Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

49 minutes ago, CaptainNickGR said:

Θα σου περαστούν οι παροχές αύριο μέσα στην ημέρα. 

Μου έκανε εντύπωση γιατί όποτε έπαιρνα νέους αριθμούς με προσφορές, μόλις έπιανε γραμμή τα είχα όλα κατευθείαν.

Ευχαριστώ για την άπάντηση, θα δούμε αυριο...

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα μια καινούργια κάρτα cu σε ένα gsm τηλεφωνητή από συναγερμό και μου βγάζει μια ένδειξη άγνωστο λάθος 004.
Πριν που είχα κάρτα κοσμοτε (10+ ετών) δεν υπήρχε τέτοιο πρόβλημα.
Κάποιος μου είπε μήπως είναι καινούργια η κάρτα και δεν διαβάζεται σωστά, άλλος ότι πρέπει να επικοινωνήσω με την Vodafone για να αλλάξει κάποια ρύθμιση.
Δεν ξέρω αν είναι θέμα εταιρείας η μήπως πρέπει να προμηθευτώ νέο gsm τηλεφωνητή.
Γνωρίζει μήπως κανείς κάτι πιο συγκεκριμένο ;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

Έχεις ρυθμίσει το κέντρο μηνυμάτων σωστά; είναι το +306942190000

Που να περάσω αυτή την ρύθμιση ;
Έβαλα την κάρτα σε τηλεφωνο και πήρε αυτόματα όλες τις ρυθμίσεις. Μετά αφαίρεσα το pin της κάρτας.
Το gsm module του τηλεφωνητή δεν λειτουργεί με μηνύματα αλλά με κλήσεις.


Sent from my iPad using Tapatalk
Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites


Που να περάσω αυτή την ρύθμιση ;
Έβαλα την κάρτα σε τηλεφωνο και πήρε αυτόματα όλες τις ρυθμίσεις. Μετά αφαίρεσα το pin της κάρτας.
Το gsm module του τηλεφωνητή δεν λειτουργεί με μηνύματα αλλά με κλήσεις.


Sent from my iPad using Tapatalk
Πολύ φοβάμαι ότι το GPRS/3G τέλος από την Vodafone στην περιοχή σου

Είχαν πει ότι θα ξεκινήσουν από Βέροια και Γιάννενα στις 1 Ιουνίου 2022

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ φοβάμαι ότι το GPRS/3G τέλος από την Vodafone στην περιοχή σου

Είχαν πει ότι θα ξεκινήσουν από Βέροια και Γιάννενα στις 1 Ιουνίου 2022

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Το ακύρωσαν. Έχει βγάλει ανακοίνωση

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το ακύρωσαν. Έχει βγάλει ανακοίνωση

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν το γνώριζα αυτό....

Και η ανακοίνωση μεταθέτει την διακοπή σε άλλη ημερομηνία η την καταργεί τελείως;;;

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Δεν το γνώριζα αυτό....

Και η ανακοίνωση μεταθέτει την διακοπή σε άλλη ημερομηνία η την καταργεί τελείως;;;

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Απλά αναβάλλεται προς το παρόν θυμάμαι έλεγε και στο μέλλον φυσικά θα αρχίσουν να κλείνουν σταδιακά

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Απλά αναβάλλεται προς το παρόν θυμάμαι έλεγε και στο μέλλον φυσικά θα αρχίσουν να κλείνουν σταδιακά

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Πρέπει κάπου στο νήμα του 4G να έχει αναφερθεί ή του 5G. Όχι πολύ καιρό πριν

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Στο φάκελο που παραλαμβάνεις για φορητότητα του αριθμού , η κάρτα ανανέωσης που περιέχει είναι λογικό να είναι ξυσμένη ;

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, panosss567 said:

Καλησπέρα

Στο φάκελο που παραλαμβάνεις για φορητότητα του αριθμού , η κάρτα ανανέωσης που περιέχει είναι λογικό να είναι ξυσμένη ;

Ναι. Σημαίνει ότι την έχουν περάσει. Παίζει καλά στην περιοχή σου;

Link to comment
Share on other sites

Ο αριθμός μου είναι ακόμα σε άλλο πάροχο !!!!
Στην περιοχή μου είναι οκ
Ναι ξυσμένη ήταν και σε μένα, την έχουν βάλει γι'αυτό και προφανώς θα σου ενεργοποίησαν κάποιο πακέτο (σε μένα το είχαν κάνει χωρίς βέβαια να τους πω κάτι, τεσπά)

Να τσεκαρεις ότι μπορείς να δεκτεις κλήσεις και από τα άλλα δίκτυα

Στο δικό μου έντρομος ανακάλυψα ότι δεν μπορώ να δεχτώ κλήσεις από wind 2 μήνες σχεδόν μετά την φορητότητα....όταν καλεις από wind λέει ότι το νούμερο αυτό δεν υπάρχει...

Και τώρα το ψάχνουν (3 μέρες για να με καλέσει τεχνικός !!!!.3 τηλέφωνο στην εξυπηρέτηση πελατών και 3 μέρες το ψάχνουν!!!!!).....ΣΥΝΟΛΟ 6 μέχρι τώρα......ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΚΛΩΤΣΙΈΣ

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk


Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, HEO said:

Ναι ξυσμένη ήταν και σε μένα, την έχουν βάλει γι'αυτό και προφανώς θα σου ενεργοποίησαν κάποιο πακέτο (σε μένα το είχαν κάνει χωρίς βέβαια να τους πω κάτι, τεσπά)

Να τσεκαρεις ότι μπορείς να δεκτεις κλήσεις και από τα άλλα δίκτυα

Στο δικό μου έντρομος ανακάλυψα ότι δεν μπορώ να δεχτώ κλήσεις από wind 2 μήνες σχεδόν μετά την φορητότητα....όταν καλεις από wind λέει ότι το νούμερο αυτό δεν υπάρχει...

Και τώρα το ψάχνουν (3 μέρες για να με καλέσει τεχνικός !!!!.3 τηλέφωνο στην εξυπηρέτηση πελατών και 3 μέρες το ψάχνουν!!!!!).....ΣΥΝΟΛΟ 6 μέχρι τώρα......ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΚΛΩΤΣΙΈΣ

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

 

Τόσες φορητότητες στο CU. Γιατί; Αφού δεν μας σέβεται σαν συνδρομητές. Ούτε αξιόλογες επενδύσεις δεν κάνει για να είναι ανταγωνιστική στα δίκτυα νέας γενιάς.

Link to comment
Share on other sites

Τόσες φορητότητες στο CU. Γιατί; Αφού δεν μας σέβεται σαν συνδρομητές. Ούτε αξιόλογες επενδύσεις δεν κάνει για να είναι ανταγωνιστική στα δίκτυα νέας γενιάς.
Κάποτε η voda είχε άριστη εξυπηρέτηση,

έχω άλλο νούμερο σε αυτήν από το 97 η 98 δεν θυμάμαι (μόλις έδωσε καρτοκινητο)

Τώρα όμως έχει βαλτώσει πολύ, αγνώριστη

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk


Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, HEO said:

Ναι ξυσμένη ήταν και σε μένα, την έχουν βάλει γι'αυτό και προφανώς θα σου ενεργοποίησαν κάποιο πακέτο (σε μένα το είχαν κάνει χωρίς βέβαια να τους πω κάτι, τεσπά)

Να τσεκαρεις ότι μπορείς να δεκτεις κλήσεις και από τα άλλα δίκτυα

Στο δικό μου έντρομος ανακάλυψα ότι δεν μπορώ να δεχτώ κλήσεις από wind 2 μήνες σχεδόν μετά την φορητότητα....όταν καλεις από wind λέει ότι το νούμερο αυτό δεν υπάρχει...

Και τώρα το ψάχνουν (3 μέρες για να με καλέσει τεχνικός !!!!.3 τηλέφωνο στην εξυπηρέτηση πελατών και 3 μέρες το ψάχνουν!!!!!).....ΣΥΝΟΛΟ 6 μέχρι τώρα......ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΚΛΩΤΣΙΈΣ

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

 

Μπορούν να προσθέσουν χρήματα και να ενεργοποιήσουν πακέτο σε νούμερο που είναι ακόμα στην wind ;

Link to comment
Share on other sites

Μπορούν να προσθέσουν χρήματα και να ενεργοποιήσουν πακέτο σε νούμερο που είναι ακόμα στην wind ;
Θα το κάνουν αμέσως μόλις έρθεις

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, HEO said:

Κάποτε η voda είχε άριστη εξυπηρέτηση,

έχω άλλο νούμερο σε αυτήν από το 97 η 98 δεν θυμάμαι (μόλις έδωσε καρτοκινητο)

Τώρα όμως έχει βαλτώσει πολύ, αγνώριστη

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

 

Όλες είχαν αριστότατη εξυπηρέτηση στην αρχή, ειδικά δεκαετία 90. Και δωρεάν κλήσεις με εκπρόσωπο. Από τότε από το κακό στο χειρότερο. 

Το καλοκαίρι 1997 ξεκίνησε η καρτοκινητή Vodafone , πριν καν βγάλει η πράσινη διαθεσιμότητα, με αριθμούς 094..... που σήμερα είναι 6944....εκείνα τα νούμερα.

Σχετικά με τις άλλες εταιρίες είναι αρκετά καλή 2022.

Edited by Pppe
Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, Pppe said:

Όλες είχαν αριστότατη εξυπηρέτηση στην αρχή, ειδικά δεκαετία 90. Και δωρεάν κλήσεις με εκπρόσωπο. Από τότε από το κακό στο χειρότερο. 

Το καλοκαίρι 1997 ξεκίνησε η καρτοκινητή Vodafone με αριθμούς 094..... που σήμερα είναι 6944....εκείνα τα νούμερα.

Σχετικά με τις άλλες εταιρίες είναι αρκετά καλή 2022.

Τι μου θύμισες... Το A la Carte... Από τους πρώτους που το πήραν, γιατί μου έληγε το συμβόλαιο, το οποίο ήταν πανάκριβο...

Link to comment
Share on other sites

Το είχα πάρει με Alcatel κινητό που δούλευε και με 3 μπαταρίες ΑΑ εκτός από την μπαταρία του για να μπω φαντάρος τον Σεπτέμβρη, γι'αυτό και θυμάμαι ακριβώς πότε. Τότε που στη βασική εκπαίδευση δεν επιτρέπονταν τα κινητά και ψάχναμε που να τα κρύψουμε το βράδυ να φορτιστούν στο θάλαμο σε συννενόηση και κίνδυνο ποινής για τον θαλαμοφύλακα.

Οι μπαταρίες ΑΑ με είχαν σώσει όποτε δε μπορούσα να φορτίσω το Alcatel και "κράταγαν" μέρες.....

Ωραίες εποχές.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Pppe said:

Το είχα πάρει με Alcatel κινητό που δούλευε και με 3 μπαταρίες ΑΑ εκτός από την μπαταρία του για να μπω φαντάρος τον Σεπτέμβρη, γι'αυτό και θυμάμαι ακριβώς πότε. Τότε που στη βασική εκπαίδευση δεν επιτρέπονταν τα κινητά και ψάχναμε που να τα κρύψουμε το βράδυ να φορτιστούν στο θάλαμο σε συννενόηση και κίνδυνο ποινής για τον θαλαμοφύλακα.

Οι μπαταρίες ΑΑ με είχαν σώσει όποτε δε μπορούσα να φορτίσω το Alcatel και "κράταγαν" μέρες.....

Ωραίες εποχές.

Αααα εγώ είχα το πρώτο κινητό με δόνηση στον πλανήτη!!
Το Panasonic G500... 😋😂
Απίστευτο μοντέλο για την εποχή του... Πέρα από την πλάκα... 😉

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, konstantinos77 said:

Αααα εγώ είχα το πρώτο κινητό με δόνηση στον πλανήτη!!
Το Panasonic G500... 😋😂
Απίστευτο μοντέλο για την εποχή του... Πέρα από την πλάκα... 😉

 Και εγώ το ίδιο🥰

Link to comment
Share on other sites

Είχα την Κυριακή 1€ που έληγε. Είπα να αγοράσω ένα cu around 0,20€ αλλά δεν το χρέωσε.
Μετά από ώρες αγόρασα ένα πακέτο 0,9€ από το big Bang απλά για να δω μήπως δε φαίνεται η χρέωση και τότε ξύπνησε το σύστημα και με μηδένισε (ίσως χρωστώ και 0,10€☺️).

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...