Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ξέρουμε εάν η βονταφον θα δώσει μηνιαίο απεριόριστο ίντερνετ; Αυτή τη στιγμή είναι η μοναδική που δεν δίνει. Με το πακετο των 4 ΣΚ δεν γίνεται δουλειά μάναμ... 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Ξέρουμε εάν η βονταφον θα δώσει μηνιαίο απεριόριστο ίντερνετ; Αυτή τη στιγμή είναι η μοναδική που δεν δίνει. Με το πακετο των 4 ΣΚ δεν γίνεται δουλειά μάναμ... 
Οπως έγραψα πιο πριν σε εμένα εδώσε με απλή ανανέωση με cashback τουτέστιν όπως έλεγε και ο Βογιατζής :) κάτι ετοιμάζει

Τώρα αν κάποιος έχει κάτι καλύτερο ας μας το πει

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk


Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Ωραία όλα αυτά που εγραψες, αλλά εάν δεν δώσει μηνιαίο απεριόριστο ιντερνετ με τιμή μικρότερη από τα 9,90€, δεν θα συμφέρει. Και δεν μιλάω για προσωπικες προσφορες του cash back, μιλαω για όλους τους συνδρομητές. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Καλά είναι τα 100gb, αλλά για 5G συσκευή είναι ψίχουλα. Όσο τσιγκουνεύονται τα GB, τόσο πισω θα πηγαινουν οι πωλησεις των 5g κινητών. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Ειδικα αν ζεις επαρχια δεν υπαρχει λογος να εχεις 5g κινητο. Εδω το 4g ειναι ακομα σε επιπεδα 3G σε ταχυτητες...

Link to comment
Share on other sites

Aν έχεις vodafone δίκτυο ή ζεις σε κάνα απομακρυσμένο χωριό προφανώς και δεν χρειάζεται ακόμη να έχεις 5g κινητό.. Με cosmote όμως εκτός ελαχίστων περιπτώσεων μια χαρά παίζει ήδη και το 5g και έχει τεράστια διαφορά απο το 4g

Link to comment
Share on other sites




Καλά είναι τα 100gb, αλλά για 5G συσκευή είναι ψίχουλα.


Ωραιος

Έχω 49, 25 και 10 γιγα στα τρία φοιτητικά που έχω και λέω πότε θα τα φάω.....

Κάπου 100 μβ το μήνα και αν

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk


Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς είσαι παντου με WiFi. Άρα αδιάφορο το 5g για σένα. 

ΥΓ: ήμουν στο τσακ να αγοράσω 5g συσκευή και μετά σκέφτηκα ότι δεν υπάρχουν μόνιμα μηνιαία πακετα απεριοριστου ιντερνετ, όποτε πηρα ξανά 4g. Εγώ τρώω τον τελευταιο καιρό 150gb/μηνα ανετα. 

Edited by Mobileras

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Mobileras said:

Καλά είναι τα 100gb, αλλά για 5G συσκευή είναι ψίχουλα. Όσο τσιγκουνεύονται τα GB, τόσο πισω θα πηγαινουν οι πωλησεις των 5g κινητών. 

με ποια λογική το 5g καταναλώνει περισσότερα δεδομένα; 

Εκτός κι αν εννοείς ότι με το 5g θα κάνεις πράγματα απαιτητικά σε δεδομένα. 

Εγώ προσωπικά που έχω 5g, μου αρέσει που πετάει στις ταχύτητες αλλά ό,τι έτρωγα παλιά με το 4g αυτά τρώω και τώρα..

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς είσαι παντου με WiFi. Άρα αδιάφορο το 5g για σένα. 
ΥΓ: ήμουν στο τσακ να αγοράσω 5g συσκευή και μετά σκέφτηκα ότι δεν υπάρχουν μόνιμα μηνιαία πακετα απεριοριστου ιντερνετ, όποτε πηρα ξανά 4g. Εγώ τρώω τον τελευταιο καιρό 150gb/μηνα ανετα. 
Προφανώς αλλά στο σπίτι πλέον έχουμε όλοι η όχι;;;

Στην δουλειά έχω αλλά δεν κατεβάζω ταινίες :) μόνο για τις υποθέσεις της δουλειάς αυστηρά


Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, kalitexnis_g said:

με ποια λογική το 5g καταναλώνει περισσότερα δεδομένα; 

Εκτός κι αν εννοείς ότι με το 5g θα κάνεις πράγματα απαιτητικά σε δεδομένα. 

Εγώ προσωπικά που έχω 5g, μου αρέσει που πετάει στις ταχύτητες αλλά ό,τι έτρωγα παλιά με το 4g αυτά τρώω και τώρα..

Υποθέτω ότι εννοεί πως από τη στιγμή που θα έχεις 5G με καλές ταχύτητες θα είσαι πιο άνετος να κατεβάσεις ή να δεις περισσότερα πράγματα που με 4G ίσως να μην έμπαινες στον κόπο λόγο του ότι θα αργούσαν αρκετά (ένα σενάριο έκανα δεν ξέρω).Εγω έχω 5G κινητό και πιάνω Καλές ταχύτητες,αλλά δεν το χρησιμοποιώ γιατί η μπαταρία με 5G κατεβαίνει νερό. 

Link to comment
Share on other sites




... η μπαταρία με 5G κατεβαίνει νερό. 


Off topic

Για πιο κινητό μιλάς;;


Sent from my Redmi 7 using Tapatalk


Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, HEO said:



 

 


Off topic

Για πιο κινητό μιλάς;;


Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

 

 

Ήθελα ένα κινητό απλά να έχει 5G σε καλή τιμή και το αγόρασα πέρυσι το Πάσχα,πρόκειται για το Redmi Note 9T. 

Link to comment
Share on other sites

Γενικά; έχει ακουστεί ο κανόνας που λεει ότι οι πιο σύγχρονο και γρήγορα δίκτυο τόσο μεγαλύτερη η κατανάλωση

Για αυτό οι καταναλωτές λένε για μεγαλύτερη οικονομία 2g και προφανώς όχι ίντερνετ

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, HEO said:

Γενικά; έχει ακουστεί ο κανόνας που λεει ότι οι πιο σύγχρονο και γρήγορα δίκτυο τόσο μεγαλύτερη η κατανάλωση

Για αυτό οι καταναλωτές λένε για μεγαλύτερη οικονομία 2g και προφανώς όχι ίντερνετ

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk
 

Εγώ προσωπικά όταν είμαι σπίτι που έχω Wifi το γυρνάω σε 2G για αυτόν ακριβώς τον λόγο.Επίσης να πω ότι σε σχέση με τον βασικο μου αριθμό που είναι σε πράσινη,στο 2G η Vodafone έχει πολύ καλύτερη ποιότητα ομιλίας,ακούω πολύ καθαρά τον συνομιλητή.

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, George6633 said:

Εγώ προσωπικά όταν είμαι σπίτι που έχω Wifi το γυρνάω σε 2G για αυτόν ακριβώς τον λόγο.Επίσης να πω ότι σε σχέση με τον βασικο μου αριθμό που είναι σε πράσινη,στο 2G η Vodafone έχει πολύ καλύτερη ποιότητα ομιλίας,ακούω πολύ καθαρά τον συνομιλητή.

Η Vodafone από 2,5G και πάνω παίζει με HD voice γι'αυτό. 

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, PapaDarxon said:

Η Vodafone από 2,5G και πάνω παίζει με HD voice γι'αυτό. 

Πολύ καλό αυτό! 

Link to comment
Share on other sites



Εγώ προσωπικά όταν είμαι σπίτι που έχω Wifi το γυρνάω σε 2G για αυτόν ακριβώς τον λόγο.Επίσης να πω ότι σε σχέση με τον βασικο μου αριθμό που είναι σε πράσινη,στο 2G η Vodafone έχει πολύ καλύτερη ποιότητα ομιλίας,ακούω πολύ καθαρά τον συνομιλητή.


Υπάρχει και μια άλλη λύση

Στα νούμερα μου έχω διπλές κάρτες (δύο σιμ με το ίδιο νούμερο)

Η μία σιμ είναι σε Σμαρτ η άλλη σε τηλέφωνο με πλήκτρα

Διαλέγω πιο είναι ανοικτό ανάλογα πόση οικονομία ενέργειας θέλω να κάνω

Και βέβαια όταν δεν θέλω να κουβαλάω τις παντόφλες

Sent from my Power 3 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, HEO said:


 

 


Υπάρχει και μια άλλη λύση

Στα νούμερα μου έχω διπλές κάρτες (δύο σιμ με το ίδιο νούμερο)

Η μία σιμ είναι σε Σμαρτ η άλλη σε τηλέφωνο με πλήκτρα

Διαλέγω πιο είναι ανοικτό ανάλογα πόση οικονομία ενέργειας θέλω να κάνω

Και βέβαια όταν δεν θέλω να κουβαλάω τις παντόφλες

Sent from my Power 3 using Tapatalk
 

 

Και αυτό είναι μια καλή λύση!

Link to comment
Share on other sites

Η Vodafone από 2,5G και πάνω παίζει με HD voice γι'αυτό. 
πάντα είχε καλύτερη ποιότητα ομιλίας η voda και μάλιστα αν μιλάς με ανοικτή ακρόαση είναι σούπερ

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, akalos said:

πάντα είχε καλύτερη ποιότητα ομιλίας η voda και μάλιστα αν μιλάς με ανοικτή ακρόαση είναι σούπερ

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Να είχε κ κάνα φτηνό πακετο ομιλίας, θα την εκτιμούσαμε... Μέχρι τότε, VoWiFi που δεν υπάρχει σύγκριση. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πριν, George6633 said:

Εγώ προσωπικά όταν είμαι σπίτι που έχω Wifi το γυρνάω σε 2G για αυτόν ακριβώς τον λόγο.Επίσης να πω ότι σε σχέση με τον βασικο μου αριθμό που είναι σε πράσινη,στο 2G η Vodafone έχει πολύ καλύτερη ποιότητα ομιλίας,ακούω πολύ καθαρά τον συνομιλητή.

Μπορεί να μη κατάλαβα καλα’: Η πράσινη μπορεί να γυρίσει σε 2G, αφού έχει 4&5G?

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά. Αν είσαι σε καποιο σημείο που δεν έχει 4g/5g ή το κινητό σου δεν υποστηρίζει volte κατά την κλήση θα είσαι με 2g

Να είχε κ κάνα φτηνό πακετο ομιλίας, θα την εκτιμούσαμε... Μέχρι τότε, VoWiFi που δεν υπάρχει σύγκριση. 
Πιο φθηνό πας q/Frog με ότι συνεπάγεται αυτό. Σε βασική καρτοκινητή δεν υπάρχει φθηνότερο από το cu που μέσω bigbang (για όσο θα υπάρχει) σου δίνει με 8€ 400 προς όλους για 28ημερες (32 με λίγο ρίσκο) και 4gb.
Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, hercoulis said:

Μπορεί να μη κατάλαβα καλα’: Η πράσινη μπορεί να γυρίσει σε 2G, αφού έχει 4&5G?

Σωστά,ότι είπε και ο φίλος από πάνω..αν δεν έχεις καλό σήμα μπορεί να σε γυρίσει για να βγει η κλήση. 

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...