Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

4 minutes ago, alfaeffe said:

Αξίζει αυτό; Σε αφήνει να διακόψεις στους 2 μήνες premium χωρίς κάποια ποινή; Επίσης ο κωδικός του CU που μπαίνει;

(δεν είχα ποτέ revolut και δε γνωρίζω τη διαδικασία της εγγραφής της..)

Δεν έχω ιδέα. Το ανέβασα επειδή δεν έχω ξαναδεί να παίζει τέτοια προσφορά και πρφανώς επειδή ακούγεται πολύ τελευταία η revolut ως κάρτα πληρωμών. Οπότε και γω ψαχτά θα το πάω και θα ενημερώσω. 😉 Φαντάζομαι όλα με κωδικους κλπ θα γίνονται μέσω του λινκ 😏 

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, blizard said:

χχαα , μια από τα ίδια και εγώ με το revolt , έχω βαρεθεί να το ακούω όμως , ισως είναι η ώρα ...

give it a try! ή περιμενε μήπως σκάσει κατι τέτοιο ξερω γω στον αριθμό σου 😏

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι το link της προσφορας για οποιον ενδιαφέρεται: https://www.revolut.com/el-GR/promo/vodafone-revolut

Και οι όροι της προσφοράς: https://www.revolut.com/el-GR/legal/revolut-partner-promotion-freetrial-cashaward

Edited by stathis123

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν έχω καταλάβει την διαδικασία, εάν βάλω ένα πακέτο με αυτόματη ενεργοποίηση, βάζω κάρτα και ενεργοποιείται και αυτόματα παίρνει από την κάρτα το ποσό. Το ερώτημα είναι, εάν βάλω μετά από πέντε δέκα μέρες κάρτα ξανά, θα ξαναενεργοποιήσει το πακέτο που ανανεώνεται αυτόματα ή θα μπορώ να χρησιμοποιήσω τα χρήματα για να βάλω κάποιο πρόσθετο πακέτο (πχ. απεριόριστα data με 9,90);

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, lyricmyth said:

Επειδή δεν έχω καταλάβει την διαδικασία, εάν βάλω ένα πακέτο με αυτόματη ενεργοποίηση, βάζω κάρτα και ενεργοποιείται και αυτόματα παίρνει από την κάρτα το ποσό. Το ερώτημα είναι, εάν βάλω μετά από πέντε δέκα μέρες κάρτα ξανά, θα ξαναενεργοποιήσει το πακέτο που ανανεώνεται αυτόματα ή θα μπορώ να χρησιμοποιήσω τα χρήματα για να βάλω κάποιο πρόσθετο πακέτο (πχ. απεριόριστα data με 9,90);

Όταν λήγει θα ανανεώνεται. Όχι νωρίτερα.

Εσύ εν τω μεταξύ θα μπορείς ανάμεσα στις ανανεώσεις να κάνεις ό,τι θέλεις..

Το μόνο που ίσως πρέπει να θυμάσαι, είναι ότι αν λήξει το πακέτο και δεν έχεις υπόλοιπο ώστε να ανανεωθεί, θα ανανεωθεί χωρίς να σε ρωτήσει με το που θα βάλεις κάρτα. Εκεί θέλει προσοχή αν έχεις σκοπό να χρησιμοποιήσεις για άλλο λόγο τα χρήματα. 

Edited by kalitexnis_g
Link to comment
Share on other sites

Σ ευχαριστώ πολύ! Αυτό ήθελα να μάθω γιατί φοβομουν οτι μολις έβαζα κάρτα θα ξαναενεργοποιουσε το πακέτο χωρις να εχει ληξει κ δεν μπορουσα να βάλω κάτι άλλο με την νέα κάρτα που θα έβαζα. Αφού είναι έτσι τότε μια χαρα.

Link to comment
Share on other sites

Έχω την υποψία ότι ενώ την ίδια ακριβώς προσφορά είχα σε άλλη sim το πρώτο 15νθήμερο του τρέχοντος μηνός και δε δόθηκε με CashBack, σε αυτή τη sim θα δωθεί η συγκεκριμένη προσφορά (για την οποία δεν έχω λάβει sms και υπάρχει μόνο στο CU app), επειδή βάζω CashBack στο τελευταίο 10ήμερο του μήνα. Θα ενημερώσω σε λίγες ώρες.

 

εικόνα_Viber_2022-06-24_17-54-32-753.jpg

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, Pppe said:

Έχω την υποψία ότι ενώ την ίδια ακριβώς προσφορά είχα σε άλλη sim το πρώτο 15νθήμερο του τρέχοντος μηνός και δε δόθηκε με CashBack, σε αυτή τη sim θα δωθεί η συγκεκριμένη προσφορά (για την οποία δεν έχω λάβει sms και υπάρχει μόνο στο CU app), επειδή βάζω CashBack στο τελευταίο 10ήμερο του μήνα. Θα ενημερώσω σε λίγες ώρες.

 

εικόνα_Viber_2022-06-24_17-54-32-753.jpg

Στις "προσφορές" του app το βρήκες αυτό;

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Πήρατε πρέφα την ανατροπή στις καθυστερήσεις του what's up ε;; Ίδια προσφορά με τη vodafonara μόνο που τον τρίτο μήνα του καλοκαιριού σε αφήνει να τον χρησιμοποιήσεις οπότε θέλεις μέχρι και το τέλος του έτους..

Βέβαια εμείς έχουμε το panic button αλλά.. να δούμε η μπλε θα απαντήσει;;

Link to comment
Share on other sites

Μόνο εγώ βλέπω στο cuapp να γράφει "προλαβε μέχρι 30/06 50% έκπτωση στους κρυστάλλους", ενώ όταν ανοίγω τα πακετα bigbang δεν έχει την έκπτωση;

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Mobileras said:

Μόνο εγώ βλέπω στο cuapp να γράφει "προλαβε μέχρι 30/06 50% έκπτωση στους κρυστάλλους", ενώ όταν ανοίγω τα πακετα bigbang δεν έχει την έκπτωση;

Schizophrenia λέγεται... 😋😂

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, Mobileras said:

Στις "προσφορές" του app το βρήκες αυτό;

Ναι: Μόνο στις προσφορές του CU app υπήρχε χωρίς sms ενημέρωσης για την προσφορά, και όντως το έδωσε με CashBack.

Νομιζω ότι ο "αλγόριθμος" πότε αποδίδει τις προσφορές ανανέωσης με CashBack και πότε όχι , είναι εάν το CashBack γίνει το τελευταίο 10ήμερο του κάθε ημερολογιακού μήνα ή όχι: Επιβεβαιώστε και άλλοι που θα "φορτώσετε" με CashBack ως τα τέλη αυτού του μήνα Ιούνη 2022 εάν πάρετε "προσφορές" που δεν είχατε ιδέα ότι βρίσκονταν στις "προσφορές" του CU app, παρότι δεν είχατε καμιά ενημέρωση με sms ότι υπήρχαν.

 

Τη Δευτέρα θα κάνω CashBack και σε άλλη sim που έχει λάβει και θα σας ξαναπώ:

 

εικόνα_Viber_2022-06-25_06-54-31-131.jpg

Edited by Pppe
Link to comment
Share on other sites

Επειδή μου έχει έρθει και μένα μια αντίστοιχη για ανανέωση μέχρι σήμερα,παίζει ρόλο τι ωρα θα βάλω την κάρτα για να έχω τα λεπτά και τα GB μέχρι την λήξη της το βράδυ 23:59;

Link to comment
Share on other sites

Πια και η συγκεκριμενη ωρα ενεργοποιησης πακετου επηρεαζει τη χρονικη στιγμη ληξης του πακετου πχ σε αυτες τις προσφορες ανανεωσης με CashBack.

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να κάνω φορητότητα τον προσωπικό αριθμό μου από F2G της Wind σε CU. Ποιος είναι ο ευκολότερος τρόπος να ζητήσω την φορητότητα;

logo-vwclub-2016.png
Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, GraveDigger said:

Σκέφτομαι να κάνω φορητότητα τον προσωπικό αριθμό μου από F2G της Wind σε CU. Ποιος είναι ο ευκολότερος τρόπος να ζητήσω την φορητότητα;

Ο ευκολότερος μέσω καταστήματος,ο καλύτερος μέσω site έχει δωράκια,διπλασιασμούς κλπ. 

Link to comment
Share on other sites

Ευκολότερο υποθέτω από το κατάστημα για να πάρω άμεσα την καινούρια SIM. Από το site έχω βρει το https://www.vodafonecu.gr/ela-sto-cu/online/#/portability/true αν και δεν με ενδιαφέρουν τυχόν δωράκια καθώς θέλω μόνο να κάνω ανανέωση μέσω Pockee cash-back μόνο και μόνο για να μπορώ να κρατάω ενεργό τον αριθμό για να λαμβάνει SMS.

logo-vwclub-2016.png
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, GraveDigger said:

Ευκολότερο υποθέτω από το κατάστημα για να πάρω άμεσα την καινούρια SIM. Από το site έχω βρει το https://www.vodafonecu.gr/ela-sto-cu/online/#/portability/true αν και δεν με ενδιαφέρουν τυχόν δωράκια καθώς θέλω μόνο να κάνω ανανέωση μέσω Pockee cash-back μόνο και μόνο για να μπορώ να κρατάω ενεργό τον αριθμό για να λαμβάνει SMS.

Οπότε σε κατάστημα. 

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι και αύριο.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην κοινότητα 🙂

Είμαι κάτοικος εξωτερικού (αφού είμαι πλέον 8 μήνες τον χρόνο στην ΕΕ) κι έχω F2G. Στην ουσία χρησιμοποιώ F2G μόνο όταν για τα απεριόριστα data του καλοκαιριού.

Σκέφτομαι να γυρίσω στην Vodafone/CU γιατί θέλω να εκμεταλλεύομαι τα deals και συνήθως δίνει απεριόριστα μέσα στα Χριστούγεννα και το Πάσχα (συνήθως) (για να μην πω καλύτερα unlimited, σε εμένα/F2G τώρα έχει μόνο για μία φορά και ένα μήνα τα Unlimited data το καλοκαίρι, ενώ θα είμαι 1,5 μήνα Ελλάδα). Μερικές ερωτήσεις:

1. Έχεις δωρεάν εισερχόμενες κλήσεις για 12 μήνες από την τελευταία ανανέωση; Λογικά, όμως, δεν έχεις τις προσφορές για data τα Χριστούγεννα και το Πάσχα, σωστά; Θέλει πάντα προηγούμενη ανανέωση;
2. Πόσο σού αφήνει στο λογαριασμό μετά από την ανανέωση των π.χ. 10 ευρώ ή 12 ευρώ;

Δεν θέλω να παίζω παιχνίδια για τα καλούδια, νομίζω δεν έχω τον χρόνο. Εξάλλου δε λειτουργούν εάν δεν είσαι Ελλάδα, σωστά;

Edited by nickolasemp
Link to comment
Share on other sites

1. Oχι. Πρέπει να κάνεις κάθε 3μηνο ανανέωση για να έχεις εισερχόμενες. Η ανανέωση γίνεται φθηνά με cashback αλλά από την στιγμή που είσαι εξωτερικό θα πρέπει κάποιος άλλος να αγοράζει απο κάποιο supermarket στην Ελλάδα ένα προϊόν που θα έχει επιστροφή και να περνάς μετά την απόδειξη

2. 10€ ανανέωση δεν υπάρχει πια. Η 12αρα αφήνει 10.91€. Για λιγότερο απο 10€ πάμε πάλι στο cashback

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...