Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για ακόμη μια φορά συγχαρητήρια στην εξυπηρέτηση της εταιρίας. Πήρα για 100ή φορά να ενημερωθώ για το πρόβλημα με τις ταχύτητες του 4G (μειοψηφίες σε κεντρικό σημείο του Αμαρουσίου) και αντιμετώπισα μια ειλικρινή απάντηση από τον υπάλληλο και πίστωση 12€ στο υπόλοιπο μου. Μακάρι να ήταν και το δίκτυο άψογο σαν την εξυπηρέτηση τους.

Link to comment
Share on other sites

Just now, p_k said:

Αν επιτρέπεται τι σου απάντησε;

Ότι υπάρχει πλάνο αλλά επειδή θα καταργηθεί το 3G θα ενισχυθεί το 4G και θα ισχυροποιηθεί το σήμα. Δεν ανέφερε κάτι για τις ταχύτητες που είναι το πρόβλημα ούτε ξέρει το πότε. Ανέφερε ότι το πότε δεν το γνωρίζει κλασικά, μπορεί σε 1, 2 ή 6 μήνες αλλά ήταν ειλικρινής και δεν με κοροϊδέψε.

Link to comment
Share on other sites

Προσφορά για καρτοπρόγραμμα:

Με 13,64€ το μήνα -> 600 sms, 999999' λεπτά ομιλίας προς όλους, 12 gb internet + δώρο 100 gb για 12 μήνες.

Hint: Αυτό ισχύει για τους πρώτους 12 μήνες απ'το 18μηνο δέσμευσης, για τους υπόλοιπους 6 λέει ότι μπορεί να'χει μια μικρή αύξηση έως 1,5€ το πολύ.

Τι θα κάνατε, θα δεχόσασταν ? 🙂

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, Someone said:

Προσφορά για καρτοπρόγραμμα:

Με 13,64€ το μήνα -> 600 sms, 999999' λεπτά ομιλίας προς όλους, 12 gb internet + δώρο 100 gb για 12 μήνες.

Hint: Αυτό ισχύει για τους πρώτους 12 μήνες απ'το 18μηνο δέσμευσης, για τους υπόλοιπους 6 λέει ότι μπορεί να'χει μια μικρή αύξηση έως 1,5€ το πολύ.

Τι θα κάνατε, θα δεχόσασταν ? 🙂

Οχι διότι είναι συμβόλαιο. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο ακριβώς πρόγραμμα μου το δίνει 17,05€.
Στα 13,64€ επειδή τα 12GB μου είναι αρκετά εγώ θα το σκεφτόμουν.

Στάλθηκε από το M2101K6G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Προσφορά για καρτοπρόγραμμα:
Με 13,64€ το μήνα -> 600 sms, 999999' λεπτά ομιλίας προς όλους, 12 gb internet + δώρο 100 gb για 12 μήνες.
Hint: Αυτό ισχύει για τους πρώτους 12 μήνες απ'το 18μηνο δέσμευσης, για τους υπόλοιπους 6 λέει ότι μπορεί να'χει μια μικρή αύξηση έως 1,5€ το πολύ.
Τι θα κάνατε, θα δεχόσασταν ?

Βλέπω το +1,5€ μετά τον πρώτο χρόνο μπαίνει και στο καρότο πρόγραμμα εκτός από το συμβόλαιο.


Sent from my iPad using Tapatalk
Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, skiace said:


Βλέπω το +1,5€ μετά τον πρώτο χρόνο μπαίνει και στο καρότο πρόγραμμα εκτός από το συμβόλαιο.


Sent from my iPad using Tapatalk

Και καλά λόγω πληθωρισμού και επένδυσης στο δίκτυο 

Link to comment
Share on other sites

Προσφορά για καρτοπρόγραμμα:
Με 13,64€ το μήνα -> 600 sms, 999999' λεπτά ομιλίας προς όλους, 12 gb internet + δώρο 100 gb για 12 μήνες.
Hint: Αυτό ισχύει για τους πρώτους 12 μήνες απ'το 18μηνο δέσμευσης, για τους υπόλοιπους 6 λέει ότι μπορεί να'χει μια μικρή αύξηση έως 1,5€ το πολύ.
Τι θα κάνατε, θα δεχόσασταν ?
Για κάποιον που μιλάει πολύ και είναι ίσως επαγγελματίας είναι καλο

Για μένα είναι πολλά

Sent from my Power 3 using Tapatalk


Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Mobileras said:

Αυτό το "επαγγελματίας" = συμβόλαιο ποτέ μου δεν το έχω καταλάβει. 

Κάποιος του το χρειάζεται για την δουλειά θα το πληρώσει όπως και να έχει. Αυτή είναι η αντίληψη που υπάρχει. 

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, cmvr said:

Κάποιος του το χρειάζεται για την δουλειά θα το πληρώσει όπως και να έχει. Αυτή είναι η αντίληψη που υπάρχει. 

Όπως η αντίληψη του "ενηλικας+καρτοκινητη"=ντροπή, τι θα πει το χωριό", που υπήρχε πιο παλιά. 

Προτείνω στην βονταφον κ κυβέρνηση να βγάλουν διαφήμιση "καρτοκινητη=αντιεμβολιαστης" (όλα εγώ πχιά; ) 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Mobileras said:

Αυτό το "επαγγελματίας" = συμβόλαιο ποτέ μου δεν το έχω καταλάβει. 

Όπως και να το κάνεις, είναι πιο βολικό να το περνάς στα έξοδα, να εκδίδεται "λογαριασμός" με τη διεύθυνση της επιχείρησης κλπ. Νομίζω ότι πιο πολύ είναι θέμα γραφειοκρατίας, παρά κόστους.

edit: επειδή αμέλησα να απαντήσω, προσωπικά η παραπάνω προσφορά μου φαίνεται ελκυστική.

Edited by minast
Link to comment
Share on other sites

Άλλο το καρτοσυμβολαιο προσφορα που έδωσαν στον φίλο και αλλο τα εταιρικά συμβόλαια που θέλουν εταιρικό ΑΦΜ. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Όπως η αντίληψη του "ενηλικας+καρτοκινητη"=ντροπή, τι θα πει το χωριό", που υπήρχε πιο παλιά. 
Προτείνω στην βονταφον κ κυβέρνηση να βγάλουν διαφήμιση "καρτοκινητη=αντιεμβολιαστης" (όλα εγώ πχιά; ) 
Μη δίνεις ιδέες, δεν το χουν σε τίποτα

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κάθε φορά που βάζω cashback μου έρχεται μήνυμα unlimited dataγια ένα μήνα :)

Τι είναι αυτό καινούργιο φρούτο;;;;

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Κάθε φορά που βάζω cashback μου έρχεται μήνυμα unlimited dataγια ένα μήνα :)

Τι είναι αυτό καινούργιο φρούτο;;;;

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk


Όντως;; Καινούργιο, ζουμερό φρούτο θα έλεγε κανείς που δεν χαλάει κανέναν cashback είναι όταν κάνεις αγορές και ανανεώνεις κάρτα με κωδικούς από συμβεβλημενα καταστήματα, σωστά;

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εκπίπτει από εφορία, έχεις καλύτερη τεχνική υποστήριξη και λιγότερες σκοτούρες γενικά , αλλά και η νοοτροπία ... αν δώ επαγγελματία να βάζει κάρτες και να παίζει big bang γιατι τσιγκουνεύεται το ευρώ όταν με εξυπηρετεί , δεν θα τον προτιμήσω .
σωπα καλέ από άλλο πλανήτη είναι τα λαμόγια επαγγελματίες της Ελλάδας διότι μόνο έτσι το καταλαβαίνω,μην έχουν και στα ονόματα Πακιστανών τα τηλέφωνα τους για να μην τους βρίσκουν ....άψογη εξυπηρέτηση σε cu σε όλα τα επίπεδα οπότε είχα πρόβλημα και έχω και τα αραουντ μου και το χαζό παιχνίδι συν cash back volte vowifi κομπλέ,σε κάποιες άλλες να τα λες που δεν έχουν τίποτα από αυτά !!!

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας παιδιά! 🙂 Λέω να το επιχειρήσω γιατί είναι όντως ελκυστική η προσφορά, και δίνει και αρκετά gb κάθε μήνα πέρα απ'τα απεριόριστα λεπτά ομιλίας.

Link to comment
Share on other sites

Όντως;; Καινούργιο, ζουμερό φρούτο θα έλεγε κανείς που δεν χαλάει κανέναν cashback είναι όταν κάνεις αγορές και ανανεώνεις κάρτα με κωδικούς από συμβεβλημενα καταστήματα, σωστά;

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αγοράζεις κάτι από τα εν λόγω προϊόντα και αυτά σου επιστρέφουν ένα μικρό ποσό

Αν συνδυάσεις πολλά νοικοκυριά (εγώ μαζεύω από το δικό μου των γονέων και της αδερφής μου) μπορεί να βρει ένα καλό πόσο κάθε μήνα.

Μπορείς να πας και επιλεκτικά ακόμα και 5 ευρώ λεπτά είναι ανανέωση ;)5b6ad02413650da46fd59b98ac3be6da.jpgd8d52d9006a87af5ac7cd58acb2131ec.jpg

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, HEO said:



Μπορείς να πας και επιλεκτικά ακόμα και 5 ευρώ λεπτά είναι ανανέωση 

Γιατί όμως μας λέει ότι για να κάνεις ανανέωση μπορείς μόνο με ακέραιο πόσο 1, 2 , 5 ευρώ χωρίς δεκαδικά;;

Link to comment
Share on other sites

Γιατί παλιά ήταν έτσι. Μόνο άμα μάζευες απο 1€ και άνω μπορούσες να κάνεις. Εδώ και κάποιο καιρό ανεπίσημα μπορείς και με μικρότερο ποσό της τάξης των μερικών λεπτών.. Αν κάποια στιγμή το αλλάξουν πάλι σε ακέραιο,θα δείξει..

Link to comment
Share on other sites

Κάπως έτσι κρατάει πολλούς πελάτες! Αλλιώς χωρίς επενδύσεις σε υποδομές στο δίκτυο που πας ρε Καραμήτρο! Ο ανταγωνισμός είναι Θεσσαλονίκη και εσύ ξεκίνησες από Αθήνα! Υπόψιν είμαι συνδρομητής CU από την προσφορά του CU Monday! Αλλά τώρα που τελειώνει σκέφτομαι να φύγω!

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Chrischal1908 said:

Κάπως έτσι κρατάει πολλούς πελάτες! Αλλιώς χωρίς επενδύσεις σε υποδομές στο δίκτυο που πας ρε Καραμήτρο! Ο ανταγωνισμός είναι Θεσσαλονίκη και εσύ ξεκίνησες από Αθήνα! Υπόψιν είμαι συνδρομητής CU από την προσφορά του CU Monday! Αλλά τώρα που τελειώνει σκέφτομαι να φύγω!

συμφωνώ.. αλλά αν ο πελάτης θέλει να δίνει λιγότερα και συμβιβάζεται, ας αράξει ο Καραμήτρος Αθήνα.. 😉

Link to comment
Share on other sites

Γιατί όμως μας λέει ότι για να κάνεις ανανέωση μπορείς μόνο με ακέραιο πόσο 1, 2 , 5 ευρώ χωρίς δεκαδικά;;
Δεν γνωρίζω που το λέει αυτό αλλά στην πράξη δεν συμβαίνει. Πρόσφατα ανανέωσα με 20 ευρωλεπτα από μια σάλτσα που είχα πάρει.



Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...