Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1 ώρα πριν, Pppe said:

Μήπως η Vodafone όντως χρεώνει και κλήσεις που δεν απαντιώνται όντως με βάση το -2Ε τη μέρα;

Μόλις έκανα μερικές αναπάντητες απο cu νούμερο με υπόλοιπο μέσα 10,71€ και χωρίς χρόνο ομιλίας. Κλήσεις προς σταθερό,wind,cosmote,vodafone. Δεν με χρέωσε κάτι

Οπότε θα συμφωνήσω και εγώ με τον @Mobileras Kατάλαβα τι τρέχει! Η γάτα απάντησε την κλήση και έγινε η χρέωση...

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, bbbb said:

Μόλις έκανα μερικές αναπάντητες απο cu νούμερο με υπόλοιπο μέσα 10,71€ και χωρίς χρόνο ομιλίας. Κλήσεις προς σταθερό,wind,cosmote,vodafone. Δεν με χρέωσε κάτι

Οπότε θα συμφωνήσω και εγώ με τον @Mobileras Kατάλαβα τι τρέχει! Η γάτα απάντησε την κλήση και έγινε η χρέωση...

Άνοιξε ο τηλεφωνητής 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, GREGORYMO said:

Άνοιξε ο τηλεφωνητής 

Πιθανό αυτό που λες.Αρα και πάλι δεν ήταν μια αναπάντητη.. Χτύπαγε το τηλ συνεχώς μέχρι να βγει ο τηλεφωνητής..

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, bbbb said:

Μόλις έκανα μερικές αναπάντητες απο cu νούμερο με υπόλοιπο μέσα 10,71€ και χωρίς χρόνο ομιλίας. Κλήσεις προς σταθερό,wind,cosmote,vodafone. Δεν με χρέωσε κάτι

Οπότε θα συμφωνήσω και εγώ με τον @Mobileras Kατάλαβα τι τρέχει! Η γάτα απάντησε την κλήση και έγινε η χρέωση...

Μην σπάτε πλάκα με το πόνο του άλλου 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Danay1997.2002 said:

Μην σπάτε πλάκα με το πόνο του άλλου 

Οκ αλλά σου λέμε τι παίζει. Με σκέτη αναπάντητη δοκίμασα δεν χρεώνει. Να βγήκε ισως τηλεφωνητής και σε χρέωσε? Σκέψου τι έγινε ακριβώς με τις κλήσεις σου και θα βγει άκρη. Πάντως σκέτη αναπάντητη χωρις πακέτο ομιλίας, δεν χρεώνει. Η λύση είναι να μην κάνεις κλήσεις χωρίς πακέτο ή και η φραγή όπως σου είπαν ήδη πως γίνεται.

Επίσης γράφεις και στο άλλο θέμα με τα δεδομένα. Τελικά είχες 8€ μέσα και καθόλου πακέτο ομιλίας και επίσης και 0 δεδομένα?

Γιατί ναι παίζει αν σου τελείωσαν τα δεδομένα πάλι να σε χρεώσει 2€/ημερα πιο εύκολα από ότι στην ομιλία αφού πχ αρκεί να δεις ένα μήνυμα στο μεσσεντζερ και τσουπ κίνηση και 2€/ημέρα... Αυτό με τα δεδομένα όμως διορθώνεται.Στέλνεις Κ στο 1252 και δε θα σε ξαναχρεώσει 2€/μέρα αν σου τελειώσουν τα data.

Link to comment
Share on other sites

Δεδομένα έχω πλήρες πακέτο.σας εξήγησα μετά τους κρυστάλλους πήρα το πακέτο κ με χρεώνει τέσσερις μέρες σερί οκτώ ευρώ όλα μαζί .μου στέλνει μήνυμα ότι χρεώνει τα δύο τη μέρα .αύριο πάω σε καταστημα

Δεδομένα είχα τους δυο μήνες απεριόριστα τώρα μου έδωσε ένα μήνα δωρο

Link to comment
Share on other sites

Έχω ήδη πλήρες πακέτο δεδομένων για ένα μήνα.δε με χρέωσε εκεί.χρεωνει την υπηρεσια
Την υπηρεσία των αναπάντητων κλήσεων πάντως δεν τη χρεώνει
Link to comment
Share on other sites

Αποτελέσματα διαγωνισμού unlimited internet Σεπτεμβρίου: Κληρώθηκαν 100 νικητές

Σωπα ρε βονταφονάρα! Λες και δεν ξέραμε ότι θα ήταν απάτη... 

Πριν υπερασπιστεί κάποιος την εταιρία, ας ρίξει μία ματιά στα πιο κάτω αποτελέσματα διαγωνισμών. Εάν πάλι την υπερασπιζεται, ας διαβάσει τους όρους του διαγωνισμού και εάν πάλι την υπερασπιζεται, ξέρουμε ποιος είσαι...

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Mobileras said:

Αποτελέσματα διαγωνισμού unlimited internet Σεπτεμβρίου: Κληρώθηκαν 100 νικητές

Σωπα ρε βονταφονάρα! Λες και δεν ξέραμε ότι θα ήταν απάτη... 

Πριν υπερασπιστεί κάποιος την εταιρία, ας ρίξει μία ματιά στα πιο κάτω αποτελέσματα διαγωνισμών. Εάν πάλι την υπερασπιζεται, ας διαβάσει τους όρους του διαγωνισμού και εάν πάλι την υπερασπιζεται, ξέρουμε ποιος είσαι...

Aπο την στιγμή που δεν ανακοίνωσαν ονόματα νικητών, έχεις δίκιο να σκέφτεσαι έτσι

Link to comment
Share on other sites

Όταν δεν έχεις ΜΒ , η vodafone χρεώνει αν ΔΕΝ μπεις στο internet?
Όπως κάνει η wind , λόγω των εφαρμογών?
 
Ναι αν δεν ενεργοποιήσεις την υπηρεσία data control. Αν όμως στείλεις Κ στο 1252 δε θα σε χρεώνει

Στάλθηκε από το G8141 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τελικά μόνο η COSMOTE δίνει πραγματικά απεριόριστα στην 3η ενεργοποιηση από την καλοκαιρινη προσφορά. Η VF μου έδωσε 980 και παρ'όλο που στο chat μου είπαν ότι θα φαίνονται 980 αλλά δεν θα καταναλώνονται και θα είναι πραγματικά απεριοριστα, αυτή τη στιγμή έχω 770. GG, VF. :clap: 

Edited by ParafronGR

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

On 1/10/2022 at 6:25 ΜΜ, HEO said:

Ακούμε που σου λέω, πάρε τηλέφωνο στην pockee .... Είναι σίγουρο ότι τα συστήματα τους κάπου δεν συνεργάζονται...έχει ξανασυμβεί

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk
 

Φίλε μου και πάλι σ' ευχαριστώ. Είχες δίκιο. Μετά από επικοινωνία με την Pockee λύθηκε το πρόβλημα. Δεν θα πήγαινε το μυαλό μου εκεί ποτέ. Είναι και το support this Vodafone γιούργια. Θα πρεπε να το ξέρουν. Εγώ τους ξεβλαχεψα 😂😂😂

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πριν, ParafronGR said:

Τελικά μόνο η COSMOTE δίνει πραγματικά απεριόριστα στην 3η ενεργοποιηση από την καλοκαιρινη προσφορά. Η VF μου έδωσε 980 και παρ'όλο που στο chat μου είπαν ότι θα φαίνονται 980 αλλά δεν θα καταναλώνονται και θα είναι πραγματικά απεριοριστα, αυτή τη στιγμή έχω 770. GG, VF. 👏

Δώσανε κάτι πρώτοι και το σκ...σαν για τα καλά. Το καλοκαίρι που τα είχα πάρει εγώ είχαν δώσει 2tb και λίγες ημέρες μετά οι τσίπιδες το έκαναν 1tb.. Και μετά δίνουν την προσφορά μέχρι 30/9 και το παίρνουν πίσω και το κάνουν 12/9 επειδή το wu το είχε 11/9. Και οκ το 1 και 2tb δεν τα λες λίγα αλλά αυτό που δεν έχουν προτεραιότητα (ενώ στο wu έχει το δώρο προτεραιότητα κατανάλωσης) ήταν το αποκορύφωμα "χαζομάρας" για τους χρήστες και "κουτοπονηριάς" εκ μέρους τους..

Link to comment
Share on other sites

On 4/10/2022 at 4:28 ΠΜ, ParafronGR said:

Τελικά μόνο η COSMOTE δίνει πραγματικά απεριόριστα στην 3η ενεργοποιηση από την καλοκαιρινη προσφορά. Η VF μου έδωσε 980 και παρ'όλο που στο chat μου είπαν ότι θα φαίνονται 980 αλλά δεν θα καταναλώνονται και θα είναι πραγματικά απεριοριστα, αυτή τη στιγμή έχω 770. GG, VF. 👏

Καλημέρα.

Κι εμένα έτσι το έκαναν.

Αλλά έχω άλλο πρόβλημα... Στη σειρά με βάση την ημερομηνία λήξης τους φαίνονται τελευταία, οπότε μάλλον θα καταναλώνει από τα gb των άλλων πακέτων πρώτα!

ΥΓ: Απάντηση από το chat: "στους όρους του προγράμματος έλεγε πως τα δωρεάν δεδομένα του τρίτου μήνα δεν προηγούνται των άλλων κατά την κατανάλωσή"!!!

Edited by nikkal
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.
Κι εμένα έτσι το έκαναν.
Αλλά έχω άλλο πρόβλημα... Στη σειρά με βάση την ημερομηνία λήξης τους φαίνονται τελευταία, οπότε μάλλον θα καταναλώνει από τα gb των άλλων πακέτων πρώτα!
ΥΓ: Απάντηση από το chat: "στους όρους του προγράμματος έλεγε πως τα δωρεάν δεδομένα του τρίτου μήνα δεν προηγούνται των άλλων κατά την κατανάλωσή"!!!
Όντως έγραφαν και στην προσφορά την καλοκαιρινή ότι προτεραιότητα έχει αυτό που ληγει πρώτο
Link to comment
Share on other sites

Σε ένα ανηψάκι μου έδωσαν απεριόριστα δεδομένα που λήγουν σε 110 μέρες αλλά δεν ξέρει γιατί. Πήρε ή είχε πάρει κανένας άλλος κάτι τέτοιο ?

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον μέσα σε λίγες μέρες θα αναρτήσουν κάποια ανακοίνωση και θα αλλάξουν την σελίδα 

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, akis71 said:

Σε ένα ανηψάκι μου έδωσαν απεριόριστα δεδομένα που λήγουν σε 110 μέρες αλλά δεν ξέρει γιατί. Πήρε ή είχε πάρει κανένας άλλος κάτι τέτοιο ?

Μηπως έκανε φοιτητικό;

Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πριν, bbbb said:
On 5/10/2022 at 7:56 ΠΜ, nikkal said:
Καλημέρα.
Κι εμένα έτσι το έκαναν.
Αλλά έχω άλλο πρόβλημα... Στη σειρά με βάση την ημερομηνία λήξης τους φαίνονται τελευταία, οπότε μάλλον θα καταναλώνει από τα gb των άλλων πακέτων πρώτα!
ΥΓ: Απάντηση από το chat: "στους όρους του προγράμματος έλεγε πως τα δωρεάν δεδομένα του τρίτου μήνα δεν προηγούνται των άλλων κατά την κατανάλωσή"!!!

Όντως έγραφαν και στην προσφορά την καλοκαιρινή ότι προτεραιότητα έχει αυτό που ληγει πρώτο

Όποτε με λιγα λόγια ο τρίτος μήνας ήταν μούφα.

Link to comment
Share on other sites

Just now, akis71 said:

Γυμνάσιο είναι 

Άρα είναι σε όνομα ενήλικου. Μήπως ο ενήλικος είναι φοιτητής;

 

5 minutes ago, nikkal said:

Όποτε με λιγα λόγια ο τρίτος μήνας ήταν μούφα.

Σε εμένα μπήκε κανονικά. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα μπήκε κανονικά. 
Ναι δεν είπε κανείς ότι δεν μπήκε Απλά Πρώτον δεν είναι απεριόριστα αφου ειναι κάπου 1 terabyte και αυτό μετρημένο με λογική "hard Drive" αντί για πραγματικό απεριόριστο και δεύτερον για να μπορέσεις να το καταναλώσεις πρέπει να φροντίσεις ώστε τα υπόλοιπα υπόλοιπα σου να λήγουν πιο μετά πράγμα που πρακτικά σημαίνει ότι θα χρειαστεί να βάλεις κάρτα νωρίτερα ώστε να πάνε πιο πέρα τα υπόλοιπα σου και να μείνει πίσω το απεριόριστο για κατανάλωση
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...