Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

2 minutes ago, Loutrikan said:

Είχα ενεργοποιήσει 2 φορές την καλοκαιρινή προσφορά για τα απεριόριστα MB, αλλά δεν μου έβαλαν τον τρίτο μήνα δώρο. Χθες μου έληξε το 2ο πακέτο. Σε εσάς μπήκε αυτοματα;

Sent from my SM-A528B using Tapatalk
 

Αυτόματα ενεργοποιήθηκε αλλά μου έδωσαν περίπου 950gb τα οποία δεν είχαν προτεραιότητα σε σχέση με τα υπόλοιπα που είχα κρατημένα

Link to comment
Share on other sites

Έχω 3.20. Με ρωταγαν ποια έκδοση έχω και τι κινητό. Έβαλα την εφαρμογή και σε δύο άλλα με κωδικό και του. Πριν λίγες μέρες δούλευε κανονικά

Link to comment
Share on other sites

Είχα ενεργοποιήσει 2 φορές την καλοκαιρινή προσφορά για τα απεριόριστα MB, αλλά δεν μου έβαλαν τον τρίτο μήνα δώρο. Χθες μου έληξε το 2ο πακέτο. Σε εσάς μπήκε αυτοματα;

Sent from my SM-A528B using Tapatalk


Το ίδιο συνέβη και σε μένα, τους κάλεσα και μου έδωσαν αρχικά 1 GB δώρο μέχρι να με καλέσουν από το αρμόδιο τμήμα, αλλά ακόμα περιμένω εδώ και τρεις μέρες

Στάλθηκε από το M2101K6G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έχω 3.20. Με ρωταγαν ποια έκδοση έχω και τι κινητό. Έβαλα την εφαρμογή και σε δύο άλλα με κωδικό και του. Πριν λίγες μέρες δούλευε κανονικά
Μόλις το έκανα και δούλεψε

Να προσθέσω ότι είχα 5 λεπτά από τοματοζουμο


Sent from my Power 3 using Tapatalk



Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Άρα δεν είναι οι server τους. Κάτι γίνεται με το λογαριασμό μου, αλλά τι; Εντωμεταξυ να επιμένει η άλλη από την υποστήριξη ότι καταναλώνονται μόνο ακέραια ευρώ και τα ψιλά μένουν πίσω. Ότι να ναι... Μου ζητησαν και αναλυτικα σε ποιες συσκευές ακριβώς δοκίμασα και με τι android η κάθε μία γιατί προσπάθησα και από άλλα κινητά της οικογένειας και τζιφος.

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Άρα δεν είναι οι server τους. Κάτι γίνεται με το λογαριασμό μου, αλλά τι; Εντωμεταξυ να επιμένει η άλλη από την υποστήριξη ότι καταναλώνονται μόνο ακέραια ευρώ και τα ψιλά μένουν πίσω. Ότι να ναι... Μου ζητησαν και αναλυτικα σε ποιες συσκευές ακριβώς δοκίμασα και με τι android η κάθε μία γιατί προσπάθησα και από άλλα κινητά της οικογένειας και τζιφος.
 
 
 
 
 
 
Πήρες στην pockee?? Αν όχι πάρε αυτούς αλλά πρώτα σημείωσε το support code που σου βγάζει η εφαρμογή

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τη βοήθεια να σαι καλά. Δε νομίζω ότι έχει σχέση η pockee γιατί τα χρήματα από τις αποδείξεις έχουν πιστωθεί κανονικά στο cashback μου. Από κει και πέρα όταν πάω μέσα από το app να κάνω εξαργύρωση μου πετάει ότι κάτι δεν πήγε καλά και να προσπαθήσω αργότερα. Να πω βέβαια και το κουλό ότι στη προηγούμενη ανανέωση,πριν κανά μήνα, μου έβγαλε το ίδιο μύνημα αλλά τα χρήματα ενώ μπήκαν στο λογαριασμό και έγινε η ανανέωση παρέμειναν και στο υπόλοιπο του cashback.

 

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τη βοήθεια να σαι καλά. Δε νομίζω ότι έχει σχέση η pockee γιατί τα χρήματα από τις αποδείξεις έχουν πιστωθεί κανονικά στο cashback μου. Από κει και πέρα όταν πάω μέσα από το app να κάνω εξαργύρωση μου πετάει ότι κάτι δεν πήγε καλά και να προσπαθήσω αργότερα. Να πω βέβαια και το κουλό ότι στη προηγούμενη ανανέωση,πριν κανά μήνα, μου έβγαλε το ίδιο μύνημα αλλά τα χρήματα ενώ μπήκαν στο λογαριασμό και έγινε η ανανέωση παρέμειναν και στο υπόλοιπο του cashback.
 
Ακούμε που σου λέω, πάρε τηλέφωνο στην pockee .... Είναι σίγουρο ότι τα συστήματα τους κάπου δεν συνεργάζονται...έχει ξανασυμβεί

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

On 22/1/2022 at 11:57 ΠΜ, paanos said:

Από εδώ

Μέχρι 3 λέξεις στο Θέμα. Μέχρι 50 λέξεις στο κείμενο. Για να μην αναρωτιέστε γιατί δε το "παίρνει"....

Edited by Pppe
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Pppe said:

Μέχρι 3 λέξεις στο Θέμα. Μέχρι 50 λέξεις στο κείμενο. Για να μην αναρωτιέστε γιατί δε το "παίρνει"....

Συνημμένο δεν παίρνει για να βάλεις Word; 

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, paanos said:

Συνημμένο δεν παίρνει για να βάλεις Word; 

Δε παίρνει συνημμένο. Και μόνο από αυτό που είχες βάλει παίρνεις Μοναδικό Αριθμό Αναφοράς.

Κανένα άλλο έγγραφο τρόπο επικοινωνίας με έγκυρη απάντηση από την μεριά τους δεν έχει η Vodafone, όπως οι άλλες εταιρίες. Στο

ccsupport.gr@vodafone.com
δεν απαντάνε ποτέ.
Edited by Pppe
Link to comment
Share on other sites

Μια βοήθεια σας πάρα καλώ πολυ με χρέωσαν οκτώ ευρώ από την υπηρεσία που δεν έχεις άλλα λεπτά τέσσερις συνεχόμενες μέρες δύο τη μέρα τίνα κάνω.θελω απενεργοποιηση των εξερχομένων κλήσεων? Φραγή?

Μια βοήθεια σας ικετεύω μηδένισαν τη κάρτα μου

Τι θα κάνω σας παρακαλώ 

Link to comment
Share on other sites

Έτσι το έχει στα καρτοκινητά της η Vodafone. Γιατί κάνεις κλήσεις αφού δεν έχεις πακέτο; Αν θες να κάνεις κλήσεις κάποιες μέρες, να είχες εγκαταστήσει πιο πριν αυτό: https://play.google.com/store/apps/details?id=gr.vodafone.cu.cu_vr&hl=el&gl=US να παίξεις κάποιες φορές και να βάζεις αυτό το πακέτο:

 

εικόνα_Viber_2022-10-02_10-18-16-369.png

Link to comment
Share on other sites

Δεν έκανα κλήση αναπάντητη έκανα.ηθελα αν μπορεί κάποιος να μου πει πως κάνουμε φραγή εξερχομένων για να το προλάβω αυτο

2 minutes ago, Pppe said:

Έτσι το έχει στα καρτοκινητά της η Vodafone. Γιατί κάνεις κλήσεις αφού δεν έχεις πακέτο; Αν θες να κάνεις κλήσεις κάποιες μέρες, να είχες εγκαταστήσει πιο πριν αυτό: https://play.google.com/store/apps/details?id=gr.vodafone.cu.cu_vr&hl=el&gl=US να παίξεις κάποιες φορές και να βάζεις αυτό το πακέτο:

 

εικόνα_Viber_2022-10-02_10-18-16-369.png

Αυτό το πακέτο έβαλα.μολις τελείωσε μου έστειλε μόνο του μήνυμα για τέσσερις μέρες ότι με χρεώνει αυτόματα δύο ευρώ τη μερα

Αυτό το πακέτο έβαλα μόλις τελείωσε με χρέωσαν φουλ οκτώ ευρώ.η φραγή εξερχομένων πως γίνεται?

Link to comment
Share on other sites

Άρα δεν ήταν "αναπάντητες" . Το σήκωσε αυτός/ή που κάλεσες. Από τη συσκευή σου βρες και κάνε φραγή εξερχομένων, αλλά έτσι ούτε "αναπάντητες" δε θα μπορείς να κάνεις. Μη μπεις στον κόπο να καλέσεις την εξυπηρέτηση πελατών: Δε θα μπορείς να την βγάλεις τη φραγή εξερχομένων όποια στιγμή άμεσα θα θες στο μέλλον.

Edited by Pppe
Link to comment
Share on other sites

Just now, Pppe said:

Άρα δεν ήταν "αναπάντητες" . Το σήκωσε αυτός/ή που κάλεσε. Από τη συσκευή σου βρες και κάνε φραγή εξερχομένων, αλλά έτσι ούτε "αναπάντητες" δε θα μπορείς να κάνεις. Μη μπεις στον κόπο να καλέσεις την εξυπηρέτηση πελατών: Δε θα μπορείς να την βγάλεις τη φραγή εξερχομένων όποια στιγμή άμεσα θα θες στο μέλλον.

Έκανα αναπάντητη στο σταθερό.εκτος αν το σήκωσε η γάτα .στο σαλόνι.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να δεις εδώ

https://www.vodafone.gr/ypostirixi/proionta/kiniti-themata-kinitis/diacheirisi-kliseon-tilefonitis/pos-mporo-na-energopoiiso-apenergopoiiso-tin-fragi-eiserchomenon-kliseon/

Εκεί που λέει εξερχόμενες

 *33*1234#

ΥΓ
Πάντως όλα τα παλιά τελεφωνα έχουν μενού για φραγες

Sent from my Power 3 using Tapatalk



Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Μούρο κάναν κ στα δεδομένα και στο πακέτο από αυτό με τους κρύσταλλος τώρα έχω το τεράστιο ποσό του ενός λεπτού από οκτώ ευρώ.μετα το πακέτο των κρυσταλλων

6 minutes ago, HEO said:

Μπορείς να δεις εδώ

https://www.vodafone.gr/ypostirixi/proionta/kiniti-themata-kinitis/diacheirisi-kliseon-tilefonitis/pos-mporo-na-energopoiiso-apenergopoiiso-tin-fragi-eiserchomenon-kliseon/

Εκεί που λέει εξερχόμενες

 *33*1234#

ΥΓ
Πάντως όλα τα παλιά τελεφωνα έχουν μενού για φραγες

Sent from my Power 3 using Tapatalk


 

Είναι πολύ χάλια παιδιά η καημένη μου τις να κλαψω

Ήθελα να βάλω πακέτο σμς κ δε μπορω

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, Danay1997.2002 said:

Παρακαλώ πολύ αν ξέρει κάποιος πως γίνεται φραγή σας ικετεύω.η συσκευή δε το βρίσκει είναι παλια

Γιατί να κάνεις φραγή;Απλά μην καλείς κανέναν.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, bill33 said:

Γιατί να κάνεις φραγή;Απλά μην καλείς κανέναν.

Σε σένα το ρωτώ. Μη μιλάμε για "κλάψιμο":

Μήπως, όντως, με την προσπάθεια κλήσης ακόμα και να μην απαντηθεί η κλήση όντως χρεώνεται όσο εάν απαντιώταν;

Παρατηρώ πχ σε άλλη εταιρία στο app της ότι κατά τη διάρκεια κλήσης (που δεν έχει απαντηθεί ακόμη) κατεβαίνει το διαθέσιμο υπόλοιπο λεπτών ομιλίας και όταν τελικά δεν απαντηθεί επανέρχεται στο προηγούμενο (πχ από 123' διαθέσιμα πάει 120' κατά τη διάρκεια που χτυπά το τηλέφωνο του καλούμενου και επανέρχεται στο 123' όταν τελικά κλήσει ο καλούντας την κλήση , αυτό που λέμε "αναπάντητη").

Μήπως η Vodafone όντως χρεώνει και κλήσεις που δεν απαντιώνται όντως με βάση το -2Ε τη μέρα;

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...