Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είναι από την πολύ "ανάπτυξη"...
Δεν θέλω να "ανοίξω" το θέμα παραπάνω(γτ θα βγούμε off topic), αλλά θέλω να ελπίζω ότι δεν θα κοιτάμε και την τιμή στο ψωμί σε λίγο καιρό και να το σκεφτόμαστε αν θα πάρουμε ή όχι. Πάντως πάρα πολλοί φαίνεται να είναι ακόμα στον κόσμο τους (ίσως να είναι και καλό αυτό - από τα σύννεφα μη πέσουν ξαφνικά μόνο)

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έκανα πρόσφατα φορητότητα τον αριθμό της μάνας μου στο CU κι έχω κάποιες ερωτήσεις

1) Έλαβε τον φάκελο με την SIM και μέσα είχαν βάλει 12€ κάρτα ανανέωσης. Όταν ενεργοποιηθεί, θα έχει καμία από τις παροχές που έγραφαν στο site (22gb για ένα μήνα, unlimited wk etc) ή θα πρέπει πρώτα να βάλει την κάρτα?

2) Σήμερα της ήρθε μήνυμα ότι η αίτηση είναι στην επιτροπή ελέγχου φορητότητας (ή κάπως έτσι) για έλεγχο. Τι φάση? Έκανα φορητότητα από WIND σε COSMOTE συμβόλαιο και δεν έλαβα ποτέ αντίστοιχο μήνυμα.

Πότε λετε να ενεργοποιηθεί?

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

θα κάψει κόσμο από 13/6:Το πακέτο Data Nights, μετονομάζεται σε Data Unlimited Nights και θα προσφέρει unlimited data για 30 ημέρες, για χρήση καθημερινά από 20:00 έως 08:00. Η τιμή του πακέτου παραμένει σταθερή στα 6€,πάμε γερά βονταφοναρα!!!


Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, akalos said:

θα κάψει κόσμο από 13/6:Το πακέτο Data Nights, μετονομάζεται σε Data Unlimited Nights και θα προσφέρει unlimited data για 30 ημέρες, για χρήση καθημερινά από 20:00 έως 08:00. Η τιμή του πακέτου παραμένει σταθερή στα 6€,πάμε γερά βονταφοναρα!!!


Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


 

Για όποιον είναι ξενυχτης ναι. Για τους υπόλοιπους θα βολευει η καλοκαιρινή προσφορα με 10€ όλη τη μέρα απεριόριστο ιντερνετ που λογικά θα δώσει η πρασινη... 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, ParafronGR said:

Έκανα πρόσφατα φορητότητα τον αριθμό της μάνας μου στο CU κι έχω κάποιες ερωτήσεις

1) Έλαβε τον φάκελο με την SIM και μέσα είχαν βάλει 12€ κάρτα ανανέωσης. Όταν ενεργοποιηθεί, θα έχει καμία από τις παροχές που έγραφαν στο site (22gb για ένα μήνα, unlimited wk etc) ή θα πρέπει πρώτα να βάλει την κάρτα?

2) Σήμερα της ήρθε μήνυμα ότι η αίτηση είναι στην επιτροπή ελέγχου φορητότητας (ή κάπως έτσι) για έλεγχο. Τι φάση? Έκανα φορητότητα από WIND σε COSMOTE συμβόλαιο και δεν έλαβα ποτέ αντίστοιχο μήνυμα.

Πότε λετε να ενεργοποιηθεί?

Καλημέρα. Απ' όσο θυμάμαι και σε μένα, ενεργοποιήθηκε κανά δύο μέρες μετά απο το μήνυμα που έστειλαν στο κινητό της. Προφανώς έχει να κάνει με την κάθε εταιρεία για το πώς ενημερώνει την εξέλιξη της φορητότητας και τπτ άλλο. Δεν θα αλλάξει δλδ να πάρει πιο πολύ χρόνο αν σε άγχωσε αυτό ξέρω γω. Τώρα, όταν ενεργοποιηθεί θα περιμένεις λίγο να κατέβουν όλα τα settings του δικτύου και γενικότερα να σου έρθουν όλα τα sms με τις παροχές (μπορεί να πάρει λίγο χρόνο) και θα αρχίσεις να "τρως" από αυτά που θα τελειώσουν νωρίτερα. Τσέκαρε τον φάκελο με την κάρτα αναέωσης μέσα, πρέπει να έχουν ξύσει τον κωδικό ανανέωσης. Αυτό σημαίνει ότι θα σου έχουν περάσει ήδη την ανανέωση. Αν ενεργοποιήσει πρόγραμμα, προφανώς θα τρώει πρώτα από το μηνιάτικο ενώ αντίθετα θα τρώει από τις παροχές

 

Link to comment
Share on other sites

Για όποιον είναι ξενυχτης ναι. Για τους υπόλοιπους θα βολευει η καλοκαιρινή προσφορα με 10€ όλη τη μέρα απεριόριστο ιντερνετ που λογικά θα δώσει η πρασινη... 
σε εμποδίζει κάτι να κοιμηθείς και να κατεβαίνει το τορρεντ για παράδειγμα ? μη λέτε ότι να ναι,προσωπικά θα γίνει το βασικό μου πακέτο πλέον,αν δεν σας βολεύει ενεργοποίηστε κάποιο άλλο

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, akalos said:

σε εμποδίζει κάτι να κοιμηθείς και να κατεβαίνει το τορρεντ για παράδειγμα ? μη λέτε ότι να ναι,προσωπικά θα γίνει το βασικό μου πακέτο πλέον,αν δεν σας βολεύει ενεργοποίηστε κάποιο άλλο

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


 

Συγγνώμη δεν ήξερα ότι είσαι teenager. Άκου εκεί torrent... 🤣

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, nikosp88 said:

Unlimited data για 4 ΣΚ τώρα με 2.5 ευρώ...

Όποιος το ενεργοποιήσει 30 ή 31/5 που λήγει η προσφορά θα'χει unlimited data για όλα τα ΣΚ του Ιούνη με 2,5Ε.

Τα 4GB ισχύουν και για ΕΕ.

Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλή τιμή, αλλά έτσι τα ΣΚ θα φορτωνονται απίστευτα. Ειδικά όσοι κατεβάζουν πολυ πραμα, θα περιμενουν πως και πως να έρθει το ΣΚ για να ρίξουν το δίκτυο. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

31/5 θα τελειώσει η προσφορά και μάλλον θα μπούνε κατευθείαν στα απεριόριστα για όλο το καλοκαίρι+Σεπτέμβρη. 

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πριν, akalos said:

ορίστε,μια χαρά f4d7f1b81ec824685a2c0d107d8b4fea.jpg

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


 

Μπράβο που δίνουν προτεραιότητα στα απεριόριστα!!

Στην αρχή δεν ήταν έτσι.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, kalitexnis_g said:

Μπράβο που δίνουν προτεραιότητα στα απεριόριστα!!

Στην αρχή δεν ήταν έτσι.

Κάποιος μπορεί να πει ότι το κάνουν έτσι για να αχρηστευτει η καβατζα. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος που θέλει να γκρινιάξει,θα βρίσκει πάντα λόγο να το κάνει. Μια χαρά προσφορά είναι εν αναμονή των καλοκαιρινών απεριόριστων και των μόνιμων πια βραδινών απεριόριστων.

Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, bbbb said:

Κάποιος που θέλει να γκρινιάξει,θα βρίσκει πάντα λόγο να το κάνει. Μια χαρά προσφορά είναι εν αναμονή των καλοκαιρινών απεριόριστων και των μόνιμων πια βραδινών απεριόριστων.

Συμφωνώ. Συνήθως όταν η κοσμοτέ τα δίνει έτσι, εκεί γκρινιάζουν. Στην βονταφον είμαστε λαρτζ. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, Mobileras said:

Κάποιος μπορεί να πει ότι το κάνουν έτσι για να αχρηστευτει η καβατζα. 

Μα το είπα κι εγώ στην αρχή.. 

Αλλά τώρα δεν αχρηστεύεται αφού τα απεριόριστα προηγούνται στην κατανάλωση.

Link to comment
Share on other sites

Τώρα που θα καταργηθεί το CU combo και θα μας πάνε στο CU combo M, τα συσσωρευμένα λεπτά, sms, mb από το CU combo θα χαθούν;

Link to comment
Share on other sites

Τώρα που θα καταργηθεί το CU combo και θα μας πάνε στο CU combo M, τα συσσωρευμένα λεπτά, sms, mb από το CU combo θα χαθούν;

Την ίδια απορία έχω κι εγώ, αλλά θέλω να πιστεύω ότι επειδή μας "αναγκάζουν" να αλλάξουμε πρόγραμμα να μην κάνουν το λάθος να μας πετάξουν ότι έχουμε μαζέψει!
Link to comment
Share on other sites

On 20/5/2022 at 1:03 ΠΜ, tseapis said:

Τώρα που θα καταργηθεί το CU combo και θα μας πάνε στο CU combo M, τα συσσωρευμένα λεπτά, sms, mb από το CU combo θα χαθούν;

Σε αντίστοιχη περίπτωση που καταργήθηκε το φοιτητικό με τα 7€, διαγράφηκαν τα συσσωρευμένα..

Αλλά η Vodafone έδωσε δωράκι στο καπάκι οπότε ισορρόπησε λιγάκι το πράγμα..

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον θα χαθούν , αλλά επειδή είναι νομίζω η πρώτη φορά που υπάρχει γραπτά η αναφορά για μεταφερόμενο υπόλοιπο στα πακέτα ίσως φιλοτιμηθούν ? (κάτι θυμάμαι παλιά και για μια παράταση 2-3 μηνών που είχα πάρει σε υπόλοιπο πριν χαθεί αλλά οχι λεπτομέριες)
 
ΥΓ
Ξέρει κανείς που υπάρχει λινκ για να πας στο παλιό σιτε του vodafone.gr ? το ήθελα γιατί μόνο εκει υπήρχε το δωρεάν web sms .., στην βοήθεια μου είπαν ότι υπάρχει και μου το έδωσαν αλλά μάλλον είμαι στραβός και δεν το βλέπω.
Τέλος πάντων αυτό είναι  ... μου γράφει και μεγαλύτερο υπόλοιπο χρημάτων   , αλλά το sms δουλέυει κανονικά
https://www.vodafone.gr/portal/client/idm/loadPrepayUserProfile.action?scrollanchor=0
 
Θυμίζω ότι δωρεάν μηνύματα μπορείς να στείλεις και με την εφαρμογή web2sms κατευθείαν από το κινητό.....


1cd6b96777b23b46349cbe9fad65d3a2.jpg

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, HEO said:

Θυμίζω ότι δωρεάν μηνύματα μπορείς να στείλεις και με την εφαρμογή web2sms κατευθείαν από το κινητό.....


1cd6b96777b23b46349cbe9fad65d3a2.jpg

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk
 

Το web2sms δεν υπάρχει πλέον στο Android store?

Link to comment
Share on other sites

Oxi στο play store δεν υπάρχει πλέον αν το googlaρεις θα το βρεις....

Να προειδοποιήσω οτι το βγάζουν ύποπτο για Trojan καποιες εφαρμογές αλλά σε μένα δουλεύει μια χαρά χρόνια τώρα σε πολλα κινητά με λογαριασμό voda αλλά και mycosmos cosmote

Είναι ο κανόνας να στελνω μηνύματα και μάλιστα τζάμπα


Αντιγράφω από διπλανή υζητηση (με επιφύλαξη)

https://web2sms-gr.apk.gold/android-6.0.1


Sent from my Redmi 7 using Tapatalk



Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, blizard said:

Μάλλον θα χαθούν , αλλά επειδή είναι νομίζω η πρώτη φορά που υπάρχει γραπτά η αναφορά για μεταφερόμενο υπόλοιπο στα πακέτα ίσως φιλοτιμηθούν ? (κάτι θυμάμαι παλιά και για μια παράταση 2-3 μηνών που είχα πάρει σε υπόλοιπο πριν χαθεί αλλά οχι λεπτομέριες)

 

ΥΓ

Ξέρει κανείς που υπάρχει λινκ για να πας στο παλιό σιτε του vodafone.gr ? το ήθελα γιατί μόνο εκει υπήρχε το δωρεάν web sms .., στην βοήθεια μου είπαν ότι υπάρχει και μου το έδωσαν αλλά μάλλον είμαι στραβός και δεν το βλέπω.

Τέλος πάντων αυτό είναι  ... μου γράφει και μεγαλύτερο υπόλοιπο χρημάτων 😉  , αλλά το sms δουλέυει κανονικά

https://www.vodafone.gr/portal/client/idm/loadPrepayUserProfile.action?scrollanchor=0

 

Πατάς το link που σου έδωσαν και υπάρχει φάτσα-κάρτα   Στείλε  sms

sms free.jpg

Edited by balkos
Link to comment
Share on other sites

Έλαβα σήμερα την κάρτα CU από φορητότητα, την ενεργοποίησα το πρωί και ακόμα δεν έχω λάβει καμία από τις προσφορές. Σας έχει συμβεί ή να ανησυχώ?

Έκανα φορητότητα όσο έτρεχε η προσφορά για απεριοριστα ΣΚ & 22GB γενικής χρήσης κτλ και δεν έχω λάβει τίποτα - για την ακρίβεια, πριν από καμιά ώρα ήρθε μήνυμα ότι έλαβα από ένα bonus 8gb (μέρος της προσφοράς), αλλά έχουν μείνει μόνο στο μήνυμα, όταν καλώ το 1252 ακούω "δεν έχεις μονάδες, λεπτά ή ίντερνετ". 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, ParafronGR said:

Έλαβα σήμερα την κάρτα CU από φορητότητα, την ενεργοποίησα το πρωί και ακόμα δεν έχω λάβει καμία από τις προσφορές. Σας έχει συμβεί ή να ανησυχώ?

Έκανα φορητότητα όσο έτρεχε η προσφορά για απεριοριστα ΣΚ & 22GB γενικής χρήσης κτλ και δεν έχω λάβει τίποτα - για την ακρίβεια, πριν από καμιά ώρα ήρθε μήνυμα ότι έλαβα από ένα bonus 8gb (μέρος της προσφοράς), αλλά έχουν μείνει μόνο στο μήνυμα, όταν καλώ το 1252 ακούω "δεν έχεις μονάδες, λεπτά ή ίντερνετ". 

Θα σου περαστούν οι παροχές αύριο μέσα στην ημέρα. 

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...