Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στο τσατ πάντως δηλώνουν πως όποτε βάζεις κάρτα και έχεις ενεργή την αυτόματη ενεργοποίηση πακέτου, ασχέτως αν δεν έχει λήξει το προηγούμενο πακέτο, θα ενεργοποιείται το πακέτο.  

cu syn.jpg

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, Vasileios said:

Η εμπειρία σου πιά είναι ; Ισχύει αυτό ή όχι; 

Δεν γνωρίζω, δεν το έχω ενεργοποιήσει με αυτόματη ανανέωση, ρώτησα πριν το κάνω και αυτό που λέει με αποθαρρύνει. Πιο πολύ για τα έξτρα λεπτά προς όλους που δίνει λόγω της αυτόματης ενεργοποίησης το θέλω, γιατί γενικά θυμάμαι να ξαναενεργοποιήσω το πακέτο πριν λήξει.

Edited by lyricmyth
Link to comment
Share on other sites

Από τη σελίδα 6 των όρων:
 

Voda οροι 1.jpg

Και δε θα μπορούμε να πούμε και τίποτα. Πχ αν "συμβεί" μες στο καλοκαίρι.

Η γενική νοοτροπία του κειμένου των όρων είναι:

1) Συμπερίληψη προβλημάτων που έχουν παρουσιαστεί όλα αυτά τα χρόνια (ιδίως με τη νεότερη τεχνολογία διαδικτύου και όχι μόνο φωνής την τελευταία δεκαετία) με συνδρομητές πχ όσον αφορά εξοπλισμο και προβλήματα με αυτόν στη χρήση του 

και

2) Αποποίηση όσων ευθυνών δεν υποχρεώνει ο Νομοθέτης τις εταιρείες κινητής τηλεφωνίας και επαφύηση τους και οικονομικές δαπάνες για την επίλυσή τους και τυχόν προβλήματα από αυτές ΜΟΝΟ στον Συνδρομητή.

Edited by Pppe
Link to comment
Share on other sites

Όσοι σκοπεύετε να κάνετε την δευτερη ενεργοποίηση του καλοκαιρινου ίντερνετ 2+1 στο τέλος του Αυγούστου, ξεχάστε τον 3ο μήνα δώρο στο τέλος Σεπτέμβρη για να έχετε ίντερνετ έως τέλη Οκτώβρη. Ο αδελφός μου (που είναι πιο ψείρας απο μένα σε αυτά) ρώτησε την εξυπηρέτηση πελατών και έκαναν τους Κινέζους!

Edited by Vasileios

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Έχουν φάει καρπαζιά δυνατή με το δίκτυο καρπούζι και δεν ξέρουν τι να πρωτομπαλωσουν. Πάντως στα διοικητικά γραφεία, πιστεύω απλά μιλάνε απεριόριστα μεταξύ τους τα στελέχη χρησιμοποιώντας ως βασικό στην πράσινη, χασκογελωντας με το τι τραβάνε οι συνδρομητές...

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, Mobileras said:

Όσοι σκοπεύετε να κάνετε την δευτερη ενεργοποίηση του καλοκαιρινου ίντερνετ 2+1 στο τέλος του Αυγούστου, ξεχάστε τον 3ο μήνα δώρο στο τέλος Σεπτέμβρη για να έχετε ίντερνετ έως τέλη Οκτώβρη. Ο αδελφός μου (που είναι πιο ψείρας απο μένα σε αυτά) ρώτησε την εξυπηρέτηση πελατών και έκαναν τους Κινέζους! 

Αυτό είναι απλώς μία υπόθεση. Η Vodafone τουλάχιστον στις προσφορές δίνει περισσότερο και από την περιγραφή (βλ άγιο πνεύμα κλπ που αφήνει και ενεργοποιείς δεύτερη φορά)

Εμένα η αδερφή μου μου είπε ότι ο ξάδερφος της είπε ότι θα είναι κανονικά η προσφορά. Γελάνε κ οι κεραίες..

 

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, kalitexnis_g said:

Αυτό είναι απλώς μία υπόθεση. Η Vodafone τουλάχιστον στις προσφορές δίνει περισσότερο και από την περιγραφή (βλ άγιο πνεύμα κλπ που αφήνει και ενεργοποιείς δεύτερη φορά)

Εμένα η αδερφή μου μου είπε ότι ο ξάδερφος της είπε ότι θα είναι κανονικά η προσφορά. Γελάνε κ οι κεραίες..

 

Pavlitakis βγες απο τον kalitexnis! 😆

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, Mobileras said:

Pavlitakis βγες απο τον kalitexnis! 😆

Ε, όχι ρε παιδιά με κατάλαβε...

Είστε τελικά πολύ βαρετοί εδώ μέσα ε..

Edited by kalitexnis_g
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Μπορεί κάποιος να έχει κωδικό CU για bluestar που να μη τον χρειάζεται;; 
Προσπαθώ 3 μέρες τώρα πρωι μεσημερι βραδυ και όλο λέει πως εξαντλήθηκαν για σήμερα…

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, natpass said:

Καλημέρα!

Μπορεί κάποιος να έχει κωδικό CU για bluestar που να μη τον χρειάζεται;; 
Προσπαθώ 3 μέρες τώρα πρωι μεσημερι βραδυ και όλο λέει πως εξαντλήθηκαν για σήμερα…

Μπα τίποτα δεν βγάζει...

Προφανώς λόγω διακοπών και υψηλών ακτοπλοϊκών τα έχουν κόψει ή εξαντλήσει !!!

Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πριν, Mobileras said:

Όσοι σκοπεύετε να κάνετε την δευτερη ενεργοποίηση του καλοκαιρινου ίντερνετ 2+1 στο τέλος του Αυγούστου, ξεχάστε τον 3ο μήνα δώρο στο τέλος Σεπτέμβρη για να έχετε ίντερνετ έως τέλη Οκτώβρη. Ο αδελφός μου (που είναι πιο ψείρας απο μένα σε αυτά) ρώτησε την εξυπηρέτηση πελατών και έκαναν τους Κινέζους!

Ευτυχώς δεν κάνουν όλοι τους Κινέζους...

 

IMG_20220705_154302.jpg

Edited by kalitexnis_g
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη αμεσα με τη 2η ενεργοποιηση του 9,9 unlimited θα διαρκει 60 μερες;

Για να το δουμε και τα ξαναλεμε στην εφαρμογη του τελη του επομενου μηνα.

Εγω επελεξα πρασινη εταιρια για 2+1 αυτο το καλοκαιρι. Και για το ping της: Αναφερομαι στα κατω κατω posts της αμεσως προηγουμενης σελιδας! Και ο νοων νοειτω.

Edited by Pppe
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι επέλεξα την Κόκκινη, γιατί μου αρέσει το Ping Pong!! 😊😉
 

Συμφωνώ σε όλα με τον kalitexnis_g... 😉

Ααα και το ότι στην Πράσινη κάνουν μονίμως τους Κινέζους, δεν το σχολιάζουμε, δεν υπάρχει... 😉

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, Pppe said:

Δηλαδη αμεσα με τη 2η ενεργοποιηση του 9,9 unlimited θα διαρκει 60 μερες;

Για να το δουμε και τα ξαναλεμε στην εφαρμογη του τελη του επομενου μηνα.

Φυσικά και θα το δούμε.. και θα την κράξουμε και όλοι μαζί αν δεν ισχύσει.. αλλά αυτό που δεν καταλαβαίνω είναι το εξής: υπήρξε άλλη περίπτωση που να μην τήρησε τη συμφωνία - προσφορά; Αν ναι, πείτε μας να το μάθουμε κι εμείς. 

Δεν υποσχέθηκαν ταχύτητα ρε παιδιά.. unlimited υποσχέθηκαν!! 😆😆

 

Link to comment
Share on other sites

"Υπαρχουν παρα πολλοι τροποι να τηρηθουν συμφωνιες, αλλα στην ουσια να μην τηρουνται και να μην μπορεις να πεις και τιποτα."

Ταδε εφη me και τα ξαναλεμε.

Στη χωρα αυτη ζουμε και παντα ανελπιστες οι τροπικοτητες εφαρμογων και κατα ποσο "τηρουνται" απο τις εταιριες που εδρευουν στη χωρα μας.

Αναμενω quote του παραπανω μου το Σεπτεμβρη!

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, kalitexnis_g said:

Ευτυχώς δεν κάνουν όλοι τους Κινέζους...

 

IMG_20220705_154302.jpg

Πολύ καλή εξέλιξη! Εάν στους "όρους" της προσφοράς έγραφαν ότι η 2η ενεργοποίηση ισχυει για 60 μερες, αντί να γράφουν "παραδείγματα", δεν θα υπήρχαν αμφιβολίες.

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, Pppe said:

"Υπαρχουν παρα πολλοι τροποι να τηρηθουν συμφωνιες, αλλα στην ουσια να μην τηρουνται και να μην μπορεις να πεις και τιποτα."

Ταδε εφη me και τα ξαναλεμε.

Στη χωρα αυτη ζουμε και παντα ανελπιστες οι τροπικοτητες εφαρμογων και κατα ποσο "τηρουνται" απο τις εταιριες που εδρευουν στη χωρα μας.

Αναμενω quote του παραπανω μου το Σεπτεμβρη!

Γι' αυτό υπάρχουν και οι καταγγελίες και οι ανάλογοι οργανισμοί που σέβονται και στηρίζουν τον καταναλωτή!!
Και να μην ακούσω πάλι γκρίνιες ότι τίποτα δεν λειτουργεί κτλ κτλ...
Πριν 5-6 χρόνια προχώρησα σε καταγγελία εναντίων της Transcend, ναι ναι την γνωστή πολυεθνική!!
Για μία αντικατάσταση μίας micro sd κάρτας στα πλαίσια της εγγύησης, με τα πολλά μου έστειλαν την κάρτα προς αντικατάσταση με αποστολή χωρίς tracking number... Την συνέχεια την φαντάζεστε... Με ταλαιπώρησαν στην Transcend με αναμονή 1-2 μηνών, να περιμένω το δέμα χωρίς tracking number, φάγαν μία καταγγελία και σε ένα μήνα το πολύ είχε λυθεί το πρόβλημα μου!! 😊😉
Αν η Vodafone δεν τηρήσει αυτό που υπόσχεται εννοείται και θα προβώ σε καταγγελία για πρώτη φορά προς αυτήν!!
Αλλά δεν θα μπω μέσα στο myphone να προβλέπω τι θα γίνει!! Και να διαφημίζω άλλες... 😉
Θα μπω να αναφέρω τι έγινε και πώς το αντιμετώπισα ώστε να μαθαίνουν και οι υπόλοιποι χρήστες αυτού!! 😉
Αυτή είναι η έννοια των forums και ιδιαίτερα του συγκεκριμένου thread, απ' όσο γνωρίζω...

Edited by konstantinos77
Link to comment
Share on other sites

κάποιοι νομίζουν ότι καθόμαστε με σταυρωμένα χέρια επειδη δεν γράφουμε αυτό που κάνουμε και θεωρούμε σωστό στο φόρουμ,πλανιεστε πλάνη οικτρά και το δίκιο μας βρίσκουμε αν έχουμε και νόμοι υπάρχουν άσχετα αν η κάθε εταιρεία γράφει η δεν γράφει στους όρους που είμαι υποχρεωμένος να δεχτώ ....ο νοων νοειτω
τα υπόλοιπα είναι μάγκιες.....

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk





Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, konstantinos77 said:

Γι' αυτό υπάρχουν και οι καταγγελίες και οι ανάλογοι οργανισμοί που σέβονται και στηρίζουν τον καταναλωτή!!
Και να μην ακούσω πάλι γκρίνιες ότι τίποτα δεν λειτουργεί κτλ κτλ...
Πριν 5-6 χρόνια προχώρησα σε καταγγελία εναντίων της Transcend, ναι ναι την γνωστή πολυεθνική!!
Για μία αντικατάσταση μίας micro sd κάρτας στα πλαίσια της εγγύησης, με τα πολλά μου έστειλαν την κάρτα προς αντικατάσταση με αποστολή χωρίς tracking number... Την συνέχεια την φαντάζεστε... Με ταλαιπώρησαν στην Transcend με αναμονή 1-2 μηνών, να περιμένω το δέμα χωρίς tracking number, φάγαν μία καταγγελία και σε ένα μήνα το πολύ είχε λυθεί το πρόβλημα μου!! 😊😉
Αν η Vodafone δεν τηρήσει αυτό που υπόσχεται εννοείται και θα προβώ σε καταγγελία για πρώτη φορά προς αυτήν!!
Αλλά δεν θα μπω μέσα στο myphone να προβλέπω τι θα γίνει!! Και να διαφημίζω άλλες... 😉
Θα μπω να αναφέρω τι έγινε και πώς το αντιμετώπισα ώστε να μαθαίνουν και οι υπόλοιποι χρήστες αυτού!! 😉
Αυτή είναι η έννοια των forums και ιδιαίτερα του συγκεκριμένου thread, απ' όσο γνωρίζω...

Να ποιός είναι ο ΣτΚ.

Όποιος δαπανήσει άλλους 4 μήνες , σαν εμένα, ας μας πει εμπειρίες και "αν βοήθησε".

 

 

 

STK.jpg

Και όπως προείπα , τα ξαναλέμε το Σεπτέμβρη.

Edited by Pppe
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Pppe said:

Να ποιός είναι ο ΣτΚ.

Όποιος δαπανήσει άλλους 4 μήνες , σαν εμένα, ας μας πει εμπειρίες και "αν βοήθησε".

 

 

 

STK.jpg

Και όπως προείπα , τα ξαναλέμε το Σεπτέμβρη.

Πάντως εμένα με έχει βοηθήσει ο Συνήγορος του Καταναλωτή πολύ παλαιότερα όταν αποφάσισα να αποχωρήσω από την Hellas Online(και μετέπειτα πήγα στην Nova όπου είμαι ευχαριστημένος με την 100αρα της). Τότε η παραπάνω πρώτη εταιρεία δεν με άφηνε να πάω στην Nova αν και επικαλόμουν προβλήματα αποσυνδέσεων. Τελικά απευθύνθηκα στον συνήγορο του Καταναλωτή και σε ένα μήνα λύθηκε και μεταπήδησα στην Nova όπου παραμένω μέχρι και σήμερα 

Συγγνώμη για το off τοπικ παιδιά 

Link to comment
Share on other sites

Καθόλου τυχαίοι οι όροι υπηρεσιών όπως αναθεωρήθηκαν και θα βρει κανείς να διαβάσει αν ενδιαφέρεται στην προηγούμενη σελίδα.

Αχρείαστοι να'ναι, και από Σεπτέμβρη βλέπουμε. Ειναι ήδη από τώρα σε ισχύ.

Link to comment
Share on other sites

On 2/7/2022 at 12:13 ΜΜ, lyricmyth said:

Στο τσατ πάντως δηλώνουν πως όποτε βάζεις κάρτα και έχεις ενεργή την αυτόματη ενεργοποίηση πακέτου, ασχέτως αν δεν έχει λήξει το προηγούμενο πακέτο, θα ενεργοποιείται το πακέτο.  

cu syn.jpg

Έτσι είναι δυστυχώς. Με την ανανέωση ενεργοποιείτε το πακέτο ξανά , εκείνη την στιγμή, αυτόματα, ανεξάρτητα της λήξης του προηγούμενου.
Αλλιώς θα ήταν βολικό, θα φροντίζαμε απλά να υπάρχει υπόλοιπο και δε θα έπρεπε να θυμόμαστε να ανανεώνουμε 1-2 μέρες πριν

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...