Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παίδες καλησπέρα, είμαι σε cosmote τα τελευταία 25 χρόνια :) σε frog σχετικά ευχαριστημένος.
Αρχίζει να μου αρέσει η ιδέα των 27€ όλα απεριόριστα σε Vodafone. Σκεφτόμουν να πάρω μια 2η sim να κάνω δοκιμή στο σήμα και τις ταχύτητες. Έχετε να μου προτείνετε κάτι σε καρτοκινητο Vodafone με 10gb πχ / μηνα για δοκιμή και χαμηλό κόστος για δοκιμή;
Αν με καλύπτει στα σημεία που θέλω ίσως κάνω αίτηση φορητότητας

Στάλθηκε από το Pixel 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλησπέρα, είμαι σε cosmote τα τελευταία 25 χρόνια :) σε frog σχετικά ευχαριστημένος.
Αρχίζει να μου αρέσει η ιδέα των 27€ όλα απεριόριστα σε Vodafone. Σκεφτόμουν να πάρω μια 2η sim να κάνω δοκιμή στο σήμα και τις ταχύτητες. Έχετε να μου προτείνετε κάτι σε καρτοκινητο Vodafone με 10gb πχ / μηνα για δοκιμή και χαμηλό κόστος για δοκιμή;
Αν με καλύπτει στα σημεία που θέλω ίσως κάνω αίτηση φορητότητας, sorry για το offtopic αλλά από παιδί εδώ διαβάζω

Στάλθηκε από το Pixel 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Ναι παρε cu εχει πολυ καλες προσφορες
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Da_rudakos said:

Παίδες καλησπέρα, είμαι σε cosmote τα τελευταία 25 χρόνια 🙂 σε frog σχετικά ευχαριστημένος.
Αρχίζει να μου αρέσει η ιδέα των 27€ όλα απεριόριστα σε Vodafone. Σκεφτόμουν να πάρω μια 2η sim να κάνω δοκιμή στο σήμα και τις ταχύτητες. Έχετε να μου προτείνετε κάτι σε καρτοκινητο Vodafone με 10gb πχ / μηνα για δοκιμή και χαμηλό κόστος για δοκιμή;
Αν με καλύπτει στα σημεία που θέλω ίσως κάνω αίτηση φορητότητας, sorry για το offtopic αλλά από παιδί εδώ διαβάζω emoji2.png

Στάλθηκε από το Pixel 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Πάρε CU που έχει προσφορά απεριόριστο ίντερνετ με 9,90€ για ένα μήνα. Αγορά πακετου μέχρι τέλος Αυγουστου. Βάλε 12€ για να μείνει αρκετό υπόλοιπο για να αγοράσεις το πακέτο. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Mobileras said:

Πάρε CU που έχει προσφορά απεριόριστο ίντερνετ με 9,90€ για ένα μήνα. Αγορά πακετου μέχρι τέλος Αυγουστου. Βάλε 12€ για να μείνει αρκετό υπόλοιπο για να αγοράσεις το πακέτο. 

Με εντυπωσιάζεις... 😳😳

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, konstantinos77 said:

Με εντυπωσιάζεις... 😳😳

Το ότι θα στείλω την βόνταφον μου στο συρτάρι δεν σημαίνει ότι δεν θα βοηθάω τους συμφορουμίτες... 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Μετά από ένα εξάμηνο η vodafone ξαναπέρασε στη δεύτερη θέση στην ταχύτητα internet κινητής
https://www.speedtest.net/awards/greece/2020/?award_type=carrier&time_period=q1-q2 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, balkos said:

Μετά από ένα εξάμηνο η vodafone ξαναπέρασε στη δεύτερη θέση στην ταχύτητα internet κινητής
https://www.speedtest.net/awards/greece/2020/?award_type=carrier&time_period=q1-q2 

Πριν 2 χρόνια είναι αυτό (2020) 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

άλλαξαν τα πακέτα του bigbang με περισσότερα data για να σκάσουν οι οχτροί μας ...

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, akalos said:

άλλαξαν τα πακέτα του bigbang με περισσότερα data για να σκάσουν οι οχτροί μας ...

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


 

Πραγματικά μόνο το big bang με κρατάει. Βέβαια θα το χρησιμοποιήσω από τέλη Οκτωβρη (εάν μέχρι τότε δεν δώσει ο ανταγωνισμός μόνιμο πακέτο unl internet). 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά μόνο το big bang με κρατάει. Βέβαια θα το χρησιμοποιήσω από τέλη Οκτωβρη (εάν μέχρι τότε δεν δώσει ο ανταγωνισμός μόνιμο πακέτο unl internet). 
είναι πολλά που μας κρατάνε,σαν ναρκοπέδιο είναι το cu πάνω που νομίζεις ότι την βάζεις στο συρτάρι τσουπ σκάει κάτι καινούριο
πώς να μη σκάσουν οι οχτροί μας ?

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, akalos said:

είναι πολλά που μας κρατάνε,σαν ναρκοπέδιο είναι το cu πάνω που νομίζεις ότι την βάζεις στο συρτάρι τσουπ σκάει κάτι καινούριο emoji16.png
πώς να μη σκάσουν οι οχτροί μας ?

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Κοίτα, εμένα με νοιάζει να έχω πολύ ίντερνετ. Εάν ο ανταγωνισμός συνεχίζει να δίνει απεριόριστο ίντερνετ το φθινόπωρο, δεν θα έχω λόγο να δίνω τα ίδια λεφτά στη βονταφον για 200gb και να έχω αργό ίντερνετ. Και θα ξεμπερδέψω και από το κυνήγι κρυστάλλων. Για να με κρατήσει θα πρέπει να μειώσει την τιμή των πακέτων της, διότι κυρά βονταφον δεν γίνεται να έχεις το πιο αργό ίντερνετ και να ζητάς τα ίδια λεφτά...

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

'Mε χρέωση 2€ λαμβάνεις απεριόριστα Data για 1 ημέρα (μέχρι τις 4 π.μ της επόμενης ημέρας). Η χρέωση ενεργοποιείται αυτόματα σε όλους τους συνδρομητές που δεν έχουν ενεργοποιήσει κάποιο πρόγραμμα Mobile Internet, με την πρώτη είσοδό τους σε Internet σελίδα από το κινητό τους."

θυμηστε μου αυτο το παραμύθι πως απενεργοποιειται;;;;

να μην εχεις εφαπαξ χρεωση 2 ευρω αλλα να χρεωνεσαι συμφωνα με την χρηση (υπάρχει;;; δεν βλεπω κατι στον τιμοκαταλογο)

Ακολουθησα τις οδηγιες στο τιμοκαταλο που λενε "Αν θες να απενεργοποιήσεις την συγκεκριμένη υπηρεσία τότε μπορείς να στείλεις X στο 19109"

αλλα βγαζει μηνυμα "H YΠHPEΣIA INTERNET ALL DAY ΔEN EINAI ENEPΓOΠOIHMENH ΣTO ΠPOΓPAMMA XPHΣHΣ ΣOY" και ομως ανοιξαμε καταλαθος το internet σε ένα νέο νούμερο που δεν είχε πακέτο και εφαγε 2 €

βεβαοα τωρα αλλαξα το APN αλλα τα 2 € πεταξαν μακρυα.....

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

K στο 1252 για να μην σε χρεώνει τα 2€

Ενεργοποιήθηκε ο δωρεάν μήνας των απεριόριστων μετά την λήξη της 2ης φοράς ενεργοποίησης..Αλλά δεν είναι απεριόριστα αυτή την φορά.. Οκ δεν ειναι λιγα τα 2tb αλλά είναι απογοητευτικό που το έκαναν έτσι και δεν γράφει απεριόριστα..

Επίσης αν έχετε cu shake δωρεάν και cu shake πληρωμένο +1€ ,ακόμη και αν έχετε ενεργοποιήσει πρώτα το πληρωμένο και μετά το δωρεάν και έχουν ίδια ημερομηνία λήξης,θα τρώει πρώτα από το δωρεάν...

cu.png

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Για κάποιον που έρχεται μόνο 3~4 φορές τον χρόνο ( 2 εβδομάδες το Πάσχα, 1 μήνα καλοκαίρι και 2~3 εβδομάδες τα Χριστούγεννα) και συνήθως βάζει κάρτα τη μία φορά μόνο (το καλοκαίρι άντε ίσως και τα Χριστούγενν) συμφέρει το CU? Φίλος είναι στο F2G αλλά δεν τού κρατάει το 12 μήνες εισερχόμενες στο εξωτερικό (τουλάχιστον έτσι κατάλαβα).

Το CU είναι και 5G?

Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, nickolasemp said:

Καλημέρα! Για κάποιον που έρχεται μόνο 3~4 φορές τον χρόνο ( 2 εβδομάδες το Πάσχα, 1 μήνα καλοκαίρι και 2~3 εβδομάδες τα Χριστούγεννα) και συνήθως βάζει κάρτα τη μία φορά μόνο (το καλοκαίρι άντε ίσως και τα Χριστούγενν) συμφέρει το CU? Φίλος είναι στο F2G αλλά δεν τού κρατάει το 12 μήνες εισερχόμενες στο εξωτερικό (τουλάχιστον έτσι κατάλαβα).

Το CU είναι και 5G?

Καλημέρα. Το μοναδικό καρτοκινητο που δέχεται κλήσεις μετά το 3μηνο είναι το Q. Όλα έχουν 5G, αρκεί να έχει κάλυψη εκεί που θα βρίσκεται. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mobileras said:

Καλημέρα. Το μοναδικό καρτοκινητο που δέχεται κλήσεις μετά το 3μηνο είναι το Q. Όλα έχουν 5G, αρκεί να έχει κάλυψη εκεί που θα βρίσκεται. 

Και στο εξωτερικό; Έχουν οι γονείς μου Q κι όσες φορές έχουν πάει είναι άγνωσται αι βουλαί της Q σχετικά με το roaming. Εάν κρίνω από αυτό, ίσως οι εισερχόμενες να μην κρατάνε μετά το πέρας των 3 μηνών.

Πάντως CU είναι κυρίως για data, σωστά (καλύτερες προσφορές νομίζω μέσα στο έτος, shake, unlimited data all around, δεν ξέρω εάν θα μπορεί κι αν θα θέλει να μαζεύει κρυστάλλους κλπ -λογικά όχι, θέλει δίκτυο vodafone GR) ?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Το μοναδικό καρτοκινητο που δέχεται κλήσεις μετά το 3μηνο είναι το Q. Όλα έχουν 5G, αρκεί να έχει κάλυψη εκεί που θα βρίσκεται. 

2 καρτοκινητά vodafone 10 χρόνια έξω ουδέποτε έχεις πρόβλημα με εισερχόμενες αρκεί να ανανεώνεις ανα 2 μήνες το υπόλοιπο.
Κανένας περιορισμός.Δεν ξέρω αν εχει αλλάξει κάτι μετα το 2020 που επέστρεψα.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Το μοναδικό καρτοκινητο που δέχεται κλήσεις μετά το 3μηνο είναι το Q. Όλα έχουν 5G, αρκεί να έχει κάλυψη εκεί που θα βρίσκεται. 
Όλα τα ,wind δέχονται κλήσεις μετά το τρίμηνο

Χρησιμοποιώ ένα f2g που βάζω κάρτα μια η δυο φορές τον χρόνο

κάνω κλήσεις μέσω voip μετά το διμηνο

Το πρόβλημα είναι ότι μετά το τρίμηνο δεν δουλευει η ειδοποίηση κλήσεων με SMS όταν τα τηλέφωνο είναι κλειστό κατελημενο η εκτός δικτύου



Sent from my Redmi 7 using Tapatalk



Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, zerokill said:


2 καρτοκινητά vodafone 10 χρόνια έξω ουδέποτε έχεις πρόβλημα με εισερχόμενες αρκεί να ανανεώνεις ανα 2 μήνες το υπόλοιπο.
Κανένας περιορισμός.Δεν ξέρω αν εχει αλλάξει κάτι μετα το 2020 που επέστρεψα.

Μα δεν θέλει να ανανεώνει κάθε 2 μήνες. Από χριστούγεννα -> Πάσχα -> Αύγουστο/καλοκαίρι παρεμβάλλονται περισσότεροι μήνες από 2. Λογικά απλά μετά το δίμηνο χάνει τις εισερχόμενες στο εξωτερικό (κι εννοείται και στο εσωτερικό).

16 minutes ago, HEO said:

Όλα τα ,wind δέχονται κλήσεις μετά το τρίμηνο
Χρησιμοποιώ ένα f2g που βάζω κάρτα μια η δυο φορές τον χρόνο
κάνω κλήσεις μέσω voip μετά το διμηνο
Το πρόβλημα είναι ότι μετά το τρίμηνο δεν δουλευει η ειδοποίηση κλήσεων με SMS όταν τα τηλέφωνο είναι κλειστό κατελημενο η εκτός δικτύου.

Και δέχεσαι και στο εξωτερικό εισερχόμενες μετά το 2μηνο; Σε εμένα, το έχω δοκιμάσει, στο f2g δεν παίζουν οι εισερχόμενες μετά το δίμηνο στο εξωτερικό (ή λες να είναι τρίμηνο; δε με νοιάζει και τόσο εμένα, όλοι οι συγγενείς έχουν f2g/Q )

Στο CU ξέρει κανείς; γιατί προς τα εκεί μάλλον πάει λόγω 2.6GB (ανανέωση 12€ + Cu shake 30 Ημερών) καθώς και unlimited data offers (καλοκαίρι και Χριστούγεννα).

Edit: Παίζει και το unlimited button οπότε θα έχει unlimited 2 φορές το χρόνο (μια για 30 ημέρες με το surf & email στα 8.5€ και μία για μία εβδομάδα με το data week στα 4€, σωστά;) για κανα teleworking. Οι άλλες δεν το έχουν αυτό. Βγαίνει ότι το Cu είναι πιο data-oriented, σωστά;

Edited by nickolasemp
Link to comment
Share on other sites

Εξωτερικό, τι εννοείς;;;

Αν εννοείς ευρωπαϊκή ένωση όπου οι εισερχόμενες δεν κοστίζουν πιθανόν να δουλεύει. Δεν μπορώ να πω με βεβαιότητα διότι όταν πάω εξωτερικό ανανεώνω

Αν εννοείς Τουρκία Αλβανία πγδμ Σερβία κλπ που οι εισερχόμενες χρεώνονται προφανώς δεν λειτουργεί

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, HEO said:

Εξωτερικό, τι εννοείς;;;

Αν εννοείς ευρωπαϊκή ένωση όπου οι εισερχόμενες δεν κοστίζουν πιθανόν να δουλεύει. Δεν μπορώ να πω με βεβαιότητα διότι όταν πάω εξωτερικό ανανεώνω

Αν εννοείς Τουρκία Αλβανία πγδμ Σερβία κλπ που οι εισερχόμενες χρεώνονται προφανώς δεν λειτουργεί

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk
 

EU indeed. Δουλέυει το CU σε εισερχόμενες μετά το πέρας του 2μηνου/3μηνου στο εξωτερικό;

Επίσης, υποθέτω ότι με το unlimited button (πέραν του καλοκαιριού που πλέον έχει γίνει θεσμός) μπορεί να καλύψει Χριστούγεννα teleworking.

Edited by nickolasemp
Link to comment
Share on other sites

On 4/8/2022 at 10:23 ΠΜ, Mobileras said:

Πριν 2 χρόνια είναι αυτό (2020) 

Έχεις δίκιο. Λάθος η πηγή, σωστή η πληροφορία.
https://drive.google.com/file/d/1nJ19d40UpHh0iCnvTKQQ3KRXyoBhINz-/view?usp=sharing 

Link to comment
Share on other sites

Απ' την εφαρμογή της Vodafone εντωμεταξυ έχει εξαφανιστεί εδώ και μέρες το μενού esim που υπήρχε. Με βόλευε γιατί έχω 2 νούμερα esim και τα διαχειριζομουν από κει. Αυτή η Vodafone είναι μια σούπερ...μια μάπα.... Αχ αυτές οι συχνές "εναλλαγές" ....δεν είναι μόνο στο σήμα τελικά απ' ότι φαίνεται...😁

Link to comment
Share on other sites

Χθές μπήκε φραγή στο cu special μου, πόσο διαρκεί μέχρι να διαγράφει το νούμερο;

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...