Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω καρτοκινητο Vodafone και θέλω να πάω στην cu.εχω κατεβάσει το app τις cu.επειδη όμως έχω την εφαρμογή my Vodafone με το ίδιο νούμερο δεν με αφήνει φυσικά να πάω στην cu.τι πρέπει να κάνω εδώ να αγοράσω καινούριο νούμερο cu ? διαφορετικά μπορώ να κάνω κάτι άλλο.

Link to comment
Share on other sites

Έχω καρτοκινητο Vodafone και θέλω να πάω στην cu.εχω κατεβάσει το app τις cu.επειδη όμως έχω την εφαρμογή my Vodafone με το ίδιο νούμερο δεν με αφήνει φυσικά να πάω στην cu.τι πρέπει να κάνω εδώ να αγοράσω καινούριο νούμερο cu ? διαφορετικά μπορώ να κάνω κάτι άλλο.
Kαλεις στο 1266 και σε καθοδηγει
Link to comment
Share on other sites

On 12/9/2022 at 6:26 ΜΜ, akis8607 said:

Καλησπέρα!

μου ελειξε το πακέτο σημερα το πρωί, ξεχάστηκα να ανανεώσω και με χρέωσαν 2 ευρώ για απεριόριστη ομιλία μέχρι τις 4.

τι γίνεται;; Ποτέ έκαναν αυτήν την αλλαγή; Μίλησα με Εξυπηρετηση και μου είπαν έτσι θα είναι και δεν μπορώ να το απενεργοποιησω

ΣΤΕΙΛΕ Κ στο 1252

Μάλλον δεν ήξερε να σου απαντήσει.

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, balkos said:

ΣΤΕΙΛΕ Κ στο 1252

Μάλλον δεν ήξερε να σου απαντήσει.

Τα 2€ για απεριόριστα λεπτά δεν απενεργοποιούνται. Δεν υπάρχει χρέωση πλέον ανα λεπτό, μόνο αυτο

Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, paanos said:

Τα 2€ για απεριόριστα λεπτά δεν απενεργοποιούνται. Δεν υπάρχει χρέωση πλέον ανα λεπτό, μόνο αυτο

Δηλαδή όποιος δεν έχει υπόλοιπο ομιλίας και κάνει μία κλήση, θα χρεωθεί αυτόματα 2€ και θα έχει απεριόριστα λεπτά εκείνη την ημέρα έως 4:00 της επομένης;

Edited by Mobileras

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Ναι απλά στα data στέλνεις K στο 1252 για να μην συμβεί αυτό, ενώ στην ομιλία αν κάνεις κλήση 2€ χωρίς δυνατότητα απενεργοποιησης. Πρακτικά Λοιπόν συμφέρει αν δεν έχεις πακέτο ή αν δεν είσαι χρήστης που μιλάει καθημερινά και απλά θέλεις μία στο τόσο να κάνεις κάποια μικρή κλήση λιγότερο από 2 ευρώ βγαίνει το πακέτο του Big Bang των δύο ημερών με 0,8€ για λιγότερο από 2€ και άχρηστα απεριόριστα . Τώρα από την άλλη αν την πατήσεις κατά τις διάρκεια της κλήσης η ξεχαστείς και δε βάλεις πακέτο εκεί δεν μπορείς να κάνεις κάτι παρά μόνο να φροντίζεις να έχεις πολύ λίγο υπόλοιπο ώστε να μη σου φάει κάτι για αυτό άλλωστε και οι εταιρείες έχουν "φροντίσει για εμάς" και από τη στιγμή που το πακέτο κοστίζει 10,9 ευρώ βάζοντας 12άρα κάρτα σου αφήνει μόλις 0,01 λεπτό.b97180446db6133c87ba2a30f2a018b1.jpg







Link to comment
Share on other sites

Ναι απλά στα data στέλνεις K στο 1252 για να μην συμβεί αυτό, ενώ στην ομιλία αν κάνεις κλήση 2€ χωρίς δυνατότητα απενεργοποιησης. Πρακτικά Λοιπόν συμφέρει αν δεν έχεις πακέτο ή αν δεν είσαι χρήστης που μιλάει καθημερινά και απλά θέλεις μία στο τόσο να κάνεις κάποια μικρή κλήση λιγότερο από 2 ευρώ βγαίνει το πακέτο του Big Bang των δύο ημερών με 0,8€ για λιγότερο από 2€ και άχρηστα απεριόριστα . Τώρα από την άλλη αν την πατήσεις κατά τις διάρκεια της κλήσης η ξεχαστείς και δε βάλεις πακέτο εκεί δεν μπορείς να κάνεις κάτι παρά μόνο να φροντίζεις να έχεις πολύ λίγο υπόλοιπο ώστε να μη σου φάει κάτι για αυτό άλλωστε και οι εταιρείες έχουν "φροντίσει για εμάς" και από τη στιγμή που το πακέτο κοστίζει 10,9 ευρώ βάζοντας 12άρα κάρτα σου αφήνει μόλις 0,01 λεπτό.b97180446db6133c87ba2a30f2a018b1.jpg








Καλημέρα! Μου έρχεται αυτό το πακέτο σε cu που έχει γίνει φορητοτητα μου το ανανεωνη κάθε μήνα 3 μήνες τώρα μπορεί να γίνει κ μόνιμο? 50f1ab21a5df485dc0fb3c1def9c3e86.jpg

Στάλθηκε από το WAS-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

 

On 15/9/2022 at 4:37 ΜΜ, bbbb said:

Ναι απλά στα data στέλνεις K στο 1252 για να μην συμβεί αυτό, ενώ στην ομιλία αν κάνεις κλήση 2€ χωρίς δυνατότητα απενεργοποιησης. Πρακτικά Λοιπόν συμφέρει αν δεν έχεις πακέτο ή αν δεν είσαι χρήστης που μιλάει καθημερινά και απλά θέλεις μία στο τόσο να κάνεις κάποια μικρή κλήση λιγότερο από 2 ευρώ βγαίνει το πακέτο του Big Bang των δύο ημερών με 0,8€ για λιγότερο από 2€ και άχρηστα απεριόριστα . 






 

Τι είναι το πακέτο  του Big Bang των δύο ημερών και πως το παίρνεις; 

Link to comment
Share on other sites

Είναι στα πακέτα που υπάρχουν στο παιχνίδι. Χρειάζεται να παίξεις το παιχνίδι ώστε να πάρεις τους απαραίτητους πόντους και μετά τους εξαργυρωνεις

Καλημέρα! Μου έρχεται αυτό το πακέτο σε cu που έχει γίνει φορητοτητα μου το ανανεωνη κάθε μήνα 3 μήνες τώρα μπορεί να γίνει κ μόνιμο? 50f1ab21a5df485dc0fb3c1def9c3e86.jpg

Στάλθηκε από το WAS-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μακάρι να στο δώσουν μόνιμα έτσι αλλά δύσκολα..
Link to comment
Share on other sites

Παω να ανοίξω το cashback και μου λέει υπήρξε αδυναμία στη διαδικασία ανάκτησης των πληροφοριων

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Mobileras said:

Παω να ανοίξω το cashback και μου λέει υπήρξε αδυναμία στη διαδικασία ανάκτησης των πληροφοριων

Γινεται συχνα αυτο. Ας ελπισουμε να μην ειναι κατι μονιμο, αν και καποια στιγμη, προβλεπω, θα αναρωτιομαστε για μερες πανω σε αυτο το θεμα εδω στο topic, και πια θα ειναι οριστικο.

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πριν, bbbb said:

Είναι στα πακέτα που υπάρχουν στο παιχνίδι. Χρειάζεται να παίξεις το παιχνίδι ώστε να πάρεις τους απαραίτητους πόντους και μετά τους εξαργυρωνεις

Μακάρι να στο δώσουν μόνιμα έτσι αλλά δύσκολα..

 

Link to comment
Share on other sites

On 15/9/2022 at 1:40 ΜΜ, paanos said:

Τα 2€ για απεριόριστα λεπτά δεν απενεργοποιούνται. Δεν υπάρχει χρέωση πλέον ανα λεπτό, μόνο αυτο

Μάλιστα!
Τότε υπενθύμιση στο κινητό για ανανέωση ή όταν τελειώσει το πακέτο και δεν θέλουμε ανανέωση στέλνουμε *33*1234# για φραγή εξερχομένων κλήσεων.

Edited by balkos
Link to comment
Share on other sites

Και υπόψιν και το Κ στο 1252 ώστε όταν τελειώνουν τα mb να σταματάει η κίνηση και να μην χρεώνει 2€ για απεριόριστα μιας ημέρας..

Link to comment
Share on other sites

Προσφορά στο cu 100gb για 10 ημέρες με 2.90€ μέχρι 30/9 ενεργοποίηση και κατανάλωση οποια mb λήγουν πρώτα οπότε θέλει προσοχή ως προς τον χρόνο της ενεργοποίησης της ανάλογα της λήξης των αλλων mb καποιου για την εκμετάλλευση της προσφοράς αυτής

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, bbbb said:

Προσφορά στο cu 100gb για 10 ημέρες με 2.90€ μέχρι 30/9 ενεργοποίηση και κατανάλωση οποια mb λήγουν πρώτα οπότε θέλει προσοχή ως προς τον χρόνο της ενεργοποίησης της ανάλογα της λήξης των αλλων mb καποιου για την εκμετάλλευση της προσφοράς αυτής

Ευθεία επίθεση στο αντίστοιχο της πράσινης. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

On 19/9/2022 at 3:15 ΜΜ, Mobileras said:

Παω να ανοίξω το cashback και μου λέει υπήρξε αδυναμία στη διαδικασία ανάκτησης των πληροφοριων

Συνεχίζεται?

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, Mobileras said:

Ευθεία επίθεση στο αντίστοιχο της πράσινης. 

Ναι με διπλάσια gb. Η αντιγραφή των ενεργειών της πράσινης συνεχίζεται κανονικά. Αφού έκαναν το φιάσκο με την παράταση των απεριόριστων του καλοκαιριού (αρχικά είχαν ανακοινώσει παράταση μέχρι 30/9 αλλά όταν το wu έδωσε ως 11/9 αυτοι το έκαναν 12/9) τώρα και πάλι δίνουν κάτι παραπάνω για να την πουν στο wu.. Aρα πρακτικά για να δούμε απεριόριστο μόνιμο και στην κόκκινη, ελπίζουμε να το δώσει πρώτα το wu αλλά αν το δώσει το wu, για ποιο λόγο να βάλουμε μετά cu εφόσον η σύγκριση μετά θα ειναι σε θέμα δικτύου?.....

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, Mobileras said:

Ευθεία επίθεση στο αντίστοιχο της πράσινης. 

Επίθεση;; Όχι δα.. άμυνα είναι κι αυτή κακή...

Κανονικά η Vodafone έπρεπε να τρέχει πρώτη τις προσφορές μπας και φέρει κάναν πελάτη και η πράσινη να το παίζει δύσκολη έχοντας τον κόσμο και το δίκτυο. Εδώ έγινε το αντίθετο..

Μη σχολιάσω και το ότι λήγει τα φοιτητικά στην 6ετία ενώ η άλλη ποτέ.. 🤣🤣

Edited by kalitexnis_g
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, kalitexnis_g said:

Επίθεση;; Όχι δα.. άμυνα είναι κι αυτή κακή...

Κανονικά η Vodafone έπρεπε να τρέχει πρώτη τις προσφορές μπας και φέρει κάναν πελάτη και η πράσινη να το παίζει δύσκολη έχοντας τον κόσμο και το δίκτυο. Εδώ έγινε το αντίθετο..

Μη σχολιάσω και το ότι λήγει τα φοιτητικά στην 6ετία ενώ η άλλη ποτέ.. 🤣🤣

Ηταν πρώτη φέτος στην 3η δωρεάν φορά στα απεριόριστα δεδομένα αλλά τα σκ..σαν με τον τρόπο που τα έδωσαν τελικά και τους έβαλε τα γυαλιά το wu. Εχει επίσης αυξήσει τα mb που δίνει στα πακέτα και μέσω του παιχνιδιού αλλά ο κόσμος συνεχίζει να προτιμά να μένει wu... Συνεχίζει σε μη εορταστικές/καλοκαιρινές περιόδους να πληρώνει 8,5€ τα 5gb και δεν αλλάζει δίκτυο...

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω ότι ο κόσμος άρχισε να καταλαβαίνει ότι η ποιοτητα του ίντερνετ στο κόκκινο στρατόπεδο είναι στην 3η θέση. Όσο η μπλε συνεχίσει να δίνει απεριόριστο ίντερνετ με 15€/μηνα, η κόκκινη θα συνεχίσει να χάνει συνδρομητές. Το κερασάκι στην τουρτα θα είναι η πρασινη να δώσει μόνιμο πακετο απεριόριστο ίντερνετ. Η κόκκινη πρέπει ή να ρίξει τις τιμές ή να φτιάξει το δίκτυο. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Τα 15 + φπα δηλαδή 17€ είναι πολλά. Πρέπει να πιεστούν να μείνει μόνιμα το 10αρικο. Mα αυτό ακριβώς θέλουμε. Να δώσει η πράσινη ώστε το cu να πιεστεί να δώσει κάτι παραπάνω. Η απεριόριστη πχ ομιλία που είχε πρωτοδώσει το f2g δεν έκανε το κλικ στο cu.. Αλλά μόλις το έδωσε και το wu, τότε το cu έδωσε απεριόριστη ομιλία συν τα παραπάνω mb στο πακέτο. Οπότε ναι το wu είναι η σωτηρία μας για φθηνό απεριόριστο..

11 ώρες πριν, Mobileras said:

Το κερασάκι στην τουρτα θα είναι η πρασινη να δώσει μόνιμο πακετο απεριόριστο ίντερνετ.

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...