Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1 hour ago, minast said:

Εάν κάθε μήνα κάνεις απαρέγκλιτα μία ανανέωση σε καρτοκινητό, δεν βλέπω γιατί να μην επιλέξεις καρτοσυμβόλαιο με λιγότερο χρήματα και περισσότερες παροχές, ειδικά εάν μιλάμε για απεριόριστο χρόνο ομιλίας.

Μπορεί 1 μήνα να μην μπορέσεις να βαλεις χρήματα. Στο καρτοκινητο δεν θα εχεις προβλημα. Στο συμβόλαιο θα έχεις. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ήταν λογικό επιχείρημα με ακριβά συμβόλαια. Με 10-15€ ποιος θα το αφήσει για ένα μήνα. Ούτε το καρτοκινητό δεν πιστεύω ότι θα αφήσει κανείς ατάιστο.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Mark_K said:

Αυτό ήταν λογικό επιχείρημα με ακριβά συμβόλαια. Με 10-15€ ποιος θα το αφήσει για ένα μήνα. Ούτε το καρτοκινητό δεν πιστεύω ότι θα αφήσει κανείς ατάιστο.

Από τη στιγμή που εάν δεν πληρωσεις τον λογαριασμό του συμβολαίου, δεν έχεις παροχές και κινδυνευεις να μην έχεις τηλέφωνο, το καρτοκινητο έχει πλεονεκτημα. Κάποιος μπορεί να ξεχάσει να το πληρωσει, ή να του ήρθε ενας λογαριασμός ρευματος φουσκωμένος, χίλια δυό μπορουν να συμβουν. Εδώ όλη η Ευρώπη θα δεινοπαθησει από το φθινόπωρο, δεν νομίζω οτι ειναι εποχή για να κάνει καποιος 2ετή συμβόλαια. Γνώμη μου... 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Από τη στιγμή που εάν δεν πληρωσεις τον λογαριασμό του συμβολαίου, δεν έχεις παροχές και κινδυνευεις να μην έχεις τηλέφωνο, το καρτοκινητο έχει πλεονεκτημα. Κάποιος μπορεί να ξεχάσει να το πληρωσει, ή να του ήρθε ενας λογαριασμός ρευματος φουσκωμένος, χίλια δυό μπορουν να συμβουν. Εδώ όλη η Ευρώπη θα δεινοπαθησει από το φθινόπωρο, δεν νομίζω οτι ειναι εποχή για να κάνει καποιος 2ετή συμβόλαια. Γνώμη μου... 
Αυτό είναι ένα επιχείρημα που σέβομαι απόλυτα και είναι ο ένας λόγος που κι εγώ δεν είμαι σε συμβόλαιο.
Ο άλλος λόγος είναι ότι μετά την περίοδο δέσμευσης αν θελήσω διακοπή και μετατροπή σε κάρτα, θα μου συντρίψουν οι εταιρίες το νευρικό μου σύστημα...


Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Από τη στιγμή που εάν δεν πληρωσεις τον λογαριασμό του συμβολαίου, δεν έχεις παροχές και κινδυνευεις να μην έχεις τηλέφωνο, το καρτοκινητο έχει πλεονεκτημα. Κάποιος μπορεί να ξεχάσει να το πληρωσει, ή να του ήρθε ενας λογαριασμός ρευματος φουσκωμένος, χίλια δυό μπορουν να συμβουν. Εδώ όλη η Ευρώπη θα δεινοπαθησει από το φθινόπωρο, δεν νομίζω οτι ειναι εποχή για να κάνει καποιος 2ετή συμβόλαια. Γνώμη μου... 
Θεωρητικά ναι. Ρεαλιστικά, τίποτα από αυτά δεν πρόκειται να συμβεί για την συντριπτική πλειοψηφία.
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς έρχονται πρωτόγνωρες καταστάσεις για την Ευρώπη από το φθινόπωρο. 

Ειδικότερα η Ελλάδα θα βρεθεί στη χειρότερη οικονομική κατάσταση από όλες τις χώρες της ΕΕ. 

Edited by Mobileras

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πριν, blizard said:

[...]   Γενικά υπέρ μας είναι τα λάθη τους (σε αντίθεση με άλλες εταιρίες) .

Σήμερα πχ ανανέωσα 1 λεπτό μετά την λήξη της τελευταίας μέρας 00:01 , και μου κράτησε το shake  αντί να λήξει ( το έκανα στο λογαριασμό που είχα bonus 10 ευρω με ανανέωση - κάτι σαν κάρτα νέων και δούλεψε ) ... επίσης κράτησαν τα λεπτά από τα cu που καταργήθηκαν , αφήνουν δέυτερες ενεργοποιήσεις δωρεάν όταν λένε μόνο για μια κλπ κλπ.

Συγνώμη, αλλά δεν είμαι σίγουρος αν κατάλαβα σωστά. Δηλαδή έληγε το υπόλοιπό σου στις 11/7 και εσύ έκανες ανανέωση στις 00:01 και δεν χάθηκε τίποτα;

logo-vwclub-2016.png
Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πριν, blizard said:

Πάντα κάνουν τους κινέζους, αλλά ποτέ μέχρι σήμερα δεν έχουν κόψει ενα πακέτο 30 ημέρών στις 15 πχ, χωρίς να γράφουν καθαρά ημερομηνία λήξης για χρήση της προσφοράς...   Γενικά υπέρ μας είναι τα λάθη τους (σε αντίθεση με άλλες εταιρίες) .

Σήμερα πχ ανανέωσα 1 λεπτό μετά την λήξη της τελευταίας μέρας 00:01 , και μου κράτησε το shake  αντί να λήξει ( το έκανα στο λογαριασμό που είχα bonus 10 ευρω με ανανέωση - κάτι σαν κάρτα νέων και δούλεψε ) ... επίσης κράτησαν τα λεπτά από τα cu που καταργήθηκαν , αφήνουν δέυτερες ενεργοποιήσεις δωρεάν όταν λένε μόνο για μια κλπ κλπ.

Κι εμένα σε πρόσφατο 1GB για 24 ώρες μέσω κρυστάλλων,  το ενεργοποίησα στις 16:00 και έληξε τελικά τα μεσάνυχτα της επόμενης.. δλδ 32 ώρες..

Link to comment
Share on other sites

ημερολόγιακα πάει και το πρωί να το βάλεις θα λήξει την επόμενη στι 12 το βράδυ

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το πακετο 100gb του big bang ξαφνικά ζητάει 60.000 κρυστάλλους (από 30.000 που ήταν)... 

ΥΓ: + τα 10€ που δεν τα άλλαξε... 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Aυξήθηκαν στο διπλάσιο οι πόντοι και σε άλλα πακέτα. πχ το combo των 2 ευρώ από 1500 τώρα θέλει 3000.. Τι έχουν άραγε σκοπό να κάνουν?

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, bbbb said:

Aυξήθηκαν στο διπλάσιο οι πόντοι και σε άλλα πακέτα. πχ το combo των 2 ευρώ από 1500 τώρα θέλει 3000.. Τι έχουν άραγε σκοπό να κάνουν?

Να μας ξενερώσουν και να τους στείλουμε στον κουβά... 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Mobileras said:

Να μας ξενερώσουν και να τους στείλουμε στον κουβά... 

Φιρί φιρί το πάνε.. μας τιμωρούν που δεν παίρνουμε μέρος στους διαγωνισμούς για να χάσουμε εκεί τους κρυστάλλους..

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Mobileras said:

Προφανώς δεν θέλουν να δίνουμε 10αρικα/μηνα. Δεν πειραζει, θα τα δώσουμε στον ανταγωνισμό. 

Ο οποίος είναι;;; 😂😂😂  😉

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, aektzhs 1 said:

Η πράσινη που διατηρεί και την 10εύρη κάρτα

Και τι πακέτο μπορείς να βάλεις με 10ευρώ;

Link to comment
Share on other sites

Μόνο φοιτητικό ή σκέτο ίντερνετ, ή αν έχεις απαλλαγή τελών κινητής 

Edited by paanos
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, paanos said:

Μόνο φοιτητικό ή σκέτο ίντερνετ, ή αν έχεις απαλλαγή τελών κινητής 

τριάντα προυποθέσεις για να μπορέσεις να τα ξοδέψεις.

Link to comment
Share on other sites

Σαφώς αλλά δεν μπορούμε να πούμε ότι δεν υπάρχει. Γενικά ακόμα υπάρχουν επιλογές εκτός Vodafone με 10€ κάρτα που δίνουν και λεπτά και ΜΒ χωρίς να είσαι φοιτητής ή δικαιούχος απαλλαγής τελών αλλά δεν είναι εδώ το κατάλληλο νήμα. 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, paanos said:

Σαφώς αλλά δεν μπορούμε να πούμε ότι δεν υπάρχει. Γενικά ακόμα υπάρχουν επιλογές εκτός Vodafone με 10€ κάρτα που δίνουν και λεπτά και ΜΒ χωρίς να είσαι φοιτητής ή δικαιούχος απαλλαγής τελών αλλά δεν είναι εδώ το κατάλληλο νήμα. 

Αυτό ακριβώς, απλά είναι κουραστικό να διαβάζω συνεχώς την καραμέλα για την δεκάευρη ανανέωση αντί της δωδεκάρας.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, CaptainNickGR said:

Αυτό ακριβώς, απλά είναι κουραστικό να διαβάζω συνεχώς την καραμέλα για την δεκάευρη ανανέωση αντί της δωδεκάρας.

Φαντάσου... 😂😂😋😉

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...