Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

συνεχίζει να απογοητεύει η Vodafone.

Έβαλα 20€ κάρτα σε νούμερο που είχε διπλασιασμό, πάω να πάρω κουπόνι πρώτα από το efood (smart pocket) και μετά να βάλω τα απεριόριστα και έχει ένδειξη ότι πρέπει να έχω ενεργοποιημένο κάποιο συγκεκριμένο πακέτο για να εκδόσει κουπόνι ενώ από φίλο που το κάναμε το Μάιο πήραμε κανονικά 6€ κουπόνι χωρις κάποιο ενεργο πακετο.

τελευταια ανανεωση για το συγκεκριμενο νουμερο i guess.. 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, blizard said:

Μόλις το έκανα 20 του μηνα , αν και θα ειναι είναι αλλη μια απογοήτευση αν όντος δεν γινεται όλο το μήνα.

Θα δοκιμασω και σε αλλη sim που θα λαβει sms προσφορας στις 3/8, #10# μερες πριν την ληξη υπολοιπου του, να ενεργοποιησω πακετο προσφορας που θα λαβω τοτε με δυνατοτητα ενεργοποιησης του και με CashBack 0,10Ε, εαν το δινει στις 6/8 που θα μου ληγουν τα 1000' ολους+10GB απο αλλη sim που τα πηρε με CashBack την 16/7.

Αλλιως "παλι θα μας απογοητευσειη Vodafone"!!!!! Χαχα!

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, blizard said:

 Αν δεν θές να αγοράσεις τίποτα δεν θα βάλεις λεφτά ...  δλδ πως αλλιως σκοπευες εσύ να το χρησιμοποιήσεις ?

Αυτο να το εκλαβω ως αστειο; Λεφτα βαζουμε δυστυχως επειδη εχουν παει την υποχρεωτικη ανανεωση για να μην χασεις το υπολοιπο ανα δυο μηνες. Οσοι δεν ειμαστε 15 χρονων ξερουμε οτι πριν 10-15 χρονια ειχες υποχρεωση να βαλεις καθε 12 μηνες, πριν καπου 8 χρονια το εκαναν 6 μηνες, μετα 3 και πλεον 2 μηνες!

Δεν θελω να αγορασω λοιπον κατι συνηθως οταν κανω ανανεωση, βαζω λεφτα για να μην μου παρουν το υπολοιπο -  με υποχρεωνει με μια λογικη παγιου στην καρτοκινητη ολο το συστημα στην Ελλαδα. 

Link to comment
Share on other sites

Αυτο να το εκλαβω ως αστειο; Λεφτα βαζουμε δυστυχως επειδη εχουν παει την υποχρεωτικη ανανεωση για να μην χασεις το υπολοιπο ανα δυο μηνες. Οσοι δεν ειμαστε 15 χρονων ξερουμε οτι πριν 10-15 χρονια ειχες υποχρεωση να βαλεις καθε 12 μηνες, πριν καπου 8 χρονια το εκαναν 6 μηνες, μετα 3 και πλεον 2 μηνες!
Δεν θελω να αγορασω λοιπον κατι συνηθως οταν κανω ανανεωση, βαζω λεφτα για να μην μου παρουν το υπολοιπο -  με υποχρεωνει με μια λογικη παγιου στην καρτοκινητη ολο το συστημα στην Ελλαδα. 
βάζεις λεφτά για να μην χάσεις το υπόλοιπο?έχει καμία λογική αυτό? μα δεν υπάρχει υπόλοιπο είναι χρόνος ομιλίας,τον μιλάς και τελειώνει εκεί το παραμύθι και δεν τον ξανά ανανεώνεις

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Link to comment
Share on other sites

Με όλα αυτά που περνάμε φίλε μου, πολλά ακόμη έχουμε να δούμε.

Powered by POCO X6 / NOVA 5G

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Μακαρι, μπας και στρωσουμε.

Δε το βλεπω ομως, τουλαχιστον για αυτη τη δεκαετια. Αδιορθωτοι.

Εχουμε παρα πολλα να παθουμε και παλι δε θα στρωσουμε.

Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πριν, jsimeo said:

Τι λαθος; Αυτο ειπα, σε 30 ή 60 ημερες. Κατι που ειναι πολυ κρυμμενο...

Δωρο-αδωρο μου φαινεται.

Κοίτα, δεν θα ξεχάσουμε και τα ελληνικά που ξέρουμε. Αρχικά ρώτησες;
Οταν σου δινει διπλασιασμο της ανανεωσης σαν νεο πελατη με φορητοτητα απο αλλου,  τα διπλασιασμενα χρηματα, ληγουν σε 30-60 ημερες; Αν υποθεσουμε οτι καθε δυο μηνες κανεις κανονικα την ανανεωση για να μην χασεις το υπολοιπο σου φυσικα. Κατι τετοιο ειχα δει στα ψιλα γραμματα. Σωστα;
Το "30-60" και μετέπειτα το "30 ή 60" δεν σημαίνει 30 που σου απάντησα εγώ και είναι το σωστό.
Πιθανών να εννοείς 30 ημέρες για τα διπλασιασμένα και 60 για τα χρήματα που χρεώθηκε η κάρτα αντίστοιχα αλλά σε κάθε περίπτωση δεν είναι σωστά διατυπωμένη η ερώτησή σου.

Link to comment
Share on other sites

Για να τα ξεμπερδέψουμε:

Βάζει κάποιος 10€. Του γίνονται 20€ λόγω 2πλασιασμου. Αφήνω έξω τους φόρους κ τα τέλη. Αυτά τα 20€ μετά από πόσο καιρό λήγουν; εάν δεν αγοράσει καποιο πακετο μετά από 55 ημερες, το υπόλοιπο αλλάζει ή μένει 20€;

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Έχω το Vodafone You. H Vodafone μου έστειλε μήνυμα υπενθύμισης λήξης πακέτου 2 ώρες μετά τη λήξη του πακέτου, με αποτέλεσμα να μην το ανανεώσω έγκαιρα και να χάσω όλες τις συσσωρευμένες παροχές (λεπτά ομιλίας, μηνύματα, GB). Πού μπορώ να απευθυνθώ για να τις πάρω πίσω;

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, Mobileras said:

Για να τα ξεμπερδέψουμε:

Βάζει κάποιος 10€. Του γίνονται 20€ λόγω 2πλασιασμου. Αφήνω έξω τους φόρους κ τα τέλη. Αυτά τα 20€ μετά από πόσο καιρό λήγουν; εάν δεν αγοράσει καποιο πακετο μετά από 55 ημερες, το υπόλοιπο αλλάζει ή μένει 20€;

Δς μπορει πια καποιος να βαλει 10Ε. Απο 12Ε και πανω.

Στις sim που εχουν διπλασιασμο, οσο καιρο τον εχουν, βαζει πχ 12Ε: Προστιθενται 10,91Ε με διαρκεια 2 μηνες αν δε βαλει αλλη καρτα ως τοτε, αν βαλει ως τοτε 60 μερες προστιθενται οσα εχουν απομεινει με το ποσο καρτας δια 1,1 

Επιπλεον εχει αλλα 12Ε με διαρκεια 30 μερες αυτα, που εαν ενεργοποιησει πακετο μεσα στις 30 αυτες μερες τραβαει απο αυτα. Και Big Bang πακετα εαν το κανει απο το CU app. Δε μπορουν να χρησιμοποιηθουν αυτα τα 12Ε με διαρκεια 30 μερες για Pocket και πρεπει να εξαντληθουν προκειμενου να παρει Pocket, επιπλεον της προυποθεσης να εχει ενεργοποιημενο πακετο. Για CU Around 0,20E κωδικο τραβαει απο τα κανονικα ευρω διαρκειας 60 ημερων απο την αρχη που θα μπει η καρτα 12Ε.

Επιπλεον, φαινεται οτι οσοι εχουν διπλασιασμο τουλαχιστον για οσο τους διαρκει ο διπλασιασμος, αν οχι για παντα, και αυτο ισχυει για sim που αγοραστηκαν φετος το 2022 , οχι για παλιοτερες αγορες sim τουλαχιστον σε μενα αγορες Ιουλη και Σεπτεμβρη 2021 με διπλασιασμο ειχαν για 3 μηνες απο την αγορα τους, δε μπορουν να κανουν CashBack. Για ποσο χρονικο διαστημα δε θα μπορουν; Για οσο θα διαρκει ο διπλασιασμος; Για παντα; Εγω προσωπικα δε ξερω , ουτε με προβληματιζει καθως εχω δυνατοτητα CashBack, sim αγορασμενες ως και Σεπτεμβρη 2021 οποτε δε το ειχε "κοψει" σε αυτες η Vodafone παροτι ειχαν διπλασιασμο τους 3 μηνες απο την αγορα τους.

Link to comment
Share on other sites

Σε καρτοκινητό vodafone και εξερχόμενη κλήση vowifi, αντί να αφαιρέσει χρόνο από τα λεπτά ομιλίας αφαίρεσε ευρώ από το χρηματικό υπόλοιπο. Συμβαίνει και σε εσάς αυτό ?

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, noker said:

Σε καρτοκινητό vodafone και εξερχόμενη κλήση vowifi, αντί να αφαιρέσει χρόνο από τα λεπτά ομιλίας αφαίρεσε ευρώ από το χρηματικό υπόλοιπο. Συμβαίνει και σε εσάς αυτό ?

Στείλε μήνυμα στην βονταφον, θα σου πουν "λάθος συστήματος" και θα σου πιστωσουν τη χρέωση. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Σε καρτοκινητό vodafone και εξερχόμενη κλήση vowifi, αντί να αφαιρέσει χρόνο από τα λεπτά ομιλίας αφαίρεσε ευρώ από το χρηματικό υπόλοιπο. Συμβαίνει και σε εσάς αυτό ?
Α μάλιστα, κάνουν τέτοια όμορφα.....

Πόσοι ταλαίπωροι δεν θα το πάρουν πρέφα

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Τώρα τελευταία αρχίζει να ξενερώνει πολύ κόσμο η κόκκινη. Σήμερα έφαγα μεγάλη απογοήτευση από την εξυπηρέτηση πελατών.

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Mobileras said:

Τώρα τελευταία αρχίζει να ξενερώνει πολύ κόσμο η κόκκινη. Σήμερα έφαγα μεγάλη απογοήτευση από την εξυπηρέτηση πελατών.

Τι σου έκανα πάλι;;; 😋
Γιατί προσωπικά είμαι Full ικανοποιημένος!! Και δεν το λέω για να το πω... 😊

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, konstantinos77 said:

Τι σου έκανα πάλι;;; 😋
Γιατί προσωπικά είμαι Full ικανοποιημένος!! Και δεν το λέω για να το πω... 😊

Εσυ δεν μου έκανες τίποτα. Εάν όμως εννοούσες "έκαναν" (καταραμένο autocorrect) σήμερα η εξυπ.πελατων δεν υπήρχε (κυριολεκτικά όμως). Τους έχω πολλα μαζεμένα. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Mobileras said:

Εσυ δεν μου έκανες τίποτα. Εάν όμως εννοούσες "έκαναν" (καταραμένο autocorrect) σήμερα η εξυπ.πελατων δεν υπήρχε (κυριολεκτικά όμως). Τους έχω πολλα μαζεμένα. 

Εννοείται "έκαναν" εννοούσα... 😂😂😋 (Είδες ακόμα και auto correct δεν μας θέλει... 😂😂😉)
Προσωπικά παντού τους βρίσκω, είτε Facebook messenger είτε στο Live Chat. Κάποιες ελάχιστες φορές μπορεί να αργήσουν να απαντήσουν λόγο φόρτου εργασίας, αλλά αυτό είναι κάτι φυσιολογικό...

Link to comment
Share on other sites

Άλλο φόρτος εργασίας και άλλο να τους στέλνω μήνυμα το πρωι, να μου απαντούν 5 ώρες μετά, να τους απαντώ στο καπάκι και να μην έχουν ακόμη απαντήσει αυτήν την ώρα που γράφω αυτό το ποστ... 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, Mobileras said:

Άλλο φόρτος εργασίας και άλλο να τους στέλνω μήνυμα το πρωι, να μου απαντούν 5 ώρες μετά, να τους απαντώ στο καπάκι και να μην έχουν ακόμη απαντήσει αυτήν την ώρα που γράφω αυτό το ποστ... 

Γράψε στο Live Chat!! Τελευταία και εγώ το διαπίστωσα αυτό στο FB support τους, αλλά sorry κιόλας δεν κάνω έτσι... 😉
Στείλε στο Live Chat!! Δεν θυμάμαι να έχουν αργήσει ιδιαίτερα ποτέ... 😉

Link to comment
Share on other sites

On 20/7/2022 at 10:58 ΜΜ, Pppe said:

Επιπλεον, φαινεται οτι οσοι εχουν διπλασιασμο τουλαχιστον για οσο τους διαρκει ο διπλασιασμος, αν οχι για παντα, και αυτο ισχυει για sim που αγοραστηκαν φετος το 2022 , οχι για παλιοτερες αγορες sim τουλαχιστον σε μενα αγορες Ιουλη και Σεπτεμβρη 2021 με διπλασιασμο ειχαν για 3 μηνες απο την αγορα τους, δε μπορουν να κανουν CashBack. Για ποσο χρονικο διαστημα δε θα μπορουν; Για οσο θα διαρκει ο διπλασιασμος; Για παντα; Εγω προσωπικα δε ξερω , ουτε με προβληματιζει καθως εχω δυνατοτητα CashBack, sim αγορασμενες ως και Σεπτεμβρη 2021 οποτε δε το ειχε "κοψει" σε αυτες η Vodafone παροτι ειχαν διπλασιασμο τους 3 μηνες απο την αγορα τους.

Αυτο ειναι πολυ σημαντικο. Θελω να φυγω απο wind αυτες τις ημερες και ειμαι μεταξυ frog και voda. Voda θα πηγαινα μονο για το cashback. Υπαρχει κατι σε καρτοκινητο στην voda για φορητοτητα που ΔΕΝ δινει λοιπον διπλασιασμο; Υπαρχει καποιος που πηρε μεσα στο 2022 κατι τετοιο και εχει κανονικα cashback σε λειτουργια;

Link to comment
Share on other sites

Ισως εως τις αρχες του 22 να διναν απο τη Voda. Καποια στιγμη το καταλαβαν και το κοψαν το CashBack. Για ποσο; Για παντα; Θα δειξει.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις ανακάλυψα ότι εάν παραγγείλεις ονλαιν νεο αριθμο καρτοκινητο βονταφον (όχι CU) σου δίνει 3 νούμερα να επιλέξεις όποιο θέλεις. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...