Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

έτσι είναι φτιαγμένο το android και πολύ σωστά κάνει ,δίνει προταιρεοτητα στην κλήση και έπειτα όλα τα υπόλοιπα, αλίμονο αν δεν το έκανε,για αυτό δεν κλειδώνουμε ποτέ σε only 4g για παράδειγμα αν θέλουμε κλήσεις .....

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk





Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, akalos said:

έτσι είναι φτιαγμένο το android και πολύ σωστά κάνει ,δίνει προταιρεοτητα στην κλήση και έπειτα όλα τα υπόλοιπα, αλίμονο αν δεν το έκανε

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


 

Και έτσι πρέπει να είναι,πολύ σωστά τα λες! 

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, akalos said:

έτσι είναι φτιαγμένο το android και πολύ σωστά κάνει ,δίνει προταιρεοτητα στην κλήση και έπειτα όλα τα υπόλοιπα, αλίμονο αν δεν το έκανε,για αυτό δεν κλειδώνουμε ποτέ σε only 4g για παράδειγμα αν θέλουμε κλήσεις .....

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk




 

Καλά, δεν υπάρχει κίνδυνος να γίνει κάτι τέτοιο. Δεν έχω δει version του android σε κανένα κινητό, που να κλειδώνει 4G only. Αυτό θέλει root, να του περάσεις άλλη ROM που "παίζουν"  με αυτά. Τώρα, αν με επιλογές προγραμματιστή ψάξεις  κάπου "βαθιά" την έκδοση που έχεις, ίσως γίνεται. Αλλά άμα γίνεται, ξέρεις τι κάνεις κιόλας θα πει κανείς. 😏

Μελλοντικά βεβαία, πολύ αργότερα, θα το δούμε πιστεύβ και αυτό βέβαια

Edited by johnny_htc
Link to comment
Share on other sites

Στο play υπάρχουν εφαρμογές που ουσιαστικά κάνουν ότι κανει κάποιος που γνωρίζει το μενού "4636" και δεν χρειάζεται root. Αλλά ναι ο απλός χρήστης δεν ξέρει να το κάνει

Link to comment
Share on other sites

Μόνο εγώ βρίσκω εντελώς λάθος να δίνει απεριόριστο ιντερνετ σε παιδια που την συγκεκριμένη χρονική περίοδο θα έπρεπε να διαβάζουν και όχι να σερφαρουν ασταμάτητα;

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Θεωρητικα ναι. Πρακτικα οποιος δε θελει να ζυμωσει,δεκα μερες κοσκινιζει.. τουτεστιν ενας μαθητης που θελει να διαβασει, δε θα επηρεαστει απο τετοιου ειδους προσφορες. Και απο την αλλη η νεολαια που κανει τικτοκ τραπ θα βρει δεδομενα για να το κανει..

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Mobileras said:

Μόνο εγώ βρίσκω εντελώς λάθος να δίνει απεριόριστο ιντερνετ σε παιδια που την συγκεκριμένη χρονική περίοδο θα έπρεπε να διαβάζουν και όχι να σερφαρουν ασταμάτητα;

Βασικά ψάχνανε αφορμή να μας δώσουν δεδομένα. Αλλιώς θα ζητούσανε τον κωδικό της ταυτότητας των πανελληνίων.

Όλα καλά 😉

 

Edited by kalitexnis_g
Link to comment
Share on other sites

σε σιαομι κινητά δεν χρειάζεται εφαρμογή,μπαίνεις στο κρυφό menu και επιλέγεις LTE ONLY,ούτε ροοτ ούτε custom rom

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



4aa8fd5aa00e96387950be52cc5d26f6.jpg



Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, kalitexnis_g said:

Βασικά ψάχνανε αφορμή να μας δώσουν δεδομένα. Αλλιώς θα ζητούσανε τον κωδικό της ταυτότητας των πανελληνίων.

Όλα καλά 😉

 

Κίνηση πανικου, λόγω της πρασινης προσφορας. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

On 1/6/2022 at 3:24 ΜΜ, kalitexnis_g said:

με ποια λογική το 5g καταναλώνει περισσότερα δεδομένα; 

Εκτός κι αν εννοείς ότι με το 5g θα κάνεις πράγματα απαιτητικά σε δεδομένα. 

Εγώ προσωπικά που έχω 5g, μου αρέσει που πετάει στις ταχύτητες αλλά ό,τι έτρωγα παλιά με το 4g αυτά τρώω και τώρα..

Όταν για παράδειγμα βλέπεις βίντεο στο Netflix ή στο youtube, η ανάλυση του βίντεο που βλέπεις εξαρτάται από την ταχύτητα του δικτύου σου (εκτός και αν ορίσεις εσύ επιθυμητή ταχύτητα). Συνεπώς με 5G θα καταναλώσεις περισσότερα δεδομένα.

Link to comment
Share on other sites

Τα απεριόριστα τα βλέπω να έρχονται μετά τις 12 του μήνα. 

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, balkos said:

Όταν για παράδειγμα βλέπεις βίντεο στο Netflix ή στο youtube, η ανάλυση του βίντεο που βλέπεις εξαρτάται από την ταχύτητα του δικτύου σου (εκτός και αν ορίσεις εσύ επιθυμητή ταχύτητα). Συνεπώς με 5G θα καταναλώσεις περισσότερα δεδομένα.

Ναι αλλά μιλάμε για συνειδητή επιλογή σε αυτή την περίπτωση.

Και με 4G, unlimited θα χρειαζόταν..

Link to comment
Share on other sites

Στο τηλέφωνο έχει αυτή την επιλογή στη φωτό και γιαυτο το ερώτημα. 
 

επίσης αν θυμάμαι καλά είχα διαβάσει πως η COSMOTE δεν έχει πλέον 3G και δεν ξέρω αν παραμένει το 2G χωρίς 3G. 

C455E925-8418-4AC1-AFCF-3FDD792DBAD5.png
 

Να συμπληρώσω ότι στη wind με το ίδιο τηλέφωνο είχα και 2G. 

Edited by hercoulis
Link to comment
Share on other sites

2G έχεις κανονικά με όλες τις επιλογές, όπως και 3G όπου είναι ακόμα διαθέσιμο 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, hercoulis said:

Στο τηλέφωνο έχει αυτή την επιλογή στη φωτό και γιαυτο το ερώτημα. 
 

επίσης αν θυμάμαι καλά είχα διαβάσει πως η COSMOTE δεν έχει πλέον 3G και δεν ξέρω αν παραμένει το 2G χωρίς 3G. 

C455E925-8418-4AC1-AFCF-3FDD792DBAD5.png
 

Να συμπληρώσω ότι στη wind με το ίδιο τηλέφωνο είχα και 2G. 

Παραμένει το 2G, δλδ δεν έφυγε μαζί το 3G. Εγώ αυτό που δεν καταλαβαίνω στην εικόνα είναι ποια η διαφορά μεταξύ ενεργού και αυτόματου 5G. Στο ενεργό είναι μονίμως συνδεδεμένο σε 5G συχνότητα, ενώ με το αυτόματο σε ρίχνει σε 4G για οικονομία όταν δεν χρησιμοποιείς δεδομένα; Γτ έτσι παίζει στο android τουλάχιστον και απλά στα iphone υποθέτω αναφέρουν αλλιώς τα ίδια πράματα.

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πριν, Mobileras said:

Μόνο εγώ βρίσκω εντελώς λάθος να δίνει απεριόριστο ιντερνετ σε παιδια που την συγκεκριμένη χρονική περίοδο θα έπρεπε να διαβάζουν και όχι να σερφαρουν ασταμάτητα;

Να, τελικά το πασάρανε σαν χαλαρωτικό το σερφάρισμα μετά τη συμμετοχή στις πανελλήνιες.. :)

20220603_083230.jpg

Link to comment
Share on other sites

Βγήκαν τα καλοκαιρινά απεριόριστα data μαζί με μια ενδιαφέρουσα έκπληξη. 

88DD38F5-AC8C-4AC9-BF56-65D8763FCBA8.jpeg

66735ECF-7FB4-4663-BAC2-5B8C37A77BC5.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Πόλυ δυνατή αντιπρόταση. Να δουμε εάν θα απαντήσει η κοσμοτε, ή εάν θα κάνει κάνα κουλό παλι η γουιντ και τιναξει την μπάνκα στον αέρα... 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...