Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ήρθα χθες στο cu μέσω φορητότητας. Παρέλαβα μέσω courier και μια κάρτα 12€, την οποία ΔΕΝ ενεργοποίησα.

Πριν λίγο, μου ήρθε μήνυμα ότι ΕΚΑΝΑ ανανέωση 15€ και ενεργοποίησα το πακέτο cu XL !!

Έχει συμβεί σε άλλον που ήρθε πρόσφατα στο cu ?

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, GREGORYMO said:

Ήρθα χθες στο cu μέσω φορητότητας. Παρέλαβα μέσω courier και μια κάρτα 12€, την οποία ΔΕΝ ενεργοποίησα.

Πριν λίγο, μου ήρθε μήνυμα ότι ΕΚΑΝΑ ανανέωση 15€ και ενεργοποίησα το πακέτο cu XL !!

Έχει συμβεί σε άλλον που ήρθε πρόσφατα στο cu ?

Μήπως η κάρτα των 12€ ήταν ήδη ξυσμένη;

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Mobileras said:

Μήπως η κάρτα των 12€ ήταν ήδη ξυσμένη;

ΝΑΙ.

Αλλα, και πάλι δεν εξηγείται.

Μου έβαλαν 15€.

Έμεινε και υπόλοιπο 1.91€ .

Άρα, έγινε κανονικη ανανέωση!!

ΥΓ. Στο ιστορικό ανανεώσεων λέει ότι ΔΕΝ έχει γίνει!!!

Άρα, έγινε συστημικά.

Edited by GREGORYMO
Συμπληρώμα
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, GREGORYMO said:

ΝΑΙ.

Αλλα, και πάλι δεν εξηγείται.

Μου έβαλαν 15€.

Έμεινε και υπόλοιπο 1.91€ .

Άρα, έγινε κανονικη ανανέωση!!

ΥΓ. Στο ιστορικό ανανεώσεων λέει ότι ΔΕΝ έχει γίνει!!!

Άρα, έγινε συστημικά.

Εάν στην ονλαιν φορητοτητα πλήρωσες μέσω χρεωστικη/πιστωτική τότε δίνει μπόνους 5€. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, Mobileras said:

Εάν στην ονλαιν φορητοτητα πλήρωσες μέσω χρεωστικη/πιστωτική τότε δίνει μπόνους 5€. 

Αν πληρώσεις online, δίνει 5€ δώρο.

Αν επιλέξεις αντικαταβολή, όχι.

Link to comment
Share on other sites

Έδωσα στο big bang 2.000 κρυστάλλους για τον διαγωνισμό απεριοριστου ίντερνετ. Μου ήρθε ένας κωδικός. Πρέπει να τον στείλω κάπου;

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες.
Έχω 14.01€ και δεν με αφήνει να βάλω το unlimited 13.5€. Αύριο τελειώνει το πακέτο μου. Ξέρετε τι μπορεί να συμβαίνει?Screenshot_20220922_122042.jpgScreenshot_20220922-122030_My CU.jpgScreenshot_20220922-122027_My CU.jpg

Sent from my SM-G990B using Tapatalk

2020 - Vote China again :p Go Xiaomi Mi 9 lite

2018 - Back in the Android World...Honor 8 Black

Iphone 5s think different..

LG G2- Samsung S4 - Samsung S1 - Alfawise S92 !

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, townleader said:

Καλημέρα παίδες.
Έχω 14.01€ και δεν με αφήνει να βάλω το unlimited 13.5€. Αύριο τελειώνει το πακέτο μου. Ξέρετε τι μπορεί να συμβαίνει?Screenshot_20220922_122042.jpgScreenshot_20220922-122030_My CU.jpgScreenshot_20220922-122027_My CU.jpg

Sent from my SM-G990B using Tapatalk
 

ΜΗΠΩΣ το υπόλοιπο δεν 'κάνει' για πακέτα?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Mobileras said:

Έδωσα στο big bang 2.000 κρυστάλλους για τον διαγωνισμό απεριοριστου ίντερνετ. Μου ήρθε ένας κωδικός. Πρέπει να τον στείλω κάπου;

Νομίζω προς όχι, είναι κωδικός αν κερδίσεις που θα ανακοινωθούν με κωδικό. έτσι τουλάχιστον ήταν στα προηγούμενα για ps4 που είχα παλιά καρτοκινητο. Καλή τύχη σε εύχομαι 

Edited by panbet
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, townleader said:

Καλημέρα παίδες.
Έχω 14.01€ και δεν με αφήνει να βάλω το unlimited 13.5€. Αύριο τελειώνει το πακέτο μου. Ξέρετε τι μπορεί να συμβαίνει?Screenshot_20220922_122042.jpgScreenshot_20220922-122030_My CU.jpgScreenshot_20220922-122027_My CU.jpg

Sent from my SM-G990B using Tapatalk
 

Συστημικό πρόβλημα μήπως? Επικοινώνησε με το τσατ να σου πουν αν συμβαίνει κάτι τέτοιο.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες.
Έχω 14.01€ και δεν με αφήνει να βάλω το unlimited 13.5€. Αύριο τελειώνει το πακέτο μου. Ξέρετε τι μπορεί να συμβαίνει?Screenshot_20220922_122042.thumb.jpg.3002722f3603ebbbba751b2cb7576fa0.jpg890520974_Screenshot_20220922-122030_MyCU.thumb.jpg.3ea83889eada6ce8aaf2d6d0e5cc3a8b.jpg1998698329_Screenshot_20220922-122027_MyCU.thumb.jpg.652b5b7a9190f31dafe530b51eef5472.jpg

Sent from my SM-G990B using Tapatalk



Νομίζω ότι χρειάζεσαι 14,85€ για την ενεργοποίηση του πακέτου!
Εγώ που ενεργοποιώ το CU combo M, το οποίο γράφει ότι στοιχίζει 10,90€, χρειάζομαι 12€.

Link to comment
Share on other sites

Οχι αν κερδίσεις θα σε ειδοποιήσουν αυτοί..

 

1 hour ago, Mobileras said:

Έδωσα στο big bang 2.000 κρυστάλλους για τον διαγωνισμό απεριοριστου ίντερνετ. Μου ήρθε ένας κωδικός. Πρέπει να τον στείλω κάπου;

 

1 minute ago, Titarasaudi said:


Νομίζω ότι χρειάζεσαι 14,85€ για την ενεργοποίηση του πακέτου!
Εγώ που ενεργοποιώ το CU combo M, το οποίο γράφει ότι στοιχίζει 10,90€, χρειάζομαι 12€.
 

Για το πακέτο χρειάζονται 13,5€ και το υπόλοιπο του είναι 14,01 οπότε δεν είναι εκει το θέμα. Αυτό που αναφέρεις εσύ έχεις δίκιο ως προς το ποσό που χρειάζεται ώστε να μένει μέσα ικανό υπόλοιπο για την αγορά του πακέτου.. Για το 13,5€ πακέτο αν το υπόλοιπο μας είναι 0€ πράγματι χρειάζονται 15€ για να μείνουν μέσα καθαρά 13,63 και να φτάσουν για την αγορά του εν λόγω πακέτου όπως αντίστοιχα για το Μ θες 12 και μετά την αγορά του πακέτου μένει 0,01€ υπόλοιπο

Link to comment
Share on other sites

Παίδες ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας.
Μάλλον συστημικό γιατί με 14.01€ υπόλοιπο ενεργοποιήθηκε τώρα το Unlimited 13.5€Screenshot_20220922_134639.jpg

Sent from my SM-G990B using Tapatalk

2020 - Vote China again :p Go Xiaomi Mi 9 lite

2018 - Back in the Android World...Honor 8 Black

Iphone 5s think different..

LG G2- Samsung S4 - Samsung S1 - Alfawise S92 !

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά θα τρελαθουμε τελείως,δεν θυμάμαι να είχα τέτοιο πρόβλημα με Q αν παίζει ρόλο,δεν μπορώ με τίποτα από τότε που έχω cu να κατεβάσω συνημμένο από τό Gmail από το δίκτυο,από wifi μια χαρά όλα ,έκανα ρεσετ στο Gmail αλλά και πάλι τίποτα,δεν έχω κάποιο DNS ενεργό πάλι τίποτα τι στο καλό συμβαίνει

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, akalos said:

ρε παιδιά θα τρελαθουμε τελείως,δεν θυμάμαι να είχα τέτοιο πρόβλημα με Q αν παίζει ρόλο,δεν μπορώ με τίποτα από τότε που έχω cu να κατεβάσω συνημμένο από τό Gmail από το δίκτυο,από wifi μια χαρά όλα ,έκανα ρεσετ στο Gmail αλλά και πάλι τίποτα,δεν έχω κάποιο DNS ενεργό πάλι τίποτα τι στο καλό συμβαίνει

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


 

Πόσο καιρό έχεις cu ?

Link to comment
Share on other sites

πάνω από χρόνο μόνο cu και από τότε έχω πρόβλημα 523a725109f4a004312e9463b5975405.jpg

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, akalos said:

ρε παιδιά θα τρελαθουμε τελείως,δεν θυμάμαι να είχα τέτοιο πρόβλημα με Q αν παίζει ρόλο,δεν μπορώ με τίποτα από τότε που έχω cu να κατεβάσω συνημμένο από τό Gmail από το δίκτυο,από wifi μια χαρά όλα ,έκανα ρεσετ στο Gmail αλλά και πάλι τίποτα,δεν έχω κάποιο DNS ενεργό πάλι τίποτα τι στο καλό συμβαίνει

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


 

Για δες αν σε βοηθήσει αυτό...

Ουσιαστικά μάλλον δεν αφήνει το κινητό σου στην εφαρμογή να έχει πρόσβαση στα δεδομένα αλλά μόνο στο Wifi 

Screenshot_2022-09-22-14-56-05-66_dc00545bd3b8828f033a02ac25b2d36d.jpg

Edited by kalitexnis_g
Link to comment
Share on other sites

Ήρθα στο cu από Q.

Ενώ στην Q είχα 4G, στο cu είμαι στο Η+

Τι πρέπει να κάνω ?

ΥΓ. Έχω και 2' sim στο κινητό, στην κοσμοτε και παίζει 4G.

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, GREGORYMO said:

Ήρθα στο cu από Q.

Ενώ στην Q είχα 4G, στο cu είμαι στο Η+

Τι πρέπει να κάνω ?

ΥΓ. Έχω και 2' sim στο κινητό, στην κοσμοτε και παίζει 4G.

Στείλε 4G ΝΑΙ στο 1285

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, GREGORYMO said:

Ήρθα στο cu από Q.

Ενώ στην Q είχα 4G, στο cu είμαι στο Η+

Τι πρέπει να κάνω ?

ΥΓ. Έχω και 2' sim στο κινητό, στην κοσμοτε και παίζει 4G.

Μήπως στην περιοχή που είσαι δεν έχει καλή κάλυψη. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mobileras said:

Μήπως στην περιοχή που είσαι δεν έχει καλή κάλυψη. 

Η αλήθεια είναι πως ενώ παλιά ήθελε ενεργοποίηση το 4g, τώρα η Vodafone στο site αναφέρει ότι ενεργοποιείται αυτόματα..

Link to comment
Share on other sites

Ενημερωτικά: Για αλλαγή αριθμού ταυτότητας θέλει φυσική παρουσία σε κατάστημα και πρέπει να τους δείξεις την original ταυτότητα. Φωτοτυπίες και παρουσίαση της ταυτότητας μέσω της εφαρμογής  από το e-gov δεν γίνεται αποδεκτή.. Προφανώς το ίδιο ισχύει και για τις άλλες εταιρείες. 

Χειρότεροι και από το δημόσιο. Εξαιρούνται μου είπαν οι εταιρείες τηλεφωνίας.

Δηλαδή δεν υπάρχει ταυτοποίηση μέσω διαδικτύου, chat, ούτε μέσω τηλεφώνου.

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, Vox said:

Ενημερωτικά: Για αλλαγή αριθμού ταυτότητας θέλει φυσική παρουσία σε κατάστημα και πρέπει να τους δείξεις την original ταυτότητα. Φωτοτυπίες και παρουσίαση της ταυτότητας μέσω της εφαρμογής  από το e-gov δεν γίνεται αποδεκτή.. Προφανώς το ίδιο ισχύει και για τις άλλες εταιρείες. 

Χειρότεροι και από το δημόσιο. Εξαιρούνται μου είπαν οι εταιρείες τηλεφωνίας.

Δηλαδή δεν υπάρχει ταυτοποίηση μέσω διαδικτύου, chat, ούτε μέσω τηλεφώνου.

Από 1η Οκτωβρίου θα τεθεί σε ισχύ η ταυτοποίηση μέσω του gov wallet στους παρόχους κινητής και σταθερής τηλεφωνίας, καθώς και στις τράπεζες.

Edited by pluss
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, pluss said:

Από 1η Οκτωβρίου θα ισχύει η ταυτότητα μέσω gov.gr στους παρόχους κινητής και σταθερής τηλεφωνίας, καθώς και στις τράπεζες.

Νομίζω μου είπε η υπάλληλος. Τέλος Οκτωβρίου. Την αλλαγή της ταυτότητας στην τράπεζα την έκανα μέσω e-banking και ταυτοποίησης με το e-gov ενώ η υπάλληλος στην τηλεφωνική εξυπηρέτηση επέμενε ότι δεν γίνεται. Υπήρχε δηλαδή η δυνατότητα αλλαγής online.

Εδώ στην τηλεφωνία έχουν κλείσει όλα τα καταστήματα και αν βρεις και κάποιο έχουν ουρές. Μπορεί να έχουν δίκαιο ως προς την ασφάλεια αλλά αυτό σημαίνει ότι δεν έχουν σωστό σύστημα ταυτοποίησης και φοβούνται.

Θα μου πεις πως θα πουλάνε στους Πάκι δέκα δέκα τους αριθμούς..

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Vox said:

Την αλλαγή της ταυτότητας στην τράπεζα την έκανα μέσω e-banking και ταυτοποίησης με το e-gov ενώ η υπάλληλος στην τηλεφωνική εξυπηρέτηση επέμενε ότι δεν γίνεται. Υπήρχε δηλαδή η δυνατότητα αλλαγής online.

Άλλη υπηρεσία είναι αυτή (για την επικαιροποίηση των στοιχείων στις τράπεζες) και υπάρχει εδώ και περίπου ενάμιση χρόνο. Με φυσική παρουσία όμως, προς το παρόν δέχονται μόνο την έγχαρτη ταυτότητα.

Edited by pluss
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...