Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υπάρχει κάποιος προωθητικός κωδικός για παραγγελία CU SIM online; Ο ANDROID δεν λειτουργεί 

Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πριν, Pppe said:

Αυτή τη χρονική στιγμή (24/9/2022) την έχω να "τρέχει" για 5 μέρες δυνατότητα ενεργοποίησής της από τη μέρα λήψης της προσφοράς (κάθε 27 και κάθε 10 μέρες πριν την λήξη υπολοίπου) σε #3# sim μου, αλλά τη "σιχάθηκα"!!! Όσο έχει 12Ε min κάρτα το CU (και όχι 10Ε όπως η πράσινη), δε πρόκειται να της βάζω κανονικές κάρτες αν δεν ξεϋποταχτεί η κόκκινη από την μπλε. Κι ας αφήσω να περάσει το 13μηνο σε όλες τις sim μου εάν τυχόν και κόψουν το CashBack με 0,10Ε.

Συγγνώμη, αλλά τι τρεις και τέσσερις sim μας λες; Όλη την ώρα θα είμαστε πάνω από το κινητό, να αλλάζουμε sim προσέχοντας ποια πρέπει να μπει κτλ.; Το θεωρείς λογικό και σοβαρό όλο αυτό; Είπαμε να προσέχουμε τι χρήματα δίνουμε αλλά όχι κι έτσι...

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, seranata said:

Συγγνώμη, αλλά τι τρεις και τέσσερις sim μας λες; Όλη την ώρα θα είμαστε πάνω από το κινητό, να αλλάζουμε sim προσέχοντας ποια πρέπει να μπει κτλ.; Το θεωρείς λογικό και σοβαρό όλο αυτό; Είπαμε να προσέχουμε τι χρήματα δίνουμε αλλά όχι κι έτσι...

serenata δεν είναι έτσι απλοϊκό. Εχω 2 κόρες + τη δική μου + μια για ίντερνετ στο σπίτι + μια της μάνας μου που χρησιμοποιείτε μόνο για e-banking κ δεν μπορεί να παει στην τράπεζα να την αλλάξει =5

Link to comment
Share on other sites

Μιλάω να έχει το ίδιο άτομο για τον εαυτό του πάνω από 2 sim. Και δεν είναι serenata το όνομα χρήστη.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, seranata said:

Μιλάω να έχει το ίδιο άτομο για τον εαυτό του πάνω από 2 sim. Και δεν είναι serenata το όνομα χρήστη.

Το serenata όμως είναι ποιο νόστιμο... 

http://www.whylinuxisbetter.net/index_el.php?lang=el

Προφανώς, καλό είναι να μην χάνουμε την μπάλα και νομίζουμε ότι κάθε προϊόν που βγάζει η κάθε εταιρία, έχει target group εμάς!

(έχω πάρει άδεια για την χρήση της υπογραφής)

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμάστε να ανοίξετε το μενου με τα πακετα. Δεν μου ανοίγει ουτε σε CU app, ουτε σε my Vodafone app, ουτε σε big bang app.... 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Ισχύει, δεν ανοίγουν.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Mobileras said:

@konstantinos77μη γελάς και τσέκαρε τα app σου και πες μου! 

Βαριέμαι... 😋😂💙

Link to comment
Share on other sites

On 25/9/2022 at 8:58 ΜΜ, seranata said:

Μιλάω να έχει το ίδιο άτομο για τον εαυτό του πάνω από 2 sim. Και δεν είναι serenata το όνομα χρήστη.

Sorry για το όνομα. Έδρασε μάλλον η πρεσβυωπία, ή απλά η πείνα.
Όσο για τα ουσιώδη, δυστυχώς για κάποιο λόγο  δεν μπόρεσα να σε κάνω να κατανοήσεις ότι δεν υπάρχει καμιά διαφορά να έχεις μια κάρτα δική σου από το να τη χρησιμοποιεί άλλος και να τη διαχειρίζεσαι εσύ. 
Όπως και να έχει, όπως το αντιλαμβάνεται κανείς. Σεβαστά όλα.

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, honda22 said:

Κατάργησαν το πακέτο ομιλίας των 10,90€;
Δεν μου το εμφανίζει στο CU website.

Αν αναφέρεσαι στο CU Combo M, στην εφαρμογή υπάρχει κανονικά.

· iPod 3gn 15Gb, iPod 5.5gn 30Gb

· iPhone 2G 8Gb, iPhone 3G 16Gb, iPhone 4 16Gb, iPhone 6 64Gb, iPhone 13 Pro 128Gb

· MacBook Pro 15'' (mid '10), MacBook Pro 16'' (late '19)

· Apple Watch Series 7 45mm

· AirPods Pro 2nd Gen

 

Link to comment
Share on other sites

Κατάργησαν το πακέτο ομιλίας των 10,90€;
Δεν μου το εμφανίζει στο CU website.
Προς το παρόν στην εφαρμογή εμφανίζεται κανονικά και επίσης έβγαλαν και ένα καινούργιο πακέτο το combo 6gb στα 13.5€ που δίνει 6gb +300' προς όλους που μεταφέρονται και αυτά ανά μηνα. Χρήσιμο για όσους δεν μιλάνε πολύ και θέλουν περισσότερα data αν και αντιγραφή του αντίστοιχου f2g πακέτου στο οποίο τα λεπτά ομιλίας είναι ως μπόνους και δεν μεταφέρονται.. για να δούμε αν θα βγάλουν και το απεριόριστο πακέτο δεδομένων του f2g στο 15αρι πια που όμως παίρνει παράταση από μήνα σε μήνα..
Link to comment
Share on other sites

παράξενο χθες βράδυ αργά ανέβασα μια απόδειξη και σήμερα το μεσημέρι πιστώθηκε το ποσό στο cash back

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, akalos said:

παράξενο χθες βράδυ αργά ανέβασα μια απόδειξη και σήμερα το μεσημέρι πιστώθηκε το ποσό στο cash back

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Ποιο σουπερ;

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Πήρα πρόσφατα νέα κάρτα CU για τον γιο μου - εγώ έχω F2G, οπότε δεν έχω ιδέα τι γίνεται με το CU.

Τώρα που θα κάνουμε την 1η μας ανανέωση των €12 (η αρχική έγινε αυτόματα στο κατάστημα με την αγορά της SIM), τι πρέπει να κάνουμε για να πάρουμε όσο περισσότερα γίνεται?

Είδα π.χ. το CU Shake που δίνει δωρεάν 2GB για 30 ημέρες, την αυτόματη ενεργοποίηση πακέτου (έχουμε καταλήξει στο Combo M) για άλλα 60 λεπτά κλπ. Υπάρχει κάτι άλλο που θα μπορούσαμε να κάνουμε?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, geoponer said:

Πήρα πρόσφατα νέα κάρτα CU για τον γιο μου - εγώ έχω F2G, οπότε δεν έχω ιδέα τι γίνεται με το CU.

Τώρα που θα κάνουμε την 1η μας ανανέωση των €12 (η αρχική έγινε αυτόματα στο κατάστημα με την αγορά της SIM), τι πρέπει να κάνουμε για να πάρουμε όσο περισσότερα γίνεται?

Είδα π.χ. το CU Shake που δίνει δωρεάν 2GB για 30 ημέρες, την αυτόματη ενεργοποίηση πακέτου (έχουμε καταλήξει στο Combo M) για άλλα 60 λεπτά κλπ. Υπάρχει κάτι άλλο που θα μπορούσαμε να κάνουμε?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Το θέμα είναι να πάρει αυτά που χρειάζεται. Τι χρειαζεται;

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Ποιο σουπερ;
Χαλκιαδάκης ,όχι δεν ήταν ντοματοζουμο

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, akalos said:

Χαλκιαδάκης ,όχι δεν ήταν ντοματοζουμο

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

@Mobileras τώρα σε θέλω... 😉😉😋😂😂

Link to comment
Share on other sites

Εδω και δύο μέρες δεν με αφήνει το my Vodafone app να εξαργυρώσω το cashback. Γράφει κάτι  πήγε λάθος. Τι update έκανα τι διαγραφή data τι εγκατάσταση σε δύο άλλα Κιν τίποτα. Στο chat μου λένε ότι να ναι. Έχει κανείς τέτοιο πρόβλημα; Λύνεται με κάποιο τρόπο;

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, dnikolidak said:

Εδω και δύο μέρες δεν με αφήνει το my Vodafone app να εξαργυρώσω το cashback. Γράφει κάτι  πήγε λάθος. Τι update έκανα τι διαγραφή data τι εγκατάσταση σε δύο άλλα Κιν τίποτα. Στο chat μου λένε ότι να ναι. Έχει κανείς τέτοιο πρόβλημα; Λύνεται με κάποιο τρόπο;

Μήπως ανέβασαν το ελάχιστο ποσο για να μπορείς να cashάρεις; Τί σου είπαν στο chat ;

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Είχα ενεργοποιήσει 2 φορές την καλοκαιρινή προσφορά για τα απεριόριστα MB, αλλά δεν μου έβαλαν τον τρίτο μήνα δώρο. Χθες μου έληξε το 2ο πακέτο. Σε εσάς μπήκε αυτοματα;

Sent from my SM-A528B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...