Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

8 ώρες πριν, Mobileras said:

Το ποστ είναι ενας λαβύρινθος με τις ευχές της κόκκινης. Βάλε 15€ στην εταιρία του αέρα και έχεις 24/7 απεριόριστο ιντερνετ για 1 μήνα. 

Τα απεριόριστα της εταιρίας te-ti-wi-va δεν αξίζουν πάνω απο 5€/μήνα. Τόσο μας τα έδωσε όταν ήθελε αυτή, τόσο θέλουμε να τα παίρνουμε και εμείς όταν θέλουμε

Απεριόριστα για 10 ημέρες δωρεάν με προϋπόθεση κάρτας μετά τις 9/1117324c11acc01b12a810d78836bcdbb3.jpg

Link to comment
Share on other sites

 

1 hour ago, kalitexnis_g said:

Μην τα γράφεις κάτι τέτοια.. αφού είπαμε μας διαβάζουν!

 

Σβηστο. Ετσι δε κανουν  reply.

Screenshot_20221209-162340-117.png

Edited by Pppe
Link to comment
Share on other sites

On 8/12/2022 at 12:04 ΜΜ, bedazzled said:

Νομίζω κάτι ανάλογο με το Liquid είχε και η Wind κάποτε.

Προσωπικά δεν το βρίσκω ελκυστικό για όσους έχουν στακάρει ήδη πολλά λεπτά/SMS/data... κάνω λάθος;

Να τι καταφέρνει με "ύπουλο" τρόπο η Vodafone στο CU τους , για όσους αδυνατούν να κατανοήσουν (και δεν είναι λίγοι στη χώρα μας), με τυράκι όλα τ'άλλα τα μπερδεουά:

Ό,τι και ο άλλος "λαγός" (ο ένας του άλλου):

 

F2go Liquid.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαβαίνω :(

Κάποιους θα τους βοηθούσε η αυτόματη ανανέωση

Sent from my Redmi Note 11 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Το τοπικ εδω λεει "καρτοκινητο" και εχουμε μπει σε κουβεντα για συμβολαιο αοριστου χρονου στην ουσια. Οταν πληρωνεις καθε μηνα με παγια επαναλαμβανομενη χρεωση, τι διαφορά εχει απο συμβολαιο αοριστου χρονου; Καρτοκινητο δεν νομιζω οτι λεγεται σε αυτη την περιπτωση.

Link to comment
Share on other sites

Το τοπικ εδω λεει "καρτοκινητο" και εχουμε μπει σε κουβεντα για συμβολαιο αοριστου χρονου στην ουσια. Οταν πληρωνεις καθε μηνα με παγια επαναλαμβανομενη χρεωση, τι διαφορά εχει απο συμβολαιο αοριστου χρονου; Καρτοκινητο δεν νομιζω οτι λεγεται σε αυτη την περιπτωση.
Βασικά αν ενεργοποιεί πακέτο δεν υπάρχει περίπτωση να μην πληρώνει κάθε μήνα

Πολλοί το κάνουν οπότε ναι ίσως είναι μιας μορφής συμβολαίου

άλλη λύση δεν βλέπω αν ενεργοποιεί πακέτο

Αν βλέπετε εσείς πείτε και σε μας :)

Sent from my Redmi Note 11 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως η Wind το είχε εδώ και καιρό ως επιλογή και σίγουρα πριν το λανσάρισμα του Liquid.

logo-vwclub-2016.png
Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε ειδοποίηση να κάνω update στο CU app και πατωντας στις λεπτομέρειες το μόνο που λέει είναι για το liquid και τι φοβερό είναι κλπ. Εννοείται δεν πατησα update, μη μου έρθει κανα μήνυμα welcome to liquid... 

Edited by Mobileras

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, jsimeo said:

Το τοπικ εδω λεει "καρτοκινητο" και εχουμε μπει σε κουβεντα για συμβολαιο αοριστου χρονου στην ουσια. Οταν πληρωνεις καθε μηνα με παγια επαναλαμβανομενη χρεωση, τι διαφορά εχει απο συμβολαιο αοριστου χρονου; Καρτοκινητο δεν νομιζω οτι λεγεται σε αυτη την περιπτωση.

H διαφορά είναι ότι δεν έχεις δέσμευση και όποτε θέλεις το σταματάς.

Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πριν, Pppe said:

 για όσους αδυνατούν να κατανοήσουν (και δεν είναι λίγοι στη χώρα μας)

Όπως εννοείται ισχύει για συντριπτικό ποσοστό του πληθυσμού αυτής της χώρας και αποδεικνύεται και από εδώ στο συγκεκριμένο topic.

Link to comment
Share on other sites

Όπως εννοείται ισχύει για συντριπτικό ποσοστό του πληθυσμού αυτής της χώρας και αποδεικνύεται και από εδώ στο συγκεκριμένο topic.
Δεν βοηθάς όμως και το πας το θέμα σε προσωπική επίθεση

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

να ρωτήσω το εξής: Θα ταξιδέψω σύντομα Γαλλία και έχω (τι άλλο) το Vodafone CU.

1. Θα χρειαστεί να κάνω κάτι για να έχω σήμα και στη Γαλλία;

2. Τα data που έχω από πακέτα ή "πάρε να 'χεις" θα συνεχίσω να τα έχω χωρίς χρέωση επιπλέον;

3. Ο χρόνος ομιλίας θα ισχύει χωρίς έξτρα χρεώσεις;

4. Όταν με παίρνουν, θα χρεώνομαι και εγώ;

Ευχαριστώ!

 

If it isn't Amstrad, it isn't good enough

Amstrad CPC 6128, Zilog Z80, 4 MHz, 128 kb RAM, 64 kb ROM, 27 colours (16 on screen) 3+1 sound channels, Disk Drive 3" 178k, AMSDOS-CP/M

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Lurker said:

Καλημέρα,

να ρωτήσω το εξής: Θα ταξιδέψω σύντομα Γαλλία και έχω (τι άλλο) το Vodafone CU.

1. Θα χρειαστεί να κάνω κάτι για να έχω σήμα και στη Γαλλία;

2. Τα data που έχω από πακέτα ή "πάρε να 'χεις" θα συνεχίσω να τα έχω χωρίς χρέωση επιπλέον;

3. Ο χρόνος ομιλίας θα ισχύει χωρίς έξτρα χρεώσεις;

4. Όταν με παίρνουν, θα χρεώνομαι και εγώ;

Ευχαριστώ!

 

1)Δεν θα χρειαστεί να κάνεις τίποτα,παρά μόνο να σιγουρευτείς ότι η υπηρεσία περιαγωγής είναι ενεργή. Μπορείς μέσω Chat ή τηλεφωνικά να ρωτήσεις της εξυπηρέτηση πελατών. 

2) Το πάρε να χεις και τα πακέτα που είναι πληρωμένα μπορείς να τα χρησιμοποιήσεις χωρίς χρέωση 

3)Ο χρόνος ομιλίας πους έχεις αγοράσει χρησιμοποιείται χωρίς έξτρα χρέωση

4) Όταν σε καλούν δεν χρεώνεσαι.

Η περιαγωγή εντός Ε.Ε είναι δωρεάν και μπορείς να χρησιμοποιήσεις το κινητό σου όπως και στην Ελλάδα 

Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, Lurker said:

Καλημέρα,

να ρωτήσω το εξής: Θα ταξιδέψω σύντομα Γαλλία και έχω (τι άλλο) το Vodafone CU.

1. Θα χρειαστεί να κάνω κάτι για να έχω σήμα και στη Γαλλία;

2. Τα data που έχω από πακέτα ή "πάρε να 'χεις" θα συνεχίσω να τα έχω χωρίς χρέωση επιπλέον;

3. Ο χρόνος ομιλίας θα ισχύει χωρίς έξτρα χρεώσεις;

4. Όταν με παίρνουν, θα χρεώνομαι και εγώ;

Ευχαριστώ!

 

Καλημέρα. Το μόνο που μπορώ να πω με βεβαιότητα καθότι πέρυσι ταξίδεψα για μια εβδομάδα στο Παρίσι (δεν ξέρω αν ισχύει το ίδιο στις άλλες πόλεις) είναι ότι ταλαιπωρήθηκα απίστευτα στο θέμα ίντερνετ γιατί δεν είχα με τίποτα 4G. Μονίμως με 3G και σπάνια με on-off flight mode 4G για ελάχιστα λεπτά. Δοκίμασα και χειροκίνητη επιλογή διαφόρων δικτύων αλλά ενώ στην αρχή είχαν 4G μετά με "πετούσε" σε 3G ή χρειαζόταν να αλλάξω δίκτυο. Ταχύτητα άθλια καθώς περίμενα πόση ώρα να ανοίξει μια σελίδα. Είχα iphone 12. Για τις χρεώσεις γενικά ισχύει ότι και στην Ελλάδα εφόσον έχεις ενεργά πακέτα ίντερνετ και ομιλίας. Ευτυχώς είχα και μια μπλε κάρτα σιμ και σώθηκα...

Edited by damierom
Link to comment
Share on other sites

Festive Offer, απεριόριστα Data για 22 ημέρες με 4,9€. 

 

  • Η Εορταστική Προσφορά σου δίνει ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΑ Data για 22 ημέρες με μόνο 4,90€.
  • Μπορείς να ενεργοποιήσεις την προσφορά από 14/12/2022 έως και 20/01/2023.
  • Μπορείς να χρησιμοποιήσεις την προσφορά από 14/12/2022 έως και 12/02/2023.
  • Σε περίπτωση που έχεις διαθέσιμα MBs από διάφορα πακέτα, τότε προτεραιότητα έχουν τα Unlimited Data της προσφοράς.
  • Μπορείς να ενεργοποιήσεις την προσφορά από το My CU app & CU site.
  • Για ενεργοποίηση του πακέτου μέσω SMS, στέλνεις C με δωρεάν SMS στο 1252.
  • Μπορείς να ενεργοποιήσεις την προσφορά περισσότερο από μια φορές.
  • Στην Ευρωπαική Ένωση μπορεις να καταναλώσεις 4,4GB.
  • Εάν δεν έχεις υπολειπόμενα data ή/και λεπτά ομιλίας από κάποιο ενεργό πακέτο ή προσφορά, έχεις απεριόριστα data ή/και λεπτά ομιλίας με χρέωση 2€ για την υπόλοιπη ημέρα μέχρι και τις 4πμ, από την πρώτη κλήση ή το πρώτο session σύμφωνα με τον Τιμοκατάλογο.

EC25FB3A-F5AE-4235-9435-A4B92DDE1FCA.jpeg

Link to comment
Share on other sites

AlexM2 & damierom

σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας!

If it isn't Amstrad, it isn't good enough

Amstrad CPC 6128, Zilog Z80, 4 MHz, 128 kb RAM, 64 kb ROM, 27 colours (16 on screen) 3+1 sound channels, Disk Drive 3" 178k, AMSDOS-CP/M

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, CaptainNickGR said:

Festive Offer, απεριόριστα Data για 22 ημέρες με 4,9€. 

 

  • Η Εορταστική Προσφορά σου δίνει ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΑ Data για 22 ημέρες με μόνο 4,90€.
  • Μπορείς να ενεργοποιήσεις την προσφορά από 14/12/2022 έως και 20/01/2023.
  • Μπορείς να χρησιμοποιήσεις την προσφορά από 14/12/2022 έως και 12/02/2023.
  • Σε περίπτωση που έχεις διαθέσιμα MBs από διάφορα πακέτα, τότε προτεραιότητα έχουν τα Unlimited Data της προσφοράς.
  • Μπορείς να ενεργοποιήσεις την προσφορά από το My CU app & CU site.
  • Για ενεργοποίηση του πακέτου μέσω SMS, στέλνεις C με δωρεάν SMS στο 1252.
  • Μπορείς να ενεργοποιήσεις την προσφορά περισσότερο από μια φορές.
  • Στην Ευρωπαική Ένωση μπορεις να καταναλώσεις 4,4GB.
  • Εάν δεν έχεις υπολειπόμενα data ή/και λεπτά ομιλίας από κάποιο ενεργό πακέτο ή προσφορά, έχεις απεριόριστα data ή/και λεπτά ομιλίας με χρέωση 2€ για την υπόλοιπη ημέρα μέχρι και τις 4πμ, από την πρώτη κλήση ή το πρώτο session σύμφωνα με τον Τιμοκατάλογο.

EC25FB3A-F5AE-4235-9435-A4B92DDE1FCA.jpeg

Καλό, αλλά 22 μέρες; Προφανώς να μην πεσει το δικτυο για ολοκληρο μηνα και γκρινιάζουν τα συμβόλαια...

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Mobileras said:

Καλό, αλλά 22 μέρες; Προφανώς να μην πεσει το δικτυο για ολοκληρο μηνα και γκρινιάζουν τα συμβόλαια...

Πράγματι είναι περίεργη η προσφορά. 

Link to comment
Share on other sites

Λέτε να το μονιμοποιήσουνε και για μετά; Να σταματήσει ως προσφορά και να δίνεται σαν κανονικός μήνας με μια μικρή αύξηση της τιμής για τις υπόλοιπες 8 ημέρες; Αν δεν κάνω λάθος δεν υπάρχει πακέτο ολόκληρου μήνα εκτός απο το εβδομαδιαίο.

Edited by pickup
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Mobileras said:

Καλό, αλλά 22 μέρες; Προφανώς να μην πεσει το δικτυο για ολοκληρο μηνα και γκρινιάζουν τα συμβόλαια...

Δίνουν και 10 μέρες δωρεάν.

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...