Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

40 minutes ago, HEO said:

Έχουν αναφορά παράδοσης στο κινητό του παραλήπτη

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk
 

Αυτό το θυμάμαι. Δηλαδή δεν μπορεί να ενημερωθεί κάποιος εάν το σμσ του το έχω διαβάσει. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το θυμάμαι. Δηλαδή δεν μπορεί να ενημερωθεί κάποιος εάν το σμσ του το έχω διαβάσει. 
Όχι αυτό που λες δεν υπάρχει

Αλλά -οπως το βλέπω εγω- ο κανόνας είναι ότι όταν στέλνεις ένα ΣΜΣ σε κάποιον που τον ενημερώνεις ότι έφτασες στο ραντεβού να σου απαντάει είτε με ΣΜΣ ειτε με κλήση...σε άλλη περίπτωση ειτε υπάρχει πρόβλημα σοβαρό είτε ο άλλος είναι καφρος :)

++

Να προσθέσω και κάτι ακόμα για οποίον ενδιαφέρεται

Υπάρχει η δυνατότητα να στέλνεις τσάμπα ΣΜΣ με την εφαρμογή web2sms και τον λογαριασμό σου στο cu

Ψάξτε το στο goggle

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk



Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, Mobileras said:

Αυτό το θυμάμαι. Δηλαδή δεν μπορεί να ενημερωθεί κάποιος εάν το σμσ του το έχω διαβάσει. 

Τουλάχιστον στα Samsung smartphones, αν χρησιμοποιείς τόσο εσύ όσο και ο παραλήπτης την εφαρμογή SMS της Samsung, τότε φαίνεται όταν ο παραλήπτης διαβάσει το μήνυμα (αν δεν έχει απενεργοποιήσει την σχετική επιλογή από τις ρυθμίσεις). Είναι σταγόνα στον ωκεανό βέβαια με τα τόσα "αν", αλλά από το τίποτα... 😛

Edited by pluss
Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πριν, HEO said:


Υπάρχει η δυνατότητα να στέλνεις τσάμπα ΣΜΣ με την εφαρμογή web2sms και τον λογαριασμό σου στο cu
 

απο οτι βλεπω η σελιδα web2sms ειναι της cosmote 

Link to comment
Share on other sites

Τουλάχιστον στα Samsung smartphones, αν χρησιμοποιείς τόσο εσύ όσο και ο παραλήπτης την εφαρμογή SMS της Samsung, τότε φαίνεται όταν ο παραλήπτης διαβάσει το μήνυμα (αν δεν έχει απενεργοποιήσει την σχετική επιλογή από τις ρυθμίσεις). Είναι σταγόνα στον ωκεανό βέβαια με τα τόσα "αν", αλλά από το τίποτα... 
Αυτό συμβαίνει -αν δεν κάνω λάθος- σε όλους οσους χρησιμοποιούν κάποια εφαρμογή με Rich Communication Services (RCS) 

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

απο οτι βλεπω η σελιδα web2sms ειναι της cosmote 
Όχι μιλάω για την εφαρμογή

αν ψάξεις στα settings,έχει και άλλους φορείς π.χ , fortnwt, Vodafone κλπ

το χρησιμοποιώ ,με λογαριασμους Vodafoneα ,αλλά και mycosnos και δουλεύει άψογα

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk


Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, HEO said:

Όχι μιλάω για την εφαρμογή

αν ψάξεις στα settings,έχει και άλλους φορείς π.χ , fortnwt, Vodafone κλπ

το χρησιμοποιώ ,με λογαριασμους Vodafoneα ,αλλά και mycosnos και δουλεύει άψογα

αα οκ.. Απο οτι βλεπω δεν ειναι στο google play αλλα ξεχωριστο apk ετσι; 

Link to comment
Share on other sites

αα οκ.. Απο οτι βλεπω δεν ειναι στο google play αλλα ξεχωριστο apk ετσι; 
Την έχουν αφαιρέσει εδώ ναι χρόνια από το Google play

Οπότε να είσαι προσεκτικός

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Διαβάστε αυτό το λινκ και δείτε το ποστ του Στέλιου

https://www.adslgr.com/forum/threads/1100703-%CE%91%CF%80%CE%BF%CF%83%CF%84%CE%BF%CE%BB%CE%B7-SMS-%CE%BC%CE%AD%CF%83%CF%89-%CE%99%CE%BD%CF%84%CE%B5%CF%81%CE%BD%CE%B5%CF%84

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, HEO said:

Αυτό συμβαίνει -αν δεν κάνω λάθος- σε όλους οσους χρησιμοποιούν κάποια εφαρμογή με Rich Communication Services (RCS) 

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

 

Ναι και αν το έχουν και οι 2 ενεργό τότε δεν υπάρχει και έξτρα χρέωση γιατί φεύγει μέσω ιντερνετ το sms αλλά αν δεν έχεις νετ την δεδομένη στιγμή,πάει σαν κανονικό sms. Τουλάχιστον αυτό συμβαίνει με το google messages και το rcs και λογικά γίνεται και με την εφαρμογή της samsung. Kαι πατώντας πάνω στο sms σου λέει αν παραδόθηκε και αν όχι, σου δίνει την δυνατότητα να στείλεις και σαν κανονικό sms με την ανάλογη χρέωση απο το υπόλοιπο/πακέτο σου

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Στο CU με 8,5Ε μπορεί να ενεργοποιηθεί 1 φορά κάθε έτος το Surf&Email και:

1) Να μετατραπεί σε unlimited data για 30 μέρες

και

2) Να δώσει μέσα σε 1 μήνα 2 φορές από 500*2=10000ΜΒ είτε σε 1 sim CU (δλδ 1000ΜΒ για 3 μέρες 2 φορές στην ίδια sim) είτε σε 2 sim CU (από 1000ΜΒ για 3 μέρες σε κάθε μια sim).

Link to comment
Share on other sites

Ήθελα απλώς να πω ένα μπράβο στα παιδιά του chat της Vodafone!!
(μιας που ξέρουμε ότι μας διαβάζουν)
Να πούνε στα αφεντικά τους να βάλει η Vodafone κανένα φθηνό πακέτο για μας που είμαστε φτωχοί [και τσιγκούνηδες]

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

On 23/11/2022 at 11:35 ΜΜ, konstantinos77 said:

Στα ΕΛΤΑ οτιδήποτε έρχεται το κρατάνε μέχρι 21 ημέρες, όχι εργάσιμες, αν θυμάμαι καλά.
Ενημέρωσε μας αν θέλεις όταν το παραλάβεις για να γνωρίζουν και οι υπόλοιποι χρήστες του forum 😉

Τους πήρα τηλέφωνο και μου είπαν ότι αν δεν λάβω sms με έναν μοναδικό αριθμό δεν μπορώ να το παραλάβω από το κατάστημα της Vodafone ενώ μου έχουν στείλει e-mail από την ευρωπαϊκή κάρτα νέων με τον κωδικό αυτό και το κατάστημα το έχει παραλάβει από τις 18 του μήνα και έχει πάει 27. Πάνε λίγο καλά;

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, HEO said:

Να πούνε στα αφεντικά τους να βάλει η Vodafone κανένα φθηνό πακέτο για μας που είμαστε φτωχοί [και τσιγκούνηδες] emoji4.png

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk
 

Στο μεταξύ τους τα έψαλε ένας στο fb για το liquid.. 🤣

https://fb.watch/h3tBoBeeaV/

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, HEO said:

Να πούνε στα αφεντικά τους να βάλει η Vodafone κανένα φθηνό πακέτο για μας που είμαστε φτωχοί [και τσιγκούνηδες] emoji4.png

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk
 

Να κόψουν την τσιγκουνιά τ'αφεντικά τους και ν'ασχοληθούν με το "πως" θα επιβιώσει ΜΑΚΡΟΧΡΟΝΙΑ η εταιρία τους στη χώρα μας, μαζί με αυτούς ως υπαλλήλους.

iPhone δεν είχα ποτέ , τσιγκούνης δεν είμαι όπως αυτοί, αλλά κάρτα κανονική μόνο στην πράσινη βάζω: Σε τέτοια τιμή δεν έχουν δαύτοι να τους πούνε. Και το συστηνώ και σε όσους διαβάζουν αυτό το post μου.

 

Υ.Γ.: Γιατί τα liquid παρασύρουν, ως υγρά που είναι, όπως και όσοι ακολουθούν το "λαγό" στην κούρσα τους τρώει το φίδι πρώτους.

Κι αν "κόψουν" το CashBack, δεν τα'χουν υπολογίσει "σωστά" τι θα συμβεί στην ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ. ΟΧΙ τι λένε τα "χαρτιά" τους. Ας το δοκιμάσουν "υγρά"....αλλά θα βρεθούν στη "στεριά" το "χάραμα".....

Edited by Pppe
Link to comment
Share on other sites

Οτι και να λέμε εδώ, μια χαρά παει το κόκκινο μαγαζί (για όσους ειδαν τα οικονομικά αποτελέσματα )

Οσο για το  Liquid, θα βρεί το κοινό του αλλά δεν απευθύνεται στους τσαμπατζήδες έτσι και αλλιως.. Oυτε βεβαια θα γινει το μεγάλο hit που πολλοί μπορεί να περίμεναν.  Η Ελληνική αγορά δεν ειναι ετοιμη για τέτοια προγράμματα με αυτές τις τιμές. Ειδατε και το Cosmote Neo.. άπατο πήγε...

 

 

Edited by babakos
Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να πηγαίνει καλά

Περισσότερες πιθανότητες έχει να βάλει καμμία καλή προσφορά αν πηγαίνει καλά παρά αν πηγαίνει για φούντο

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

On 27/11/2022 at 8:09 ΜΜ, Pppe said:

Στο CU με 8,5Ε μπορεί να ενεργοποιηθεί 1 φορά κάθε έτος το Surf&Email και:

1) Να μετατραπεί σε unlimited data για 30 μέρες

και

2) Να δώσει μέσα σε 1 μήνα 2 φορές από 500*2=10000ΜΒ είτε σε 1 sim CU (δλδ 1000ΜΒ για 3 μέρες 2 φορές στην ίδια sim) είτε σε 2 sim CU (από 1000ΜΒ για 3 μέρες σε κάθε μια sim).

Και μάλιστα εάν δοθούν τα 2 Friends Buttons, που δικαιούται το μήνα, στην ίδια sim CU, θα προστεθούν και παραταθούν όλα μαζί και μάλιστα δε θα λήγουν την ώρα ενεργοποίησης (πχ 00:10 της 29/11 όπως έκανα εγώ) αλλά το βράδυ 23:59 (της 2/12, μετά από 3 μέρες).

Αυτό που δε ξέρω είναι εάν #2# δυνατότητες χρήσης του Friends Button ανά μήνα , εάν εννοείται ημερολογιακός μήνας ή κάθε 30 μέρες δυνατότητα χρήσης του. Θα το δοκιμάσω.

 

Screenshot_20221202-001250.png

Link to comment
Share on other sites

Μπορείτε να μπείτε στις εφαρμογές myCU και myVodafone;

Και στο big bang δεν φαίνονται τα διαθέσιμα πακετα για αγορά. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Mobileras said:

Μπορείτε να μπείτε στις εφαρμογές myCU και myVodafone;

Και στο big bang δεν φαίνονται τα διαθέσιμα πακετα για αγορά. 

Όχι, από τα ξημερώματα μέχρι τώρα, ούτε στο CU ούτε στο myVodafone.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ που πρέπει μέχρι το μεσημέρι να ανανεώσω το καρτοκινητό των γονιών μου τι κάνω?
Μπορώ τουλάχιστον μέσω της σελίδας τους ή δεν παίζει πουθενά?

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Mobileras said:

Μπορείτε να μπείτε στις εφαρμογές myCU και myVodafone;

Και στο big bang δεν φαίνονται τα διαθέσιμα πακετα για αγορά. 

Πήγα νωρίς το πρωί να τσεκάρω το υπόλοιπο του μικρού και δεν έμπαινα σε καμία από τις δύο - στο myCU μάλιστα μου έβγαλε μήνυμα για λάθος κωδικό, και νόμιζα ότι τον είχε αλλάξει ο μπαγάσας, αλλά τελικά είχε θέμα η εφαρμογή.

Στο μεταξύ δεν βρήκα και καμία σχετική ενημέρωση στα social 😞

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Μας έχει συνηθίσει η Vodafone στα ξαφνικά black out των συστημάτων της... και δε δίνουν λογαριασμό σε κανέναν... όλα απροειδοποίητα...

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...