιρίες θα χάσουν περισσότερα. 
Στην Ελλάδα ζούμε, που το γέμισμα των μεγαλοπορτοφολαδων από αισχροκερδια με προσχήματα κρίσεις καθώς και κρατικό χρήμα, τελευταία το λέμε φιλελευθερισμο....

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στο CU Liquid το SMS κοστίζει €0,0065
Αυτό θα το δω που δουλεύει σε μερικές μέρες που θα περάσω από εκεί :)

Βασικά από ότι βλέπω θέλει υποχρεωτικά 12 ανανέωση κάθε μήνα για να δουλέψει

Αν υπάρχει τρόπος αυτό να μην γίνεται θα ήταν τέλειο, αλλά θα δούμε

Στην Κύπρο πάντως δεν θέλεις τίποτα, βάζω μια κάρτα 10 € τον χρόνο !!! Δεν υπάρχει φόρος κινητής και το χρησιμοποιώ το κινητό κανονικά στην Ελλάδα και στην ΕΕ .....ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΒΑΛΩ ΠΑΚΈΤΟ

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...