Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

27 minutes ago, Alexandros201285 said:

καλησπέρα. δεν έχει καλό σήμα η βονταφον?

Σήμα έχει, το ίντερνετ της υπολειτουργεί....

Link to comment
Share on other sites

Από το Πάσχα έχω μια esim cu χωρίς να δουλεύει ακόμα το cash back! Γράφει ότι η υπηρεσία δεν δουλεύει λόγω τεχνικών προβλημάτων! Έχω μιλήσει άπειρες με το τσατ, τηλεφωνικά και με email αλλά λύση δεν έχουν βρει . Μου λένε ότι το κοιτάει το τεχνικό τμήμα! Με δουλεύουν ; Η δεν πρόκριτε να μου το ανοίξουν λόγω ότι βάζω μια κάρτα κάθε 3 μήνες;


Sent from my iPhone using Tapatalk

-Αγγελίες επιτρέπονται μόνο στο Buy&Sell.

-οκ, δεν θα το ξανακανω !!!

Link to comment
Share on other sites

On 2/9/2022 at 12:06 ΠΜ, balkos said:

Το ποσό της ανανέωσης διαρκεί 2 μήνες.
Τα ποσά-δώρα 1 μήνα.
Η εφαρμογή της cu malak0d0s και παραπλανητικά αναφέρει ότι όλα λήγουν σε 2 μήνες.
Η εφαρμογή της vodafone τα λέει σωστά και διακριτά αν πατήσεις πάνω στο ποσό της αρχικής σελίδας.

Ευχαριστώ. Άρα είναι πρόβλημα της εφαρμογής που με παραπλάνησε. Μου αφαίρεσε τα €12 από την πληρωμή στον courier + €5 που μου είχαν βάλει λόγω καθυστέρησης παραλαβής. Τα €5 μετά από παράπονα μου τα επέστρεψαν.

Μια απορία που έχω. Το πακέτο που πήρα δίνει 6 μήνες unlimited data με €12 κάρτα το μήνα και ενερογποίηση του combo m. Αν κάνω ανανέωση αυτό το μήνα αλλά δεν βάλω το combo m (γιατί υπάρχει ακόμη η καλοκαιρινή προσφορά για data), και ενεργοποιήσω μετά από 25 μέρες το combo m, τα unlimited data που θα πάρω θα λήγουν μετά από 30 μέρες ή 30 μέρες από την ανανέωση που θα κάνω (δηλαδή 5 μέρες μετά);

Link to comment
Share on other sites

On 30/8/2022 at 10:26 ΜΜ, Mobileras said:

Τι να δίνει άραγε ο προνομιακος αριθμός;

εγω που εκανα παραγγελια ενα πακετο cu μου στειλανε και ενα αλλο νουμερο δωρο , οι δωρεαν παροχες που εχω ειναι διπλασιασμος καρτας ανανεωσης , 50gb ιντερεντ και social και chat pass! και μονο για το διπλασιασμο θα το επαιρνα!!  το εβαλα στο 4g+ router και ενεργοποιησα και το απεριοριστο ιντερνετ και ολα μια χαρα!! . καποιες φορες μπουκωνει το δικτυο και αμα το γυρισεις στο 3g ξεκολλαει! . 

ψαχνω δουλεια απο το σπιτι για οποιον ενδιαφερεται μπορει να μου στειλει προσωπικο μυνημα, αραγε αξιζει να ξεκινησω προγραμματισμο;. 

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πριν, ioanniskar said:

Ευχαριστώ. Άρα είναι πρόβλημα της εφαρμογής που με παραπλάνησε. Μου αφαίρεσε τα €12 από την πληρωμή στον courier + €5 που μου είχαν βάλει λόγω καθυστέρησης παραλαβής. Τα €5 μετά από παράπονα μου τα επέστρεψαν.

Μια απορία που έχω. Το πακέτο που πήρα δίνει 6 μήνες unlimited data με €12 κάρτα το μήνα και ενερογποίηση του combo m. Αν κάνω ανανέωση αυτό το μήνα αλλά δεν βάλω το combo m (γιατί υπάρχει ακόμη η καλοκαιρινή προσφορά για data), και ενεργοποιήσω μετά από 25 μέρες το combo m, τα unlimited data που θα πάρω θα λήγουν μετά από 30 μέρες ή 30 μέρες από την ανανέωση που θα κάνω (δηλαδή 5 μέρες μετά);

Θα λήγουν 30 μέρες από την ημέρα που θα ενεργοποιήσεις το combo m.
Παίζει να το έχουν συσχετίσει με την ανανέωση και όχι με την ενεργοποίηση του combo m όπως κάναν σε εμένα σε ένα παραπλήσιο πρόγραμμα. Σε αυτή την περίπτωση , με το που κάνεις ανανέωση θα πάρεις το unlimited data ταυτόχρονα και δε θα είναι υποχρεωτικό να βάλεις το combo m αν δεν το θες.
Φρόντισε να έχεις επιλέξει την απλή ενεργοποίηση και όχι την αυτόματη ανανέωση μέσα από την καρτέλα "ενεργά πακέτα"

Edited by balkos
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, GREGORYMO said:

Θέλω να κάνω φορητότητα σε cu. Δίνουν κάποιο δώρο κτλ ?

Στο σάιτ του CU εαν επιλέξεις "παρε σιμ online" και μετά "θέλω να κρατήσω το νουμερο μου" θα σου δείξει την τρέχουσα προσφορα. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Από τον Ιούνιο προσπαθώ να ενεργοποιήσω τη νέα Ευρωπαϊκή Κάρτα Νέων στο CU μου και η υποστήριξη της Vodafone με γράφει εκεί που ξέρει... Κάτι σαν τα memes του τύπου "θα σας ειδοποιήσουμε". 🙃

Το SMS στο 1280 βγάζει συνέχεια σφάλμα.

Ήταν το μόνο πράγμα που με κρατούσε στην εταιρία (10€ κάρτα + άλλα 10 δώρο).

Edited by MitsosDaBest13
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, MitsosDaBest13 said:

Από τον Ιούνιο προσπαθώ να ενεργοποιήσω τη νέα Ευρωπαϊκή Κάρτα Νέων στο CU μου και η υποστήριξη της Vodafone με γράφει εκεί που ξέρει... Κάτι σαν τα memes του τύπου "θα σας ειδοποιήσουμε". 🙃

Το SMS στο 1280 βγάζει συνέχεια σφάλμα.

Ήταν το μόνο πράγμα που με κρατούσε στην εταιρία (10€ κάρτα + άλλα 10 δώρο).

Εχεις γραφτει στο gov για μηδενικο τελος κινητης τηλεφωνιας?

Μηπως ειναι ενας τροπος να "τσακωσουν" οσους εστελναν στο 1280 αλλωνων αριθμο καρτα νεων;

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, Pppe said:

Εχεις γραφτει στο gov για μηδενικο τελος κινητης τηλεφωνιας?

Μηπως ειναι ενας τροπος να "τσακωσουν" οσους εστελναν στο 1280 αλλωνων αριθμο καρτα νεων;

Ναι, έχω γραφτεί. 

Link to comment
Share on other sites

To big bang έχει κλήρωση για 100 άτομα απεριόριστα data για ένα χρόνο μέχρι 30/09, ήρθε ειδοποίηση στον αδερφό μου που έχει cu, εγώ έχω καρτοπρογραμμα και δεν μπαίνει.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, panbet said:

To big bang έχει κλήρωση για 100 άτομα απεριόριστα data για ένα χρόνο μέχρι 30/09, ήρθε ειδοποίηση στον αδερφό μου που έχει cu, εγώ έχω καρτοπρογραμμα και δεν μπαίνει.

Και σε εμένα ήρθε η ειδοποίηση, αλλά χλωμό το κόβω να δώσουν τέτοιο δώρο σε τόσους πολλούς. Εδώ την τελευταία φορά που έδιναν σε 10 άτομα δεν ανακοίνωσαν τους νικητές... 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Κλήρωση και βλακείες. Να πουν δίνουμε unlimited data για ένα χρόνο στους 100 πρώτους στο Leaderboard μέχρι 30/9 να έχει και ένα νόημα αυτή η κατάταξη

Link to comment
Share on other sites

Όσο πιο πολλά 2χίλιαρα κρυστάλων φάει κάποιος, τόσο μικρότερες πιθανότητες να τα πάρει.

Σκοπός τους να φάτε τους κρυστάλους, άμα μάλιστα τους φάτε όλους τώρα τόσο το καλύτερο και χωρίς κανένα δώρο.

Απόδειξη αρχές Οκτώβρη στην "κλήρωση", εάν δηλαδή έστω και σε #10# από τους #100# που λένε τα δώσουν. 

Και τα ξαναλέμε: Μην απαντήσετε τώρα, αλλά με αποδείξεις αρχές Οκτώβρη ειδικά με τόση "διαφήμιση" αυτή τη φορά.

Link to comment
Share on other sites

Πες ρε βονταφον "όποιοι δώσουν 300.000 κρυστάλλους, τους δίνω 1 χρόνο ίντερνετ", πιο τίμιο θα ήταν... 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πριν, Mobileras said:

Πες ρε βονταφον "όποιοι δώσουν 300.000 κρυστάλλους, τους δίνω 1 χρόνο ίντερνετ", πιο τίμιο θα ήταν... 

Τι νομιζετε; Επειδη το παιζετε ειστε ξυπνιοι;

Το ακριβως αναποδο: Τετοιους πελατες θελουν να εχουν και το αποτελεσμα θα δειξει. Εσεις συνεχιστε να πιστευετε ο,τι νομιζετε.

Link to comment
Share on other sites

Mου εστειλαν μηνυμα για να ανανεωσω τα απεριοριστα δεδομενα για 2η φορα για να εχω την 3η δωρεαν αλλα εχω ανανεωσει ηδη 2 φορες.Πως μπορω να επιβεβαιωσω οτι οντως εχει συμβει αυτο; 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

μου ελειξε το πακέτο σημερα το πρωί, ξεχάστηκα να ανανεώσω και με χρέωσαν 2 ευρώ για απεριόριστη ομιλία μέχρι τις 4.

τι γίνεται;; Ποτέ έκαναν αυτήν την αλλαγή; Μίλησα με Εξυπηρετηση και μου είπαν έτσι θα είναι και δεν μπορώ να το απενεργοποιησω

Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πριν, akis8607 said:

Καλησπέρα!

μου ελειξε το πακέτο σημερα το πρωί, ξεχάστηκα να ανανεώσω και με χρέωσαν 2 ευρώ για απεριόριστη ομιλία μέχρι τις 4.

τι γίνεται;; Ποτέ έκαναν αυτήν την αλλαγή; Μίλησα με Εξυπηρετηση και μου είπαν έτσι θα είναι και δεν μπορώ να το απενεργοποιησω

Καλησπέρα φίλε μου,η αλλαγή έχει τεθεί σε ισχύει αν δεν κάνω λάθος από τον περασμένο Δεκέμβριο

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, GREGORYMO said:

Έχω σκοπό να κάνω φορητότητα στο cu.

Τι πρέπει να προσέξω?

Αν σε καλύπτει το δίκτυο στην περιοχή σου όπως σε κάθε μετάβαση από δίκτυο σε δίκτυο.

Edited by cmvr

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Πάω να κάνω φορητότητα αριθμού στο cu και αν πληρώσω προκαταβολικα με κάρτα, μου δίνει 5€.

Ξέρει κανείς τι είναι αυτά τα 5€ ?

Πώς χρησιμοποιούνται, εννοω.

Link to comment
Share on other sites

Έχει έρθει κανείς πρόσφατα από Q ?

Σε πόσες ημέρες φθάνει η sim και σε πόσες ολοκληρώνεται η νέα σύνδεση?

Edited by GREGORYMO
Συμπληρώμα
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...