Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1 minute ago, johnny_htc said:

Ήδη το έχω κάνει εικόνα 🤣 (1) The Sound of dial-up Internet - YouTube

 

Αυτό είναι η μισή εικόνα... Η άλλη μισή είναι όταν η μαμά σηκώνει να πάρει τηλ και σε πετάει (πριν το isdn)🤣🤣

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, johnny_htc said:

Ήδη το έχω κάνει εικόνα 🤣 (1) The Sound of dial-up Internet - YouTube

 

Ωραίες εποχές... 😉
Το καλό πράμα τότε ήθελε το χρόνο του... 😋😂

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, blizard said:

Εγω είμαι πιο παλιός   😞 προ dsl .... θυμάμαι το isdn128k που πέταγε και ήταν το 5g της εποχής ...

Και οι σελίδες πέταγαν και mp3 μπορούσες να ακούσεις ζωντανά , σε αντίθεση με το gprs στο κινητό που ήταν από 10k ώς 40k το βράδυ  . Το συνδέαμε παιδάκια με irda (το τηλεκοντρολ) στον υπολογιστή γιατί τα άλλα καλώδια ήταν πανάκριβα και δεν δούλευαν και σωστά ... Κόστιζε θυμάμαι για ενα μηνα  όσο 30ώρες isdb 128 - μία ώρα την μέρα περίπου.

Κάπως ανάλογα είμαστε και τώρα με ογκοχρέωση αντί την τότε χρονοχρέωση ... μην φοβόμαστε την πίεση αν γίνεται για καλό σκοπό το φτηνό απεριόριστο πρέπει κάποιος να το κάνει, δεν γίνεται όλα τα δίκτυα να πουλάνε παντεσπάνι όταν δεν έχουμε ακόμα ψωμι.

Παράδειγμα, η φιλανδία έχει τη μεγαλύτερη κατανάλωση gb παγκοσμίος ανα χρήστη και είναι 25gb  ... δεν ξέρω πόσο τους χρεώνουν, αλλά αν πληρώνουν 2.5 ευρώ το μήνα ο καθένας τους βγαίνει  0.10 το gb , όσο πληρώνουμε δηλαδή με το ΒΒ των 100 giga - 10 ευρω !!! τραγική διαφορά κάνει το απεριόριστο 

Πόσο συμφωνώ μαζί σου... ... ... 😉

Link to comment
Share on other sites

Η εφαρμογή my Vodafone στο άνοιγμα μου βγάζει το παρακάτω μύνημα εδώ και καμιά βδομάδα.
Στο playstore δε μου εμφανίζει κάποια ενημέρωση, ξέρει κανείς τι συμβαίνει; 8397f28171d69dd29508305f8cc5f4e8.jpg

Στάλθηκε από το M2101K6G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις την τελευταία ενημέρωση όλα οκ. Κάνουν κάποιες αναβαθμίσεις στα συστήματα και οσοι έχουν παλιότερη έκδοση χρειάζεται να ενημερωθούν.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, vassar said:

Η εφαρμογή my Vodafone στο άνοιγμα μου βγάζει το παρακάτω μύνημα εδώ και καμιά βδομάδα.
Στο playstore δε μου εμφανίζει κάποια ενημέρωση, ξέρει κανείς τι συμβαίνει; 8397f28171d69dd29508305f8cc5f4e8.jpg

Στάλθηκε από το M2101K6G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Σήμερα στο App Store κυκλοφορησε μια ενημερωση.

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, blizard said:

Εγω είμαι πιο παλιός   😞 προ dsl .... θυμάμαι το isdn128k που πέταγε και ήταν το 5g της εποχής ...

Και οι σελίδες πέταγαν και mp3 μπορούσες να ακούσεις ζωντανά , σε αντίθεση με το gprs στο κινητό που ήταν από 10k ώς 40k το βράδυ  . Το συνδέαμε παιδάκια με irda (το τηλεκοντρολ) στον υπολογιστή γιατί τα άλλα καλώδια ήταν πανάκριβα και δεν δούλευαν και σωστά ... Κόστιζε θυμάμαι για ενα μηνα  όσο 30ώρες isdb 128 - μία ώρα την μέρα περίπου.

Κάπως ανάλογα είμαστε και τώρα με ογκοχρέωση αντί την τότε χρονοχρέωση ... μην φοβόμαστε την πίεση αν γίνεται για καλό σκοπό το φτηνό απεριόριστο πρέπει κάποιος να το κάνει, δεν γίνεται όλα τα δίκτυα να πουλάνε παντεσπάνι όταν δεν έχουμε ακόμα ψωμι.

Παράδειγμα, η φιλανδία έχει τη μεγαλύτερη κατανάλωση gb παγκοσμίος ανα χρήστη και είναι 25gb  ... δεν ξέρω πόσο τους χρεώνουν, αλλά αν πληρώνουν 2.5 ευρώ το μήνα ο καθένας τους βγαίνει  0.10 το gb , όσο πληρώνουμε δηλαδή με το ΒΒ των 100 giga - 10 ευρω !!! τραγική διαφορά κάνει το απεριόριστο 

Με κάνετε να νιώθω γέρος. Κάποτε (1992) που ήμασταν 3000 Έλληνες στο διαδίκτυο είχα βάλει σε υπολογιστή 286 modem με 9,6 Kbps. Για να κατεβάσω 10 ΜΒ το game arena χρειάστηκε όλο το βράδυ.

Link to comment
Share on other sites

On 8/6/2022 at 1:18 ΠΜ, George6633 said:

Είχα πάρει έναν αριθμό,βασικά ήταν δώρο στο φακελάκι του CU.. Ήταν να πάρω 100gb για τους 3 πρώτους μήνες συν τα social chat gb κλπ.. Τα πήρα αυτά και τον πρώτο μήνα μου δίνει απεριόριστο,μιλάω με το chat μου λένε ήταν για τον πρώτο μήνα δώρο από το CU... Κάνω ανανέωση τον επόμενο μήνα,μου δίνει ξανά 100gb και τα υπόλοιπα και απεριόριστο ίντερνετ.. Στέλνω στο τσατ να ρωτήσω τι και πως και μου λέει θα λάβετε απεριόριστα για 2 μήνες ακόμα.. 

Έτσι και σε μένα. Φορητότητα σε cu. Μου δώσαν  200 GB στην αρχή με διάρκεια 2μηνη που νόμιζα ότι είναι τα απεριοριστα και ποτέ δεν κατάλαβα γιατί τα έδωσαν. Μετά πήρα και τα απεριόριστα. Συνολικά αντί για 3μηνο θα έχω 4 μήνες δωρεάν απεριόριστο internet. Στο καπάκι με το 2+1 θα έχω συνολικά  απεριόριστο ιντερνετ για 7 μήνες με κόστος 20€ και έχει ο Θεός.

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, balkos said:

Έτσι και σε μένα. Φορητότητα σε cu. Μου δώσαν  200 GB στην αρχή με διάρκεια 2μηνη που νόμιζα ότι είναι τα απεριοριστα και ποτέ δεν κατάλαβα γιατί τα έδωσαν. Μετά πήρα και τα απεριόριστα. Συνολικά αντί για 3μηνο θα έχω 4 μήνες δωρεάν απεριόριστο internet. Στο καπάκι με το 2+1 θα έχω συνολικά  απεριόριστο ιντερνετ για 7 μήνες με κόστος 20€ και έχει ο Θεός.

Τουλάχιστον έχει πολύ δυνατές προσφορές το CU 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Mobileras said:

Πως ακυρώνω όλες τις προωθησεις; Πριν σπάσω την συσκευή... !!! 

ένα απλό google search ήταν. https://www.vodafone.gr/ypostirixi/proionta/kiniti-themata-kinitis/diacheirisi-kliseon-tilefonitis/pos-mporo-na-energopoiiso-apenergopoiiso-tin-ektropi-kliseon/ 

Link to comment
Share on other sites

Για του Αγίου Πνεύματος δεν μπήκε καμία προσφορά στο app,παράπονο μια διαφήμιση που είδα στο Facebook Που έλεγε για UD για πανελλήνιες,αλλά για μια μέρα. Το.πατεαξενο είναι πως ενώ η διαφήμιση ήταν μόλις μιας ώρας,παρόλο που έχω φοιτητικό δεν μου εμφανίζει την εν λόγω προσφορά ούτε to CU APP ούτε το MY Vodafone app

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, aektzhs 1 said:

Για του Αγίου Πνεύματος δεν μπήκε καμία προσφορά στο app,παράπονο μια διαφήμιση που είδα στο Facebook Που έλεγε για UD για πανελλήνιες,αλλά για μια μέρα. Το.πατεαξενο είναι πως ενώ η διαφήμιση ήταν μόλις μιας ώρας,παρόλο που έχω φοιτητικό δεν μου εμφανίζει την εν λόγω προσφορά ούτε to CU APP ούτε το MY Vodafone app

Πήγαινε στα πακέτα με τα απεριόριστα.. στο Holly Spirit! ;)

Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώνω, μπήκε για Holy Spirit προσφορά. Στο βγάζει και σε μπανερ στην αρχική του cu με ένα χταπόδι λολ

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, johnny_htc said:

Επιβεβαιώνω, μπήκε για Holy Spirit προσφορά. Στο βγάζει και σε μπανερ στην αρχική του cu με ένα χταπόδι λολemoji1787.png

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Μοβ μέδουσα είναι..

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, johnny_htc said:

Επιβεβαιώνω, μπήκε για Holy Spirit προσφορά. Στο βγάζει και σε μπανερ στην αρχική του cu με ένα χταπόδι λολemoji1787.png

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Ποιο χταπόδι βρε... 😂😂😂
Μην δεις κανένα στην θάλασσα και το πιάσεις για να το φας... Δεν στο προτείνω... 😂😂😋😋

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, konstantinos77 said:

Ποιο χταπόδι βρε... 😂😂😂
Μην δεις κανένα στην θάλασσα και το πιάσεις για να το φας... Δεν στο προτείνω... 😂😂😋

Κατι αναμεσα σε χταποδι και τσουχτρα 🤣

Screenshot_20220609-224445_Samsung Internet.jpg

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

Ρε δεν παίζει αυτή η εικόνα ρε vodafonara 🤣 μήπως αντί για τον γραφίστα το ζωγράφισε ο 5χρονος γιος/κόρη του? 😂

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, p_k said:

Τόταλυ τράτζικ.

Όχι ρε... Πάντα επίκαιρη η Vodafone... Έχει γεμίσει τσούχτρες η Ελλάδα... 😉😋

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, kalitexnis_g said:

Μοβ μέδουσα είναι..

Α καλά. Την πάτησα για τα καλά χαχαχ. Να σου πω την αλήθεια, κάτι έκανα εκείνη την ώρα ήμουν στο δρόμο και το είδα ξόφαλτσα, συν ότι πεινούσα και μάλλον το πέρασα για χταπόδι. Χωρίς πλάκα, αν δεν το παρατηρήσεις καλά, μια χαρά το μπερδεύεις και ονειρεύεσαι χταποδάκια με κοφτά μακαρονάκια δίπλα στο κύμα και απεριόριστα βονταφονάρας από κοντά🤣🤣 🤣

4 minutes ago, konstantinos77 said:

Όχι ρε... Πάντα επίκαιρη η Vodafone... Έχει γεμίσει τσούχτρες η Ελλάδα... 😉😋

Όντως έχει γεμίσει μοβ μέδουσες. Τις προάλλες το άκουγα και γω. Και απ ό,τι φαίνεται και ο γραφίστας της βοντα επηρεάστηκε και αυτός από την ομορφιά της 😵😅

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...