Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

On 20/7/2022 at 10:58 ΜΜ, Pppe said:

Δς μπορει πια καποιος να βαλει 10Ε. Απο 12Ε και πανω.

Στις sim που εχουν διπλασιασμο, οσο καιρο τον εχουν, βαζει πχ 12Ε: Προστιθενται 10,91Ε με διαρκεια 2 μηνες αν δε βαλει αλλη καρτα ως τοτε, αν βαλει ως τοτε 60 μερες προστιθενται οσα εχουν απομεινει με το ποσο καρτας δια 1,1 

Επιπλεον εχει αλλα 12Ε με διαρκεια 30 μερες αυτα, που εαν ενεργοποιησει πακετο μεσα στις 30 αυτες μερες τραβαει απο αυτα. Και Big Bang πακετα εαν το κανει απο το CU app. Δε μπορουν να χρησιμοποιηθουν αυτα τα 12Ε με διαρκεια 30 μερες για Pocket και πρεπει να εξαντληθουν προκειμενου να παρει Pocket, επιπλεον της προυποθεσης να εχει ενεργοποιημενο πακετο. Για CU Around 0,20E κωδικο τραβαει απο τα κανονικα ευρω διαρκειας 60 ημερων απο την αρχη που θα μπει η καρτα 12Ε.

Επιπλεον, φαινεται οτι οσοι εχουν διπλασιασμο τουλαχιστον για οσο τους διαρκει ο διπλασιασμος, αν οχι για παντα, και αυτο ισχυει για sim που αγοραστηκαν φετος το 2022 , οχι για παλιοτερες αγορες sim τουλαχιστον σε μενα αγορες Ιουλη και Σεπτεμβρη 2021 με διπλασιασμο ειχαν για 3 μηνες απο την αγορα τους, δε μπορουν να κανουν CashBack. Για ποσο χρονικο διαστημα δε θα μπορουν; Για οσο θα διαρκει ο διπλασιασμος; Για παντα; Εγω προσωπικα δε ξερω , ουτε με προβληματιζει καθως εχω δυνατοτητα CashBack, sim αγορασμενες ως και Σεπτεμβρη 2021 οποτε δε το ειχε "κοψει" σε αυτες η Vodafone παροτι ειχαν διπλασιασμο τους 3 μηνες απο την αγορα τους.

Πολύ σωστός.
Επίσης και η μεταφορά υπολοίπου γίνεται από τα κανονικά ευρώ και όχι από τα διπλασιασμένα

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα.

 

2 μέρες για επεξεργασία απόδειξης από το cashback; Παλιά δεν ήταν έτσι, γινόταν σχεδόν άμεσα. Ακόμα περιμένω. 

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Αυτό το μήνα για κάποιο λόγο αργούν, εγώ είχα απόδειξη που έκανε 1 εβδομάδα

Στάλθηκε από το M2101K6G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πάντως παλιότερα που το χρησιμοποιούσα έκαναν και μια εβδομάδα για την απόδειξη και μια φορά που είχα καταχωρήσει απόδειξη παρασκευή και το προϊόν απο την επόμενη εβδομάδα δεν ήταν στο cashback και έτσι δε μου το δέχθηκαν ενώ κανονικά έπρεπε

Link to comment
Share on other sites

Σε αριθμό cu δεν επιτρέπει να γίνει μεταφορά υπολοίπου και βγάζει το μνμ
Ο ΑΡΙΘΜΟΣ ΣΑΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΠΡΟΣΒΑΣΗ ΣΤΗΝ ΥΠΗΡΕΣΙΑ
Στο chat δεν έβγαλα άκρη. Ο εκπρόσωπος μου αναρτούσε συνέχεια τους όρους (οι οποίοι τηρούνται) και τον έκλεισα.
Το νούμερο είναι φοιτητικό.
Ξέρει κανείς τι μπορεί να φταίει; 

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις γραφτεί στο <29 ετών μηδέν τέλη κινητής τηλεφωνίας, μόνο προς ίδιας ιδιότητας μπορείς να μεταφέρεις.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Pppe said:

Αν έχεις γραφτεί στο <29 ετών μηδέν τέλη κινητής τηλεφωνίας, μόνο προς ίδιας ιδιότητας μπορείς να μεταφέρεις.

Αυτό είναι. Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

Την βοήθεια σας παρακαλώ!

Πριν λίγο ανανέωσα το υπόλοιπο μου και στην επιλογή του shake που είχε πέρα από το κλασικό, μία άλλη που έλεγε 4 GB για 30 μερες με 1€. Επέλεξα αυτό αλλά δυστυχώς δεν τα προσέθεσε στα GB που είχαν μαζευτεί από τα προηγούμενα μηνιαία shake.

Επειδή έτσι θα λήξουν σήμερα το βράδυ αυτά που είχα μαζέψει τον προηγούμενο καιρό, υπάρχει κάποια λύση για να μπορέσω να τα γλιτώσω, πέρα φυσικά από το να βάλω ξάνα κάρτα;

Edited by nikkal
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα και καλό καλοκαίρι!

Αν μπορεί κάποιος να με κατατοπίσει, τον ευχαριστώ πολύ!

Θέλω να ενεργοποιησω έναν αριθμο cu και έχω τις εξης απορίες

1) Επειδη υπάρχει ήδη ένα πακέτο με αριθμό (δεν θυμαμαι πώς βρεθηκε, υπάρχει ενδεχομενο να ειναι ηδη πληρωμενο;) μη ενεργοποιημενο, το πιο οικονομικό για την ενεργοποιηση ειναι να πάω σε καταστημα οπου θα περασθει και στο ονομά μου ή καποιος άλλος τροπος; Ειναι 12 ευρώ; Με λίγα λόγια ποιος ο φθηνοτερος τροπος για να εχω αριθμο σι γιου;

2) Τον αριθμο θα τον χρησιμοποιώ ελάχιστα, μετά από ποσους μηνες μπαίνει φραγη εισερχομένων κλήσεων, αν δεν γίνει ανανεωση;

Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, aristoksenos said:

Kαλησπέρα και καλό καλοκαίρι!

Αν μπορεί κάποιος να με κατατοπίσει, τον ευχαριστώ πολύ!

Θέλω να ενεργοποιησω έναν αριθμο cu και έχω τις εξης απορίες

1) Επειδη υπάρχει ήδη ένα πακέτο με αριθμό (δεν θυμαμαι πώς βρεθηκε, υπάρχει ενδεχομενο να ειναι ηδη πληρωμενο;) μη ενεργοποιημενο, το πιο οικονομικό για την ενεργοποιηση ειναι να πάω σε καταστημα οπου θα περασθει και στο ονομά μου ή καποιος άλλος τροπος; Ειναι 12 ευρώ; Με λίγα λόγια ποιος ο φθηνοτερος τροπος για να εχω αριθμο σι γιου;

2) Τον αριθμο θα τον χρησιμοποιώ ελάχιστα, μετά από ποσους μηνες μπαίνει φραγη εισερχομένων κλήσεων, αν δεν γίνει ανανεωση;

Ευχαριστώ πολύ!

Εάν έχεις να το χρησιμοποιήσεις πάνω από 13 μήνες, θα έχει χαθεί το νούμερο. Εάν όχι, πας σε κατάστημα και βάζεις 12€. Δοκίμασε μήπως μπορείς να δεις υπόλοιπα και ημερομηνίες λήξης στο my vodafone  app. Εάν περάσουν 3 μήνες από την τελευταία ανανέωση χρόνου μπαίνει φραγή εισερχομένων κλήσεων. Για τα σμσ δεν γνωρίζω.

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

1. Πρέπει να γίνεται και online αφού επισυνάψεις τα στοιχεία που θα σου ζητηθούν δηλαδή ταυτότητα κτλ. Μπορείς να επικοινωνήσεις με το chat στη σελίδα του cu να σου πουν περισσότερα. Επίσης έλεγξε τι ημερομηνία λήξης ενεργοποίησης γράφει η σιμ στο πακέτο της. Αν έχει περάσει αυτή η ημερομηνία,δε νομίζω να μπορείς να το ενεργοποιήσεις

2. 3 μήνες

Link to comment
Share on other sites

Βαλε τη sim CU σε Android κινητο και ανοιξε με τα data της sim το MyVodafone app (που θα εχεις κατεβασει πιο πριν με αλλο τροπο) και δες τι γραφει.

Αν ειναι ως το 13μηνο θα σου βγαλει, αλλιως εχει χαθει η κατοχη του αριθμου απο οποιον την ειχε.

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, bbbb said:

Δεν γίνεται αλλιως..

Κατάλαβα.

Μίλησα με την εξυπηρέτηση πελατών και μου πρότεινα στην επόμενη ανανέωση να επιλέξω τα δωρεάν gigabyte για ένα μήνα, να ξαναμιλήσω μαζί τους και να τους πω τι έγινε ώστε να μου τα δώσουν πάλι (τα χαμενα gb).

Δεν ξέρω τι είχε στο μυαλό της η κοπέλα που με εξυπηρέτησε, ζήτησε ένα μήνα κι αφού θα έχω χάσει τα gb θα μπορέσω να βρω άκρη...

Link to comment
Share on other sites

Κατ`αρχάς ευχαριστώ πολυ για την άμεση ανταποκριση και να ζητησω συγγνωμη γιατι προφανως δεν ημουν σαφής (όταν εισαι άσχετος, έτσι γινεται δυστυχώς). Η κάρτα ειναι καινουργια, δεν εχει ανοιχθει καν το πακέτο και δεν εχει παρελθει η ημερομηνία λήξεως (γραφει ενεργοποιηση εως 7-9-2022). Θέλω ενεργοποιηση ενός καινούργιου αριθμού.

Κατ`αρχάς υπάρχει περιπτωση να εχει ήδη πληρωθει καποιο ποσο γι`αυτο το πακέτο ή μόνο δωρεάν τα δινουν; Κατα δευτερον είτε πάω σε καταστημα είτε κανω την διαδικασια ηλεκτρονικώς ίδια χρέωση έχω; 12 ευρώ;

Έχει καποιο νοημα (οικονομικό) να μην ασχοληθω με το υπάρχον πακετο και να πάρω μια άλλη καινουργια σιμ;

Ευχαριστώ πολύ!

Edited by aristoksenos
Link to comment
Share on other sites

Κατάλαβα.
Μίλησα με την εξυπηρέτηση πελατών και μου πρότεινα στην επόμενη ανανέωση να επιλέξω τα δωρεάν gigabyte για ένα μήνα, να ξαναμιλήσω μαζί τους και να τους πω τι έγινε ώστε να μου τα δώσουν πάλι (τα χαμενα gb).
Δεν ξέρω τι είχε στο μυαλό της η κοπέλα που με εξυπηρέτησε, ζήτησε ένα μήνα κι αφού θα έχω χάσει τα gb θα μπορέσω να βρω άκρη...
Εγώ Θα πρότεινα να βάλεις κάρτα για να τα κρατήσεις από κει και πέρα Αν αυτό δεν θέλεις να το κάνεις και λογικό είναι να μην θέλεις κράτα screenshot με τις απαντήσεις που σου έδωσαν από το chat γιατί έχω την εντύπωση ότι αν τον επόμενο μήνα σου μιλήσει άλλος άνθρωπος εκεί αντί για την ίδια κοπέλα και η ίδια μπορεί βέβαια να μη θυμάται καν να μην επιστρέψουν ποτέ τα megabyte σου...
Κατ`αρχάς ευχαριστώ πολυ για την άμεση ανταποκριση και να ζητησω συγγνωμη γιατι προφανως δεν ημουν σαφής (όταν εισαι άσχετος, έτσι γινεται δυστυχώς). Η κάρτα ειναι καινουργια, δεν εχει ανοιχθει καν το πακέτο και δεν εχει παρελθει η ημερομηνία λήξεως. Θέλω ενεργοποιηση ενός καινούργιου αριθμού.
Κατ`αρχάς υπάρχει περιπτωση να εχει ήδη πληρωθει καποιο ποσο γι`αυτο το πακέτο ή μόνο δωρεάν τα δινουν; Κατα δευτερον είτε πάω σε καταστημα είτε κανω την διαδικασια ηλεκτρονικώς ίδια χρέωση έχω; 12 ευρώ;
Έχει καποιο νοημα (οικονομικό) να μην ασχοληθω με το υπάρχον πακετο και να πάρω μια άλλη καινουργια σιμ;
Ευχαριστώ πολύ!
Κοίτα έτσι όπως το θέτεις μπορεί να μην έχει κανένα νόημα Εκτός και αν αυτό το πακέτο το οποίο δεν έχεις ακόμα ενεργοποιήσει έχει κάποια ειδική προσφορά παραδείγματος χάρη διπλασιασμό για κάποιους μήνες απεριόριστα δεδομένα και τα λοιπά με την πρώτη ενεργοποίηση, κάτι που το καινούργιο πακέτο που θα πάρεις μπορεί να μην έχει τέτοια τρέχουσα προσφορά
Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, bbbb said:

Εγώ Θα πρότεινα να βάλεις κάρτα για να τα κρατήσεις από κει και πέρα Αν αυτό δεν θέλεις να το κάνεις και λογικό είναι να μην θέλεις κράτα screenshot με τις απαντήσεις που σου έδωσαν από το chat γιατί έχω την εντύπωση ότι αν τον επόμενο μήνα σου μιλήσει άλλος άνθρωπος εκεί αντί για την ίδια κοπέλα και η ίδια μπορεί βέβαια να μη θυμάται καν να μην επιστρέψουν ποτέ τα megabyte σου...Κοίτα έτσι όπως το θέτεις μπορεί να μην έχει κανένα νόημα Εκτός και αν αυτό το πακέτο το οποίο δεν έχεις ακόμα ενεργοποιήσει έχει κάποια ειδική προσφορά παραδείγματος χάρη διπλασιασμό για κάποιους μήνες απεριόριστα δεδομένα και τα λοιπά με την πρώτη ενεργοποίηση, κάτι που το καινούργιο πακέτο που θα πάρεις μπορεί να μην έχει τέτοια τρέχουσα προσφορά

Αν και έχω κρατήσει screenshot, μάλλον θα προτιμήσω την ασφαλή επιλογή της νέας κάρτας...

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, nikkal said:

Αν και έχω κρατήσει screenshot, μάλλον θα προτιμήσω την ασφαλή επιλογή της νέας κάρτας...

Πες μας ποια απο τα Shake προηγουνται στην καταναλωση. Λογικα θα πρεπει τα 4γιγα επι πληρωμει να καταναλωνονται πρωτα, παροτι ιδια ημερομηνια ληξεως, λογω μετεπειτα ωρας ενεργοποιησης του δωρεαν Shake.

 

Και @ariatoksenos  : Δε δινονται πια (δλδ να εχει καποιος στην κατοχη του) sim μη ταυτοποιημενες, εκτος εαν την βουτηξε καποιος απο το γκισε που τις εχουν. Και ειναι και ενεργοποιημενες. Κανε με το app ο,τι σου ειπα παραπανω.

Edited by Pppe
Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, Mobileras said:

Νομίζω βρήκα την λύση: 

https://www.vodafone.gr/sim-card-registration/?d=null

Δεν την θες δεν την θες... Ειδικός έχεις γίνει!! 😂😋😉

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, konstantinos77 said:

Δεν την θες δεν την θες... Ειδικός έχεις γίνει!! 😂😋😉

Αφού δεν έχω βιζμα να δουλέψω εκεί, ασκώ εδώ το χόμπι μου. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, Pppe said:

Πες μας ποια απο τα Shake προηγουνται στην καταναλωση. Λογικα θα πρεπει τα 4γιγα επι πληρωμει να καταναλωνονται πρωτα, παροτι ιδια ημερομηνια ληξεως, λογω μετεπειτα ωρας ενεργοποιησης του δωρεαν Shake.

 

Και @ariatoksenos  : Δε δινονται πια (δλδ να εχει καποιος στην κατοχη του) sim μη ταυτοποιημενες, εκτος εαν την βουτηξε καποιος απο το γκισε που τις εχουν. Και ειναι και ενεργοποιημενες. Κανε με το app ο,τι σου ειπα παραπανω.

Τα gb από τα παλιότερα shake ληγουν απόψε στις 24:00, ενώ τα πληρωμένα 4 gb λήγουν στις 22/08.

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, nikkal said:

Τα gb από τα παλιότερα shake ληγουν απόψε στις 24:00, ενώ τα πληρωμένα 4 gb λήγουν στις 22/08.

Ποτε θα βαλεις νεα καρτα να ενεργοποιησεις τα ιδια Shake με αυτ που ληγουν 24:00 αποψε; Μετα πες μας αυτο που ρωτησα. Δε νομιζω να πανε στραφι τα Shake επι πληρωμει.

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Pppe said:

Ποτε θα βαλεις νεα καρτα να ενεργοποιησεις τα ιδια Shake με αυτ που ληγουν 24:00 αποψε; Μετα πες μας αυτο που ρωτησα. Δε νομιζω να πανε στραφι τα Shake επι πληρωμει.

Μάλλον δεν έχεις καταλάβει τι ακριβώς ρώτησα.

Εξυπακούεται πως εάν βάλω ξάνα κάρτα μέχρι τις 24:00 και κάνω νέο shake όλα καλά.

Αυτό που ρώτησα είναι εάν υπάρχει κάποιος τρόπος που δεν γνωρίζω ώστε να σώσω τα αποθεμα δίχως να βάλω νέα κάρτα.

Edited by nikkal
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...