Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έγινε σήμερα 2η αγορά cu summer offer αλλά λήγει σε 30 ημέρες αντί 60.. Οπότε δεν ετοίμασαν ακόμη τα μηχανήματα τους ή απλά υπάρχει ασυνεννοησία μεταξύ marketing και τεχνικών. Έστειλα στο chat και περιμένω την απάντησή τους

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, bbbb said:

Έγινε σήμερα 2η αγορά cu summer offer αλλά λήγει σε 30 ημέρες αντί 60.. Οπότε δεν ετοίμασαν ακόμη τα μηχανήματα τους ή απλά υπάρχει ασυνεννοησία μεταξύ marketing και τεχνικών. Έστειλα στο chat και περιμένω την απάντησή τους

Σκόπευα να το βάλω και εγώ. Εάν θέλεις πες μου όταν σου απαντήσουν τι σου απάντησαν. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, bbbb said:

Έγινε σήμερα 2η αγορά cu summer offer αλλά λήγει σε 30 ημέρες αντί 60.. Οπότε δεν ετοίμασαν ακόμη τα μηχανήματα τους ή απλά υπάρχει ασυνεννοησία μεταξύ marketing και τεχνικών. Έστειλα στο chat και περιμένω την απάντησή τους

Τελικά το άλλαξαν και την 30η ημέρα θα ενεργοποιηθεί ξανά το πακέτο… Ίσως να σκέφτονται να το αλλάξουν σε ενεργοποίηση όποτε θέλεις όπως η πράσινη 

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πριν, Pppe said:

Να ποιός είναι ο ΣτΚ.

Όποιος δαπανήσει άλλους 4 μήνες , σαν εμένα, ας μας πει εμπειρίες και "αν βοήθησε".

 

 

 

STK.jpg

Και όπως προείπα , τα ξαναλέμε το Σεπτέμβρη.

Εγώ έχω πάρει απάντηση σε θέμα από τον ΣτΚ ότι δεν απάντησε στο προβλεπόμενο χρόνο η υπηρεσία και η υπόθεσή σας μπήκε στο αρχείο.....που σημαίνει κινηθείτε δικαστικά. Στο μεταξύ πριν καταφύγω στον ΣτΚ είχα καταφύγει στην ίδια την εταιρεία και την ΡΑΕ. Αφορά τον ΔΕΔΗΕ που συνεργείο είχε κάνει ζημιές στο σπίτι μου(άσχετο μεν αλλά έτσι δουλεύουν. Κράτος εν κράτει)

Όσον αφορά τις τηλεπικοινωνίες καλύτερα να κάνετε καταγγελίες στην ΕΕΤΤ

Edited by Vox
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Αντιμετωπίζετε πρόβλημα με το δίκτυο της Vodafone στην Αθήνα στα νότια προάστεια ?

Στον Αλιμο με CU έχουμε θέμα..ειναι εκτός σύνδεσης.

2020 - Vote China again :p Go Xiaomi Mi 9 lite

2018 - Back in the Android World...Honor 8 Black

Iphone 5s think different..

LG G2- Samsung S4 - Samsung S1 - Alfawise S92 !

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, paanos said:

Τελικά το άλλαξαν και την 30η ημέρα θα ενεργοποιηθεί ξανά το πακέτο… Ίσως να σκέφτονται να το αλλάξουν σε ενεργοποίηση όποτε θέλεις όπως η πράσινη 

Υπάρχει κάποιο σκρινσοτ για σίγουρα; Η άλλη του είπε 60 μέρες και τελικά δεν ίσχυε. 

@bbbb είχες κάποια απάντηση;

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιο σκρινσοτ για σίγουρα; Η άλλη του είπε 60 μέρες και τελικά δεν ίσχυε. 
@bbbb είχες κάποια απάντηση;
Οχι τιποτε
Link to comment
Share on other sites

Μόλις βγήκε αναβάθμιση στην εφαρμογή cu για iphone και πλέον μπορείς να μπεις μόνο μέσω κωδικού μίας χρήσης απ το νούμερο του καθενός. Εγώ π.χ. που έχω την εφαρμογή και σε άλλα κινητά και έμπαινα μέσω κωδικών λογαριασμού, δεν μπορώ πλέον... Κρίμα.

Edited by damierom
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,
Αντιμετωπίζετε πρόβλημα με το δίκτυο της Vodafone στην Αθήνα στα νότια προάστεια ?
Στον Αλιμο με CU έχουμε θέμα..ειναι εκτός σύνδεσης.
Κοντά Συγγρού με Αμφιθέας αυτή τη στιγμή συχνά κολλήματα και 5G σε 3G ή και 2G και φτου και από την αρχή και του κιθε μπλομ

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, townleader said:

Καλησπέρα,

Αντιμετωπίζετε πρόβλημα με το δίκτυο της Vodafone στην Αθήνα στα νότια προάστεια ?

Στον Αλιμο με CU έχουμε θέμα..ειναι εκτός σύνδεσης.

Από Αττική δεν ξέρω αλλά στην Θηβα όπου δουλεύω και στον περιφερειακό Λιβαδειάς-Θήβας έχει πολύ αδύναμο 4G(γύρω στα 8 Mbps)

Link to comment
Share on other sites

On 2/7/2022 at 12:13 ΜΜ, lyricmyth said:

Στο τσατ πάντως δηλώνουν πως όποτε βάζεις κάρτα και έχεις ενεργή την αυτόματη ενεργοποίηση πακέτου, ασχέτως αν δεν έχει λήξει το προηγούμενο πακέτο, θα ενεργοποιείται το πακέτο.  

cu syn.jpg

Εγώ πάντως που τους "ζήτησα τα ρέστα" για το παραπάνω, μου είπαν πως το έχουν φτιάξει έτσι ώστε ουσιαστικά να μην ξεχνάς να το ενεργοποιείς και σου τρώει την κάρτα και πως ουσιαστικά απευθύνεται σε μεγαλύτερες ηλικίες. Σίγουρα δεν είναι καλό να το έχεις πάντως γιατί δεν θα σε αφήνει να κάνεις οτιδήποτε άλλο παράλληλα με το πακέτο σου.

Link to comment
Share on other sites

Απαντησαν οτι "Στις 05/08 που λήγει η 2η ενεργοποίηση, θα ενεργοποιηθεί ξανά δωρεάν για άλλες 30 μέρες."

Τελικά το άλλαξαν και την 30η ημέρα θα ενεργοποιηθεί ξανά το πακέτο… Ίσως να σκέφτονται να το αλλάξουν σε ενεργοποίηση όποτε θέλεις όπως η πράσινη 
Σωστα αυτο απαντησαν
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι εάν κάποιου η δευτερη ενεργοποίηση λήγει π.χ 15 Σεπτεμβρίου, θα παρει αυτόματα την τρίτη δωρεάν ενεργοποίηση, ή θα πουν ότι η προσφορα ίσχυε έως τέλη Αυγούστου;

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Θα πάρει κανονικά το δώρο γιατί η δεύτερη ενεργοποίηση έγινε πριν τις 31/8

1 ώρα πριν, damierom said:

Μόλις βγήκε αναβάθμιση στην εφαρμογή cu για iphone και πλέον μπορείς να μπεις μόνο μέσω κωδικού μίας χρήσης απ το νούμερο του καθενός. Εγώ π.χ. που έχω την εφαρμογή και σε άλλα κινητά και έμπαινα μέσω κωδικών λογαριασμού, δεν μπορώ πλέον... Κρίμα.

Δες το κουμπί κάτω κάτω

7CCB5605-4767-4B49-ABA3-379ED73ECB5B.png

Link to comment
Share on other sites

Στο μεταξύ μου μειώσανε την έκπτωση στην προσφορά για καρτοσυμβόλαιο από 30% σε 25%.

Μάλλον σκέφτονται ότι θα μετανιώσω την ώρα και τη στιγμή που δεν δέχτηκα την προηγούμενη προσφορά και θα τρέξω να πάρω την τωρινή για να μην ανέβει κι άλλο η τιμή 🤣🤣🤣🤣

Τα λέμε Vodafonara!!

IMG_20220707_181939.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δε ξέρω τι "κόλλημα" έχουν κάποιοι να κοιτάνε και μόνο καρτοσυμβόλαια, ακόμη και 4Ε το μήνα να τα έδιναν.

ΠΟΤΕ καρτοσυμβόλαιο. Μη τα κοιτάτε καθόλου. "Κόκκινη γραμμή".

Από την εμπειρία μου δε συμβαίνει αυτό με τους πολίτες αυτής της χώρας, αλλά τί να κάνουμε;

"Πάντα θα υπάρχουν θύματα"> Και δε το συζητάω κάν.

Link to comment
Share on other sites

Γιατι?

OptoStyle

Εχω κινητο Motorola....αυτο με την κεραια το καπακι και τα πρασινα γραμματα.Ναι αυτο που ζυγιζει 24Κg

Σταθερο FTTH 200Mbps

Link to comment
Share on other sites

Κάντο να "δεις": Δεν αμφέβαλλα ποτέ ότι υπάρχει τεράστιο ποσοστό αυτής της χώρας που "τσιμπάει" σε "τυράκια".

Ούτε και με 3Ε το μήνα να μου το έδιναν.

Δε το συζητάω καν και έχω "δασκαλέψει" τους πάντες όσους ξέρω, αν και πολλές φορές δεν "ακούνε" και το ξέρω.

"Αν δε πάθει κανείς , δε μαθαίνει": Γνωστόν. Εμπειρισμός λέγεται. Λόγια δε χωράνε. Καθείς όπως νομίζει.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Pppe said:

Κάντο να "δεις": Δεν αμφέβαλλα ποτέ ότι υπάρχει τεράστιο ποσοστό αυτής της χώρας που "τσιμπάει" σε "τυράκια".

Ούτε και με 3Ε το μήνα να μου το έδιναν.

Δε το συζητάω καν και έχω "δασκαλέψει" τους πάντες όσους ξέρω, αν και πολλές φορές δεν "ακούνε" και το ξέρω.

"Αν δε πάθει κανείς , δε μαθαίνει": Γνωστόν. Εμπειρισμός λέγεται. Λόγια δε χωράνε. Καθείς όπως νομίζει.

Δεν τεκμηριώνεις όμως το γιατί...

Link to comment
Share on other sites

Δεν τεκμηριώνεις όμως το γιατί...
Σωστά... Και πόσο μάλλον από τη στιγμή που σου δίνει απεριόριστη ομιλία άρα πάει το τρίλεπτο βήμα χρέωσης...
Ας μην λέμε κάτι χωρίς να το τεκμηριώνουμε. Περιμένω ολοκληρωμένη την σκέψη σου αν μπορείς μιας και ανήκω στους Έλληνες που καλοβλεπω την φάκα

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κάντο να "δεις": Δεν αμφέβαλλα ποτέ ότι υπάρχει τεράστιο ποσοστό αυτής της χώρας που "τσιμπάει" σε "τυράκια".
Ούτε και με 3Ε το μήνα να μου το έδιναν.
Δε το συζητάω καν και έχω "δασκαλέψει" τους πάντες όσους ξέρω, αν και πολλές φορές δεν "ακούνε" και το ξέρω.
"Αν δε πάθει κανείς , δε μαθαίνει": Γνωστόν. Εμπειρισμός λέγεται. Λόγια δε χωράνε. Καθείς όπως νομίζει.
Φιλε μου δεν καλοβλεπω τιποτα....μονο την τσεπη μου..κι επειδη με 9 ευρω εχω τα παντα,ΜΕ ΚΑΡΤΟΣΥΝΔΕΣΗ, προτεινε μου κατι καλυτερο να το κανω...να το τεκμηροωσεις ομως οπως σου λενε πιο πανω

OptoStyle


Εχω κινητο Motorola....αυτο με την κεραια το καπακι και τα πρασινα γραμματα.Ναι αυτο που ζυγιζει 24Κg

Σταθερο FTTH 200Mbps

Link to comment
Share on other sites

Εγώ νομίζω ότι εννοεί ότι το καρτοσυμβολαιο είναι συμβόλαιο και κάθε μήνα θα πρεπει να πληρωνεις παγιο, ενώ με το καρτοκινητο εάν 1 μήνα ζορίζεσαι οικονομικά δεν βάζεις κάρτα. Περισσοτερη ελευθερία.

Πολυς κόσμος είναι κατά των συμβολαίων και αυτό έχει να κάνει με τις εμπειριες τους απο την άθλια συμπεριφορά των εταιρειών όταν αργουσε ένας λογαριασμός να πληρωθει έβαζαν δικηγόρους να τους απειλουν. 

Εγώ δεν είχα ποτέ μου τέτοια εμπειρία, αλλά όταν σταμάτησα το συμβόλαιο είπα ποτέ ξανα, διότι προτιμώ την αίσθηση ελευθερίας με το καρτοκινητο. Προτιμώ να έχω έναν λιγότερο λογαριασμό κάθε μήνα και να μην αγχώνομαι να μου κάνουν φραγή κλήσεων εάν μια φορά αργήσω να πληρωσω. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Εχεις δικιο αλλα ειπε οτι ουτε με 3 ευρω δεν θα το εκανε.. αρα αλλοι ειναι οι λογοι φανταζομαι.
Θελω να πω πανε εκεινα τα 50αρια και 100αρια που διναμε παλια και μας εμεινε εκεινη η "πικρα".....

OptoStyle



Εχω κινητο Motorola....αυτο με την κεραια το καπακι και τα πρασινα γραμματα.Ναι αυτο που ζυγιζει 24Κg

Σταθερο FTTH 200Mbps

Link to comment
Share on other sites

Εγώ μέχρι 50€ παγιο εφτασα, αλλά τότε ήταν εποχή (2009-2010) που δεν φαινόταν μεγάλο το ποσό.

Edited by Mobileras

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Εάν κάθε μήνα κάνεις απαρέγκλιτα μία ανανέωση σε καρτοκινητό, δεν βλέπω γιατί να μην επιλέξεις καρτοσυμβόλαιο με λιγότερο χρήματα και περισσότερες παροχές, ειδικά εάν μιλάμε για απεριόριστο χρόνο ομιλίας.

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...